Šta je novo?

[Telekom] BOX paketi: fixni + mobilni + Net + IPTV

Ništa ja vas ne razumem šta to sve kalkulišete.
Danas sam čitav dan preračunavao i informisao se kod njih u vezi jednog od tih Box paketa.
Moje prvo pitanje je, da li ovde postoji neko ko koristi Box paket i kakvi su utisci u svim segmentima, kao i onim finalnim, što se tiče mesečnog računa..

Prvo fixni IP telefon i na njihovom sajtu kaže da je to mogućnost da oni koji nemaju fixni, uvedu isti (po ceni uvodjenja fixnog telefona u kuću..ne znam koliko to košta ali negde oko 2500din).To je kao nešto bolja broadband infrastruktura.

Što se tiče samih paketa, ne mogu da shvatim šta to preračunavate i uporedjujete..piše tamo sve.. recimo, uzmeš Box 3 paket, platiš 2.624,00din na ugovor od 24meseca i to je to. U paketu se zna šta sadrzi.

E sad, ono što oni navode na njihovom sajtu..A NIJE ISTINA,je to da u Internet segmentu daju i WiFi modem.
Daju, ali samo novim korisnicima, oni koji već imaju u posedu njihove roze-bele Huawei modeme, zadržavaju iste,dakle ne dobijaju WiFi modem.Pa šta sad, treba da raskantavam ADSL ugovor koji imam kod njih i koji je trajao 12meseci i istekao pre dve godine, da bih postao mlad korisnik, novo runo..? Ma daj..!!! Ako kradu 'na oči' ono što su okačili na njihov sajt, mogu misliti kakvi će tek računi biti na kraju meseca.

Drugo..ukoliko na tvojoj fixnoj liniji ne postoje mogučnosti za 6Mbps, onda je kao najmanja brzina 4Mbps.Pa nije isto 6 i 4.Pitam ih da mi kažu da li je na mojoj fixnoj liniji moguć protok od 6Mbps, oni kažu da to niko ne može da mi kaže, već da moram da aktiviram brži ADSL Click 6 paket i tada ću znati da li na mojoj fixnoj liniji radi 6Mbps.Dakle platiš Click 6 (3.811,40din) i znaćeš da li ti je linija sposobna,ili ne,oni ti to neće reći.

Kada sam seo da izračunam koliko im tih 300impulsa dodje u litrama, santimetrima, galonima, ili već čemu..skoro da sam ,pa, odustao.
Ne razumem kako im 1minut = 1impuls traje 26.3sekunde u jakom, odnosno 52sekunde u slabom saobračaju.Jak saobraćaj je od 07-21,a slab 21-07h. Cena impulsa je 0.47para i za jak i slab saobraćaj.Na kraju sam došao do vrednosti od 2.19h da je tih 300impulsa, jer to podrazumeva zvanje telefonom u lokalu i obračunavao sam samo cenu u jakom saobraćaju.
Što se tiče mesečne pretplate telefonskog priključka..i on ,kao, ulazi u tu kombinaciju po ceni bilo kojeg od Box paketa..tj. ne placa se pretplata na telefonski priključak.Ne mogu da skapiram koji je tu njihov interes, jer ako nisu zaradili, onda ne vidim svrhu da ti izadju u susret i time oštete svoju ekonomsku politiku.
 
Poslednja izmena:
Zar nije na svim paketima isto, tj. na postpaid broju svaki mesec dobijaš 500min+500SMS+1GB u GPRS-u?
Odakle tebi 600min i 1500SMS,+1.5GB GPRS?!?!
Da ne radiš i ti u Telekomu? :)

Jesu ti dali WiFi modem?
Daj malo više informacija..mada čitam ovde na forumu da niko nije zadovoljan sa IPTV-om i kanalima..tipa uveli smo novi kanal TV Šumadija i sl. fore..

Nadam se da ovde postoji još neko ko je bar mesec dana koristio neki od Box paketa, pa da iznese utiske..
 
Poslednja izmena:
Već imam HG520s (koristim ADSL + IPTV neko vrijeme jer nemam mogućnost za kablovski net/TV), rekli su da će me zvati sutra da uzmem opremu (uzeo sam dodatni IPTV), ne vjerujem da ću dobiti novi ruter, al' svejedno javiću šta sam dobio. Za sad imam HG520s i IPTV kao i do sad što sam imao.

U Telekomu na žalost ne radim, a kako sam dobio 600/1500/1500, nemam pojma i nisam se žalio. :D
 
Na njihovom sajtu stoji da tehničari izlaze na teren da sve to povežu, što su mi danas i potvrdili..ali samo ukoliko uzimaš IPTV, a ukoliko uzimaš recimo Box3, onda ne izlaze da ti povezuju WiFi modem..a na njihovom sajtu stoji da izlaze na teren, svakako.
Ne svidja mi se generalno kod Telekoma to što uvek jedno piše, a u praksi se ispostavi uvek nešto drugo.
Na koliko vremenski si se vezao ugovorom..na 6/12ili 24meseca? Razmišljao sam ako bih i uzimao Box3, ili Box 4, da uzmem 24meseca, jer plaćam i tako i tako.

Jesi plaćao osnovni paket IPTV ? Kako si zadovoljan sa kanalima, mada sam već čitao u drugom thread-u da ostali i nisu baš zadovoljni..
da li Discovery i NG imaju baš sve titlove na srpskom, čitao sam da ima puno bez subtitlova. Ja slabo to gledam, ali bih uzeo zbog klinaca i ostalih..
 
Do sad sam plaćao fiksni, iptv (osnovni paket) i adsl 1,5. Slika i nije neka, ali je bolja nego analogna kablovska npr. Za titlove stvarno ne znam, jedino što gledam je Arena Sport, ostalo rijetko.
Uzeo sam ugovor na 24 mjeseca, jer uz 4x brži net i ovaj broj koji (MixNet L) košta 1900 din u slobodnoj prodaji, plaćam kao i do sad.
 
Znači..išao si na sve ili ništa:d
Nije ti bitno ako na tvojoj liniji ne bude ostvarivo 6Mbps..u tom slučaju imaćeš 4Mbps. Nije bitno ni to što ti nisu dali WiFi modem, čisto ako nisi imao do sada neki WiFi ruter, pa kreiraš mrežu, već si zadržao staru opremu iz ADSL pakta.

Javi kad ti puste taj Click 6, da li je transfer realnih 6Mbps, ili je to neka sredja vrednost koja se šetka od 4-6Mbps. U principu mi ne treba ni ovih 1.5Mbps,ali je bar transfer realnih 158 +/- KBps u DL stream-u.
 
Za Huawei modeme u System Information stoji samo koji ti je aktuelni DL/UL bendwith..ne moze tu da se vidi koji je maximalno moguc transfer na tvojoj liniji, da moze tako da se proveri, ne bi mi juce rekli da uplatim Click 6 i da proverim da li mi radi tih 6Mbps na mojoj liniji.
 
E i ti ga odvali.
U svakom Huawei koji su davali posle MT882 može da se vidi kolika je maksimalno ostvariva brzina na dotičnoj liniji.
Posle posla ti kačim sliku pa pogledaj sam (mada mislim da je neko već kačio u nekoj od tema vezanih za ADSL).
 
Na mom MT882 Huawei koji sam dobio od Telekoma pre dve-tri godine,kada sam i potpisao ugovor na jednu godinu, nije nikada moglo da se vidi max. bendwidth, već samo tekući.
Zašto onda u Telekomu ne mogu da mi kažu koji je maximalan transfer na mojoj liniji, nego mi preporučuju kao najbolje rešenje da napišem zahtev, da mi se pre uvodjenja tog Box paketa,stavi do znanja da li na mojoj liniji može da prodje ili ne tih 6Mbps.Ili,optimalno rešenje da uplatim Click 6 i sam proverim da li je taj transfer ostvariv. Dakle, Telekom nije sposoban da mi izadje u susret sa tom informacijom..a to šta je u FWu u tim novijim modemima posle roze-belih MT 882 uawei, to ne znam,.jer ga nemam.

Kad smo već kod toga..ima li neko informaciju kakvi su to WiFi modemi koje Telekom daje u tom Box paketu, koje su specifikacije,...gde moze da se pogleda?
 
Poslednja izmena od urednika:
Niko nije dužan da zna koje modeme daje Telekom korisnicima na uslugu od 2007-2012. godine,., i koje su njihove specifikacije.
Pozvao sam se na to da Telekom nije sposoban da mi da relevantu informaciju za moju liniju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam zvao korisnicki servis zbog nekih informacija, pa cu ih napisati, mozda nekome pomogne.

1. Pretlplata fiksne telefonije je uracunata u cenu ako izaberete paket bez oznake +. U suprotnom dobijate novu linije (IP Liniju) na kojoj imate manji racun na mesecnom nivou ali na dotadasnjoj liniji i dalje placate pretplatu kao i do sada.

2. Posto sam pod ugovorom kod Telenora pitao sam da li bih mogao da prebacim moj trenutni broj za par meseci kada mi ugovor bude istekao kod Telenora na Box paket koji bih uzeo ovih dana. Odgovor je NE! Mozete preneti broj odmah ili dobiti novi na koriscenje, ali ga kasnije ne mozete promeniti za neki drugi kao u mom slucaju.

3. Arena sport paket je ukljucen u osnovni paket do 31.12.2011. a posle toga ce verovatno biti produzen i dalje. Drugim recima ko bude uzeo Box paket imace i sva cetiri Arena kanala besplatno do datuma kada bude poceo ponovo da se naplacuje, verovatno po staroj ceni od oko 470 dinara mesecno.
 
1.) To se podrazumeva, stim što je pretplata u vremenskom trajanju Box paketa uračunata u pretplatu.Što se tiče uvodjenja IP linije, ne znam šta se dobija time..da odjavim postojeću liniju, uvedem IP liniju, uz sve to platim i priključak 5600dinara i šta dobijam?..broadband za IPTV? Ma sve to radi i na postojećoj liniji, podigli su mi DL stream na 12000Kbps, 6Mbps je za ADSL koji dolazi u Box-u, plus 6Mbps za IPTV.

3.) Što se mene tiče, Arenu mogu i da ukinu ,jer sam operisan od praćenja sportskih dešavanja, osim kada je u pitanju Djoković i naše reprezentacije,na svetskom nivou, sve ostalo je Out!
 
Ne bih rekao da se podrazumeva, jer sam na vise mesta video da ljudi pitaju sta je sta i da im nije jasno. Nisam siguran, ali za tu IP liniju mislim da mi je operaterka rekla da se prikljucak placa 1000 i nesto dinara a ne 5-6000 kao za obicnu telefonsku liniju. Svakako me nije interesovala nova linija pa je iskreno nisam ni saslusao sta je rekla nego sam vec razmisljao o sledecem pitanju :)

A to za Arenu je vec individualna stvar. Jedino zbog cega bih uzeo IPTV je zbog spanske i engleske lige, kao i dokumentarnih kanala...
 
Sećam se kada sam razgovarao sa njima u vezi toga, da su rekli da se IP linija plaća regularno, kao uvodjenje broja..ali ću proveriti.
To je i meni interesantno, viće umne fizike,nego mišića na silu ;)
 
Da li je neko uzeo ovaj paket ??
Kako radi da li ste zadovoljni , ima li neka caka u svemu ovome ...
Trebalo bi da uzmem ovih dana pa me interesuje gore navedeno ??
 
@ the stig jel imas 6mbps i koji ti je ruter
 
Ostao mi je stari HG520s.

1769130771.png
 
Da li mi neko od korisnika Box paketa može reći koliko ga realno izađe račun na kraju meseca?
Isitna je da svako ima svoju neku meru, ali me interesuje da li možda postoje još neki troškovi koje ne navedu odmah...
Pošto je tu koliko vidim najmanje pounđeno impusla za fiksni telefon. 300, a to se svede na oko 150min telefoniranja u zoni 1, u toku dana po jakom saobraćaju.
Da li vam na računu piše odvojeno koliko ste potrošili impulsa nakon onih uračunatih u pretplatu?
 
Poslednja izmena:
Račun mene izađe 3.061,00 za BOX 4 pošto fiksni ne koristim. Na računu lepo piše koliko impulsa si potrošio. Koliko telefoniraš, toliki će ti račun biti.
 
Hvala na odgovoru. Interesovalo me je najviše to za potrošene impulse, osnosno da li ih beleže posebno na računu da bih mogao da pratim koliko potrošim koje usluge Box paketa (internet je fiksna cena naravno).
 
cisto jedno podsecanje, u iptv ne postoji fox life, fox crime 24 kitchen i hrt 2 :wall:
 
Nove povoljnosti uz Box paket

01.10.2012

Uključite se u novu promociju, izaberite Box paket po svojoj meri do 30. novembra i imate mogućnost da koristite Antivirusnu zaštitu i Mobilni internet po specijalnim promotivnim uslovima.

Ukoliko želite pouzdanu i efikasnu zaštitu svog računara, imate mogućnost da koristite našu Antivirusnu zaštitu po promotivnim uslovima i to besplatno prvih mesec dana uz ugovor za Box paket na 6 meseci, prva dva meseca uz ugovor na 12 meseci i prva tri meseca uz ugovor na 24 meseca. Licenca važi godinu dana od dana aktivacije. Za preostali period korišćenja licence mesečna pretplata iznosi samo 100,67 dinara.

Pored toga, imate mogućnost da koristite Mobilni Internet po izuzetno povoljnim uslovima i to tokom cele ugovorne obaveze u trajanju od 12, odnosno 24 meseca. Naime, možete izabrati Surf pakete - Light, Easy, Classic i Pro ili Control mobilni Net - Paket M i to uz popust od 25% , odnosno čak 50% na pretplatu, u zavisnosti od trajanja ugovorne obaveze.

Da biste iskoristili povoljnosti Mobilnog interneta i usluge Antivirusna zaštita koje nudi ova promocija potrebno je da se za Box paket prijavite do 30. novembra. Za navedene promotivne povoljnosti Mobilnog Interneta i Antivirusne zaštite možete se prijaviti do 31. decembra 2012.godine.

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova promocije

Preuzeto sa sajta: www.open.telekom.rs
 
Da li jos uvek moze da se uzme neki telefon uz box?
 
To samo Telekom zna :))) Lepo pise na Box stranici da mozemo da uzmemo telefone iz ponude, a kad se otvori specifikacija za svaki pojedinacni telefon ispada da se nijedan ne daje uz box paket, bar nema cenu. Malo je zbunjujuce, sto bas nije svojstveno Telekomu, al ajd, imaju i oni ljudi pravo na po jednu grescicu :DDDd
 
Nazad
Vrh Dno