Šta je novo?

[Telekom] BOX paketi: fixni + mobilni + Net + IPTV

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
L I N K

Box

Box paketi Telekoma Srbija objedinjuju usluge fiksne, mobilne, Interneta i digitalne televizije.
Od sada možete da imate skockane sve telekomunikacione usluge na jednom mestu uz jedan račun i povoljnu cenu.

  • Štedite - usluge fiksne, mobilne, Interneta i digitalne televizije plaćate znatno jeftinije u paketu, nego kao pojedinačne
  • Jednostavnije - Dobijate jedan račun za sve usluge
  • Optimalno -paketi su kreirani tako da zadovolje standardne potrebe korisnika

r01a29.jpg


34s0c2t.jpg


31645zm.jpg
 
Poslednja izmena:
Paket.........ugovor na 6 m .......ugovor na 12 m........ugovor na 24 m
Box 3...........2.999,00.....................2.749,00................2.624,00
Box 4...........3.499,00.....................3.207,00................3.061,00
Box 3+.........2.799,00.....................2.566,00................2.449,00
Box 4+.........3.299,00.....................3.024,00................2.886,00
 
Poslednja izmena:
Steta za limitiran internet na 6Mb/s :(
Ovo nije fer, hocu ja Box bez IPTV-a sa 16Mb/s kostao bi me manje nego sada sa popustom :D
 
Meni se ovo svidja, dobio bih bukvalno TV za dzabe :) samo sto sam vezan jos 6mes na ugovor za adsl kod njih, da li ce me uklopiti sada nekako u ovo :D moram sutra da se raspitam, mada mislim da ce se ovi u poslovnici zbuniti :d
 
Ah ali sta se desava sa fiksnim kad se uzme jedan od BOX paketa? Jel se ponistava ta pretplata :)
 
pa valjda je uracunata sa ovim Box paketima (tj ukljucena je u njih, a vise ti ne stize posebno :) ) - mislim da im je to i glavni cilj (jer 99% potencijalni korisnika ovog paketa ima fiksni vec :) )
 
steta sto u zemlji srbiji jos uvek u velikoj meri vladaju dva tehnoloska dostignuca: PCM i dvojnik... i to zahvaljujuci tom istom Telekomu.
 
Ja bih uzeo ovo da ne mora i mobilni da bude u paketu.
 
Jel' fixna IP linija treba da bude IP Phone?

@bata87, javi, i mene zanima da eventualno moje prebacim :D
 
jos samo da dodaju i poneki laptop uz paket po povlascenoj ceni :)
 
Sta ovo znaci:
INTERNET - Box paketi sadrže wireless ADSL Internet do najveće moguće brzine, a najviše 6144/1024 Kb/s
Da li je brzina razlicita zavisno od paketa (Box 3, 3+, 4 i 4+) ili je u svim 6Mb/s?
 
Aj da ispadnem glup u društvu. Šta im je ova fixna IP linija?
 
Ok,al...

Ok je ponuda,ali pitannje je ko ce imati tehnicke uslove za bezicni ADSL. Zamerka sto se IPTV-a tice da u ovom BOX paketu nema Arene 2,3,4 .....
 
Nije to nikakav bezicni internet :) klasican ADSL - samo se dobija Wireless ruter ;) valjda - ne moze IPTV bez ADSL-a
 
Ala su se pretrgli sa 300 impulsa :d. Kao da smo u Africi.
 
kada ce poceti da prodaju adsl bez da se uzme fiksna?
pa recimo uzmem samo adsl, a telefon mi bude preko nekog voip provajdera, ako ih imamo uopste :)
 
@bata87 Hvala na ispravci. Preskocio sam rec ruter :D ,zaboravio sam da naglasavaju jos uvek Wireless ruter, vec duuze vremena je Huawei prisutan.
 
Au pa oni su ovom ponudom pokrili sve u Srbiji, koliko vidim "+" paket je dobar za one koji nemaju telefon ili gresim?! Plus paket kaze "IP linija" sto je u principu VoIP. U principu za ADSL da bi radio ne treba telefon vec "samo" zice i bas me zanima ako se ovo odabera da li bi postojao izgovor za tehnicke uslove i da li bi postojala obaveza kompanije da ti te zice i dovuku i da li bi se onda placala prikljucna taksa od 6K jer ne uvodi se telefon kao telefon vec samo usluga koja koristi te zice :)

Inace tih 300 impulsa je vec deo standardne usluge koji ima svako ko ima telefon, ovde je samo u putanju zaokruzivanje paketa i ne vidim nikakve dodatne benificije ali s druge strane na ovaj nacin se obezbedjuje siguran prihod i nema vrdanja :)

Vrednost ove ponude je po mom misljenju trenutno manja zbog trenutnih promocija inace izgleda kao vrlo povoljna, pogledajte samo telefon i internet (6/1), dakle 507,40 + 3.811,40, to je vec 4318.80 dinara, a gde je tu moblini i opciono IPTV?

Nije navedeno za IPTV da li podrazumeva mogucnost koriscenja drogog uredjaja besplatno, koji inace kosta dodatnih 300 dinara, a ocigledno su uvrstili i tu mogucnost, mislim na dva itpv-a, zbog ogranicenja ponude na max 6/1. Realno, bila bi glupost da ne moze, zar ne :) Cena je inace 942,82 plus 300 dinara za drugi uredjaj.

Sto se tice mobilnog tu ne znam sta da kazem, nisam upucen u pakete pa ne znam sta da poredim ali najblizi paket je mixnet m, on je 1121 dinara ali ima 300sms, 600minuta i 600mb tj. i jedina prednost su minuti :)

Znaci ugrubo,

............. fiksni ..... internet ..... mobilni > ..... total ........ (iptv)
MIX ...... 507,4 ...... 3811,4 ........ 1121 > . 5439,80 .... 1242,82 > . 6682,62 dinara

tj. poredjenje 6to mesecnog ugovora, dakle najskuplja varijanta

BOX3 vs. > 2.999,00 / 5439,80 dinara
BOX4 vs. > 3.499,00 / 6682,62 dinara

Ko uzma kajace se ko ne uzme kajace se :d

Ko nema telefon, mozda ga dobije, ko ima spor net dobice brzi povoljno ali oni sa vecim brzinama kunuce zlu sudbinu ali minimum 6 meseci, ko nema postpaid ili nije na telekomu, ima dodatni trosak i na kraju ko ima IPTV njemu super placace skoro 500 dinara manje itd. gomila ralloga :)
 
Poslednja izmena:
I dalje ostaje pitanje da li je brzina ista (6Mb/s) u svim paketima ili kako?
 
Da, brzina je ista za sve pakete! Lepo je navedeno do 6Mb/s maximum...
Naravno dok uracunamo gubitke, a i veoma lose parice, mali broj ljudi ce i uspeti da izvuce priblizno 6Mb/s, oni sa losom paricom i velikom udaljenosti od centrale pitanje da li ce biti u mogucnosti uopste da uzmu BOX paket, nekima ce mozda i dopustiti... pa ce onda da se zale jer imaju ADSL koji jedva prelazi 1Mb/s.
 
Vrednost ove ponude je po mom misljenju trenutno manja zbog trenutnih promocija inace izgleda kao vrlo povoljna, pogledajte samo telefon i internet (6/1), dakle 507,40 + 3.811,40, to je vec 4318.80 dinara, a gde je tu moblini i opciono IPTV?


Znaci ugrubo,

............. fiksni ..... internet ..... mobilni > ..... total ........ (iptv)
MIX ...... 507,4 ...... 3811,4 ........ 1121 > . 5439,80 .... 1242,82 > . 6682,62 dinara

Ma koji net 3811,4 din, gde toliko kosta??


Primer:

Mob 1100din, kablovska 650din, net 1100din, fixni 600din. Ukupno 3450din

Nista posebno nije jeftinija ova njihova ponuda....


Evo sta nudi jedan kablovski operater u bg-u
Flat 3 Kabl. TV + DIGITALNA TV (paketi 1,2 i 4) Neograničen 6 Mbps 2,250 din
Flat 4 Kabl. TV + DIGITALNA TV (paketi 1,2,3 i 4) + TEL 1 Neograničen 10 Mbps 2,850 din.
Flat 5 Kabl. TV + DIGITALNA TV (svi paketi) + TEL 1 Neograničen 30 Mbps 3,950 din.
 
Poslednja izmena:
A koja kablovska i koji net za te pare, o čemu pričaš?

Inače, neko je pitao drugi IPTV, trebalo bi da može, jer piše da se sve dodatne IPTV usluge plaćaju prema važećem cjenovniku, pa tako valjda i dodatni STB.

Mene lično zanima BOX + još jedan STB (jedan HD i jedan SD). U ruteru piše da linija podržava 18,5 Mb/s, tako da ako uzmemo da je IPTV 4Mb/s, HD IPTV 8Mb/s, ADSL 6Mb/s, dobijamo 18, a nek ograniče port i na 16, da imam 4Mb/s net, ja opet zadovoljan.

I još me buni šta je u stvari IP telefon, koja je razlika? Ako je isto, samo što zvuk ide preko int. protokola umjesto preko parice, to samo može da bude bolje glede kvaliteta.
 
IP telefon da bude kvalitetniji od obicnog? Sumnjam.. ni u Koreji nije bio :(
Uz to, fixni telefon je pouzdaniji, IP telefon moze da zeza kada zeza net. Znas ono.. isto kao sto "Skype is not for emergency calls".
 
Znaci ugrubo,

............. fiksni ..... internet ..... mobilni > ..... total ........ (iptv)
MIX ...... 507,4 ...... 3811,4 ........ 1121 > . 5439,80 .... 1242,82 > . 6682,62 dinara
Trenutno isti ovaj MTS daje mogućnost da sklopiš ugovor za mobilni i plaćaš samo pola pretplate tokom celog trajanja ugovora; tako da ne računaj sa 1120, nego 560din ;). I da, ova ponuda (mobilna) je najsličnija tarifi Prva droid, koja za 1500din (750 sa popustom) daje 501min 1000sms i 1Gb.
Što se TVa tiče, ja plaćam kablovsku ~900din; a 6/1Mbps kod Oriona (isto 2g ugovor) košta 2000 mesečno...

Ne kažem da im je ponuda loša, već da ti računica može i malo niže (naravno, popust na pretplatu postoji sad, ko zna kako će biti kasnije; i moja TV je analogna, nema digitalni signal; i mogu sam da odaberem paket koji mi treba na mob - možda mi treba više minuta, a možda mi je i 500 previše). Hoću da kažem da ima i dobre i loše strane, ali da meni ponuda trenutno ne odgovara :)
 
Ja mislim da za Prvu droid ne važi popust od 50% jer je sam taj paket već neka vrsta promocije.
 
Ja mislim da za Prvu droid ne važi popust od 50% jer je sam taj paket već neka vrsta promocije.

Na novoj promociji pise da moze, ali ko bi ih znao :D Inace ne bi bio bash neka promocija, MixNet L (ili koji je vec sa 600 min.) ispadne jeftiniji a ima vise.
 
Meni se cine sasvim ok ovi Box paketi,samo mi za sad nista ne znace.Pod ugovorom sam kod njih na adsl-u do maja 2012 a takodje i na postpaid-u isto kod njih do aprila 2013.Tako da za sad ne mogu da prelazim na box pakete a cine se kao skroz zanimljivi.E sad zanima me dal neko zna dal se Box paketi vezuju za jedan fixni broj ili mogu komplet usluge da se prebacuju sa broja na broj?Student sam pa se nerijetko selim te shodno s tim nisam vezan za jedan fixni telefon.
 
Nazad
Vrh Dno