Šta je novo?

Kingston SV100S2/64G

primus

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2007
Poruke
21
Poena
304
rezultati mog starog HDD-a i novog SSD-a
http://www.dodaj.rs/f/2A/DJ/N6KPftp/untitled.jpg
http://www.dodaj.rs/f/g/kf/1FyNOE8l/untitled2.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3A/s3/3PdwZIqh/untitled3.jpg
da li je normalno da write bude tako mali za SSD?
manji cak i od brzine pisanja na HDD-u?
na njihovom sajtu stoji:

Sequential read throughput —

256 GB — 250 MB/s read
128 GB — 250 MB/s read
64 GB — 250 MB/s read
32 GB — 160 MB/s read

Sequential write throughput —

256 GB – 230 MB/s write
128 GB – 230 MB/s write
64 GB – 145 MB/s write
32 GB – 70 MB/s write
 
Manje više jeste, taj disk koji imaš ima em mali kapacitet, em JMicron JMF618 kontroler.

Generalno JMicron kontroleri su u svetu SSD-ova nešto za izbegavanje, pošto daju ubedljivo najlošije performanse.

Shodno tome write ti je u skladu s time što imaš, a sekvencijalni write nije jača strana malih i jeftinih SSD-ova.

Svejedno, radiće on mnogo bolje od tog HDD-a kao sistemski disk - veće random brzine i mnogo manji access time su za sistemski disk daleko bitniji nego sekvencijalni write.
 
Hvala!
Mene jedino brine sto se write brzina ne poklapa sa onom koja je deklarisana na sajtu...
Znaci, nemam razloga niti za sikiraciju, niti za reklamaciju :)
 
kupio sam i ja taj sv100s2 - 64gb, i imam ocaj write speed 41mb

Untitled.jpg

prikopcan je na sata2, svez win7 u ahci modu, trim radi, svi drajveri instalirani, ne znam sta je u pitanju...

http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=953186

tip sa ovog foruma ga je naterao da pise 160mb/s, jer ga je prebacio iz sata3 u sata2, ali moj stoji u sata2 tako da ne znam sta bi moglo biti
 
Pretpostavljam da je u pitanju polovan SSD, uzimajući u obzir kada je taj SSD bio u prodaji.

Jesi li uradio SecureErase kada si ga kupio, pre nego što si instalirao Win i radio testove?

Ako nisi, uzmi Acronis, napravi image SSD-a, uradi SSD pa vrati image.
 
da, polovan je. cuo sam za taj secureErase ali nisam uradio. Znaci napravim image sistemske particije pa uradim to sa SecureErase (pretpostavljam da to nesto brise sve) pa onda vratim image?
 
Da, ti JMicron kontroleri imaju očajan garbage collector, ko zna koliko je upisa na njemu bilo do sada, najbolje ga je vratiti u fabričko stanje, mada to nije trajno rešenje, ali zna da pomogne.

Sa Acronis True Image-om (ima ga na Hiren's Boot, ali starijim, tipa 10, 11 i sl.) napravi image celog SSD-a.

Skini negde secure erase 4.0 (imaš ga na Hiren's Boot diskovima što je verovatno najlakša opcija). Moraćeš SATA kontroler da prebaciš u IDE mod u BIOS-u, posle toga bootuj sa CD-a, pokreni SE i obriši SSD (za svaki slučaj otkači kablove svih hdd-ova ako ovo prethodno nisi radio, da ne obrišeš greškom neki disk).

Sam SE kratko traje, par minuta. Kad završi resetuj računar, idi u bios, vrati kontroler u AHCI i ponovo preko Acronisa vrati image na SSD.
 
skinuo sam vec acronis true image, hvala na detaljnom objasnjenju, samo da trknem negde po dva prazna CD-a pa cu obaviti sve
 
Ima li neki drugi program sem HDD erase 4.0 koji moze da obavi tu funkciju? Hdd erase mi zakucava ovde:

4ygy3yny.jpg


EDIT: inace boga nema da sam mogao da nadjem taj program na hirens bootu 15.2 vec sam ga skinuo samostalno pa pokrenuo preko usb.. Mozda kad bi uspelo kad bih ga pokrenuo preko hirensa
 
Poslednja izmena:
uspeo sam sa programom Parted Magic mesto HDD erase. Dobio sam tacno duplo bolje rezultate u write, mislim da je ovo must do korak kod svih koji kupuju polovan ssd.

evo rezultata pre secure eras-a

Untitled.jpg

a evo posle:

Untitled1.jpg
 
posle skoro godinu dana eto opet nevolje sa ovim ssd-om...poceo da mi brljavi, da zapucava, freezuje windows i sl, i ja reko da uradim secure erase, pa opet win instal kad ono isto. Posle se setim da nema mozda update firmware i vidim da ima i pokusam da uradim i dobijem sledece:



da li je to znak da mogu da se orostim od ovog ssd-a? meni se sve cini da jeste
 
Verovatno jeste, ne znam ali zakljucujem isto kao i ti... pušta dušu, vrlo brzo, a i vreme mu je da ga zamenis i to sa necim 4 puta vecim, dakle 240-256GB, ako si u finansiskoj mogucnosti.
Kad se samo setis da si u stvari toliko ako ne i vise platio tu 64-ku koliko je sada cena 250-ke bice ti "lakse" da izdvjis lovu...
 
I isto toliko teško sutra, kada to bude cena za 1TB.
 
Ma da kraj mu je... Nemam potrebu ni za cim preko 128gb pa cu se skoncentrisati na kvalitet
 
U temi za SSD, svi predloženi su kvalitetni. S toga bolje veći.
 
Veci drug veci, neces zazaliti.
Znam da si navikao "skromno" na 64GB ali veruj mi sad se raskomotis na kvalitetnom, ne kazem najboljem ili najskupljem (pogotovo ne na najskupljem) ali se raskomotis na oko 250 i uzivas dok ne crkne ili dok ne pozelis da imas veci ili brzi ili jos bolji ili noviji model zbog ko zna cega...

Svi ssd-ovi od ko 60-ak Gb su prevazidjeni zbog pada cena i svoga malog kapaciteta, pa su sada oni od oko 120Gb prihvatljivi ali tek na 250 imas sasvim dovoljno prostora za sve (normalno) da trpas na ssd...
Razmisli jos jednom.
 
Poslednja izmena:
I još jedna bitna stvar, što je veći, to duže traje NAND.
 
malo sam ispao iz mode sto se tice ssd-a trebace mi par sati da pohvatam sve, da prelistam forum i da napravim izbor. Ali ok, vidim otprilike na sta ce pasti izbor, hvala na savetima
 
Nazad
Vrh Dno