Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
2011304-menu.jpg


Telefon izlazi sa GB ali brzo nakon izlaska dobija ICS update.
Maloprodajna cena bi trebala biti oko 200e.

http://www.phonearena.com/news/Alcatel-One-Touch-995-shots-surface-might-bring-Android-4.0-Ice-Cream-Sandwich-to-the-masses_id23450
 
kako imam pozitivno iskustvo sa ot990,ovo deluje dobro
 
[YOUTUBE]4WXD3jVlVDQ[/YOUTUBE]
[youtube]MjCxTkvH_ns[/youtube]

Ima li neko neki insiderski info hoce li se ovo pojavljivati kod nas?
 
Poslednja izmena:
Ako se provajderi smiluju i brendiraju ga. Inače, ne verujem.


---
desire
 
Evo prvi domaci "test"

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-vesti/469

Telefon je predobar za tu cenu, deluje da je jako kvalitetno odradjen, ekran takodje ok, potvrdili su da dobija ICS uskoro.

Telefon ce se 99% pojaviti kod provajdera, Telenor nece propustiti ovakvu sansu nakon uspeha sa prethodnim Alcatelom.
 
Stvarno deluje ok za taj kes ali dosta toga zavisi i od toga koliko ce kostati u postpejd paketima. Ako bas bude dz prodavace se kao lud, ako bude imao neku normalnu cenu za ono sto pruza prodavace se solidno. Da ce biti skup, to ne verujem. Ali opet mislim da ima i dosta ljudi koji ce ici na malo krsteniji ics telefon svesni da ce proci skuplje ali da im je to bolja opcija. Ali ako u popularnim pp paketima od oko 1000 din bude imao nisku cenu, dosta ljudi ce kupiti ovaj model.

Koji gpu ima?
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je neverovatno za tu kintu auuuuu :)
 
Pa dobro, adreno 205 ima i SGS plus i mislim da trenutno moze lepo da pokrene sve te za'ebancije od hd igrica.. Meni to ne treba a i vecina prosecnih korisnika nece ni igrati sve to danima. Za ovu cenu je ovo sasvim ok, cimao sam se da nisu uvalili adreno 200.
 
Za ovu cenu ovo ce biti best buy, poceo Alcatel konacno da se budi iz mrtvih, extra! :)
 
Adreno 200 je vec star i spor GPU prvi Desire ga je imao, sad ga stavljaju samo u low-end uredjaje tipa Wildfire S, Blade...
200 tesko da bi se uklopio uz ovaj procesor od 1.4, ali nikad se ne zna, nije mi jasno zasto jos nisu izbacili specifikacije. Gsmarena uopste nema ovaj model u svojoj bazi, ili ja ne mogu da ga pronadjem.

Nema brige za aplikacije pise da je po testovima malo sporiji od GS sto je u sustini i normalno jer za to je vise zaduzen GPU kod telefona a znamo da je GPU koji je ugradjen u prvi GS malo jaci od Adreno 205, a mozda je i do same optimizacije pa telefon ne moze bolje da se pokaze. U svakom slucaju to nije lose za ovaj telefon.
 
mislim da je sgx 540 u galaksiji dosta jaci od adrena 205,ali tesko je doci do nekih realnih testova.ali da,i ovaj graficki cip ce raditi posao sasvim zadovoljavajuce
za razliku od nekoga ko misli da je sansa da se ovaj telefon pojavi kod operatera jako velika,ja mislim da je jako mala.
operateri kod nas rade sta hoce,i jedina su do sada imali telefone zte/huawei u low klasi,vip je imao blade oko nedelju dana,mada je i on low uredjaj krajem 2011 godine kada su ga nabavili.a ako bi se smislili i dali ovaj telefon za nekih 100e maksimalno,uz racun od 1000 mesecno,bio bi dobra kupovina.
inace,ako bi imao vecu cenu,galaxy s bi bio ne samo bolji uredjaj,vec i bolja kupovina,mislim da i njega ima sada u paketima,ali i po oglasima u velikoj kolicini.galaxy ima veliku bazu korisnika,veliku podrsku zajednice,i to je jako bitno kod android telefona
 
To je bitno posetiocima ovog foruma. Običnim ljudima ne. Sgs se više ne prodaje kod provajdera.


---
desire
 
ako je ono kao pre treba da bude single core 1.4 i ardeno 205
 
To stoji ali neka potvrda bar jer se radi o zvanicnom sajtu i specifikacijama ipak...
 
Pa Sony je izbacio Arc S kao konkurenciju SGS II, sa single core procesorom 1,4Ghz i Adreno 205 gpu :d, najjace da ce mucni Alcatel da se isprsi za dual core za 200e. Oni moraju da se probijaju i to je dobro, recimo da ce cpu i gpu biti kao na mnogo skupljem Arc S.
 
Poslednja izmena:
Iako danas skoro niko nema 00 a ni nesto puno prostora da eksperimentise sa dizajnom usudicu se da kazem da je ovaj Alcatel hibrid nekog htc-a i samsunga :d
 
Nazad
Vrh Dno