Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Nasao, hvala
 
Ljudi jel ima jos neki konkretni komentar, kako se ponasa sa kuvanim ROM-om ako ga ima, koliko je dobra-losa tacno kamera, jel se ljusti ivica ... ?
 
Telefon je (beli model,kod crnog je zadnja maska pseudo-gumirana) izrađen od indetičnog materjala kao i SGS III,sa tom razlikom da Alcatel ima aluminijumski blok oko kamere i otvora za slušalice,a nema gorila staklo(ali ima prelaznu ocenu).Alfa kuvanih ROM-ova još uvek nema,ali se očekuje posle zvaničnog updejta na android 4,prema najavama u septembru.Da je"kinez" imao bi leđa zajednice od 2 milijarde ljudi i 10-tak ROM-ova.Ja čekam Cyanogenmod 9.Procesor odskače od ostalih elemenata telefona svojom brzinom za jedan singl core.HD igre prosto lete na velikom ekranu(meni su jedino zanimljivi trkački naslovi,naravno zbog akcelerator senzora).Foto-aparat i kamkoder imaju prelaznu ocenu sa tim da je za kvalitetnije fotografije,ipak neophodno koristiti i "HDRCamera+".Zvuk preko zvučnika i jasan i dovoljno snažan,dok je za uživanje u muzici ipak treba nabaviti neki ozbiljan player i slušalice.Isto važi i za stock video pleyer(moja preporuka je "Mx Payer",koji može između ostalog bez problema da reprodukuje i 720p mkv film sa prevodom).Usko grlo aparata je neoptimizovana RAM memorija koja posle instalacije više programa od strane korisnika pokazuje znakove insuficijencije(tzv. idle).Ali to se lako rešava sa nekim custom programom za gašenje nepotrebnih procesa,prevashodno od strane androida u pozadini(ja lično koristim "AutoKiller Memory Optimizer" i stvarno daje vazduha mom telefonu),pa nema forced close-upova i rebootovanja sistema.Eto to je kratki brif i sve što treba da se zana o telefonu jer nema skrivenih bagova u trenutnoj verziji 2.3.6 i sve je već rečeno.Naravno sem kada je reč o dodatnoj opremi,koja je za sada otvorena tema...:D
 
Poslednja izmena:
Imam isti problem sa memorijom, da li neko preporucuje jos neki program za ubijanje aktivnih aplikacija
Nisam dugo koristio Android, instalirao sam task killer pro i ubijem sve, nakon 1-2 minuta vec je sve opet aktivno i memorija pada na 25/26mb
Gde gresim
 
Poslednja izmena:
Инсталирај McTweaker, уђи у одељак Меморија и пробај са овим подешавањима:
OOM killer - 6,12,16,80,100,120
OOM killer(arbitrarily) - samo ce se podesiti
Cynic killer - off
VM heapsize - 48
VM heapsize (arbitrary) - 48m
VM HeapGrowthLimit - 24
Heap Start size - 8

Успут SD-card cache стави на 2048kb и IO scheduler на noop.
Ако не буде добро пробај са већом вредности за OOM killer и мањом за VM heapsize.
 
Imam isti problem sa memorijom, da li neko preporucuje jos neki program za ubijanje aktivnih aplikacija
Nisam dugo koristio Android, instalirao sam task killer pro i ubijem sve, nakon 1-2 minuta vec je sve opet aktivno i memorija pada na 25/26mb
Gde gresim

Posto vec imas root, uninstal aplikacije koje ne koristis (kod mene je odmah pao uninstal fb, tweetera,g+,antivirus.... ) posto i one jedu memoriju.... naravno pre uninstala OBAVEZNO napravi backup (najbolje pomocu recovery.img) pa tek onda kreni u "akciju" :)
Kada sve odradis - restart telefona i trebalo bi da imas oko 120-160mb (barem je tako kod mene...). Stavio sam i aplikaciju ram booster pro (javi se na pp za narodnu verziju :)) koju pokrecem povremeno
poz
 
Je li ko probao da instalira Chrome? Google Play kaze da uredjaj nije podrzan.
 
Da,pa evo rece covjek. Bice od septembra za ovaj fon ICS. Nego, imam problem sa dometom na ovom fonu. Ponekad mu se desava da pukne 3g a odmah zatim i mreza totalno. Ne znam jel do Mtel-a ili do fona. Mada, nije mi se desavalo do sad sa obicnim fonom. Ovo mi je prvi pametni. Sta znaci kad pobijele linije za signal, posto mi se obicno posle toga desi? Inace verzija androida je 2.3.6.
 
Meni se cesto desava da su mi linije skroz sive mislim da to znaci losiji signal.Trebalo bi da kad su bele da je to pun signal ili ja mozda gresim.Nikad mi nije ispao iz mreze i imao problem da nisam dotupan.
 
Jeste, kad su bele pun je signal.

@mmsandi
Meni se desavalo da gubim mrezu totalno, ali to nije slucaj do telefona jer mi je tako bilo i na starom.
 
Kod mene je veoma cesto bez ijedne bele ali sam uvek dostupan, uzeo sam novu karticu sa telefoom pre 10-tak dana, staraje bilo u iphonu pa je bila secena.Moguce da su ove novelosije ili vec........
 
Da se ne patite... :)

Kad vam je povezan sa Google servisima onda je bela, a kad se izgubi verovatno je siva, trebalo bi da bude stalno bela (isključite net, pa ćete videti da će biti stalno siva, a kad uključiš opet net biće bela) tako da nije bolji signal ako vam poveli ;) ... 3G signal je generalno loš kod nas u zemlji, pa ne očekujte neki posebno dobar signal, jedino ako niste pored repetitora :)
 
Da se ne patite... :)

Kad vam je povezan sa Google servisima onda je bela, a kad se izgubi verovatno je siva, trebalo bi da bude stalno bela (isključite net, pa ćete videti da će biti stalno siva, a kad uključiš opet net biće bela) tako da nije bolji signal ako vam poveli ;) ... 3G signal je generalno loš kod nas u zemlji, pa ne očekujte neki posebno dobar signal, jedino ako niste pored repetitora :)

kod mene je kada sam online zelena (inace koristim iskljucivo wifi jer mi tek od prvog septembra krece mix net paket :)) a kada sam offline bela( obicno 3/4 signal).... kako moze biti povezana sa servisima ako sam offline? Mislim da je to najobicniji signal (od max 4 imas full ili manje) i nista drugo... ali to samo ja mislim :)
Jedno pitanje za one koji su odradili root, kada u recovery.img napravite particiju, koja je to particija (ext2,3,4)? Instalirah Link2sd i treba da odredim koja je particija.... u recovery.img je samo ponudjena opcija za velicinu....
 
Nisam znao da je temirano, da bude zelena, jer sam video da pričate siva i bela i bilo mi logično, a niko nije spominjao zelenu :) tako da onda kad pozeleni signal prikačen je na Google tj. Online su servisi ;)
 
Kod mene nema nikave zelene boje.....
ja sam urao One-click root nisam pravio nikakve particije.....
 
Da, i kod mene su zelena i bijela. Kad je zelena, onda je sve ok, ali onda pobijeli i prilicno cesto ostane bez signala na 3g, pa cak i uopste bez signala. Znaci, najvjerovatnije je u pitanju mreza. Hvala na odgovorima.
 
kod mene je kada sam online zelena (inace koristim iskljucivo wifi jer mi tek od prvog septembra krece mix net paket :)) a kada sam offline bela( obicno 3/4 signal).... kako moze biti povezana sa servisima ako sam offline? Mislim da je to najobicniji signal (od max 4 imas full ili manje) i nista drugo... ali to samo ja mislim :)
Jedno pitanje za one koji su odradili root, kada u recovery.img napravite particiju, koja je to particija (ext2,3,4)? Instalirah Link2sd i treba da odredim koja je particija.... u recovery.img je samo ponudjena opcija za velicinu....

Ne znam šta će ti link 2sd kad ima gb mesta za aplikacije :)
 
Nema ga vise kod mts :-( a taman sam mislio da ga uzmem...
 
Ne znam šta će ti link 2sd kad ima gb mesta za aplikacije :)

pa ostao sam na 150mb :)
inace sinoc stavim link2sd, linkujem gomilu aplikacija, restartujem telefon i ..... Link2sd mi obrisao (da DELETE) sve linkovane aplikacije !?!?! Ne znam na koju foru ali odjednom sve ikonice se pretvorise u onu difolt seleno belu....
Srecom pa sam sve pre toga bekapovao sa TB......
 
hvala što si nas upozorio na taj problem kod link2sd. možeš i bez ikakvih programa određene aplikacije da prebaciš na sd karticu, ne sve, ali ćeš napraviti malo mesta....
 
Da, može da se prebace aplikacije, ali to nije to... 80% prebaci, a 20% ostane +/- ... Nije to prebacivanje cele aplikacije...
 
hvala što si nas upozorio na taj problem kod link2sd. možeš i bez ikakvih programa određene aplikacije da prebaciš na sd karticu, ne sve, ali ćeš napraviti malo mesta....

ma nema na cemu :)
obavezno backup pa onda u nove pobede :p
ima na xda tema o prednostima Link2sd u odnosu na app2sd pa rekoh da ih poslusam (a i veceras cu ponovo pa sta Bosko da :))
 
Nazad
Vrh Dno