Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna neko sto traking na posti ne radi ? jos 2 oktobra je stiglo i nista se ne pomera traking..? ili je problem do carine?
 
Poslednja izmena:
Evo da se pridružim družini, i kod mene 1.10.2015 prispeće, 2.10.2015 otprema i od tad stalo, mislim da gore nikad pre nije bilo a tebi homere radi zato što ti je prošao paket bez pregleda, sutra je kod tebe, izgleda da ovo ostalo čeka carinjenje :( a baš sam se nadao da će mi prvi android telefon proći bez carina :(
 
Evo da se pridružim družini, i kod mene 1.10.2015 prispeće, 2.10.2015 otprema i od tad stalo, mislim da gore nikad pre nije bilo a tebi homere radi zato što ti je prošao paket bez pregleda, sutra je kod tebe, izgleda da ovo ostalo čeka carinjenje :( a baš sam se nadao da će mi prvi android telefon proći bez carina :(
Манемој! Ево ти са царином [emoji1]
uploadfromtaptalk1444158306354.png
 
Ma sve je to ok nego mi ovde pričamo kako paketi koji su došli prvog oktobra osim prispeća i jedne otpreme od drugog oktobra nemaju više nikakav update statusa a ovo tvoje je došlo 21.9.2015 što znači da ti stoji na carini već više od 2 nedelje i isto stiže sutra/prekosutra na tvoju adresu...

@Pablo, vrlo nezgodna situacija, da si primetio da je spojler slomljen pre nego što si ga preuzeo i platio pdv i carinu mogao je da se odradi neki zapisnik ali sad je već kasno za tu priču. Ja ne bi otvarao spor protiv prodavca jer je on ispao više nego korektan time što će ti napraviti i poslati novi spojler besplatno a šta raditi da bi izbegao ponovne troškove zaista ne znam, s obzirom da nema šanse da ti pošta da neki zapisnik sada (naravno da neće priznati da su oni krivi za lom) ja bi kontaktirao carinu preko onog maila [email protected], poslao im slike, podatke o pošiljci i tražio mišljenje. Male su šanse da uspeš nešto da odrdiš da ne bi ponovo platio dažbine ali ne možeš ništa izgubiti ako probaš a i ništa te ne košta da pošalješ jedan email...
 
Poslednja izmena:
Туга је што овај мој пакет вреди 16$ и ем ће да ми узму неку сићу ем чекам 17 дана да га оцарине.
Само да видите колико ћете да чекате, а и то је све дуже и дуже.
 
Vi nekad i prođete bez dažbina, Niška carina obračunava pdv i na pakete u vrednosti od 1$.
 
Радо плаћам царину али да не чекам мин 15 дана пакет.
И друга ствар, колко сам скапирао вас зову ѕа вредност поруџбине. Ја ѕа сваку мало скупљу ствар трнем да ме не одвале (више него што треба) од царине. Некад прођем боље али обично не.
 
Ne znam gde da pitam ovo, nadam se da mi necete zameriti. Zanima me sta se desi ako se naruci nesto na adresu u Srbiji, a za drzavu stoji npr. Crna Gora? Da li na carini prave problema oko toga? Da li takva posiljka uopste moze da stigne u Srbiju?
 
Ne mogu da stignu dan za dan da urade a vec se ceka 16-17dana to znaaci da se cifra od 17 dana povecava lagano
 
Баш то. Мислио сам да ће постојати неки тренутак у коме ће рећи пуштај све (док мало ухвате ваздуха) али очигледно неће. Кад чекање дође на месец и по, два наручивање више неће имати никакву сврху
 
pa da li je neko zvao carinu da pita šta se desava?....ima li to nekog smisla uopste?

meni paket stoji od 23 septembra...

a zadnjih par dana zovem ovaj broj telefona "uvoz fizička lica 011/3643 059" (nasao sam ga na sajtu poste) i osim kada su mi jednom rekli da zovem kasnije NIKADA se niko ne javlja,ili je zauzeto....
 
Ne znam gde da pitam ovo, nadam se da mi necete zameriti. Zanima me sta se desi ako se naruci nesto na adresu u Srbiji, a za drzavu stoji npr. Crna Gora? Da li na carini prave problema oko toga? Da li takva posiljka uopste moze da stigne u Srbiju?
Ranije, dok nije radio paypal u Srbiji, narucivao sam predmete na svoju adresu, a kao drzava je stajalo Slovenija. Svi paketi su uvek stizali.
 
pa da li je neko zvao carinu da pita šta se desava?....ima li to nekog smisla uopste?

meni paket stoji od 23 septembra...

a zadnjih par dana zovem ovaj broj telefona "uvoz fizička lica 011/3643 059" (nasao sam ga na sajtu poste) i osim kada su mi jednom rekli da zovem kasnije NIKADA se niko ne javlja,ili je zauzeto....

Upravo sam zvao taj broj da se informisem u vezi moje posiljke i receno mi je da trenutno obradjuju posiljke pristigle 22.09.2015 tako da ja moju koja je pristigla 27.09 mogu da ocekujem tek sledece nedelje posto su primili mnogo posiljki u poslednje vreme a i premestili su se na novu lokaciju pa bi kao sad sve trebalo da ide malo brze. Ja cu javiti kad budem primio svoju pa da imaju ostali clanovi uvid koliko brzo ide obrada
 
Naručio slušalice (bubice) sa nemačkog amazona. Stigle za 5-6 dana iz Engleske. Nije ni otvarano te nije ništa ni naplaćeno. Zanimljivo da nigde nema nikakve deklaracije na koverti, ni šta je ni koliko košta. Mogu da zamislim šta bi bilo da je takva pošiljka stigla iz Kine. :D

Vi nekad i prođete bez dažbina, Niška carina obračunava pdv i na pakete u vrednosti od 1$.

Ko radi taj i greši! :D
 
Upravo sam zvao taj broj da se informisem u vezi moje posiljke i receno mi je da trenutno obradjuju posiljke pristigle 22.09.2015 tako da ja moju koja je pristigla 27.09 mogu da ocekujem tek sledece nedelje posto su primili mnogo posiljki u poslednje vreme a i premestili su se na novu lokaciju pa bi kao sad sve trebalo da ide malo brze. Ja cu javiti kad budem primio svoju pa da imaju ostali clanovi uvid koliko brzo ide obrada

znaci,moju posiljku pristiglu 23.09.2015 bi trebalo da obradjuju sutra,a da stigne do mene u petak....javicu da li je stiglo,pa da vidmo da li tom dinamikom idu....
 
Ljudi, ovaj usb kabal kod nas u Merkatoru kosta 700rsd. na AliExpresu kosta 0.72$. Pa Vi vidite da li se isplati kupovati na netu. Ziveo internet.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1444243739575.jpg
    uploadfromtaptalk1444243739575.jpg
    60 KB · Pregleda: 205
Stigao DOOGEE X5 3G sa Gearbest-a iz Kine, plaćen 56 USD (49 EUR), a poštar tražio da platim skoro 4500 din. za dažbine, Carinarnica Novi Sad. Vratio, napisao žalbu i priložio račun sa PayPal-a i izvod iz banke, platio 729 dinara u pošti za žalbu i poštarine do i od carine.
Videćemo šta će biti dalje.
 
Poslednja izmena:
Kakva je to banda. Jeftinije prolaze ovi sto naruce telefone od 300$
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno