Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo mi rekose da rade 8. na carini, a paketi pristigli 9. (sto me interesuje) bi trebalo da budu obradjeni i dostavljeni ove nedelje.
 
Poslednja izmena:
1681653f0e06188ee011121882103efb.jpg

Verovatno postoji neki problem, a mozda i ne. Hmm
 
Upravo mi rekose da rade 8. na carini, a paketi pristigli 9. (sto me interesuje) bi trebalo da budu obradjeni i dostavljeni ove nedelje.

Uh to znaci da moj paket koji je stigao pre 5 dana na carinu bice ocarinjen tek za 10 dana u najboljem slucaju.

Pa oni stvarno nisu normalni. Pa meni je paket putovao manje nego sto ce stojati na carini.
 
Vama dvojici je vrlo moguce da se statutus danas updejtuje, i da vam cak i postar pozvoni na vrata. Posto status kasni jedan dan.

to ne moze da se desi, jer kada prodje carinu i ocitaju bar kod status se vraca u realno vreme. danas je isto na carini, status od juce. da kojim slucajem prodje carinu, ocitali bi ga, pa bi bilo apdejta i za juce i za danas.
 
Paket naručen 10.05.2016.
Touch screen za Asus tablet 12$ sa šipingom.
Iz kine krenuo 20.05.2016.
U Srbiju stigao 22.05.2016.
PROŠAO BEZ PDV-a (NS CARINA)!!! :D :D
Danas mi poštar doneo.

Takođe dvostrana traka naručena isti dan od drugog prodavca, stigla sa ovim.

Ovo mi je apsolutni rekord :)
 
slobodno kukajte i kontrolorima na 011/3643-059.

Možda zaposle više ljudi ili bar dospe do nekog usr**** političara pa im omogući da ovo brže rade. Plaćamo, a ništa ne dobijamo za uzvrat. Koju pa proizvodnju i trgovce štite kod nas?!? pa moramo da plaćamo tolike iznose.
am

Na pomenute brojeve se niko ne javlja, stigo mi je dopis da mora da priložim račun o kupljenoj robi...
Poslao im na mail [email protected] ali mi ništa niko nije odgovorio.
Na tom pozivu piše da rade sa strankama od 11-13h i br telefona 011/3643-116 ali se opet niko ne javlja...
 
Na taj broj telefona se javljaju ujutro, tipa oko 8 ili 9, iz mog iskustva (zvao sam 4 dana zaredom, nakon 11 sati niko se ne javlja)
 
Bas vala super, za jedno 3 godine me zovite da preuzmem...:D cekam takodje 9 maj, itd..
 
Ljudi, da li bi vredelo kada bi smo napravili neku peteciju ili nesto da se posalje telegrafu da izbace u vestima jer njima bilo sta da das oni bi izbacili :D samo da se ubrazju ovi sa carine...
 
Jedino sto bi ti ubrzalo carinjenje je da nadjes lokalnog kineza i pokusas da se dogovoris sa njim oko toga sta ti treba

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
Msm da bi tad bilo jos gore.Oni bi njih nagazili a oni bi nas opet.Tad ne bi prolazili ni ovi sitni paketi a da ne pricam o tome kako bi tad carinili i procenivali.
 
Mislim da peticija o nezadovoljstvu radom carine, koju bi potpisalo nekoliko hiljada ljudi (u najboljem slucaju), nije dovoljno "Sok! Necete verovati sta je iza ovog naslova (FOTO)(VIDEO)(AUDIO)" za telegraf.
 
Vecina zemalja uopste ne pravi problem, prolaze lokomitive sa manje ili vise naplate
dok neke zemlje kao italija zbog jakog mafijaskog lobija blokira tonu toga da bi iste mafijaske uvoznike stitila...
 
mislim da i u drugim drzavama i nemaju veliku potrebu za kupovinom iz kine kada je kod njih kvalitetnije i isplativije. :) ja barem tako mislim
 
Ne mora da znaci da kupuju iz kine. Tu je amazon, ebay, gomila drugih ne-kineskih sajtova.
Ali, cisto sumnjam da posiljke cekaju 3x duze na carini nego sto putuju do nje.
 
Pa druge zemlje imaju 5x-10x veci promet od nas jer su oni potrosacko drustvo a mi smo obicni pilicari, ljudi masovno kupuju gluposti a internet trgovina je vani u totalnoj expanziji!, naravno svaka zemlja ce pokusat da snizi vreme zadzevanja na 1-3 dana, posto tamo narod zna na sledecim izborima smeni one koji su im pravili problem!
 
Ima li dažbina ako roba stiže iz Rusije?

Sent from my x600
 
Prvo cekamo po 15+ sto bleji na carini, i plus oderu kako koga... Mislio sam da li u Eu ili nznm ni ja, tako naplacuju visoke dazbine..
 
Evo jedan update: Paket koji je stigao na carinu "08.05.2016 " danas je prosao carinu, a drugi paket koji je istog dana stigao na carinu istom postom od istog posiljaoca nije prosao sto znaci da i dalje rade isti datum..
 
Evo, upravo mi stiže obaveštenje da mi prošao paket, koji je prestigao 7. na carinu
 
Poslednja izmena:
jedno je carina koja se obracunava u klasicnom carinskom postupku, gde se masa proizvoda carini sa 1% a drugo postanske posiljke, a i ta carine prema rusiji je neki bratcki dil ko koga vise zezne za odredjene proizvode
a i mi ovde pre svega govorimo o PDV-u
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno