Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Platio sam samo 300 din. Vrednost paketa 190€, ali je kinez napisao 30$. Doduše nije tehnička roba...
Nemoj da nekog čujem da više kritikuje carinu :D :D :D
 
Poslednja izmena:
I meni kinez napisao digital frame, 20 dolara, za asus zenfone max koji sam platio 115 evra, al džabe, platio dažbine 4700 dinara. Dakle, vrlo precizno su ga procenili :)

Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk
 
15dana paket na carini a po svemu sudeci docekace sledecu nedelju nisu zadovoljni platama ili imaju cilj da nas zaustave :)ozbilno razmisljam o Crnoj gori kao buducoj destinaciji za moje pakete krastavac bolje oni da uzmu nego ovi nasi ???Zar je moguce da to namerno rade ??razlog za toliko cekanje ne postoji tjst jel ima neko pametan tamo ???Toliko bezveznih pitanja u zivotu nisam postavio hahaha
 
Poslednja izmena:
15dana paket na carini a po svemu sudeci docekace sledecu nedelju nisu zadovoljni platama ili imaju cilj da nas zaustave :)ozbilno razmisljam o Crnoj gori kao buducoj destinaciji za moje pakete krastavac bolje oni da uzmu nego ovi nasi ???Zar je moguce da to namerno rade ??razlog za toliko cekanje ne postoji tjst jel ima neko pametan tamo ???Toliko bezveznih pitanja u zivotu nisam postavio hahaha
Od Njujorka do Zemuna za 7 dana. Od Zemuna do Novog Beograda putuje već 14 i još ne stiže. I to sve sa kompletnom izvoznom dokumentacijom tako da ne mogu ni na šta da stave prigovor. Nema više svrhe ni komentarisati.
 
da da, dođite u crnu goru, vaš auto je već ovde, or should I say ođe :D
enivej, i meni je jedan paket prispeo 12-tog na carinu i još ga nema, krastavac džabe nerviranje, čak i ako se večeras promeni status znači da bi najranije u subotu mogao da bude u mojoj pošti a to mi ništa ne znači pošto radim u subotu i ne mogu da preuzmem paket :( tako da ... čekamo godoa :p
 
da da, dođite u crnu goru, vaš auto je već ovde, or should I say ođe :D
enivej, i meni je jedan paket prispeo 12-tog na carinu i još ga nema, krastavac džabe nerviranje, čak i ako se večeras promeni status znači da bi najranije u subotu mogao da bude u mojoj pošti a to mi ništa ne znači pošto radim u subotu i ne mogu da preuzmem paket :( tako da ... čekamo godoa :p

Nece ti se, druze moj promeniti status ni do Utorka, a kamoli nocas. Ne budi mali :p Cekam isto paket koji je stigao 12.Maj. Bicemo srecni ako to stigne tamo u Cetvrtak ili Petak sledece nedelje.
 
Poslednja izmena:
Daj boze da da bude sledece nedelje.Meni je pristigao u RS 12.05 .Samo da dodje vise bio bi red stvarno.Postoje tolerantne granice ali sad ovo vec postaje besmisleno i neozbiljno.
 
Receno mi je danas da rade 9 i 10 Maj, tako da bi do 12 Maja trebalo da stignu jako brzo. Eventualno u Subotu. Tako da Utorak po nekoj mojoj proceni bi bio realan da nam stignu paketici.
 
Da su pametni pustili bi lepo backlog bez cimanja i krenuli da rade pakete koji dolaze redovno... al šta je tu je, čekamo, pripremamo se za najgore - nadamo se najboljem :D
 
Jel ima nekog da mu je paket stigao 9,10 ili 11 Maja da nam potvrdi status?
 
Ovo vise nije normalno, nemam tracking, ocekujem paket svaki dan, i nema ga :D Kao u zemlju da je propao.
 
Ako se dobro sećam, čitao sam ranije u ovoj temi da je neko poručio dosta paketa i da su stizali u kratkim razmacima pa ga je carina zvala ili su ga uzeli na zub da mu sve živo naplaćuju, ne sećam se tačno.
Ako se neko seća toga i rad je da ponovi hvala unapred.

Uglavnom, pitanje je sledeće: Kada krene da stiže više paketa u kratkom vremenskom periodu, da li to detektuju pa počneš da imaš drugačiji tretman? Na primer pomisle da se baviš preprodajom pa krenu sve da ti otvaraju i naplaćuju?
 
Kakva je situacija sa NS carinom? Ispravite me ako gresim,ali cini mi se da paketi koji se salju bez pracenja brze stizu i to bez otvaranja.A da ovi registrovani obavezno budu oporezovani na neku nerealnu cifru!

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 201156

http://www.gearbest.com/headsets/pp_230464.html

Porucio 15. maja, 25. stiglo na carinu. Verujem da je i powerbank zajedno stigao sa njim, samo za njega nisam uzeo tracking number: http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_263761.html. Tako da ocekujem da ce mi naplatiti sve troskove.
Ne mora da znaci... Ako na statusu vidiš da se zadržao na carini, biće naplate, ako ne, onda taj prvi bi trebalo da ti dodje sutra ili prekosutra od stizanja u bg...
Dok drugi paket ti nece stici u isto vreme, pošto nemaš tracking, pitanje je kojom poštom šalju, a i naravno da li će ga zadržati na carini...
Tako da prvi, ukoliko ga carina zadrži, racunaj da ces dobiti za 15 dana, a drugi pošto može da putuje i duplo duže od prvog, ukoliko ga carina ne zadrži možda dodje i kad prvi, a ako ga zadrži onda možda i 15 dana posle prvog...
Dakle sve je ako bude bude... A ti samo čekaj i uživaj...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa NS carinom? Ispravite me ako gresim,ali cini mi se da paketi koji se salju bez pracenja brze stizu i to bez otvaranja.A da ovi registrovani obavezno budu oporezovani na neku nerealnu cifru!

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока



Ja sam imao neko kinesko praćenje, paket prošao bez dažbina, kinez stavio 2.53 a trebao 10 i opet ga nisu porezovali, a u pitanju touch za ASUS tablet. Sad mi je na putu touch i LCD za HTC u vrednosti od 15 rekao sam kinezu da metne 10, regularan tracking pa cemo videti. NS carina u pitanju.

Kolegi baterija za Samsung tablet sa regularnim trackingom i vrednost 9$ prošla bez dažbina, a minimum jedan paket ima nedeljno.
 
Poslednja izmena:
@vlad1982
Kako koga onim poznatima njima carine i postanske razglednice :d
 
Jel ns carina jos onoliko zagusena kao pre 2 nedelje?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Upravo prosao paket pristigao na carinu 11.05. Malo su ubrzali ali nedovoljno posto je to ipak 16 dana...
 
Bas bezveze, moj je stigao 12.5 i verovatno ce biti obradjen sutra, a moracu da cekam vikend i Ponedeljak da bih ga dobio. Pihh
 
Bas bezveze, moj je stigao 12.5 i verovatno ce biti obradjen sutra, a moracu da cekam vikend i Ponedeljak da bih ga dobio. Pihh

Kao i ti i ja nestrpljivo čekam telefon da stigne. Prvi put kupujem nešto skuplje i malo ludim što ne prolazi carinu već 15 dana i plašim se da se nešto ne polomi. :D
Nadam se da će sve biti super...
 
11.05 stigao na carinu, danas 27.05 ocarinili, očekujem ga sutra ili u ponedeljak...samo da dođe više...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da rade danas 12.5 i da ce u Ponedeljak da mi stigne paket... Covece, nikada se ovoliko nisam smori za sopstvene pare! Platis i klatis mesec dana.
 
update:

61200 CARINA GPC BEOGRAD - Otprema

Posiljka stigla 12.5
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno