Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel nekom ocarinjen Xiaomi Mi band 2 ili Xiaomi Powerbank? Trebaju da mi stignu pa koliko otprilike da ocekujem carinu da platim. :)
 
Telefon (vrednost 64 evra u Kini) bio 7 dana na carini. Jutros stigao - carina i porez 0 dinara. Dobro sam prosao, pocetnicka sreca.
Pozdrav

Izvinjavam se. Dezinformacija. Pošto ja nisam bio kod kuće telefon je preuzela moja supruga kojoj je isti samo uručen. Poštar nije ništa tražio tako da je ona zaključila da nema nikakvih troškova. Međutim, kada je sin otvorio telefon u paketu je bila uplatnica carinarnice, tako da kažu (ja još nisam video jer nisam kod kuće) da su ukupni troškovi 2455 din. To je ispisano na uplatnici. Naravno to mi vode kao dug koji moram da platim u nekom roku . Nisam imao ovakvih iskustava tako da sam se prerano radovao.
Pozz
 
Или се поштар зезнуо и није ти наплатио?

Sent from RMN2
 
Ovo se sigurno postar zeznuo. Nemaju oni tvoj JMBG da po tome prate da li si platio carinu.

Doci ce postar verovatno ovih dana da trazi to :) Sem ako nekako ne "srede" u posti :)
 
Човеку коме сам ја поручио таблет исто тако није ништа наплаћено а унутра нашао уплатницу. И ником ништа, нико није долазио.
Испеглају то поштари.

Sent from RMN2
 
Poslednja izmena:
Ček, ček, znači kada i ako se desi ovo, ignorišemo uplatnicu ili...?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Овај је хтео да плати, чекао поштара али ништа. А није хтео сам да оде у пошту.

Годину дана има од тада и ништа па мислим да све зависи од тебе и какав си са поштаром :)

Sent from RMN2
 
Ček, ček, znači kada i ako se desi ovo, ignorišemo uplatnicu ili...?
Pa naravno, ne treba ti da je uplatis uopste, nikada se to tako ne radi, vec u posti, PRE preuzimanja (ili postaru pa on razduzi).

Ili ce se vratiti postar da trazi, jer bi njemu islo iz plate, ili se to "sredi" nekako. A ja sam misljenja da se to sredi.
 
Čak nije ni uplatnica bila unutra nego dva papira. Na prvom piše ko je carinio i šta odn. koja je carinska osnova i prilično tačno onako kako sam platio telefon (oukitel u7 plus). Na drugom papiru piše iznos i broj računa tj. dato je kako da se popuni uplatnica ali uplatnice nema. Šta valja činiti. Ako ne platim možda vode tamo kao dug pa da bude sa kamatom. Dvoumim se da platim.
 
Poslednja izmena:
Nije dug na tebe, nemaju dokaz ni da si primio uplatnicu, niti tvoj jmbg. Carina ne daje tako robu :)
 
Desilo se meni za neke sluške. Doći će poštar ponovo da traži pare (za nedelju-dve, kad vide da su pogrešili).
 
Čak nije ni uplatnica bila unutra nego dva papira. Na prvom piše ko je carinio i šta odn. koja je carinska osnova i prilično tačno onako kako sam platio telefon (oukitel u7 plus). Na drugom papiru piše iznos i broj računa tj. dato je kako da se popuni uplatnica ali uplatnice nema. Šta valja činiti. Ako ne platim možda vode tamo kao dug pa da bude sa kamatom. Dvoumim se da platim.
Ja se ne bih zezao. Stave te na crnu listu, zabrane uvoz sledeći put, prikače penale i kazne, zatezne kamate su ogromne.

Da sam na tvom mestu, pitao bih poštara za savet.
 
Нема шансе да се то деси.

Није човек направио никакав пропуст па једино може да се јави поштар и замоли га да плати.

Sent from RMN2
 
Poslednja izmena:
Meni proletelo na carini danas yotaphone 2 bez dazbina al me us... :)
 
Crne liste, pracenja, zabranje i prisluskivanja radi carinik Ilija Cvorovic.
U ovom konkretnom slučaju, mislim da je glavni za te stvari carinik Poštar Poštarević.
Lično je zainteresovan za rešenje nastalog problema jer će najverovatnije iz njegovog džepa da ide nadokanada za nastalu rupu u budžetu.
 
Poslednja izmena:
Како ти се чини Јотафон?

Sent from RMN2

Nekako cudan elegantan previse za moj ukus :)Nekako ne mogu da verujem da ima dva displeja onaj elektronski papir deluje nestvarno ko nalepnica neka a radi :)Kutija je prelepa unutra sve spakovano vrhunski pun sam utisaka!
 
U ovom konkretnom slučaju, mislim da je glavni za te stvari carinik Poštar Poštarević.
Lično je zainteresovan za rešenje nastalog problema jer će najverovatnije iz njegovog džepa da ide nadokanada za nastalu rupu u budžetu.

Pa neka dodje po novac, fer je da se njemu da. Ali da ovaj sam uplacuje... veci problem bi napravio sebi.
 
Sve je jasno nego se član brine da ga ne vode na spisku carine ako ne plati a nije ga briga za rupu u budžetu čika poštara.

Samo sam hteo da ga motivišem da pita poštara za mišljenje o neplaćanju carine za ocarinjenu pošiljku.
 
Izgleda dosli do 21. oktobra. Sada je stanje promenjeno u sledece
2016-09-29 12:15 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
Mozda sutra i stigne
 
Homtom

Juce mi stigao telefon Homtom 5.5 inca, placen 80e na gearbeastu. Cuvena Evica iz beogradske carine proceni ga na 47 evra i udari mi pdv 1300 din. Imao sam ludu srecu...
 
Sve je jasno nego se član brine da ga ne vode na spisku carine ako ne plati a nije ga briga za rupu u budžetu čika poštara.

Samo sam hteo da ga motivišem da pita poštara za mišljenje o neplaćanju carine za ocarinjenu pošiljku.
Дефинитивно нема везе са царином јеру том случају је могло да пише за уплату 15000 динара а човек преузео пакет и самим тим нема права на жалбу... Бесмислено.

А најбоље је поразговарати са поштаром јер у случају да би поштар био оштећен - купио га је за сва времена а ако нема везе са њим опет може да га части или утале се по пола и исти ефекат је постигнут :)

Sent from RMN2
 
Zdravo, jedno pitanje.
Da li je neko narucivao zimsku jaknu preko interneta?
Ako jeste, kako one prolaze na carini? Verovatno ih carine posto su 1.5kg.
I koliko je izasla carina? (Ili PDV)

Hvala
 
•Podnošenje na carinski pregled (radi se o taksi koju naplaćuje pošta za otvaranje pošiljke i uprkos zvaničnom nazivu nema nikakve veze sa carinom)!!!
Ako stoji danima ima. Za EleCam Explorer Elite placen 65$, carina bila 1022 RSD. Najzad jednom i dobro da prodjem.

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno