Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam ja šta je EMS, nego mi je čudno da nisu naplatili PDV kad su ih već otvorili
 
Meni se to cesto desava. Mrzi carinika za sitno da pise ili trazi pa kaze ds prodje.
 
Narucio neku futrolu od 800 dinara za fon,stiglo malopre pdv 177 + postanski troskovi 150 jel ovo ok?
 
Zvanicno jeste.
To sto je ovih 150 dinara bezobrazno je nesto drugo :)
 
Meni danas stigao telefon koji na carini stgao 18.08. Znaci pet dana bio na carini...Tako da valjda 19.08 rade danas...
 
Nije loše . Mada toliko bi platio i ovde da si ga uzeo ,jedino izbegnes čekanje i daš dilerima pare umesto državi.

Sent from my Kinez
 
Garant deal sa carinom, potplatili nekoga.
(tesko da imaju deal da ide po brzom postupku, i da je uracunato u cenu slanja, ne isplati im se recimo za iHerb pakete)

Slanje ne treba da ulazi u carinu, ali treba u PDV. Isto je i kod DHLa
Vidiš, nije baš tako. Na sajtu carine stoji da se u slučaju pošiljki vrednosti manje od 50EUR PDV računa na vrednost robe bez transportnih troškova i to je upravo način na koji Fedex radi, a verovatno i pošta, samo što se zbog odokativne vrednosti i besplatnog (kvazi) slanja to ne vidi jasno. Citat za "PANTOLONE OD 40 EVRA" :d

в) ПАНТОЛОНЕ од 40 ЕВРА

У случају да купац жели да наручи пантолоне из иностранства које коштају 40 евра, ако узмемо да је транспорт плаћен нпр. 10 евра, царинска вредност ће бити 40 евра, јер у овом случају трошкови превоза не улазе у царинску вредност. У овом случају нема обрачуна царине у складу са одредбама члана 218. став 1. тачка 5) Царинског закона и члана 29. Уредбе. Основица за плаћање ПДВ је 40 евра, што значи да ће применом стопе ПДВ од 20% у нашем примеру износ ПДВ бити 8 евра. Значи, укупне дажбине ће износити 8 евра. Обрачун се врши у динарима по званичном курсу НБС.
 
Naravno tako se obracunava. Jedino je bitno da je na fakturi jasno razdvojeno sta je vrednost robe a sta postarine. Ako lupe samo zbirni iznos ili ako se ne zna sta je sta onda ce i postarina uci u obracun. Ako je vrednost robe veca od 50 u osnovicu ulazi i postarina.
 
^ Machak - šta je kinez napisao na paketu za vrednost?
 
Ako nekome znaci meni danas stigao telefon koji je na BG carinu dosao 22.Ubrzali malo i neverovatno platio sam tacno onako kako sam i trebao pozdrav za jednu pametnicu sa carine :)
 
Koji je mail novosadske poste carinjenja kada im treba poslati fakturu jel samo ako traze?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko informacije oko uvoza biljaka za fizicka lica ?
U pitanju je jedna biljka i da li je iko pokusao da naruci tako nesto i kako je prosao ?
To jest da li prave problem na carini i to ?
U pitanju je Orhideja
 
Otvore pogledaju, vide da nije nesto nelegalno i to, zasto bi tesko proslo ?
Ili uopste ne propustaju ovakve stvari iz nekih razloga ako zna neko ?
 
Mislim da ovo podleze fitosanitarnoj kontroli pri carini.
Ako je seme onda i prolazi nekako.
 
Uzeo sluske neke za drugara, 15$, pdv 326 + 150 dinara za postexpress u dinar sve :)

Sad cu bas da vidim, uzeo sam neki sat koji je bio na popustu, sada je 12-13$ u zavisnosti od prodavnice, a platio sam ga 8$ sta li ce uzeti i kako ga proceniti. Ako budu cenili kao 12-13$ da se cimam za ~70 dinara, a zalba je 200 ili koliko vec, ne isplati se.
 
Ubrzali su, valjda su gotovi godišnji odmori :)
27-mog - Za carinu
27-29 - PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30-ti Otprema
sutra 31-i je kod mene...
 
Dosao sat, nista naplaceno. Sve super :smoke:
 
Koliko god pokušavao ne uspevam da uhvatim pattern tih dana zadržavanja na carini.
Ajde da shvatim da odmori/ bolovanje/štrajk naprave zastoj od 5-10 i čak 20+ dana ali mi ne ide u glavu kako preko noći praktično svedu čekanje na 2-3 dana? [emoji1]

Mislim da bi se pročulo da propuste gomilu pošiljki tek tako . Kako drugačije? [emoji1]
 
Ubrzali su, valjda su gotovi godišnji odmori :)
27-mog - Za carinu
27-29 - PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30-ti Otprema
sutra 31-i je kod mene...
Pre bih rekao da jos traju (za porucioce) pa je manje posiljki :) Pocetkom leta se cekalo po 20 dana.

Ilion, pa manje/vise radnika, kako kada i mnogo manje/vise posiljki... sta je tu cudno, ne porucuje se svakog dana u godini isto, niti radi isti broj radnika :)
 
Ma čini mi se da se do pre 7-8 dana čekalo 20+ dana a sada odjednom 3 dana. Suviše brzo je spušteno a niko se ne raduje po forumu da nije platio carinu haha.
 
Ipak sam ja pogrešio. Vraćam se unazad kroz temu i jeste bilo postepeno smanjivanje.

My bad.


[emoji1]
 
Pozdrav, porucio bih neki mis, vrednost 30e + postarina 8e DHL. Sada, da li ce oni da mi naplate carinu ili je stvar ista kao i na SportsDirectu, do 50e nema carine? Zahvaljujem unapred. :)
 
Ako je preko DHL-a, trebalo bi da bude isto kao za SportsDirect. Nije poenta što nema carine, svakako je ne može biti za vrednost manju od 50e,nego ti DHL neće naplatiti porez.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno