Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma i kad stave zature negde, faktura im nema smisla, lupe cenu a lepo kazes... ne unesu sve podatke, itd
Takodje faktura bi trebalo da je lako dostupna za carininsku gospodu, preferira se da bude najlonski djep spolja na paketu ;)
 
Taj najlonski dzep ide uglavnom kada narucim nesto iz UK ali ga do sada nisu otvorali. Inace sam kupovao sa vecine poznatih kineskih sajtova i trazio/ne trazio, racun nikada nisu stavili. Pre svih mislim na Ali, Banggood, Geekbuying, Gearbest itd. Dok mi se npr desi da narucim preko Ebay-a neku foliju za tablet iz Nemacke, i na vrednost od $2 covek uredno spakuje racun.

Sreca pa nisam iz NS pa ne moram da razmisljam da mi otvaraju svaki paket.
 
Meizu Pro 5 - Placen 400 $

Ocarinjen na 200$, sve ukupno carina i PDV mi izaslo 7000 :)
 
Koja cena je stajala na paketu ili na računu unutra ako ga je bilo uopšte?
Koji cirkus na toj carini.
Ja sam za telefon od 124$ platio 4600din carine i PDV-a.
 
Zdravo, drugari!

Pre NG sam poručio HDMI kabl iz USA. Dobio sam ga pre 3-4 dana. Poštar je bio da ga donese ali niko nije bio kod kuće pa je ostavio onaj kartončić da mi je prispela pošiljka. U pošti su mi naplatili 212 dinara (ne znam šta iskreno) a zalepljen carinskom trakom došao je još i papir sa uplatnicom od carine... Na uplatnici stoji moje ime i prezime, poziv na broj, broj računa i iznos od 66,5 dinara. E sad, da ne bih imao problema zbog pišljivih 66 dinara pitam se da li to treba da platim u banci/pošti ili sam to već platio u onih 212 dinara u pošti?

Zna li neko zbog čega je ta uplatnica tu? Ranije kad sam poručivao iz Kine/Hong konga nisam dobijao nikakvu uplatnicu (a plaćao sam PDV)...

Hvala.
 
To su trebali u poste da uzmu i uplate u tvoje ime PDV na posiljci ...od tih 212din
 
Neverujem oni u sistemu imaju zaduzenje od carine tako da iz kompa ce videt da su i minusu i gde treba da uplate
 
Ja sam primetio da, sto je tel skuplji, to bolje prodjes na carini :) Uvek postoji velika verovatnoca da ti neki jeftin tel tipa 80 90€ naplate vecu carinu, posebno ako im se marka tel ucini ili zvuci poznato. Kad bi mogli spolja da ga upakuju da pisu ona kineska slova i da se ne zna koja je marka, carinili bi ga na 60$ :) Takvu kutiju ima Lenovo Golden Warrior Note8 6.0 Phablet https://youtu.be/6PRy_JJSYOw Jedino kad bi otvorili kutiju i pogledali da na tel pise Lenovo, ali opet s druge strane mogu da pomisle da je neka kopija i tako zbunjeni bi carinili na minimalno :)
 
Ja ne verujem da je to.. Da su uzeli pravu cenu znali bi da bi oko placanja bilo potegni povuci./mozda bi morali posiljku i da vracaju nazad za kinu.
Ovako uzmu upola cenu i znaju da ce naplatiti.
 
Pa ko placa to vracanje za Kinu ako kupac nece da preuzme paket zbog previsoke carine?
 
Placa kupac
 
Neki su trazili refund posle takvog "cina" i cini mi se da su ga dobili.. (Mozda ne ceo ? )
Makar sam procitao takva dva posta ovde.
 
Ne placa kupac/narucilac sigurno, samo javis kinezima da se vratilo iz nepoznatog razloga i nije doslo do tebe, i u vecini slucajeva vrate sve, jer ih nista ne kosta i mislim da je uracunato u cenu slanja i besplatan povratak u kinu/onome koje poslao. Neki kinezi namerno nude tipa 80% ili 90% da bi makar nesto oni izvukli iz svega toga, da ne bude da su dzabe slali, ali cim pomenes reci paypal, claim, escalate odmah nude 100%. Koliko ja imam informaciju povratna postarina je ukljucena u samu cenu slanja/postarinu.

Naravno ne isplati se da se to radi kako bi se zafrkla carina iz vise razloga, prvi od kojih bi bio da se njima to vraca i po mesec dana i jace, to je mesec dana nakon ovih nasih mesec dana koje provede u Srbiji, i nakon koliko god mu je trebalo da uopste ovde stigne.
 
Ja sam isto uvek dobijao full refund za pakete, doduše iz UK i EU, eventualno USA, ne sećam se dal sam za nešto iz Kine.
Uglavnom nema razloga da se ne traži full refund, ali ne treba preterivati.
 
Dobio sam track id i proverio u bazi i validan je...nego 3 dana ga vec nema na 17track, koliko se max ceka za isti ?
 
Uglavnom se pojavi za 3-4 dana na 17track.

Jel imao skoro ko carinu kolko je sad cekanje? Znam da je pocetak januara bilo 10ak-12 dana jel se popravilo ista sad?
 
^ I ja htedoh da pitam, meni paket stoji od 03.02 na carini.
 
Šta kao kad ih nazovem i kažem tracking broj rećiće mi šta se dešava sa paketom?
 
Moj paket je danas isporucen, znaci nedelju dana je stajao na carini.
 
Pa to je to, 7-10 dana je neki prosek, s tim sto se sad u drugoj polovini februara ocekuje malo veci priliv robe zbog popusta oko kineske nove godine, a 15.i16. su neradni dani zbog Dana drzavnosti, pa mozda malo probije koji dan.
 
Može jadikovka :)?

Naručen telefon sa merimobiles i sad ću ga nažalost verovatno vratiti. Koja je procedura sa vraćanjem? Ako neko može da napiše korake koji idu bio bih zahvalan. Još samo da ubedim kineze da mi refundiraju povratnu carinu...............
 
Dogovoris se sa kinezom, spakujes, adresiras odes u postu popunis papire koje tamo dobiejs i to je to, racunaj da su troskovi slanja poveci 1200-2000din, teso da ce kinez refundirat carinu, mene je zeznu za povratnu postarinu, jedno je njegova rec koju ne mora da ispostuje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno