Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde si ga kupio i kolko si ga platio? Aj napisi neki kratak review kakvi su ti utisci.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Dostaviš im sve što imaš: skrnšot ordera, skrinšot ebankinga, skrinšot paypal detalja gde se vidi ta transakcija i invoice od prodavca tj. prodavnice
Dostavljaš pošti carinjenja koja je kontrolisala i carinila tvoj paket, imaš novosadsku, beogradsku i nišku (BG -> [email protected]) a pošto ne piše odakle si moraćeš da nađeš merodavnu poštu za tvoj region...
Verovatno si zaključio iz ove dve rečenice ispred, može mailom, ne mora da šalješ hard copy...

P.S. ja im obično šaljem unapred gore navedeno, čim vidim da ide na carinu a skuplji je ili veći paket pa ih posle ne zovem ali pošto su tebe kontaktirali ne bi bilo loše da ih pozoveš telefonom nakon što im pošalješ mail, znači prvo mail -> send a onda phone -> call...


Vraca mi se meil sa ove adrese...Saljem im dokaz da sam poslao tablet na servis koji je stigao pokvaren iz Kine. Probao sam i na
[email protected]
[email protected]
 
tebi treba dokaz da si ga vec primio ranije, carinska dekleracija o placenom PDV-u to traze...
a sto se tice email-a pise ti razlog vracanja, verovatno je inbox pun na serveru, klasika za nase nesposobne administratore sa gram mozga :d
 
tebi treba dokaz da si ga vec primio ranije, carinska dekleracija o placenom PDV-u to traze...
a sto se tice email-a pise ti razlog vracanja, verovatno je inbox pun na serveru, klasika za nase nesposobne administratore sa gram mozga :d

Izgleda je prepun inbox...zvacu ih kad prodju praznici pa da vidim sta treba..posto vidim da je tablet danas stigao u srbiju.
 
Jutros mi je prispeo Mi4 u CG.
Okačiću tok praćenja pošiljke od prispeća do uručenja da bi, koga interesuje, propratili.
 
P.S. ja im obično šaljem unapred gore navedeno, čim vidim da ide na carinu a skuplji je ili veći paket pa ih posle ne zovem ali pošto su tebe kontaktirali ne bi bilo loše da ih pozoveš telefonom nakon što im pošalješ mail, znači prvo mail -> send a onda phone -> call...

Da li je potrebno da ih zovem, poslala sam im mail sa sshoot-ovima ordera sa ebay-a, transakcije sa paypal-a, kao i link ka proizvodu?
Ukupan iznos je 45€ pa ne bih da me zamalo oderu. Malopre na posta.rs vidoh da je od jutros na carini, pa pozurih sa mailom.
Koliko oni uopste gledaju inbox?:))))
 
Svaki put kad sam im poslao mail ocarinili su na iznos iz maila, nikad ih nisam zvao, nikad nisu odgovorili na mail...
 
Hvala na brzom odgovoru:)
Necu ih zvati, nadam se da ce isto tako biti i sa mojom posiljkom.
Paket sigurno nije u obimu glomazan, par ruzeva za licnu upotrebu, i ne znam kako im pade na pamet da ga salju na carinu:( :(
 
Teško da ćeš uspeti u nameri da ti ne naplate carinu, čak i ako imaš dokaz da je tablet poslat zbog reklamacije.

Kada sam ja svojevremeno slao nešto na reklamaciju na pitanje kako da budem oslobođen ponovnog carinjenja, pošto sam je već platio za proizvod, a šaljem ga nazad u Kinu zbog reklamacije, carinik mi je odgovorio - NIKAKO.
Objasnio mi je da je taj komad carinjen, a da će i novi biti, pošto taj nema veze sa ovim što je stigao. Mislio sam da me zeza, ali sam skapirao da nije tako.

Ti u svakom slučaju probaj da ih kontaktiraš, nemaš šta da izgubiš.
 
Jel zna neko kako se carini u Hrvatskoj? Zanima me za naručivanje van EU.
 
Zaboravih...

Eventualno mogu da ti carine i tablet koji vraćaš, ako nemaš dokaz da si ga kupio i platio carinu, pošto se to tretira kao izvoz, pa se i na to plaća carina.
 
Tako sam uradio...samo ne znam da li su kinezi poslali nazad papir koji sam im poslao da stave u paket kad vracaju...kad sam slao napisali su u posti reklamacija...rekli su da nista vise ne treba...ja sam hteo da pozovem za svaki slucaj a ne mogu nigde da nadjem broj telefona.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Ok, meni je kinez vratio i kopiju koju sam poslao, ali nisu otvarali paket, i ja sam planirao da ih pozovem, ali sam na trackingu video da je paket odmah prosao carinu. Ako ga zadrze imas par dana da ih kontaktiras dok ne zavrse carinjenje.
 
Tako sam uradio...samo ne znam da li su kinezi poslali nazad papir koji sam im poslao da stave u paket kad vracaju...kad sam slao napisali su u posti reklamacija...rekli su da nista vise ne treba...ja sam hteo da pozovem za svaki slucaj a ne mogu nigde da nadjem broj telefona.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Gde su yto napisali reklamacija,to moraju da stave na carinskoj deklaraciji a tamo i ne postoji ta stavka,cak i da jesu napisali rucno,ta deklaracija se salje u jednom primerku sa paketom a jedna ostaje ovde.Kad ponovo primis paket posta i carina ne znaju da si ti to slao na reklamaciju osim ako ne postoji neki papir unutra
 
Koliko bi trebao da platim kad mi stigne paket od 19e vrednosti iz Kine?
 
Ako ga procene na taj iznos, onda 20% + 150 dindzi za otvaranje...:)
 
Kad pocinju da rade??
I ja se to isto pitam pšsto mi stoji paket u Beogradu u izmeničnoj pošti za carinu od 26. aprila i ne menja status mi lokaciju.Trazio sam broj te poste ali bez uspeha!Sve se nadam da ce ga sutra poslati u NS na carinu.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
7f86d165dc38b66959a8c74b016fc31d.jpg


Jel ovo napustilo Srbiju(ide za Kinu)?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk
 
Колко бих ја рекао прошло је царину а не знам како се га послао авионом или некако другачије али би требало да пише и да је напустило земљу.Ово је чисто моја логика никад нисам ништа слао у иностранство.А јел ти то Меизу? Шта му се десило?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Meizu mx5 stigao mi felerican, problem sa matičnom stalno se gasi sam od sebe. U servisu mi rekli da je matična, pa sam ga poslao nazad. Inače, sjajan fon.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk
 
Izgleda sa carine. Nisam znao odgovor na tvoje pitanje pa sam pitao na Telekinezi.
Jedan član se javio i misli da se plaća pdv na ukupan izdatak (predmet+shipping).
Ako bude promene javiću ti ali je verovatno tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno