Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas dobih paket tacno 2 nedelje od slanja singapurskom postom... 3600 carina, pdv.
 
Naravno sanduce se popravlja sto pre. Nisam znala za to pravila, ja mislila sve inostrane posiljke moraju licno da se preuzmu jer je do sad to bio slucaj, svaku primljenu posiljku (i bez trackinga) sam morala da overim potpisom.

Hvala na odgovoru!:)
 
Za koliko stize pismo iz Amerike-bas pravo pismo -do 20 grama

Da li ovi klosari i pisma od fizickih lica otvaraju i drze na carini

Kako putuje iz Usa avionom ili brodom USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Servic
 
Nije pitanje vezano za carinu vec za postu.
Da li sve inostrane posiljke moraju licno da se preuzmu il moze postar da ostavi u sanduce bez potpisa?
Pitam jer juce nadjoh drugu posiljku u sanducetu, posto se bravica pokvarila te postar samo ubacio paket, dal mu se nije islo na 4 sprat posto zgrada nema lift.
Juce stigla neka sitinica sa alija al pre toga mi drugar poslao kljuceve od stana (iz inostranstva) mogao je bilo ko da uzme...

Reko da vidim sa vama pre nego sto odem do poste da se zalim.
Зависи од пошиљке до пошиљке, само не знам који су критеријуми за личну испоруку. Кључеве од стана и сличне битне ситнице је боље слати као вредносна писма или као препоручено писмо, за сваки случај :)
ПС: сваку недоумицу је најбоље решити са поштаром лично, ако идеш преко управнице нећеш оставити добар утисак. Али наравно, имаш пуно право да се жалиш за свако кршење правила, само пази да их и ти поштујеш :)
 
Ima li neko ideju sta bi moglo da se dešava sa pošiljkom sa ovakvim statusom:
07.2015 11:44:2011003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće
 24.07.2015 14:56:5811003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu

U međuvremenu su mi stigla dva paketa bez ikakvih problema a pri tom se ovom status uopšte ne menja, godišnji odmori ili je nestao u akciji.
 
Poslednja izmena:
Ladno su mi naplatili carinu na paket koji vredi 30 eura :-(
 
Carinu ili pdv?
 
Tako ja prosao pre dva dana, 0.99$ sa ebay-a, a platio ovde jos 255 dinara. Neka im za lekove i sahranu :)
 
Pa cek, valjda se pdv naplacuje na sve proizvode, bez obzira na cenu,a carina se naplacuje ako je cena vec od 50E?
 
naravno - samo nece ljudi da citaju, nego vole da kukumavce ovde...

ja sam inace za to da je ova tema davno prevazisla svoju korisnost i da sve bitno pise na prvoj strani, a ostatak bi mogao da se ukloni.

Prosao sam inace, ja mislim prvi put, bez dadzbina na posiljku od 10$ - tempered glass za mate 7. Jos vise me je iznenadila brzina, stiglo je za cca 10 dana ili manje... znaci na odmoru su ovi iz NS carine
 
Normalno da cemo da kukamo, ne znam kojom matematikom pdv na 115 dinara izadje 255?

Ako neko uspe da mi objasni, ima pivo.
 
Otvaranje paketa se naplacuje fiksno oko 100 dinara.
p.s.
Pijem samo coronu :)
 
Poslednja izmena:
Na onom papiru piše da ti je obračunat pdv na vrednost od 0,99$? Neću coronu, samo pokušavam da pomognem da razjasnimo situaciju. :D
 
Situacija je razjasnjena mnogo puta...to su ti u principu manipulativn troškovi carine i pošte i ne zavise od vrednosti pisma/paketa već samo od toga kako su ti pošiljku podveli (da li je pismo ili paket) te su shodno tome fiksni (za pismo je naravno cifra manja nego za paket). Ako te zanimaju tačne cifre potraži malo u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Znam vrlo dobro za te troškove. 145 dinara je otvaranje, čini mi se, a ne 232 koliko ispadne kod kidedj-a ako se na 115 din udari pdv.
 
Znam vrlo dobro za te troškove. 145 dinara je otvaranje, čini mi se, a ne 232 koliko ispadne kod kidedj-a ako se na 115 din udari pdv.

Pošto te očigledno mrzi da malo detaljnije pogledaš ovu temu jedino što ti još mogu reći jeste da odeš u poštu i da tražiš objašnjenje, ako ne budeš zadovoljan sa objašnjenjem imaš pravo da pišeš reklamaciju za povraćaj novca. Toliko od mene o ovom tvom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Očigledno tebe mrzi da čitaš pošto ja nemam nikakav problem već pokušam da pomognem korisniku kidedj da razjasni svoj slučaj.
 
Da li neko ima iskustva sa narucivanjem slatkisima i grickalicama iz inostranstva? Tacnije hteo bih da narucim iz japana neke slatkise, ali ne znam kako i da li ce proci carinu? :)
 
Što ne bi prošli? Roba kao i svaka druga, samo je stvar količine.
 
Nije baš kao i svaka druga roba. Ono što je predviđeno za konzumaciju tj. unos u organizam se posmatra drugačije i ako se carinicima baš baš prohte mogu da zahtevaju fitosanitarnu kontrolu namirnica (bilo slučajeva) ali mislim da ako se naručin nešto malo onda ne bi trebalo da bude problema...
 
Kad sam isto to pomislio :D

Ne verujem da, uopste, na pakovanu hranu (kupljenu od pravnog lica, ne spakovanu od "tetka Milojke" :D) gledaju ista posebno, bar ako nisu vece kolicine. Ja sam porucivao namaze (hazelnut butter, milion puta bolje od bilo kog njesra u supermarketima), teglice, 4x/1kg, nista nisu trazili do sada.
Da porucujes iz Kine tako nesto, mislim da bi bilo pitanja! Ovako, Japan.. male sanse, ako je neka zanemarljiva kolicina ("za licnu upotrebu")
 
@Zulu 92
Nije fugu, slab sam ljubitelj ribljih specijaliteta :D
@alfaunits
Naravno, za licnu upotrebu, mozda nekih 500 grama ukupno....
P.S. Odakle si narucivao hazelnut butter ako nije tajna? :)
 
^ kolko vidim mogu i 2 avionom, ako se uzme 1 tegla ispadne samo 4e sa sve posiljkom. Hvala za preporuku :D, moracu da narucim, bas se pitala sta narucujete sa iherba al nikako da posetim sajt.


Lekovi ne smeju da se kupuju, a vitamini?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno