Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas mi je stigla posiljka koja je ocarinjena a usla je u Srbiju 17.3:

02.03.2015 15:47:00 US - 34680
17.03.2015 09:02:41 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
24.03.2015 17:03:53 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
24.03.2015 17:10:08 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Meni je prosle godine na carini stajao 4 dana paket, a od dana kada je stigao u Srbiju do trenutka urucenja proslo je tacno 10 dana, jos su bili praznici, nas Bozic, znaci od 4.1-13.1.
Tamo rade po smenama, pa ko zna kod koga upadne sta, ko je koliko azuran i slicno.
Mene nervira sto ide vikend, oduzice se, a i zasto ne naprave neku opciju da kupci prilikom online provere mogu lepo da vide da li i koliku naknadu treba da plate, posebno ako su paketi vece vrednosti, kao da sad svi drzimo kes u rukama pa smo odmah postaru na raspolaganju da platimo.
 
Supruga naručila žensku tašnu. Plaćena nešto ispod 11$. Carinik Radmila Miščević procenila na 30$. Ukupni troškovi 827 din. Skoro 100% vrednosti pošiljke. :)
 
Supruga naručila žensku tašnu. Plaćena nešto ispod 11$. Carinik Radmila Miščević procenila na 30$. Ukupni troškovi 827 din. Skoro 100% vrednosti pošiljke. :)
Jel bila faktura u paketu?
Verujem da nije, kako on bas da zna da je placena 11$?
Verovatno nije i tu je problem, svi mi smo tu u problemu nisu oni krivi vec smo mi odnpsno posiljaoci su duzni da posalju fakturu u paketu.
Kako to da se ne bune ljudi koji imaju fakturu u paketu pa ih ocarine ili pedeveisu pravilno po zasluzi, pa zato sto na fakturi pise prava vrednost a ne na paketu gde mozes sta pozelis.
 
Nije bila faktura u pošiljci. Ne verujem da bi je Kinez stavio i da je zatraženo. Kome pada na pamet da se dopisuje sa kinezom za 11$.
Ako naši carinici ne veruju deklarisanoj vrednosti na pošiljci koja je u ovom slučaju bila 8$, zašto bi verovali parčetu papira unutar paketa.
 
Nije bila faktura u pošiljci. Ne verujem da bi je Kinez stavio i da je zatraženo. Kome pada na pamet da se dopisuje sa kinezom za 11$.
Ako naši carinici ne veruju deklarisanoj vrednosti na pošiljci koja je u ovom slučaju bila 8$, zašto bi verovali parčetu papira unutar paketa.
Faktura je zvanicni dokument.
Pitaj ljude koji su imali isti u paketu, ja sam jednom imao iako nisam trazio, stavio sam kinez i naravno platio sam pdv kako treba ni manje ni vise.
Vidi ne volim ja carinike ali rade sa onim sto im das a das mu paket bez zvanicnog dokumenta o vrednosti robe unutra, on radi po zakonu i zakon kaze da mora da sve ocarini ili pdveise da se tako izrazim, on na paketu dobije nebuloznu cifru i posumnja u istu, masu puta ne posumnja i poveruje jer se meni to najcesce dogadja, onda pogleda na AE recimo i vidi istu ili slicnu recimo torbu za vecu cifru i obracuna ne znam kako da bas nadje tu koju je tvoja zena kupila, razlike su velike imas istu stvar i za 50% jeftiniju a on uzme ili najmanju ili najvecu vrednost to je do carinika, ali u masi slucajeva poveruje bar na mojih preko 1000+ paketa za ovih godina.
 
Faktura je samo izgovor pogotovo od kineza koji kao i na paketu na fakturi mogu da napisu sta pozele... duznost carinika je da vrsi procenu ako neveruje onom sto pise pa i da je tu faktura carinik ima pravo da obracuna drugu cenu a mi imamo pravo da se zalimo...

Vec je receno da procena carine zavidi od vise uslova: pre svega trenutnog psihickog stanja osobe koje radi pregled, kao i da li je doticna pusac ili nije i da li je pauza prosla ili je nestripljivo ceka... to su glavni parametri, ostali su manje bitni :d
 
Pa dobro mozemo i da se malo nasalimo nije protiv pravila...
 
Supruga naručila žensku tašnu. Plaćena nešto ispod 11$. Carinik Radmila Miščević procenila na 30$. Ukupni troškovi 827 din. Skoro 100% vrednosti pošiljke. :)

Ta je i mene ocerupala na isti iznos tastaturu od 18usd na 30 ,imaas srece sto nisu zagrebali skalpelom nesto im je zadnjih dana dubok rez :)
 
Ali što ih dušmanin brani kao da mu partijska knjižica od toga zavisi... :S:
 
Evo kako stoje stvari:

Order Summary
Item(s) Subtotal: $31.99
Shipping & Handling: $30.16
Total before tax: $62.15
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $13.17
Grand Total: $75.32

Paket je stigao juče i ništa nije naplaćeno. Ništa generalno nije ni pisalo na paketu o finansijama. U samoj koveri račun sa ovim podacima.

Moguće je da je od tog depozita naplaćen samo porez. Videću da li će i koliko refundirati od depozita. I bez refundiranja ja ovo smatram povoljnim.

E sad, postoji jedna napomena, meni je amazon refundirao poštarinu, međutim to je urađeno kada je paket već bio na putu i nije nigde naznačeno ni na računu niti bilo gde.

Eto, možda nekome znači informacija.

Evo još jednog iskustva, ovog puta je kolega naručivao. Ista cena, isti proizvod i pošratina, međutim njemu je Import Fees Deposit $6.78, znači duplo manji. Takođe mu DHL nije tražio ni dinara. Poslato u utorak, stiglo danas. Poštarina jeste velika ali ovo je jako jako praktično kada vam treba nešto hitno ili bitno (rezerni deo npr.).
 
Znaci nisam verovao kada sam danas pogledao tracking number pise da je moj paket preuzro neki lik iz Beograda, a paket je bio namenjen za Suboticu juce mi stigla jedna stvar ovaj drugi paket kako je zalutao stvarno mi nije jasno, jel moguce da su mi kinezi dali pogresan tracking number??
 
Naravno da je moguće. Klasični prevaranti, daju broj nekog Srbiji da bi mislio da je sve ok. Dobro je da se kod naše pošte vidi i gde je uručeno, i kome je uručeno. Snimi screenshot sa posta.rs ili 17track, i otvori dispute. Kad je žena imala isti slučaj pre neki dan, Kinez je odmah prihvatio dispute, i vratio pare.
 
Naravno da je moguće. Klasični prevaranti, daju broj nekog Srbiji da bi mislio da je sve ok. Dobro je da se kod naše pošte vidi i gde je uručeno, i kome je uručeno. Snimi screenshot sa posta.rs ili 17track, i otvori dispute. Kad je žena imala isti slučaj pre neki dan, Kinez je odmah prihvatio dispute, i vratio pare.
Hvala inace stvar je sitnica od 2$ ali opet nedopustivo :D
 
Mene su par puta obaveštavali unapred da će tracking biti lažan i da je moj poslat bez praćenja. Isti slučaj, drugi broj za praćenje je bio za Srbiju takodje.
Ne mora da znači da je prevara. Nemoguće je dati tracking i ne naplatiti shipping za predmet od 2$. Nema razloga za dispute, samo obvesti prodavca za početak o tome a dalje vidi u dogovoru sa njim.

Alternativa je da za takve stvari lupamo dispute odmah pa da posle ćutimo što plaćamo shipping ili što prodavci odbijaju da šalju za manje od 10$.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguće. Klasični prevaranti, daju broj nekog Srbiji da bi mislio da je sve ok. Dobro je da se kod naše pošte vidi i gde je uručeno, i kome je uručeno. Snimi screenshot sa posta.rs ili 17track, i otvori dispute. Kad je žena imala isti slučaj pre neki dan, Kinez je odmah prihvatio dispute, i vratio pare.
A jel zeni kasnije stigla narucena roba? :D

Dobih jos jedan neocarinjen paket (bizuterija od 5e), 22.03. stigao paket na carinu, postar doneo 25og pri cemu je prethodni dan paket bio u Smedervu, mojom greskom.

A slusalice koje cekam 3 meseca i dalje nisu stigle, al su mi poslala druge, samo sad platila pracenje i mnogo im hvala! Ima i dobrih Kineza :)
 
Za porudžbine manje od 5$ prodavci mogu, sasvim regularno na Aliexpress-u,, da koriste Yanwen, i China small package opciju, tj. da šalju paketiće praktično bez trackinga, bez da zaobilaze bilo kakva pravila Aliexpress-a. Kakva je situacija kod kreleta, ne znam, ali ovaj koga sam upecao pre neki dan je već ranije imao komentare da je pokušavao da nasamari kupce sa lažnim tracking brojevima.
Inače, za sve porudžbine sitne cene koje su bile bez tracking broja (pre nego što je Ali uveo mogućnosti koje sam prethodno naveo) su mi prodavci uvek jasno naglasili da su robu poslali bez praćenja. Korišćenje tuđeg broja, posebno koji vodi na drugu adresu u državi odredišta kod mene odmah aktivira crvenu lampicu, a samim tim i reagujem u skladu sa tim.
 
Ja sam u poslednjih mesec dana primila 4 posiljke, i nisam platila carinu niti postarinu, a sve su bile tehnicke stvari :D.
Jedna posljika je poslata preko Yanwena, za 5 dana je stigla do Evrope, ali do Beograda je trebalo nesto duze. Imala sam dve China air post i poslednju Hong Kong air post posiljku.
Jos imam dogovor sa postarom da mi ih ubaci u sanduce ako nisam tu.
Izgleda da samo na SG postu placam carinu :D lol
 
Stigao punjac i baterije eneloop carina uzela 1188din. Postar 1200 :eek:
 
Pa jbt za toliko si mogao ovde uzeti 4 komada, mozda bi te isto izasle :)
(mada je uzitak kada to ne uradis neprocenljiv:D)
 
Otvotio sam dispute napisao da sam vroma razočaran itd... Uzecu nesto drugo i gotovo a ovo ko zna mozda i stigne ko mu je kriv kad mi je dao pogresan tracking number!
 
Iherb - bila akcija sa 90% popusta na DHL Express (8$)
stiglo za 3 dana iz usa, nije nista naplaceno, posto mi je cela posiljka (sa slanjem) bila ispod 50e... jako srecan :)

znaci ista fora kao za SD, stim da mi SD jos nije poslao nesto sto sam juce ujutru platio...
 
Ja sam dobijao po 12 komada u posiljci, doduse, ispod 50EUR naravno. Ispale su me sa shippingom one X serija (crne, sa vecim kapacitetom, ali manji broj punjenja) jeftinije nego ovde one bele obicne :)
Punjac nigde nisam nasao da je isplativ iskreno :( A treba i meni jedan rezervni (za moje).
 
mene odrala carina, bolje da sam uzeo kod nas punjac nitecore u prodavnici a uvek me tako izadje kad razmisljam...kao za onaj xioami skoro 3000 carina ...pa sam vratio nazad...
 
Да ли се неком десило да му поштар донесе пакет који није имао тракинг. Роба од 2 еура. Узгред пре два дана је донео и покетић вредности мало изнад једног еура са тркингом.
 
Ja sam dobijao po 12 komada u posiljci, doduse, ispod 50EUR naravno. Ispale su me sa shippingom one X serija (crne, sa vecim kapacitetom, ali manji broj punjenja) jeftinije nego ovde one bele obicne :)
Punjac nigde nisam nasao da je isplativ iskreno :( A treba i meni jedan rezervni (za moje).

A koji model baterija preporucujes?
I sta od punjaca da trazim?
 
dobio si na pm preporuku (mislim dobices kad ispraznis inbox), te baterije i punjac od te firme koji ti se dopada za 2 ili 4 baterije...
 
Poslednja izmena:
Može jedna molba: da se email na koji možemo slati dokaze o plaćanju (tipa profaktura, skrinšot sa paypala, e bankinga isl) carini pre no što dođe paket doda u prvi post ove teme.
Znam da ga ima više puta u ovoj temi ali nema šanse da ga pronađem :(

Stigao mi je danas paket na carinu (to će doći na obradu tamo sledeće nedelje) pa, iako ima invoice u paketu, hoću da im pošaljem skrinšot sa paypala i ebankinga čisto preventive radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno