Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naručio za druga neku glupost sa alija i on tražio da mu pošaljem na adresu sa slike. I stiglo bez ikakvih problema. Inače on je podstanar u zgradi koja je valjda pod nekim sporom tako da praktično nema adresu kolikogod to suludo zvučalo. Ali ako je država omanula sa dozvolama, investitorima i izvođačima, carina i pošta su ovde radile u službi građana i dostavile paket bez ikakvih peripetija.
A vezano za priču da adresa isporuke treba da bude ista kao i adresa iz lk, jasno je da to ovde sigurno nije slučaj.
 

Prilozi

  • 20150227_113834.jpg
    20150227_113834.jpg
    201.4 KB · Pregleda: 223
Ma ovo je smejurija od svega, na posti za medjunarodni saobracaj pise da se adresa pise latinicom i da treba biti u skladu sa pravilima zemlje u kojoj paket stize...
Pa se za nasu postu jedino kaze da mora biti samo jedan primaoc i jedna adresa (sto je i logicno), i jedino primer kad je neko podstanar da moze biti u zagradi ili "Milan rakic kod pere perica", za ostale slucajeve nema primera

Ja kad sam kinezu slao nazad, on mi je dao pola stranice texta i ja sam doslovno tako adresirao, bili je tu i ime i firma i po box zgrada i jos 3 cuda i na kraju kina, i sve stiglo :)
Koliko ja njih kontam oni imaju kancelarije privremene pa koriste po box i to su veliki kompleksi koji nose ime, ali verujem kod njih je to bolje reseno nego kod nas
U ovoj zemlji barem jos 5% adresa nije u sistemu ili bez naziva ulica, brojeva zgrada itd, smejurija

A i taj paket je stigao SAMO zato sto postar zna sta to znaci i gde je, da je nedaj boze bio bolestan ili da ga je neko menjao/odmor (sto se desava) taj paket verovatno bi bio od poste vracan nazad za kinu kao netacna adresa
 
Poslednja izmena:
Narucio xiaomi powebank 16000mah...ocarinjeno na 2855din. Sta sad da radim pa nesto vise je mene kostao.
 
2855 si platio carinu i PDV????
 
A vezano za priču da adresa isporuke treba da bude ista kao i adresa iz lk, jasno je da to ovde sigurno nije slučaj.

Vezano za to porediš nešto što nemože da se poredi sa tvojim slučajem. Naravno taj tvoj "drug" verovatno ima ličnu kartu, i verovatno ima dokumenta zakonski gledano o prijavi boravišta na toj adresi ako je zakonski sve regulisano sa njegove strane.

A podsećanja radi ti si naveo primer sasvim drugačiji od ovog što si ovde napisao i izvrnuo celu priču, obrazlažujći u drugačijem kontekstu od onoga što si prvi put pitao. Ovo je nešto sasvim drugo.

Ono što si ti naveo kao problem jeste da je carina u postupku tražila dodatna dokumenta, prisustvo osobe, pogrešno imenovanje itd... a ovde toga nema.

Nije mi samo jasno kako dođe do zaključka da adresa onog ko plaća mora biti istovetna sa adresom isporuke???
 
Poslednja izmena:
Narucio xiaomi powebank 16000mah...ocarinjeno na 2855din. Sta sad da radim pa nesto vise je mene kostao.

Sad jedino možeš da se zališ carinarnici koja je takvu odluku donela (prvostepena komisija), a pošto je već izvršena male su šanse da će biti realno gledano šta urađeno ili ispravljeno.

A procedura krajnje komplikovana i jednostavna tj. priložiš sve dokaze koje govore suprotnosti procene carinskog službenika da nisu procenili po stvarnom viđenju nego metodom upoređivanja istovetnog predmeta, ali različite cene, imaš u dokumentu koji si dobio na koliko je izvršena procena tj. osnovica računata.

Ako ne reše u prvostepenom upravnom postupku onda ideš na drugostepeni postupak (Komisija za žalbe uprave carina), gde prilažeš sva dokumenta + rešenje o odbijanju prvostepene komisije.
 
Poslednja izmena:
2855 si platio carinu i PDV????

odbio sam paket ali cisto sumnjam da ce aliexpress da mi vrati pare 30+ usd...da probam dispute pa bar neki deo para da dobijem? ***** sam hteo sam kod nas u radnji da uzmem ali mi bilo malo skupo i sad me izadje jos skuplje
 
Poslednja izmena:
Zavisi od kineza, ranije je bilo sanse da jednostavno kazes nista nije stiglo na tvoju adresu i kazes da se vratilo za kinu... pa refundiraju ceo iznos (mada meni je carina vracala pa se ne vidi da je bilo dostave)

Sad uglavnom vide po trackingu da si odbio da primis pa nude ~10$ manje zbog postarine, e sad ja sam pristao ali mozes i proslediti dispute ali-ju da odluci sto traje ~3 meseca, mada ako se po trackingu vidi da si odbio znam da troskovi duplog slanja idu na teret primaoca
 
Meni je logično da prodavcu objasniš problem i da pitaš koliki su mu realni troškovi, tj da ti vrati pare umanjene za njegove troškove slanja koji nisu veliki.

Nije prodavac kriv za ponašanje naše carine. Aliexpress taj diapute sigurno neće rešiti u korist kupca. Dispute može jedino da bude opravdan ako je prodavac gramziv i odbije da vrati iznos umanjen za njegove realne troškove slanja.
Ukoliko je normalan prodavac u pitanju sigurno će saradjivati sa tobom na korektan način.
Baš nisi imao sreće sa tim powerbank-om. Sećam se da si se premišljao.
 
Pismo sa carine. Zbunili su i poštara. A nisam rekao da je zvala (broj je dat u pismu) i objasnila o čemu se radi ali je nadrndani gospodin insistirao na tome da to tako mora. Sad razmišlja šta dalje mada je u stilu 'svaka škola se plaća'.
Meni je suludo da, i da je škola to naručila, treba neko da putuje za bg i bavi se papirologijom 'in person'. Pa nije naručeno na poštu u Savskoj.

Jovica Guberinić???
 
Mi smo pre nekih pola godine narucili 3 powerbanka od po 30Ah i mislim da je komad bio oko 10e. Svi su bili u jednoj posiljci i pdv je uredno naplacen oko 600din. U pitanju je ovaj uredjaj, koji je bio tada na akciji: LINK

A narucio sam u petak i tri stvarcice sa eBay-a pa cu da vidim kakvo je stanje sa njima...
 
Pa i nisam ga koristio nesto preterano da bi sad mogao to da kazem (smanjio sam igranje ingresa :) ), ali mi je od Beca pa do granice na mom telefonu bio ukljucen GPS i konstantnu se punio sa powerbanka (baterija telefona od 2500 mAh), a u madjarskoj sam nakacio na njega jos jedan telefon. Sad sam narucio punjac za bateriju za fotoaparat ali koji ide preko USB-a kako bi mogao da punim preko PB-a. U svakom slucaju ja sam zadoboljan. Pretpostavljam da nema punih 30Ah, ali za 10e nek ima i pola meni dosta :D
 
Imas drugu temu za to, Pracenje posiljki. Ovde je samo za utiske o samom "naplatnom" postupku (iznosi pdv-a i sl)...
 
Narucio xiaomi powebank 16000mah...ocarinjeno na 2855din. Sta sad da radim pa nesto vise je mene kostao.

Meni 500din, ruke im se osusile :(
Kako znas da su dobre ako ih nisi dobio?
Gledao po internetu na sta lice u odnosu na original od 20k$, osim par stvarno malih razlika i diskoloracije, skoro da ih nema, a koliko sam susretao na netu sve ih prave iz istog kalupa, tako da nema losijih/boljih fakeova, moraju da budu te.
Mada i kod kineza za 1-2k imaju sasvim solidne patike za nosenje, ne za hvaljenje, ono, da traju 2god bez problema, po 9-10 meseci da se nose, tako da su i ove skupe, ali ono, yeezy :D
 
Poslednja izmena:
Meni 500din, ruke im se osusile :(

Gledao po internetu na sta lice u odnosu na original od 20k$, osim par stvarno malih razlika i diskoloracije, skoro da ih nema, a koliko sam susretao na netu sve ih prave iz istog kalupa, tako da nema losijih/boljih fakeova, moraju da budu te.
Mada i kod kineza za 1-2k imaju sasvim solidne patike za nosenje, ne za hvaljenje, ono, da traju 2god bez problema, po 9-10 meseci da se nose, tako da su i ove skupe, ali ono, yeezy :D

Ti znas da na kvalitet patike najmanje utice izgled i boja, a najvise materijal koji je koriscen pri njihovoj izradi i kvalitet lepljenja/sivenja. A nijedno ne mozes videti sa slike.
 
Narucio xiaomi powebank 16000mah...ocarinjeno na 2855din. Sta sad da radim pa nesto vise je mene kostao.

Toliko treba da platis ili je na toliko procenjena baterija?
Meni je dosla na ruke, nista nisam platio, sa DX.
 
Toliko sam trebao da platim jbt a ne znam koiko je procenjeno nisam video postar mi samo toliko trazio :)
 
Apsolutno je nebitno ko je u pitanju. Potpuno je suludo kupiti bilo sta online u inostranstvu i staviti adresu škole kao primaoca.
@lomnica
Izvini, nisam video a i ne znam ko je bio carinik.
Inače, koleginica je ponovo zvala carinu, javio se neko drugi, ponovo objasnila o čemu se radi i paket je na putu. Možda je danas i stigao. Videću je kasnije i javiti kako je prošla.
 
@lomnica
Izvini, nisam video a i ne znam ko je bio carinik.
Inače, koleginica je ponovo zvala carinu, javio se neko drugi, ponovo objasnila o čemu se radi i paket je na putu. Možda je danas i stigao. Videću je kasnije i javiti kako je prošla.

Bas proveri kako je adresirano na posiljci...
 
bilo je nekioliko dolara ali ako te carina zacepi kao mene ne isplati se ni uzimati...sad ocu da crknem sto nisam uzeo kod nas nego sam se zezao i cekao kao prost da bi bacio pare...
 
bilo je nekioliko dolara ali ako te carina zacepi kao mene ne isplati se ni uzimati...sad ocu da crknem sto nisam uzeo kod nas nego sam se zezao i cekao kao prost da bi bacio pare...

pa cekaj, ako odbijes, da li moze da se vrati na ponovno carinjenje sa tvojim izvodom koliko si platio ili automatski salju nazad za kinu? posto i mene poceli mnogo da deru sa suludim ciframa, i ne planiram da prihvatam ubuduce, cak se i postar cudi, ali ne zelim ni da se vraca, vec da se carini ponovo i da posaljem screenshotove koliko je sta placeno...
 
Moze ali ta usluga ako se ne varam je poskupela (jer sad koriste visu tarifu po PS-u) i kosta malo vise od 1 crvene pa kad sve preracunas...
 
jeste da dam 1600din da se zalim i da me odbiju pa jos 2900 pa me izadju samo troskovi 5000 :)
 
Bas proveri kako je adresirano na posiljci...
To je već provereno jer je prodavac na njenom nalogu okačio slike adresiranih paketa. Ako misliš na redosled, bilo je prvo njeno ime i prezime, zatim u zagradi ime škole i na kraju adresa.
Paket je stigao jutros ali u svakom slučaju ostaje naravoučenije kako se ne naručuje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno