Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
И даље муку мучим са оним телескопом. Не уме Немац да одговори на просто питање да ли шаљу ДХЛом на моју адресу, или иде на Пошту. Ни наши не знају нити могу да провере иако сам им послао предрачун. Има ли неки мејл царинске службе да им пошаљем рачун да БиХ видео колико ће они да процене?
 
DHLom svakako salje jer je nemacku postu kupio DHL. Pogledaj da li salje DHL express ili ne. Ako nije express, obicna je posta. Mozes to i po ceni zakljuciti.
 
У томе и јесте ствар, убеђује ме Немац да ДХЛ експрес не постоји. А цена је 15е као и из Лондона преко Спортс Дајректа. Има ли мејла регуларне царине, да видим процену. ДХЛ уважава цену са рачуна ако иде преко њих, а за оне дерикоже нисам сигуран док не проверим.
 
Da li roba sa SDa prolazi spediciju ako predje 50e? (ne secam se, posto jako retko predju tu cifru ljudi namerno, jer znaju da ce kostati vise)

Juce mi je procesuiran paket koji je stigao 23.02. inace. (tek) Ako nekome znaci koji dan rade. (imam otpremu na postu 11158, koja je moja posta)
 
Не би требало онда, са Спортс дајректа никада нисам ништа додатно платио. Ово моје је 185е.
 
И даље муку мучим са оним телескопом. Не уме Немац да одговори на просто питање да ли шаљу ДХЛом на моју адресу, или иде на Пошту. Ни наши не знају нити могу да провере иако сам им послао предрачун. Има ли неки мејл царинске службе да им пошаљем рачун да БиХ видео колико ће они да процене?


Izaberi samo carinarnicu koja je bliža tvom gradu ili ako je ima u tvom gradu pa prosledi predračun. Mislim da neće ništa moći da urade ali bar pokušaj.

PS. Onda taj Nemac nije direktan prodavac nego posrednik neke firme ili za neku firmu, čim nije upućen u slanje pošiljki.
 
Poslednja izmena:
У томе и јесте ствар, убеђује ме Немац да ДХЛ експрес не постоји. А цена је 15е као и из Лондона преко Спортс Дајректа. Има ли мејла регуларне царине, да видим процену. ДХЛ уважава цену са рачуна ако иде преко њих, а за оне дерикоже нисам сигуран док не проверим.

Cini mi se da ide obicnom postom
post.png
 
@ alfaunits

Balkancu danas nije prosla roba sa SD na 53 e,odbio prijem,znaci i dalje do 50e + postarina.
 
Poslednja izmena:
Није препродавац, директно је са тог сајта. Причао сам са више људи, али они очигледно не разумеју питање нити их интересује. Упорни су да ДХЛ Експрес не постоји. На питање да ли ДХЛ мени на врата доноси, одговорише потврдно.

Ево рачуна.

1zly5vm.png
 
@ alfaunits

Balkancu danas nije prosla roba sa SD na 53 e,odbio prijem,znaci i dalje do 50e + postarina.
Znam da je i dalje do 50e, nego da li ako je preko naplacuju SPEDICIJU (oko 4000-4500) ili samo carinu+PDV? Ako je samo carina+PDV, ona nije DHL HV na koji vecina misli. Ako ima spedicije, onda jeste.

Porto od 15.04 EUR je skoro sigurno DHL Porto Packet, koji se vodi kao obicna posta, a ne pravi DHL. Ne mogu ti garantovati, ali ne treba da ide spedicija na to, i nije uopste brza posta.
 
Bacuske su gore od nas.
 
Jako zanimljiva stvar, svi navedeni primeri u tekstu sa linka iznad su licno moji primeri ali svi od reci do reci. Te iste sam poslao onoj novinarki nekih novina koja se u topiku carine spominjala. Odakle njima pravo da to iskoriste i odakle njima uopste taj tekst?

I to od reci do reci problem sa baterijama i punjacima sa Guberinicem, pa onda cuveno vracanje paketa kini jer mi za nesto placeno malo trazili ogromnu carinu pa mi neki nadenuse nadimak lubrikant, zatim ono gde mi falilo 5 adaptera znaci od a do s...

Takodje primer soljica amortizera je sa ovog foruma znam tacno kome se desilo.
 
Poslednja izmena:
Heh, ovo kao da je neko maltene kopirao FAQ iz ovog threada :D
 
Jako zanimljiva stvar, svi navedeni primeri u tekstu sa linka iznad su licno moji primeri ali svi od reci do reci. Te iste sam poslao onoj novinarki nekih novina koja se u topiku carine spominjala. Odakle njima pravo da to iskoriste i odakle njima uopste taj tekst?

I to od reci do reci problem sa baterijama i punjacima sa Guberinicem, pa onda cuveno vracanje paketa kini jer mi za nesto placeno malo trazili ogromnu carinu pa mi neki nadenuse nadimak lubrikant, zatim ono gde mi falilo 5 adaptera znaci od a do s...

Takodje primer soljica amortizera je sa ovog foruma znam tacno kome se desilo.
Pitaj tu novinarku kojoj si tekst poslao? Ona je tu odgovorna.
 
Evo dokaz o vemu govorim i molim nek sad neko to objasni ako moze :)

dokaz.jpg
 
odbio sam paket ali cisto sumnjam da ce aliexpress da mi vrati pare 30+ usd...da probam dispute pa bar neki deo para da dobijem? ***** sam hteo sam kod nas u radnji da uzmem ali mi bilo malo skupo i sad me izadje jos skuplje

elem otvori osam dispute, prodavac je ladno stavio vrednost 40 dolara carina to duplirala, kvadrirala sta ti ja znam vec...ja sam ga pre porucivanja pitao da li moze da stavi vrednost 8 dolara, kaze moze nema problema, i on stavi 40 i jos mi se pravda daje mi dokaz kako je 40 stavio...pa zato je carina i otvorila...valjda ce ali da prihvati dispute pa u sustini opet je njegovom krivicom do ovoga doslo jer nije ispunio to sto je obecao. prodavac je odbio dispute ja sam eskalirao...Misljenje ostalih?
 
Pa ti si prvi pogresio jer si zeleo 8$ :)

Meni je jednom stiglo par pasti od 6$, kinez greskom stavio 30$, ja platio PDV na to , otvorio dispute sa screenshoto-om da sam PDV platio vise od vrednosti zbog njegove greske... i kinez kad je potvrdio sa isporukom kaze oni su napravili gresku i sve mi refundirao...
Aliexpress ce ti refundirat mozda sve a mozda za umanjen iznos od cene isporuke. samo ces da se NACEKAS ~1-3 meseca
 
sto sam ja pogresio? moje je da trazim koliko hocu a njegovo da kaze da li mzoe ili ne, on je rekao da moze i da ce staviti 8 a stavio je 40....i carina videla ooo ovo skupo daj da otvorimo...opaa pa ovo je regulator vrednosti poteciometra magle :)
 
Moje iskustvo je da vole te posiljke od par $ a vrede 5-10x vise , onda namerno lupe 50% vise od vrednosti...
Mada sto se tice tvog problema znaju tvoje ime zato ti lupaju tolike procene, isto sam i ja iskusio
 
pa da ali ja nisam godinu dana skoro nista narucivao nesto malo i sitnice
 
Carina uopste ne gleda tu deklarisanu vrednost, vec to rade po velicini-tezini paketa. Meni je ludi Kinez za ovu dijagnostiku ladno napisao vrednost $10000 , a nije ni otvorena na carini :D
 
Poslednja izmena:
Pa toliko i vredi :D na ebay kosta 5 dolara a ima i na aliju jedino ako nisi mislio da su jeftinije pa kao da je dao puno :D ...
A tebi Dejane kinez je lud lagano su mogli da ne prime robu :D
i da kazem aj NE rade po velicini i tezini paketa jer sam narucivao neke chromecastove koje je kinez bakovao u bulk zapakovano samo u onu belu foliju....racunali su mi na carini 170e a ja platio 14 dolara...i to 1 komad je bio u pitanju
 
Poslednja izmena:
Da li mi neko može preporučiti neki sajt sa kog bih poručio semena od nekih biljaka:komorač.špargla,artičoka...
Da li uopšte mogu primati pošiljke sa tim semenkama?
Hvala unapred.
 
^
imas domace sajtove npr. traziovde - cena je relativno niska da bi se cekalo da roba dodje iz inostranstva + moguce peripetije ako se zalomi nekom revnosnom cariniku.
 
Meni danas stigla dva usb pujnaca za bateriju fotoaparata sa ebay-a i nije nista na njih naplaceno...cena 20$ za oba...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno