Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas se promenio status za Xiaomi bateriju.
Da li je paket jos u Holaniji? Promena je bila pre par minuta a datum je od pre dva dana.
 

Prilozi

  • Noname2.jpg
    Noname2.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 207
Pa vidiš da piše prispeće, RS...Šta bi, logično, to trebalo da znači?
 
Da ali sa leve strane pise NL-NLAMSC, Znaci da je stiglo u Srbiju?
 
Stigla jakna danas. Plaćena 32$, kinez napisao na paketu 10$ na ovu vrednost carina i carinila. Platio oko 300 dinara poštaru.
 
To znaci da je posiljka stigla u sortirni centar u Amsterdam i da je poslata ka Serbiji.
 
19.10.2014 13:54:12 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
19.10.2014 14:54:53 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
21.10.2014 11:15:52 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
21.10.2014 12:57:43 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema

Da li ovo znači da je paket prošao carinu? Pitam, jer su mi ovo neke patike Jordan, a jedne su mi vratili nazad za Kinu jer nisu prošle carinu...
 
Ako je kopija nisu original, onda vracaju robu.
 
Sad je na carini a kada bude 61200 znaci da je prosao carinu.
 
Samo reci da je sve za tebe i da je kriva carina ako ih vrati :D
 
Da li neko zna kolika je carina na dva parfema cena ukupno 80e. Salje se iz engleske. Hvala.
 
Ja sam na 39 eura platio samo PDV, koji mi je refundiran. Na 80 eura ces platiti i carinu i PDV.
 
Zavisi kako ih carine. Ako ih budu carinili kao obicnu robu (mrzi ih da se cimaju i traze za parfeme tacno akcizne sifre i iznose carina, posto nemaju cesto to), onda imas odgovor u prvom postu teme.
A ako ih budu carinili kao parfem, ne znam iskreno kolika je carina (veca je za akciznu robu, tipa parfem, alkohol, duvan, kafa nego za ostale stvari).

Usput, za sportske suplemente (whey, casein, pre/post workout dodatke, itd.) je zvanicna carinska stopa 30%, i nema oslobodjenja za fizicka lica. Imajte to na umu, da iako nije akcizna roba, ukoliko uvide da je suplemente, mogu da rebnu. (vazi isto pravilo, ako ih mrzi da traze sifre, stavice "dodatak ishrani", i bice obicna carina (10%).
 
Ovako je bilo kod mene.

Untitled.jpg
 
Carinjenje može u grubo da se obavi na dva načina za fizička lica:

1. Carinjenje po skraćenom postupku (tu je carinska stopa 10% bez obzira da li je carina po šifarniku 0% ili 100%)...uglavnom se to koristi za robu u vrednosti do od oko 3000 usd na godišnjem nivou ako se ne varam...i za lične potrebe.
2. Carinjenje u redovnom postupku (tu je carinska stopa promenjiva dakle od 0% do x%, uvoz se radi preko špeditera koji još na sve dodaje i svoje troškove, ne mora da znači da je ovo nepovoljniji slučaj od 1. u mnogome zavisi šta se kupuje pogotovo ako je skuplja stvar a oslobođena carine).

Fizičko lice ima koliko ja znam pravo da traži da se roba carini po skraćenom postupku bez obzira što neki ubeđuju da to nije slučaj i što pokušavaju da naplate špediterske troškove nizašta...
Doduše ako se pretera sa uvozom tj. ako se proceni da se ne uvozi za lične potrebe onda može stvar značajno da se zakomplikuje i praktično ako ne formalno onemogući lice u uvozu.
 
Poslednja izmena:
Aaaa, da, skraceni postupak... to sam zaboravio.
 
Džabe, nije bilo poštara danas (mada je stajalo još jutros 10200 GPC BEOGRAD - 11040 Beograd 33 Otprema).

Biće valjda sutra...
 
Mora da stoji 6200 prvo tako nesto.
 
Bilo mi je to već juče (61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD)
 
Džabe, nije bilo poštara danas (mada je stajalo još jutros 10200 GPC BEOGRAD - 11040 Beograd 33 Otprema).

Biće valjda sutra...

Nema tu stajalo jos jutros, ako je jutros pisalo da je otislo za 11040 znaci da ce ti sutra doneti, jer oni salju ujutru a postar jos u 7 uzima pakete i odlazi...
 
Ovako stoji vec tri nedelje, prodavac je vec jednom produzio rok, sad ima jo 8 dana. Inace paket je porucen pre dva meseca 24 avgusta.
2014.09.28 15:20 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
 
Evo jednog kompletnog toka pošiljke (do uručenja):
Screen Shot 2014-10-23 at 03.49.57.png
 
Carina se preselila prosle nedelje, i nije vise nijedan od 2 broja koji je Miglia dao, a i kad sam zvao rekose mi da su to brojevi neke poste na NBG i kazu da su postari a ne carinici pa mi dali ovaj broj: 011 3643 116, iskljucivo zvati od 11-13h, stroga ali vaspitana teta rece.
 
Zvao sam, danas rade primljene 14.10. tako da...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno