Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je neko ove nedelje dobio paket sa iHerba, kada ste ga porucili?
 
Ako je neko ove nedelje dobio paket sa iHerba, kada ste ga porucili?
Ja cekam moj stoji na carini od 11 aprila.Ne znam sta su radili ovi sa iherba ali sad mogu da pratim na onom dhl tracking sajtu svaki korak i 11 je stigao na nasu carinu i odtad ne mrda.
Arrived at Customs
Apr 12, 2014
11:10AM
Arrived at Customs
10:09AM
Arrived at Terminal Location
Apr 9, 2014
5:11AM
Feucht, DE
Departed Terminal Location
1:43AM
Feucht, DE
Processed Sort Facility
Apr 8, 2014
3:56PM
Rodgau, DE
Processed Sort Facility
Apr 7, 2014
11:31PM
Frankfurt, DE
Departed Terminal Location
Apr 4, 2014
11:27AM
Des Plaines, IL, US
Processing Completed at Origin
7:25AM
Des Plaines, IL, US
Processed
Apr 3, 2014
7:19AM
Des Plaines, IL, US
Arrival DHL Global Mail Facility
 
Kako uspevas da pratis Global Mail? Meni sa http://webtrack.dhlglobalmail.com/ samo start info daje :( (tj. samo ovaj deo:
Des Plaines, IL, US
Processing Completed at Origin
7:25AM
Des Plaines, IL, US
Processed
Apr 3, 2014
7:19AM
Des Plaines, IL, US
Arrival DHL Global Mail Facility)

Meni je posao jos 28. marta i nema ga :( A taman se nadao da cu praviti kolacice za Uskrs :)
 
Ne znam to mi se prvi put desilo moja pretpostavka da paket tezi preko 4 libre tacnije 4,4 iako sam ja stelovao da bude ispod 4 kad sam stavljao u korpu da bi poslao ovim global DHL-om ali izgleda da su se oni nesto preracunali i posto je preko 4 poslali onim pravim dhl-om.Po ovome on je za par dana stigao kod nas i evo vise od nedelju dana stoji na ovoj us**noj carini.
 
I ja isto, do ponedeljka su samo dežurne neke pošte i to je to.
 
PE ne radi u petak i ponedeljak, u subotu će raznositi pošiljke od četvrtka.
 
Jok, tek u utorak. Na automatu kazu tako, posiljke od 17og bice isporucene 22og. Ja poslao 16og i nije dostavljeno juce, ima sve po spisku da im u utorak
 
Jel neko kupio Oppo stvari (najvise mislim na telefon) sa njihovog sajta? Kako se proveo sa carinom i svim dadzbinama? Vidim free shipping DHL-om. Jel Oppo stavlja cenu i sve na papir koliko je placeno?

499$ je telefon + ~33% izadje oko 663$ sto mi vec puno...
 
663$ za telefon, msm može ako kuva, pere, pegla, puši :p
inače
1000x500px-LL-c7492b1d_facepalm.jpg
 
Sta bi bilo tek da narucujem iPhone :d 649 + 33% = 863$
 
Jel neko kupio Oppo stvari (najvise mislim na telefon) sa njihovog sajta? Kako se proveo sa carinom i svim dadzbinama? Vidim free shipping DHL-om. Jel Oppo stavlja cenu i sve na papir koliko je placeno?

Stavljao, ne stavljao ne garantuje ti ništa. Meni je jedna pošiljka sa Amazona preko Global Mail-a stigla u ponedeljak i u sredu sam dobio u plavoj koverti obaveštenje od carine da dostavim potvrdu o naručivanju i uplati u roku od osam dana, inače će vratiti pošiljku pošiljaocu.
 
^ jao pogotovo sto sam ja u NS-u, a znajuci ove nase ovde... Ima da platim 600e... Nista onda... Hvala u svakom slucaju.
 
Da, to obaveštenje sam i dobio iz NSa... mislim da sam završio s naručivanjem bilo čega vrednijeg od 10$ :d
 
A onda razmisljam, da li da angazujem nekog prijatelja iz BG-a, mozda budem imao vise srece? :D

Ili Nis, Kragujevac ili gde carina ne klepa? :)
 
Sanse su jedno, ali barem znate da nece da vas zamlacuju gore :)
Koji je to telefon, inace? Ja ne bih rizikovao da porucujem nesto sto nije prilicno puno korisceno u Evropi, za toliku cifru. Inace bi uzeo K910 :)
 
Tek da obavestim... Poručio sam nešto za kuću iz Nemačke, sa ebay.de plaćeno paypal-om. Od pravnog lica, tj. firme, zvaničan račun u skladu s realnom vrednošću, 59eur+14eur poštarine, tj. sveukupno 73eur.

"Državni harač" 3045din, od toga 300din carinski pregled i 2745 carina+pdv.
 
Pa tacno toliko si i trebao da očekuješ. Oko 840 carina i oko 1850 pdv. Otprilike na 115 kurs.
 
Jel neko kupio Oppo stvari (najvise mislim na telefon) sa njihovog sajta? Kako se proveo sa carinom i svim dadzbinama? Vidim free shipping DHL-om. Jel Oppo stavlja cenu i sve na papir koliko je placeno?

499$ je telefon + ~33% izadje oko 663$ sto mi vec puno...

Kako si dosao do 33%? PDV je 20%, onda 10% za carinu, pa SVE preko onog limita sa kurirskih sluzbi (a DHL je valjda kurirska sluzba) mora da ide kroz spediciju, gde se cene krecu od 35-45€ za istu, i onih 110 dindzi to je tvojih 32%, ja mislim da treba da racunas to + 40€...
 
Lupio sam zato sam i napisao "~" 33%, dobro nek je i 30% opet izadje papreno. Za sve narudzbine preko 100$ kod Oppo-a, free shipping DHL-om.
 
Tačnije 32%. Matematika je čudo
ako roba košta sto eura i carini se na tu vrednost
100*10% carina =110
110*20%PDV = 132
Pa su tako carina i porez 32%
 
Jel primio neko "poklon" pošiljku iz inostranstva, tj. onu do 70 evra vrednosti, koja nije kupljena i plaćena, nego je poslata od strane fizičkog lica, bez računa?
 
Zavisi sta smatras pod poklonom. Dobijam nekoliko puta godisnje iz US sa garderobom cak dva puta i telefonom i ostalom tehnikom, sve je preko 100evra vrednosti ali nikad nisi naplatili carinu sem jednom kada sam dobio japanke papuce i jednu majicu armani gde su mi zacepili 4500 carine i poreza a sve to zajedno u US ne vredi ni 3000. :)
 
Ovi sa Pande, kad šalju telefon, jel pišu nešto na pakete, gift ili neku nižu cifru? Za mob od 95$, na više mesta na netu stara cena 250+, nadam se da neće biti dažbine preko 1000din.
 
Zavisi sta smatras pod poklonom. Dobijam nekoliko puta godisnje iz US sa garderobom cak dva puta i telefonom i ostalom tehnikom, sve je preko 100evra vrednosti ali nikad nisi naplatili carinu sem jednom kada sam dobio japanke papuce i jednu majicu armani gde su mi zacepili 4500 carine i poreza a sve to zajedno u US ne vredi ni 3000. :)
U pitanju je pošiljka koju nije primalac kupio i platio, nego mu šalje neko fizičko lice koje nije prodavac (prijatelj, rodjak,...) iz inostranstva, nema priložen račun i/ili navedenu vrednost i po objektivnoj oceni, ne prelazi 70 evra protivvrednosti, a da, pritom, ne sadrži tzv. luksuznu robu (parfemi, duvanski proizvodi, pića,...). Tako je po zakonskoj regulativi, nema tu "šta ja smatram poklonom".

Diskutovali smo o tome još prošle godine oko uvodjenja Paypala, ali se ne sećam da li je iko napisao da je primio takvu pošiljku (ne mislim od rodjenog brata-blizanca Xiang Cooka iz Shenzhena, već stvarno) i kako je prošao na Carini i sa ostalim troškovima. Trebalo bi da naplate max. sitne troškove otvaranja paketa, ali je kod nas sve moguće, pa me interesuju iskustva.
 
Poslednja izmena:
Lupio sam zato sam i napisao "~" 33%, dobro nek je i 30% opet izadje papreno. Za sve narudzbine preko 100$ kod Oppo-a, free shipping DHL-om.


Tačnije 32%. Matematika je čudo
ako roba košta sto eura i carini se na tu vrednost
100*10% carina =110
110*20%PDV = 132
Pa su tako carina i porez 32%

U tome i jeste problem, nije ni 32% (jer fali 110 dindzi koji mogu biti i 50% vrednosti paketa, i 1%), ni 33%, jer nema veze sto je shipping free preko DHL-a, to sto je on dzabe (a uracunat u cenu pa tako nije dzabe) tebi samo stvara problem i veliki trosak u vidu 40-ak € spedicije!!
 
Lupio sam zato sam i napisao "~" 33%, dobro nek je i 30% opet izadje papreno. Za sve narudzbine preko 100$ kod Oppo-a, free shipping DHL-om.

Manje vise da li je 32 ili 30. Mislim matematicki je oko 32 jer ide prvo 10 posto pa 20 posto, nego on kaze za SHL spediciju, nisam ni ja primetio da si to napisao, ali to je jos oko 5000 dinara ili malo manje :O
 
Diskutovali smo o tome još prošle godine oko uvodjenja Paypala, ali se ne sećam da li je iko napisao da je primio takvu pošiljku (ne mislim od rodjenog brata-blizanca Xiang Cooka iz Shenzhena, već stvarno) i kako je prošao na Carini i sa ostalim troškovima. Trebalo bi da naplate max. sitne troškove otvaranja paketa, ali je kod nas sve moguće, pa me interesuju iskustva.

Meni jedan poznanik šalje povremeno hranu za ptice, oko 1kg težine i bude uvek 'ne podleže carini' ili kako se već kaže, ali slaba ti je to garancija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno