Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje koliko je pametno da unapred saljete dokumentaciju ako carina to ne trazi, ja sam davno pitao carinu NS i rekli su im da se to ne radi jer ne zele da ih iko zatrpava dodatnim poslom bez potrebe, vec da se dokumentacija salje tek kad je oni zatraze jer je paket tek tad unet pod carinskim brojem

Novi Sad: [email protected]
 
Poslednja izmena:
3-4 godine kako poručujem iz inostranstva sve i svašta i nikad mi nisu tražili da im pošaljem bilo kakav dokaz, a poprilično puta su me zavrnuli sa precenjivanjem.
Neću da rizikujem, iako predračuna ima u paketu prošli put je prodavac isti stavio u onu kesicu što se stavljaju papiri o primaucu pa se zalepi na paket i carina to nije videla ili nije htela da vidi, na svu sreću tada su prilično tačno procenili vrednost. Sad bi radije da im pošaljem info unapred nego da posle plaćam za žalbe i vraćam paket na ponovno carinjenje i čekam 30-60 dana na odluku...

P.S. Moji paketi idu preko BG carina uvek.
P.S.S. Naša osam email OVDE, -> [email protected]
 
Poslednja izmena:
Наручио сам рутер преко Алија од лика који има 9.000+ продаја. Уредно је послао, трекинг број испраћен до уручења. Србија, Београд, Вождовац (све како треба да буде) и пљас, уручење неко друго име и презиме!? После погледам, када му је послао поруку на Алију да потврди слање написао је и неку небулозу,
Recently, because some Local Custom in China maybe requested to change the tracking number when the parcel on their hand, which can be easy to CUSTOM CLEARANCE, so some of our tracking number which we update on Aliexpress may shows NO tracking information or shows WRONG information.
So if you track NO or WRONG about your item, pls calm down and contact us, we will try our best to help you.
Pls DON'T open a DISPUTE before contacting us, thanks.
Hope you can receive it soon and will keep in touch.
Rgds,
Jane
Покренем dispute, он поново са истом причом, као све је у реду, повуци dispute. Наравно да од тога нема ништа, него у чему је фора? Лик има 9.000+ продаја. Које су шансе да пошаље трекинг број од неког са моје општине тј главне поште? И најбитније где је escalate на Алију? Не видим опцију.
 
Poslednja izmena:
da li neko zna sta se desava na carini?....posiljke pristigle kog datuma trenutno ccarine?

par paketa su mi stigli na nasu carinu 25 marta,i od onda tamo stoje.....kada ima sanse da dodju do mene?
 
Meni stigo telefon 23.03 na carinu,juce ga ocarinili danas mi postar doneo
 
@milkobgd isto se i meni desilo, zavrsila mi baterija kod neke ribe u obrenovcu po tracking kodu. Pokrenuo dispute i vratio mi pare. Posle narucio od drugog lika.
 
da li neko zna sta se desava na carini?....posiljke pristigle kog datuma trenutno ccarine?

par paketa su mi stigli na nasu carinu 25 marta,i od onda tamo stoje.....kada ima sanse da dodju do mene?

Meni isto telefon kao i kod @machak99 stigao na carinu 23.03 i juče ocarinjen, danas stigao kod mene. Znači na carini tačno sedam dana.
 
za staklo za nokiju 1020 koje košta 5$ sa alija mi je stiglo da platim 550 dinara carine, novi sad. ima li smisla žaliti se tamo kod njih?
 
Zalba ce te kostati toliko:)
A i veci deo toga je otvaranje paketa a ne pdv.
 
pa koliko je otvaranje paketa? 150 dinara? Opet je mnogo. I ŽALBE NAPLAĆUJU?
pa majku im pokvarenu, daobogda bankrotirali pa da nemamo za njihove plate, pu skotovske države!
 
Ako se to desi nece njimq biti lose, opet ce naci za njih:)
Ali nama ce biti mnogo gore:)
Otvaranje pisma je 150, 300 za paket.
 
Nije problem što se žalbe plaćaju, ali u slučaju da se ispostave opravdanim, trebali bi refundirati.
 
Pitanje koliko je pametno da unapred saljete dokumentaciju ako carina to ne trazi, ja sam davno pitao carinu NS i rekli su im da se to ne radi jer ne zele da ih iko zatrpava dodatnim poslom bez potrebe, vec da se dokumentacija salje tek kad je oni zatraze jer je paket tek tad unet pod carinskim brojem

Novi Sad: [email protected]
Једном сам то урадио у БГ. Као супер што си донео, уштедео си нам труд... наравно оцарињено одокативно.
@milkobgd isto se i meni desilo, zavrsila mi baterija kod neke ribe u obrenovcu po tracking kodu. Pokrenuo dispute i vratio mi pare. Posle narucio od drugog lika.
Јасно ми је да преваранти раде тако али овај лик има 9500 продаја!?
 
Porucio jos 25.03. preko Pandawill-a Xiaomi PowerBank i i dalje mi je order status "processing". Da li treba da se zabrinem ili...
 
Mene su par puta obaveštavali unapred da će tracking biti lažan i da je moj poslat bez praćenja. Isti slučaj, drugi broj za praćenje je bio za Srbiju takodje.
Ne mora da znači da je prevara. Nemoguće je dati tracking i ne naplatiti shipping za predmet od 2$. Nema razloga za dispute, samo obvesti prodavca za početak o tome a dalje vidi u dogovoru sa njim.

Alternativa je da za takve stvari lupamo dispute odmah pa da posle ćutimo što plaćamo shipping ili što prodavci odbijaju da šalju za manje od 10$.
Tacno tako od prve do poslednje reci.
Ja sam pre tri dana kupio stvar od 1$ dvi to hdmi prikljucak naravno dobio sam TN naravno da znam da kad kosta nesto toliko malo covek salje bez TN a i sam me je obavestio o tome a i ja sam kazem znao i pristao na to.
Obicno se ne daje TN na stvari ispod 5$, ne isplati im se ja mislim da TN kosta preko CN poste 1,7$.
Naravno svako moze da trazi da plati za TN i da mu posalju sa istim.
A otvaranjem disputa za neke stvari koje nisu za to rizikujemo svi da nam bude jos gore.
Znate i sami bar veci vas da je jedan od najboljih prodavaca za mobilne prestao da salje za Srbiju Black peach, zar ne.
 
Да ли се неком десило да му поштар донесе пакет који није имао тракинг. Роба од 2 еура. Узгред пре два дана је донео и покетић вредности мало изнад једног еура са тркингом.
Naravno, pa ko ce da ti donese nego postar?
 
aefd4b59c5cc7cf8e047ac726f81b6e7.jpg
Da li je ovo normalno?
 
Nije to nista, neki bi rekli da si tek na pola :D
 
Ne,ok je. I neces platiti carinu,ni PDV na njega.

Ozbiljno ili... Ja sam bio siguran da mi pdv ne gine. Nego juce sam im slao mail da vidim sta se desava sa mojim posiljkom, tj zasto jos nije poslata i danas odgovaraju da ce biti ship-ovana za dan, dva. Ajd da vidimo...
 
Ozbiljno ili... Ja sam bio siguran da mi pdv ne gine. Nego juce sam im slao mail da vidim sta se desava sa mojim posiljkom, tj zasto jos nije poslata i danas odgovaraju da ce biti ship-ovana za dan, dva. Ajd da vidimo...

covek lupeta, meni je doslo da platim 2800!!!!, nekom nije doslo nista...sve to zavisi od mnogo faktora.
 
covek lupeta, meni je doslo da platim 2800!!!!, nekom nije doslo nista...sve to zavisi od mnogo faktora.

Pretpostavljam da si se zalio i da su ti smanjili. Mene je bank izasao 3350 din, najbolje da mi naplate jos toliko i pdv. Imam fakturu sa naloga na pandawill-u na kojoj stoji da je uredjaj placen 28.99$.
 
Upravo su mi javili da mi je posiljka poslata. Jedino sto su mi javili da je poslato putem "registered airmal TNT Post(Netherlands post)" a kada sam porucivao izabrao sam opciju "Airmal By China Post". Nadam se da mi zbog toga nece uracunati neku dodatnu postarinu... Ja sam i birao China post zbog toga sto je postarina bila 0$. Prvi put porucujem nesto preko neta van Srbije pa nisam upucen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno