Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procitah prvu stranu ali nema nista o tome... Konkretno kada treba da naplate pdv ili carinu i pdv kako se to placa, jel te kontaktiraju na telefon i daju ti racun neki za uplatu ili postar kada donese paket ti ispostavi racun koliko treba da platis na ime dazbina ?
 
pa pročitaj još neku stranicu ako nema na prvoj...
Procitah prvu stranu ali nema nista o tome... Konkretno kada treba da naplate pdv ili carinu i pdv kako se to placa, jel te kontaktiraju na telefon i daju ti racun neki za uplatu ili postar kada donese paket ti ispostavi racun koliko treba da platis na ime dazbina ?
i dok mu ne platiš nećeš dobiti paket...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ako covek prvi put dobija, nije cudno da ne zna.
DHL cini mi se zahteva uplatu pre isporuke, tako je bilo kada sam DHL RV-om porucivao pre koju godinu (ne DHL Express i DHL GlobalMail, to nisu iste stvari).
 
A kad smo več kod DHL-a, sad sam ih zvao, i kod njih važi ono pravilo 2-3 komada istog artikla prolazi a sve preko toga se smatra komercijalnom količinom i može samo firma da uveze...
Nije mi jasno što ne dozvole 20-30 komada, pa firme kad uvoze to bude na hiljade komada, šta nekoj firmi znači 50 zarezivača ili 50 pari patika!!! Bezveze.
 
Dobro je Sirius smiri hormone, vidim ja normalno ne moras da koristis font za poluslepe i slabovide osobe. Ako nisi primetio ima preko 740 strana, koliko procentualno moram stranica da obidjem da bih dobio odgovor na to pitanje izracunaj sam.

Prvi put mi se desava da nesto moze da se carini ( trenutno je na carini ), pa moram da budem upucen i da znam kakvo sve zlo moze da me zadesi.
 
Smiren sam ja, to si ti stekao pogrešnu ideju, font je povećan&bodovan da bi primetio da je deo tvog pitanja poslužio kao odgovor, da li bi pročitao ponovo ono što si sam napisao kada bi samo uradio običan quote, ne bi ...
A nije to ni font za poluslepe i slabovide već za "lezi lebe da te jedem" likove :D
Ako je isto pomenuto već 100 puta znači da bi u proseku treba da pređeš 7,41 stranica tj sedam i po stranica da bi došao do odgovora, procentualno to je 1%.

Ajd, uzdravlje ti bio taj prvi put :d

Hint: ako častiš poštara kojim dinarom (za kafu ili sok) imaćeš manje cimanja kasnije :p
P.S. for the record, nisam poštar :D
 
Poslednja izmena:
A kad smo več kod DHL-a, sad sam ih zvao, i kod njih važi ono pravilo 2-3 komada istog artikla prolazi a sve preko toga se smatra komercijalnom količinom i može samo firma da uveze...
Nije mi jasno što ne dozvole 20-30 komada, pa firme kad uvoze to bude na hiljade komada, šta nekoj firmi znači 50 zarezivača ili 50 pari patika!!! Bezveze.
Pa ne znaci firmi ta kolicina nista nije problem u tome, vec je problem sta ce tebi 50 pari patika kao fizickpm licu, naravno za prodaju jer ne mozes da nosis toliko pari patika a to znaci da ces prodati a to opet znaci da ces imati finansijsku korist a to opet znaci da neces platiti PDV Srbiji to opet znaci manjak para u budzetu.
Eto zasto je to zabranjeno.
Ti mozes da kypis 2 para patika i da prodas naravno malo ces zaraditi u odnosu na 50 para patika i to je zanemarljivo.
Eto to je jedini razlog zasto ti kao fizicko lice ne mozes da uvezas toliki broj patika ili cega hoces.
A firma placa PDV drzavi kad proda patike, daje plate radnicima placa poreze...
 
A šta ako hoću da, za svoj 50 rođendan svim gostima poklonim (ajde kad smo već u patikama) po jedan par patika ili ako hoću da lokalnom fudbalskom klubu dam donaciju u vidu patika (jer bi pare spiskali bez kontrole)?
Retoričko pitanje, ne moraš da odgovaraš.
Sve je meni to jasno nego ceo taj "krug" u srbiji nije postavljen tako da svima bude OK, zaradi nešto država, zaradi malo uvoznik malo ja, svima ok, nego se carina i firma uvoznik bogate o trošku krajnjeg korisnika jer troškovi uvoznika i države u proseku povećavaju krajnju cenu za 3-6 puta. Bukvalno se ne isplati uzimati 20 komada bilo čega, ili uzmeš 20.000 ili 2 i to ti je to, ako hoću da pokrenem mali biznis spremi planinu keša i kilo vazelina....
PDV bi i ja platio, i carinu, nisam ni mislio da izbegavam to ali da za 5 proizvoda koji ukupno koštaju 100$ plaćam špeditera 6-7K din to nema veze sa zdravim mozgom.
 
Poslednja izmena:
Pa niko ti i ne brani da ti svima nama poklonis patike...
Znaci samo ih nabavi legalno ovde i deli kome hoces, ili otvori firmu uvezi patike i poklanjaj.
 
Smiren sam ja, to si ti stekao pogrešnu ideju, font je povećan&bodovan da bi primetio da je deo tvog pitanja poslužio kao odgovor, da li bi pročitao ponovo ono što si sam napisao kada bi samo uradio običan quote, ne bi ...
A nije to ni font za poluslepe i slabovide već za "lezi lebe da te jedem" likove :D
Ako je isto pomenuto već 100 puta znači da bi u proseku treba da pređeš 7,41 stranica tj sedam i po stranica da bi došao do odgovora, procentualno to je 1%.

Ajd, uzdravlje ti bio taj prvi put :d

Hint: ako častiš poštara kojim dinarom (za kafu ili sok) imaćeš manje cimanja kasnije :p
P.S. for the record, nisam poštar :D

A mene su uvek najvise nervirali likovi koji kazu imas tu i tu ili pisano je o tome ili pronadji, ako neces da pomognes zasto se koji djavo javljas ( pricam generalno ).
Mozda mi se ne lista 8 stranica ili cak vise verujem da nadjem odgovor na jedno pitanje i citam svasta usput, tako da hvala ti na odgovoru ali sledeci put ako hoces da pomognes molim te uradi to bez zamerki ili ignorisi komentar. I da ne do bog da bude prvi put ovo je samo informativno jer je suma 44 $ ja ipak gajim nadu da ce da prodje bez carine i pdv-a no videcemo, i ovi su stavili malo manju sumu tako da moze da se provuce.

Hint: Sa postarom sam vec u losim odnosima 2 puta mi nije ostavio izvestaj uopste, ja ga kritikovao on se ljutno...

Uzgled jel zna neko radi li ova nasa carina subotom i nedeljom, jer prosli put kada sam imao paket sa pracenjem zadesilo se da dodje oko vaskrsa tada znam da sigurno nisu radili...?
 
Carina radi, ali posta ne raznosi pakete subotom

Da to znam, onda svakako mogu da iscekujem da mi se svakog casa promeni status paketa u nadam se ono povoljnije po mene :D
Inace s tobom sam pricao za lampu, stigli su mi nosaci obe vrste sto sam uzeo, kada stigne i lampa javim ti kakva je.
 
Pa nisi valjda narucio lampe za 44$?;)

Ma jok, sve sto sam uzimao sam uzimao posebno, nosac jedan, nosac drugi, lampu, i jos 3-4 neke stvari, da bi sve doslo posebno i da nemam troskova carine itd, a ovo za 44 $ su dva paketa zajedno poslata po 22 $, no nosace sam kasnije narucio od lapme, oni stigli a lampa koja je ranije narucena nje nema, al valjda ce i ona sledece sedmice.
 
Evo jos jedno mozda glupo pitanje za neke, ali voleo bih da znam, a ko pita ne skita.
Posto imam ovaj tracking kod za pracenje, da li se na njemu moze videti jeli posiljka ocarinjana i naplacen PDV ? Tipa hoce pisati nesto podleze carini ili slicno ili ce tek kada postar donese na vrata da kaze ako ima carine i pdv-a ?
Promenio mi je status paket pa me cisto zanima, kontam da je prosao carinu sad dal ce biti dodatnih troskova... : http://prntscr.com/6ybhn7
 
Ne mozes da saznas unapred,znaci tek kad ti postar donese. A inace paket ti nije prosao carinu,tj. sad je na carini i ovaj status moze da ti se ponavlja vise puta.
 
Ne mozes da saznas unapred,znaci tek kad ti postar donese. A inace paket ti nije prosao carinu,tj. sad je na carini i ovaj status moze da ti se ponavlja vise puta.

Aha, hvala ti, sta znam iz dosadasnjeg iskustva cim se promeni naredni status posle ovog ''Za carinu'' meni paket stigne.
 
Imas na prvoj strani detaljno opisan svaki status...

Da video sam to, samo sto ja nisam imao do sada uopste tu liniju u kojoj pise : ''61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine'', nego posle ''11003 IZMENIČNA POŠTA - Za carinu'' direktno za BG pa u UE, ili direktno u UE, bez ikakvih vise statusa, pa se zato ponadao :D
 
Da video sam to, samo sto ja nisam imao do sada uopste tu liniju u kojoj pise : ''61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine'', nego posle ''11003 IZMENIČNA POŠTA - Za carinu'' direktno za BG pa u UE, ili direktno u UE, bez ikakvih vise statusa, pa se zato ponadao :D

Nisi imao jer je paket bio mali pa su ga samo prosledili, sad stoji na carini, i 99% nece ti naplatiti carinu jer je vrednost ispod 50e, ali pdv hoce 20% plus otvaranje paketa, dakle racunaj oko 600 din troskova... Kad ti se pojavi to 61200 i td. sutradan je kod tebe uglavnom...
 
600 dazbine + PDV ili PDV sa dazbinama 600?:) Posto je samo PDV barem 1200, da se ne zbuni :)
 
Pozdrav narode :)

Prošlog ponedeljka sam prvi put kupio nešto sa Amazona i u četvrtak pre podne mi se javio gospodin sa carine da mu pošaljem očitanu ličnu kartu što sam uradio. Međutim izostavio sam da ga pitam kada mogu očekivati da mi paket stigne u Novi Sad. :\

Preko Amazona sam imao opciju da pratim pošiljku međutim od četvrtka više ne mogu jer je Amazon registrovao pošiljku kao da je primljena, potpisama i preuzeta i sada me pita kako sam zadovoljam proizvodom :)

Stoga bih želeo da Vas zamolim za mišljenje: Kada mogu očekivati paket? I da li će mi stići postexpressom ili kako to već ide? Da li ja treba da se javim njima ili oni treba da se jave meni :)

Veoma sam uzbuđen zbog paketa mada zanimljivo je da je paket putovao kraće od Amerike do Beograda nego što putuje od Beograda do Novog Sada :)

Hvala Vam unapred na bilo kojim informacijama koje možete da podelite samnom :)
 
Evo clanak susedne bosne oko carine.
LINK
 
@NikolaNSS
Preko koje shipping kompanije ti je poslat paket?
 
Pozovi ups i pitaj sta se desava.
Imaju predstavnistvo u bg.
Verovatno ti je licnu kartu trazio neko iz ups-a, a ne sa carine.
Potrebna je licna karta zbog carinskog postupka.
Donece ti njihov kurir paket na vrata.
Sta si narucio, koje vrednosti?
Dakle, prvo sto treba da uradis je da pozoves ups u Beogradu i siguran sam da ces dobiti sve informacije.
Ajde javi ovde sta si uradio, zbog drugih...
 
Kod DHL-a možeš da preuzmeš robu ako imaš kopiranu/iščitanu ličnu kartu lica koje treba da primi paket. Oprezno sa slanjem kopija LK.
 
Hvala ti Ilion još jednom na savetu - zaista neznam zašto mi nije palo na pamet da kontaktiram UPS korisnički servis :)

Očitanu ličnu kartu je ipak tražio gospodin iz UPS-a

Devojka iz korisničkog servisa me je spojila sa njim i on mi je rekao da je paket urađen, da će stići sutra i da će me njihov kurir kontaktirati.

Ahhh, nisam pitao kolika je doplata pa ću tu informaciju morati pošaljem naknadno. Devojka na korisničkom servisu mi je rekla da mi je Amazon uračunao u cenu depozit za carinu i transport (što i jeste) pa ću javiti naknadno kolika je bila eventualna doplata :)

Živeli pa se čujemo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno