Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prikaz statusa pošiljke broj: RF283982211SG
Datum Mesto Faza Status Potpisnik
14.10.2014 07:28:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
14.10.2014 07:39:29 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
15.10.2014 11:45:10 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
16.10.2014 09:06:55 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
17.10.2014 13:30:15 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
20.10.2014 11:06:36 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
21.10.2014 12:57:43 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
22.10.2014 08:53:07 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema

Sta da ocekujem u pitanju su rucke za motor 8 dolara i pise gift na paketu
 
moj paket je stigao 12og i jos nije prosao carinu... ako prodje danas, super, ako ne, vikend party -.- inace ima 7 otprema do sad...
 
Morao bi danas da napusti carinu. Moj je stigao 11. pa je prekjuče napustio carinu.
 
Moj upravo napustio carinu (tj. upravo se promenio status koji slovi na 09:15h od jutros) što bi rebalo da znači da će mi sutra stići ili u ponedeljak najkasnije!!!
 
Našu poštu treba zapaliti, toliko...

Da je neko toliko nesposoban i neradan, nikad mi neće ići u glavu. I posle kažu ljudi - što privatizujete sve, što prodajete sve strancima???
 
Da li da se nadam se da ce stici u ponedeljak. Sutra ide i 10200 i 61200. Xiaomi baterija, bas me zaniuma kako cu proci sa pdv-om.
 

Prilozi

  • Noname22.jpg
    Noname22.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 155
Ja sam sve mislio sad će brže da rade, novo postrojenje (ako je gotova ta selidba) itd, kad ja tamo, a ono međutim... 7i dan ističe danas kako mi je paket ušao u zemlju, sve isto kao i ranije što se brzine tiče :).
Možda sad samo više naplaćuju, pa je to zapravo pravi upgrade? :D
 
Sad će im opravdanje biti što je taj novi PTT centar van grada :)

Bruka su i sramota. Večeras mi stavili status na trackingu da je paket isporučen i da sam ja potpisnik, da bi nakon sat vremena uklonili to. Taman sam bio naoštren da zovem u 8 ujutru upravnicu moje pošte na jednu dobrojutarnju svađu.
 
Mislite na onaj postanski centar na kraju Ugrinovacke ili koje vec kod ukljucena na "auto put"? Jel on otvoren?
 
Procenili mi Jiayu F1 na 80$ i naplatili carinu 2400 :mad:

Ne vidim gresku, kad predjes 50€ dazbine nisu 20% nego 32%, znaci od 7500 trecina otprilike (ima i onih 145 dinara) je taman toliko, jedino ako ti krivo sto su ga procenili na 60€ a hteo si dosta manje?
 
Ljudi pomagajte,nista sto sam narucio u zadnja 3 meseca i vise,sto sam narucio sa ebay-a mi nihe stiglo. Kontam da je do ovih nasih *****a,jer dok mi je adresa za primanje posiljki bila u Bg,sve je stizalo. Sada je adresa Priboj(mali grad na jugozapadu Srbije) i nista ne stize neko vreme.ove nedelje istice rok za neki par stvarcica,pa ne znam koga da zovem da inervenisem, ili da skrenem paznju na moj problem? Postu,carinu? Neko neki savet,objasnjenje,broj koji da pozovem? Hvala
 
Procenili mi Jiayu F1 na 80$ i naplatili carinu 2400 :mad:

Dobro si i prošao, meni su F1 procenili na 100 USD. Nemaju oni pojma koliko košta koji model, odokativno određuju cenu, i polako povećavaju i povećavaju osnovicu za carinu. Vidim da većini trenutno određuju oko 100 USD za osnovicu, ko uzme skuplji telefon prođe bolje, ko uzme jeftiniji lošije, i to je to. Mogao si i da se žališ ali nije bilo svrhe, ionako su promašili samo za 10-ak USD.
 
Svi ste dobro prosli u odnosu na mene, meni je neki Jovanovic smrad procenio F1 na $170 a platio sam ga 20 manje, pa su mi i dazbine 700 dinara vece bile!!
 
Prvo sto je Drzava planirala u Srbiji je izgleda Carina, koliko vidim ima raznoraznih i pozitivnih i negativnih iskustva.

Kupio sam punac na ebayu, 11 + 3 € shipping, iz Italije , firma pravno lice.
Posto sam noob , tek sam poceo da koristim ebay/paypal.
Kolike troskove da ocekujem onako po vasoj proceni i kada bi to stiglo ?? Hvala puno!
 
Meni su rekli kad sam zvao da su se pre 6-7 dana preselili pa su u velikoj guzvi i da brzo kazem sta mi treba, tako da izgleda jesu preseljeni...

@dejan87dex: Brate noob ili ne na PRVOJ strani vecine tema su ubacene u PRVI post takve informacije, koliko da ocekujem troskove za ispod i iznad 50€, i svuda isto pise, 20% odnosno 32% i otvaranje/dostava 145 dinara, a mozda te i zaobidje ako je paket mali i neupadljiv!
 
Svi ste dobro prosli u odnosu na mene, meni je neki Jovanovic smrad procenio F1 na $170 a platio sam ga 20 manje, pa su mi i dazbine 700 dinara vece bile!!

Jiayu F1 od 70-ak USD je u pitanju, ne Coolpad, ti baš nisi imao sreće.
 
@Lomnica_city Hvala, znam da pise ali najvise sam pitao zbog nekog vaseg iskustva, primera.
Mnoge stvari u ovoj zemlji nisu kako treba, opravdano sam skeptican.
 
Ne može niko da ti garantuje ovako ili onako. Trebalo bi da platiš 20% od 11 evra plus 145 din. Ako u paketu nema račun, onda carinik procenjuje vrednost. Ako je pošiljka kao manje pismo, onda je moguće da je i ne otvore, pa nećeš platiti baš ništa.
 
Ne vidim gresku, kad predjes 50€ dazbine nisu 20% nego 32%, znaci od 7500 trecina otprilike (ima i onih 145 dinara) je taman toliko, jedino ako ti krivo sto su ga procenili na 60€ a hteo si dosta manje?

Ma procenili ga 10$ vise taman da mi se ne isplati da im pisem zalbu. Drugaru stigao danas Coolpad F1 carina 2500 din.

Sad vidim da ti mislis da se zalim na Coolpad jok bre zalim se na Jiayu F1 koji kosta 56e.
 
Poslednja izmena:
14 .10 i vec sedam dana cekam carinu obicnih rucki za motor ovo je smesno:laugh:po neki put stvarno pomislim da smo :banana:drzava
 
Kad se ovako sve brzo zavrsi, da li carinjeno da li ce biti naplacen PDV. Znam da paket treba da stigne sutradan, konkretno u ovom slucaju u ponedeljak jer je sutra subota. Da li da ocekujem pdv, Xiaomi Powerbank je u pitanju, vidim da su neki platili pdv neki nista.
 

Prilozi

  • Noname3.jpg
    Noname3.jpg
    19.1 KB · Pregleda: 173
Poslednja izmena:
@daki, Meni je plasticni deo za deciji motor (reduktor i motorcic) stajao na carini od 11-og. juce stigao i Jovanovic uredno naplatio PDV na 20USD i otvaranje paketa.
@faca, Ne bi trebao nista da platis.
 
Ja juce platih otvaranje paketa 300din.
Stvarno previse da otvori i zatvori paket posto je racun bio prikacen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno