Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да ниси бежао са часова знао би и ти,
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417000800969.png
    uploadfromtaptalk1417000800969.png
    172.3 KB · Pregleda: 226
Pozdrav drugari. Nov sam na forumu. Evo i mog problema. Narucio sam repliku Dzordanki, od 9-og novembra mi stoji na carini. Naravno, narucio sam preko aliekspresa. Da li da kontaktiram ili ne?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417002017661.jpg
    uploadfromtaptalk1417002017661.jpg
    235.5 KB · Pregleda: 200
Nije njihova pa im se ne zuri, da treba mnogo da platis zvali bi te isti dan. Nema zakona, nema pravila, nema razumevanja, nema odgovornosti, nema ni tebi patika. U prevodu, banana drzava, banana poslovanje.
 
Nije njihova pa im se ne zuri, da treba mnogo da platis zvali bi te isti dan. Nema zakona, nema pravila, nema razumevanja, nema odgovornosti, nema ni tebi patika. U prevodu, banana drzava, banana poslovanje.

Hmmm jel to neko pravilo , ako se čeka onda neće biti po ušima od taksi?
Ja bih voleo da je tako kad se već čeka...
 
Ne nego tvoj paket stoji na carini zato sto nema zakona koji regulise vreme zadrzavanja paketa i nema sankcija prema onima koji ga zadrzavaju bez razloga, da ovo nije banana drzava onda bi oni placali penale jer su duzni da isporuce u zadatom roku a posto kod nas ne funkcionisu ni elementarne stvari onda nema razloga da sve ide onako kako treba jer jednostavno ne postoji upravo to: red i disciplina. Jednostavno ne postoji razlog zasto bi sada carinik uzeo i odradio sve to na vreme jer mu se moze da radi kako hoce a ako ga i neko nekada pita zasto je to tako on moze da izmisli 100 razloga i nikom nista. Sve dok je rasulo u drzavi i dok se krpe rupice na buretu koje je busno kao mreza za komarce do tada nece biti nista ni sa nama ni sa drzavom ni sa sistemom. Jednostavno ne postoji nikakva volja ili interesovanje da se bilo sta uradi i promeni kako bi sve to funkcionisalo kao u normalnom svetu jer nekome ovo ovako savrseno odgovara.
 
Srbende! Jede se krmetina, pošiljke se gomilaju, a kobaja se na promaji klati.

06.11.2014 13:21:00 NL - NLAMSC Prispeće
08.11.2014 15:21:28 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
08.11.2014 15:30:54 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
12.11.2014 11:49:36 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
13.11.2014 13:03:19 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
14.11.2014 14:11:27 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
17.11.2014 09:12:05 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
18.11.2014 08:46:30 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
18.11.2014 13:42:27 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
19.11.2014 09:04:49 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
20.11.2014 12:48:05 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
21.11.2014 14:09:31 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
24.11.2014 13:10:49 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
25.11.2014 12:09:05 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Kako mi rekose danas na 059, danas se carine posiljke koje su stigle 14.11, jer im stize dosta paketa I ne stizu da urade na vreme...
 
Slave, pola na odmoru, pola uzelo za slavu slobodne dane, pola na bolovanju... e sad to znaci 150% njih ne rade, sto samo ovde moze :D
 
primecujes li da je nasa drzava pocela da lici na seriju djekna,

tu postoji scena kada pismo stize u selo, pa svi izadju iz kuca da vide da li je moguce, sta ima u pismu i kome ide pismo,
pa tako i ovi paketi sa carine dosta lice na ta pisma iz djekne, cela internet socijala obraduje se kada cuju da je neki paket izasao sa carine, samo cekam kada ce poceti vicevi...

Sine Miso, unuce, doktore, ... :D

Podigao sam paket :)
 
Kako mi rekose danas na 059, danas se carine posiljke koje su stigle 14.11, jer im stize dosta paketa I ne stizu da urade na vreme...

Pa bas i ne bih rekao posto moja posiljka pristigla 9.11. jos nije obradjena...ako ne stizu, neka zaposle jos ljudi, ionako narod nema posao...
 
Pa bas i ne bih rekao posto moja posiljka pristigla 9.11. jos nije obradjena...ako ne stizu, neka zaposle jos ljudi, ionako narod nema posao...
Pa to htedoh da kazem eto posla za nezaposlene.
A ovde tolika nezaposlenost a ovima treba ljudi.
Samo u Svbiji to ima.
 
Pre sam narucivao, nije se cekalo ovoliko. Pa rekoh da pitam. Nadjoh na aliexpressu, Nike roshe run za 19e, odlicna replika. Narucio sam 11 komada za ortake, kevu i sestru, na 3 razlicite adrese, osecam da ce da me oderu...:) :):
 
Pre sam narucivao, nije se cekalo ovoliko. Pa rekoh da pitam. Nadjoh na aliexpressu, Nike roshe run za 19e, odlicna replika. Narucio sam 11 komada za ortake, kevu i sestru, na 3 razlicite adrese, osecam da ce da me oderu...:) :):

Значи три пакета по три, четири пара? Вероватно ће вратити пакете за Кину.
 
Ovo beskonačno čekanje paketa ubija svaku poentu naručivanja...

Prolazimo kroz sve faze sabotiranja. Prvo smo imali gubljenje paketa, zatim otvaranje, PDV a sada zaglavljivanje. Ja sam bio ubeđen da se carinjenje radi i lokalno, tj. da se recimo paketi koji su za Niš carine u Niškoj pošti carinjenja 6.
 
12 otprema i 15 dana cekanja... Novi rekord... Paket je za oko 10ak dana iz Kine stigao..
 
Ako za neki paket na aliju pise da je dhl isporuka free da li to stvarno znaci da se nece platiti nista dodatno osim carine,pdv i postarine ili se isto placaju spediterske usluge i jos nesto?
 
Spediterske usluge se placaju ako je vrednost veca od 50 €. Samo proveri da li je to stvarno DHL Express.
 
Kada piše da je DHL free, to znači da nećeš platiti slanje DHL-om, tj. da je free shipping.
Ali, kada stigne kod nas sleduje ti carina, pdv i špediterske usluge.
 
Da li spediterske usluge nemaju veze sa cifrom koja se carini ili i to ulazi u tu cifru? Ako je paket vrednosti 500 dolara koliko bi kostala ta spediterska usluga?
 
Значи три пакета по три, четири пара? Вероватно ће вратити пакете за Кину.
Ali ovi sto idu na moju adresu sam stavio na kevino, sestrino i moje ime, a ostatak na jos dve adrese i druga imena. Kod nas ne mozes nista da narucis, neku vecu kolicinu, nego moras da se krijes, saljes na 5 adresa, za j***e patike koje cu ja da koristim. Nadam se da ce biti ok, verovatno ce da deru, al krastavac, u svakom slucju dobijem jeftinije, pa cu javiti sta je bilo.
 
Zar carina ne zaplenjuje stvari za koje utvrdi da su kopije? Negde procitah da i to rade. Neka ti je sa srecom ali. :(
 
Neću da te plašim, ali vrlo lako može da se desi, pogotovo ako nema računa u paketu i ako je isti model (pa još ista boja) da ti traže potrvdu da imaš firmu, pošto smatraju da toliko pari patika nije za ličnu upotrebu.
Slažem se da patike ne moraju da budu za prodaju, može da bude porudžbina za više ljudi zbog manje cifre za shipping, ali hajde pa dokaži da je tako. Mislim, ne može ni carinik da dokaže da je za preprodaju, ali on ima pravo da te "optuži" da si preprodavac, a na tebi je da dokažeš da nisi. Jbga, nakaradan sistem, ali tako je kako je.
Plus imaš problem što si naručio kopije, pa carinik ako skapira da je tako ima pravo da ti ih zapleni, pa ako se buniš možeš samo da dobiješ pride kaznu što si svesno pokušao da uvezeš plagijat. Možeš i da se praviš lud i da tvrdiš da je original i da nisi znao tada ne mogu da ti naplate kaznu, ali mogu da ti zaplene patike.
Ja sam se u početku bunio i pokušao da "ispravljam krive Drine", ali sam nedugo zatim skapirao da nema vajde i sada gledam kako da smanjim rizik da sebe dovedem u situaciju da me cimaju sa carine.

Najsvežiji primer je cimanje od strane carine, tj. gospodina Jovice Guberinića, koji mi je paket od 8 second hand maksi singlova koje sam kupio za sebe zaplenio i tražio da mu donesem potvrdu da imam STR, pošto je njegova ocena da 8 ploča nije za ličnu upotrebu, već za preprodaju. I šta onda? On smatra da je tako, ja kažem da nije i...? Niti on može da dokaže da jeste, niti ja da nije, njegova reč protiv moje. Na moju sreću našao se u carini neko razuman ko je procenio da država neće da rikne ako rizikuje i ne naplati 1 črvenu za ploče, a ja ih ipak preprodam na kraju (što mi ne pada na pamet, ali dobro).

Javi kako si prošao, baš me zanima.
 
Meni su juce konacno stigle patike, posle ravno mesec dana, od toga 20 dana su bile na carini. Patike su vrednosti 53$, odnosno 41 euro. Ne znam kako, ali uspeo sam da platim carinu.
Da carinu, ne PDV! Pisalo na nalepnici "ocarinjeno" i papir sa carine sam dobio da placam carinu i pdv na vrednost od 30$( na toliko je gospodja koja je radila moj paket procenila vrednost) 720 rsd. Ne bunim se, jer mi je to slican iznos koji bih platio samo za PDV na iznos 53$. Ali mi nije jasno na osnovu cega je naplacena carina...
 
Ti placas pdv ne carinu, to sto ti pise ocarinjeno vazi i za pdv ne samo kad placas carinu.
Sve je jasno i tacno, evo matematike
Ako je procenila na 30$ pdv je 20% znaci 6$ sto je 6*96=576 + otvaranje i zatvaranje paketa oko 150 rsd sto je =726 rsd
Ne znam sta ti nije jasno?
Da ti je samo naplacena carina(a to nije nikako moguce jer uvek kad se carini ide i pdv) bilo bi ti manji naneti jer je carina 10% znaci manji nego pdv
Jel ti sad jasnije?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno