Šta je novo?

The Witcher 3

Od sledece zakrpe ne mogu da trazim nista vise. :)

  • A new, alternative (optional) movement response mode for Geralt.
  • A player stash for storing items, available in various locations throughout the game. Stash locations are marked on the player's map.
  • Crafting and alchemy components no longer add to the overall inventory weight.
  • Books are now placed in a dedicated tab in the Inventory and books that have already been read are properly grayed out.
  • Multiple sorting options are now available in the Inventory.
  • Alchemy formulas and crafting diagrams can be "pinned", meaning all components and ingredients required to make them will be conveniently marked in the Shop panel.
  • Dozens of fixes for quest related issues, both major and minor.
  • A few performance enhancements, including the optimization of FX, scenes and general gameplay.
  • Various improvements to horse behavior.

https://www.vg247.com/2015/07/06/th...-stash-new-movement-response-for-geralt-more/
 
Poslednja izmena:
Odlično. Još da vidim i fix za mutagen bonuse što nece da se primene bez resetovanja posle loading sejva i biće pun pogodak patch.
 
Sreca pa nisam puno odmakao,tek sam dosao u Novigrad!Neko nepisano pravilo je da ipak treba sacekati par meseci posle izlaska igre da se sve sredi,pogotovo RPG zanr pa tek onda igrati!
 
Sreca pa nisam puno odmakao,tek sam dosao u Novigrad!Neko nepisano pravilo je da ipak treba sacekati par meseci posle izlaska igre da se sve sredi,pogotovo RPG zanr pa tek onda igrati!

uglavnom da, mada witcher je sjajno odradjen i igriv je bio odma, sa vrlo malo problema, problem ja kad ti izadje igra koja je od 100% uradjeno samo 70% kao sto je betmen i mnoge druge, problemi moraju biti ali ne moze igra da ima gomilu problema kad izadje...
 
Igram ja njega od samog pocetka i za 27h,koliko sam igrao nisam naisao ni na jedan bug,sem jednom sto sam propao kroz teksture!Hteo sam da napisem da je jos lepsi dozivljaj kada sacekas neki patch kao sto je ovaj i onda odigras do kraja sa pravim uzivanjem!Jesu sitnice,ali itekako ostavljaju utisak!
 
Ja nikakve bagove nisam primetio osim onog za XP. Igra je itekako igriva po meni :D
 
Uzmi malo pa prckaj po ini fajlovima pa ces videti sta je igrivost. :p
 
Ja nikakve bagove nisam primetio osim onog za XP. Igra je itekako igriva po meni :D

Ima bagova koliko hoćeš, ali je dobro što to nisu bagovi koji remete igrivost. Konjić ume da bude krajnje iritantan ponekad. Propada kroz teksture, glavi se tamo gde ne bi trebalo da se glavi i ne ume da se popne uz stepenice na pojedinim mestima niti da preskoči ogradu koja mu je ispod kolena, itd... Takođe Geralt ume da zapliva na suvom kada silazi s konja!!!

Da ne nabrajam dalje, kažem igra prepuna sitnih bagova...

Ova zakrpa u najavi me raduje, ponajviše zbog ovog menadžerskog dela koji je krajnje nepregledano rešen. Još kada bi se setili da prilikom ulaska na mapu odzumiraju maksimalno i postave je odmah na marker to bi bilo idealno. E da, hah... i da Geralt nauči iz vode da se popne u čamac... Koji je to propust jeee... :d
 
Poslednja izmena:
http://www.pcgamer.com/the-witcher-3-is-getting-a-very-large-update-in-version-107/

CD Projekt has announced that a "very large update" in the form of version 1.07 is coming soon to The Witcher 3: Wild Hunt. The patch will add a new movement response mode for Geralt, make a number of changes to the inventory system, and give Roach a bit of a tune-up.
A closer look at what's coming:

A new, alternative (optional) movement response mode for Geralt.
A player stash for storing items, available in various locations throughout the game. Stash locations are marked on the player's map.
Crafting and alchemy components no longer add to the overall inventory weight.
Books are now placed in a dedicated tab in the Inventory and books that have already been read are properly grayed out.
Multiple sorting options are now available in the Inventory.
Alchemy formulas and crafting diagrams can be "pinned", meaning all components and ingredients required to make them will be conveniently marked in the Shop panel.
Dozens of fixes for quest related issues, both major and minor.
A few performance enhancements, including the optimization of FX, scenes and general gameplay.
Various improvements to horse behavior.
 
i da Geralt nauči iz vode da se popne u čamac... Koji je to propust jeee...

Ja ne znam kojih se ti igrica igras, Geralt se popne iz vode u camac bez problema...

Ti bagovi su nikakvi, i uopste ne smetaju, ljudi mnogo kenjaju za konja jer uzmu pa ga siluju i teraju tamo gde ne treba... Ja konja koristim da se vozim sa njim po putu i eventualno uzmem precicu i to je to. Svi prde o bagovima a niko da napise ni rec i maestralnom main questu koji je tolko dobro napisan,izveden i prezentovan da skoro nije vidjeno nista slicno!
 
Poslednja izmena:
Nema nista ljepse nego sa konja satirati macem u trku:D
 
Ti bagovi su nikakvi, i uopste ne smetaju
Upravo tako sto je prosto neverovatno za igru ovakve velicine!
Svi prde o bagovima a niko da napise ni rec i maestralnom main questu koji je tolko dobro napisan,izveden i prezentovan da skoro nije vidjeno nista slicno!
Ovde se vec ne slazem sa tobom!Dovoljno sam dugo na ovom forumu,skoro pa svakodnevno i pretrcim skoro sve teme vezane za igre!Mislim da je ovo skoro pa jedina tema o nekoj igri gde je 80% clanova hvalio sam gameplay i kvestove,a najmanje se pisalo o bugovima!Za druge forume ne znam posto sam jedino ovde koliko-toliko aktivan!
 
a niko da napise ni rec i maestralnom main questu koji je tolko dobro napisan,izveden i prezentovan da skoro nije vidjeno nista slicno!

Pa to se vrlo dobro zna koliko je prica dobra i nema potreba da se ista tema prevrce po ko zna koji put, a kao sto vidis i nema potrebe da se o tome prica kada ima jos ljudi koji nisu zavrsili igru.

A ovi sto pominju bagove ti traze dlaku u jajetu i takvim se osobama ne moze ugoditi. Pod bug smatram problem kada ne mozes neka vrata da otvoris ili se boss zapuca pa ne postoji nacin da predjes taj deo i onda zbog toga ili sve ispocetka i molis se da se opet ne zapuca na istom delu ili odustanes od igre i cekas da sa nekim narednim pecom se resi taj problem. A te gluposti prodapadnje kroz texture, konj se propone ili se npc stvara okolo to je samo sviranje ku*cu i to nije nikakav problem. Problem u celoj prici je taj da je sramota da se takva igra napravi a da se tako sitne greske dogadjaju ali dobro, kada se pogleda celokupna igra onda im ove sitne stvarcice necemo uzeti za zlo.
 
Ma hajde, znao sam da ima velikih fanova, ali ovo je next level stvarno.

Još ćete i da redefinišete šta je bag samo zbog ove igre.

Kukali ste ko niko zbog letecih mobova u Skyrimu i podsmevali se mamutima i dzinovima koji padaju sa neba a ovde se pravite da ih ne vidite...

Ako već hoceš da se prijaviš za CDPR PR sektor bar piši na nekom forumu na engleskom.
 
Poslednja izmena:
Alo filozof ko tebi drama kavez?

Niti sam fan i zabole me licno za igru jel ima bagova ili nema, igru sam presao jos pre koliko vremena i unistalirao je! Ali me nervirate sa tom kuknjavom pogotovo tvoj stav ne mogu 10 minuta da igram a da ne naletim na neki bug, opet te pitam sta si ocekivao kada si toliko petljao po grafickim detaljima u igri? Da ce sve da radi kako treba... da si ti pametiniji od onih koji su napravili igru pa kada si tako vec pametan kako da vec te neka velika korporacija nije uzela pod svoje pa da radis za pare a ne tu da mrsis konce po forumu i prodajes m*da za bubrege a sam si krvi za bagove i probleme koje imas u igri.

A kao trece skyrim nisam igrao a da li cu ga jednog dana igrati to ostaje da se vidi? A samo mi pokazi u TW3 gde si video letece mamute i dzinove i onda da zaokruzimo pricu sa: i onda je mrmot zavio cokoladu u papir!!
 
Ja ne znam kojih se ti igrica igras, Geralt se popne iz vode u camac bez problema...

Ti bagovi su nikakvi, i uopste ne smetaju, ljudi mnogo kenjaju za konja jer uzmu pa ga siluju i teraju tamo gde ne treba... Ja konja koristim da se vozim sa njim po putu i eventualno uzmem precicu i to je to. Svi prde o bagovima a niko da napise ni rec i maestralnom main questu koji je tolko dobro napisan,izveden i prezentovan da skoro nije vidjeno nista slicno!


A meni se milion puta desilo da kada treba iz vode da predje na camac, jednostavno zaroni ispod njega i onda sve ispocetka :wall:
 
Poslednja izmena:
I dobro gde je tu problem? Ne mozes da odes dalje od ostrva ili se zapucao ili ne znam vise kako da se izrazim. To je vise iritirajuci problem nego sto moze da se kaze da je problem da ne mozes da nastavis sa igrom ili da zbog toga moras da krenes od zadnjeg snimanja pozicije ili cak da krenes igru ispocetka.
 
Imaš stotine videa na YouTubu The Witcher 3 pa floating:
1. Horse
2. NPC
3. Geralt
4. Mob
5. Chair
...
Nema šta ne pluta po vazduhu. I prilično sam siguran da ti ljudi nisu dirali ini file. Pogotovo ovi na PS4 i Xbox.

Čačkao ini pa napravio bagove u igri, hahahaha, hvala ti za vic, baš sam se sit ismejao.
 
Osim tebe koji si se zalio da na svakih 10 min si nailazio na bagove nisam video da jos neko kuka ko ti!

I svi ti problemi na youtube su koje prirode? Iritirajuci bagovi ili bagovi zbog kojih ne mozes da zavrsis misiju.

Pa kada si toliko siguran u sebe i svoju masinu sto ne uzme pa na drugu particiju ili neki drugi racunar instaliras igru bez ikakvog cackanja i prebaci save game na tu masinu gde si taze instalirao igru pa vidi na ovoj gde sada imas neki bug i za koji znas da se ponavlja pogledaj hoce na toj drugoj masini biti prisutan?

Nazalost jedino ko je ovde smesan si ti, niko nije vise od tebe cackao igru po ini fajlovima i budzio je i to jos javno ovde kacio i hvalio se svojim poduhvatima a nije proslo puno posle te tvoje trijunfalne objave kako kukas i jedino ti se javljas sa mnogobrojnim bagovima koje niko drugi nema. Znaci ne treba biti naucnik ni nuklearni fizicar ni matematicar da se sabere 1+1 da su ti problemi koje imas nastali zbog tvog cackanja i podesavanja.

Uostalmo samo ti porici i lazi sam sebe da je problem do igre a ne do tebe i tvog pametovanja i uzivaj u svom mukotrpnom podesavanju ali znas kako se kaze ono sto si skuvao sam ces i da jedes. Tako da nemoj ovde da se zalis i kukas na nesto za sta si sam kriv.
 
Sve je to sitnica naspram onoga šta dobijete,Fazlija je to vrlo dobro rekao,en ti igru ako nemogu napred radi bugavog bosa ili nekih vrata....ovđek ideš napred,svi ti bugovi su minorni naspram nekih AAA drugih naslova koja su zvonila na sva zvona ...rodio se novi Isus,a od toga ništa...ima ljudi kojima ova igra neće leći ni poslje 10-15 pača(jadna đevojka koja dobije takvog tipa za muža)a ima nas kojima je ova igra naj zadnjih 5-10 godina.i stavlja je uz Far Cry,HLsvi delovi,Edler Scrol,Stalekr,Finalna Fantazija 7,da ne nabrajam.uglavnom poanta je...igra ima da pokupi sve nagrade u deZembru!!
 
Super igra samo mi smeta sto postoji jedan onaj nosati lik koji "glumi sve". Stave mu naocare, brkove, malo promene frizuru i tako furaju tu facu na 30 karaktera u igri. Sve bi to bilo zanemarljivo da su to face onih "bandita" sto ih ima na svakom cosku, to bi skroz mogao da razumem, ali ne mogu da razumem da furaju istu facu na likovima u secondary i main misijama...

U prvi mah sam rekao "ma sta ima veze", ali sam popizdeo kad sam istu facu video u "Novom gradu" na dva razlicita questa, a pre toga na jos 15ak mesta bar... Steta...

P.S. Izvinjavama se svim "nolajferima", ako sam ih uvredio ovim mojim zapazanjem. Cinjenica jeste da ce biti igra godine i da to svakako zasluzuje!
 
Veruj mi na to sam najmanje obracao paznje ko kako izgleda! Dodjem odradim svoje sta imam kod nekog lika i put pod noge dalje u nove avanture.

U igri sam se vise divio predlim i pejzazima koje sam usput video.

Jednostavno nisam sebi dozvolio da mi tako banalne sitnice uniste uzivanje u igri, jedino sto mi je malo pokvarilo uzivanje ali tome sam ja sam kriv kada sam win 7 prebacio na novi win 10 pa su mi drajveri zadavali u pocetku malo problema jer su pucali ali cak na kraju ni to nije moglo da mi unisti kompletan dozivljaj igranja i prelaska igre.
 
Jesam se ja to istripovao ili u novom patchu 1.6 sve izgleda mnogo losije nego na 1.3? Nisam je igrao par nedelja i samo sam instalirao 1.6 a pre toga sam batalio da igram jer sam bio na 1.3 i evo igram vec 2-3 dana i nekako mi je cela igra daleko ruznija a sve je na ultra jedino je hairworks off.
 
Ubacili su jednu dodatnu opciju u igru. Pročitaj ovde:
http://www.geforce.com/whats-new/gu...ormance-and-tweaking-guide#config-file-tweaks
v1.04 introduces TextureMipBias, a new [Rendering] setting that is tied to Texture Quality. If you're interested, the ins and outs of Mipmaps can be discovered here. For everyone else, the cliff notes: mipmaps are lower-resolution versions of textures that are utilized to increase performance and minimize VRAM use. In the case of The Witcher 3: Wild Hunt, mipmaps are aggressively used for the innumerable layers of foliage that can be seen for miles, and for just about every other texture in the game. This improves performance and keeps VRAM requirements down, but results in some lower-quality foliage and surfaces in the immediate vicinity of Geralt.

By reducing the bias, as this new setting does, higher-resolution mipmaps are loaded at near-range, and the rate at which mipmaps are scaled down across distant views is reduced, increasing visible detail considerably. Unfortunately, this also increases aliasing and shimmering on fine detail, such as the mesh shoulder pads of Geralt's starting armor, and the many thin pieces of swaying grass. As the bias is further reduced these problems intensify, though they can be somewhat mitigated by increasing the rendering resolution and by downsampling. Also, make sure to disable sharpening filters, which greatly exacerbate these issues.

At 3840x2160, "-2.0" was just about OK, but at 1920x1080 it was an eyesore. Dropping down to "-1.0" was better at 1920x1080, but still a bit too shimmery for our tastes. In contrast, "-0.4" offered little in the way of improvement. In the end, we settled on "-1.0" for 3840x2160, and "-0.7" for 1920x1080, though your opinion may differ, especially if you're using sharpness filters or injected anti-aliasing.

If you just want things back the way they were, whilst retaining maximum-quality texturing, simply set TextureMipBias to "0" to return to v1.03's look and feel.
 
Jesam se ja to istripovao ili u novom patchu 1.6 sve izgleda mnogo losije nego na 1.3? Nisam je igrao par nedelja i samo sam instalirao 1.6 a pre toga sam batalio da igram jer sam bio na 1.3 i evo igram vec 2-3 dana i nekako mi je cela igra daleko ruznija a sve je na ultra jedino je hairworks off.

Ne znam kad je bio onaj "Sharpness" dostupan ali mene je to ubilo. Morao sam da ga stavim makar na low ako ne i off. Podsecalo me na neki premade effelat iz photoshopa.
 
Btw nekom i dalje crasha drajvere i ako ne koje koristite ? Nisam igrao par dana a stavio 353.38 i sada dobio black screen na destkopu sa nvidia bla bla. Dal da vracam na 350 :/
 
Meni svi od 350 pa na gore pucaju...
 
Kad ne znate da instalirate drajvere... :d
 
Nazad
Vrh Dno