Šta je novo?

The Witcher 3

Iskreno ne bi bilo smisla da bude Enhanced Edition. Ako većina igračke populacije smatra ovo najboljom igrom izdavanje Enhanced Edition-a bi značilo da to nije tačno.
 
Pa da, zato sam i pitao.

EE su izdavali jer su hteli da ispoliraju igru, promene sta im se nije svidelo i ubace neke ideje igraca.
Za W3 su to radili sve do sada (i u toku razvoja), i svi se slazemo da je igra top, pa mislim da nece biti EE za W3 :)
 
Uvek ima mesta za još malo polisha a i lepše mi je kada imam sav sadržaj na jednom mestu.
 
Izgleda sjajno.

[YOUTUBE]bGOFYxY2oHk[/YOUTUBE]
 
Ima li smisla počinjati witcher od treceg dela, nesto ne bih da se cimam sa prva dva, ako nije previse bitno za pricu?
 
Ima li smisla počinjati witcher od treceg dela, nesto ne bih da se cimam sa prva dva, ako nije previse bitno za pricu?

Najpre procitaj sve knjige, sve su prevedene na srpski. Posle toga odigraj oba dela, i to vise puta zbog mogucih racvanja i tek onda pocni da igras Witcher 3 :D
 
Ne mora da se odgleda tv serija? Pih.

Btw. Nesto se razmisljam ima li neka game franshiza da nema smisla igrati od drugog-treceg dela, vec iskljucuvo hronoloski?
 
Ma jok, TV serija ipak nije obavezna lektira! :D

Na primer, Mass Effect apsolutno nema smisla igrati od drugog ili treceg dela. Naravno, moze se, ali nije to to.

Ako procita i odigra sve odgledace svakako bar par epizoda. :)

Ja sam odigrao samo ME 2 i totalno mi ok igra. E sad moguce posto sam krenuo pricu od sredine da se zato nikad nisam zainteresovao i odigrao sva tri dela. Mada bih to pre pripisao tome sto "svemirske" igre nisu moj fah. Sem kotor-a nijednu nisam odigrao sa apetitom. Sad kad razmislim moze isto da se kaze i za tipa AC: Revelations, igra ko igra nije nista posebno ako nisi igrao predhodna dva dela, svakako je losija od predhodnika, ali zaokruzuje pricu i korektna je kao zavrsni cin.
 
Ja se ozbiljno razmišljam pre bacanja na TW3 da pređem dvojku još jednom jer se značajno razlikuje 2. Act a plus odigrao sam vanila igru a ne EE verziju.

Mislim da kec na easy može brzo da prođe, mene pošto je smorio na easy iz 2. pokušaja sam EE odigrao na Hard i prilično sam se pomučio do sredine 2. Act-a ali posle je opet bilo lagano.


A knjige obavezeno, ja koji posle lektira iz osnovne škole sam operisan od čitanaj "zabavne" literature naterao sam se da počnem da čitam baš Vešca.
I to ponekad ne otvorim knjigu nedeljama (zbog nedostatka vremena), ali akd počnem pročitam po min 50 strana iz cuga.
Štivo je vrlo lagano za čitanje, imersivno i baš zabavno, bez preterivanaj kod opisivanaj sveta i lirike kod likova, mnogo više akcenat je bačen na radnju.
 
Poslednja izmena:
Ja se ozbiljno razmišljam pre bacanja na TW3 da pređem dvojku još jednom jer se značajno razlikuje 2. Act a plus odigrao sam vanila igru a ne EE verziju.

Mislim da kec na easy može brzo da prođe, mene pošto je smorio na easy iz 2. pokušaja sam EE odigrao na Hard i prilično sam se pomučio do sredine 2. Act-a ali posle je opet bilo lagano.


A knjige obavezeno, ja koji posle lektira iz osnovne škole sam operisan od čitanaj "zabavne" literature naterao sam se da počnem da čitam baš Vešca.
I to ponekad ne otvorim knjigu nedeljama (zbog nedostatka vremena), ali akd počnem pročitam po min 50 strana iz cuga.
Štivo je vrlo lagano za čitanje, imersivno i baš zabavno, bez preterivanaj kod opisivanaj sveta i lirike kod likova, mnogo više akcenat je bačen na radnju.

Lako je za citanje jer je vecina ideja preuzeta iz bajki i nekih narodnih verovanja slovenskih naroda. Prakticno je sve poznate price prikazao u Witcher univerzumu.
 
Problem je što je kec već dosta mator i nije baš puna AAA igra kao dvojka i trojka što može da zasmeta nekome ko bi sada igrao prvi put.
 
To nikako ne bi rekao, kec koristi toliko modifikovan Aurora engine da neko ko je igrao sve delove Neverwinter Night-a ne bi skontao da kec Witchera i NWN2 pokreće isti engine.
Ta igra je urađena bolje i sa više perfekcije nego neki današnji AAA naslovi, jeste da ima 9 godina ali nije sad e 2000 izasla.
 
Sećam se da su meni i kada je igra izašla smetalo što su koristili iste modele za više NPC-eva i što se Geralt čudno kretao. Uživao sam svakako u igri, samo mislim da bi danas nekome to više smetalo.
 
To nikako ne bi rekao, kec koristi toliko modifikovan Aurora engine da neko ko je igrao sve delove Neverwinter Night-a ne bi skontao da kec Witchera i NWN2 pokreće isti engine.
Ta igra je urađena bolje i sa više perfekcije nego neki današnji AAA naslovi, jeste da ima 9 godina ali nije sad e 2000 izasla.
Ja mislim da je i Mass Effect koristio taj engine.
 
Pre ce biti da je za KOTOR koriscena neka verzija upgrade-ovanog aurora engina.
 
Odlican ovaj novi patch!Bas su se potrudili da izmene UI i to debelo!Sad mi je i drago sto nisam nastavio dalje da igram jos otkako je izasla tj. nisam daleko dogurao!Cak su ubacili i "total play time" u samu igru!
 
A jesu li promenili da mi targeted enemy više neće birati sama igra, već onaj koga ja hocu da napadnem na njega će Geralt mahati mačem?
 
Postoji opcija sa lock-ovanjem protivnika, kada ga zaključaš Geralt prati samo tog protivnika, bez obzira koliko ih ima okolo.
 
Uzeo ovu novu ekspanziju. Hype ! Bice ovo duga noc, vidim i patch-a ima iako nisam imao problema :) Samo se nadam da achievementi nisu neki ZLJ sto bi se reklo :d
 
Blood & Wine

Igra (ekspanzija) radi bolje od inicijalne, nema ni malo stutter-a sa posledjnim AMD 16.5.3 drajverima. Fino izgleda u 2560x1440 rezoluciji na IPS-u..sad mogu samo da se nadam da ce biti interesantna kao i original..

1.jpg
2.jpg
3.jpg
 
Aj delite utiske da znam da li da kupujem/igram. Inace u kom periodu se odvija radnja, pre/posle price iz w3?
 
Jel mora da se zavrsi originalna kampanja ili onaj prethodni DLC da bi se igrao B&W ?
 
Aj delite utiske da znam da li da kupujem/igram. Inace u kom periodu se odvija radnja, pre/posle price iz w3?

Za sada skroz ok. Prica se nastavlja sa novim likovima koji jasno pokazuju kako pocinje ekspanzija i ostavlja ti indirektno trag kad se desava radnja (ali nije back through time). S obzirom da se radnja desava na novoj mapi (koliko sam skontao jer sam tek poceo, necu spoilere), deluje mi atmosfera daleko veselija u smislu boja, mozda sam samo ja jer sam menjao monitore i TV-ove. Generalno skroz okej DLC, cak iskreno pocetak mi je bolji nego HoS ekspanzija, sada ipak je to pitanje ukusa (mada ovo je bas u Witcher stilu), a i nisam igrao Witchera skoro mesec i jace pa sam se mozda uzeleo.

Btw sa ovim patchem blur i motion blur je cak daleko bolje iskustvo nego kad je iskljucen.. Ne znam sta su promenili ali vracam to natrag.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info druze. Nisam igrao HoS, zavrsio sam w3 na 34 levelu cini mi se, interesuje me jos da li mogu da nastavim blood and wine sa tog lvl ili da pazarim jos prvo i taj prvi dlc, predjem njega ili moze odma drugi? Koliko levela otprilike moze da se dobije sa prvim dlc-om?
 
Hvala za info druze. Nisam igrao HoS, zavrsio sam w3 na 34 levelu cini mi se, interesuje me jos da li mogu da nastavim blood and wine sa tog lvl ili da pazarim jos prvo i taj prvi dlc, predjem njega ili moze odma drugi? Koliko levela otprilike moze da se dobije sa prvim dlc-om?

Recommended je lvl37 ako se dobro secam da sam procitao na pocetku sinoc, sto znaci da mozes sa 34 levelom da odigras i ovaj. Mislim da se sa HoS-om stigne do nekih 37-38 levela taman, ovo mi je savegame gde sam odigrao na Death March i main story uz vecinu side questova i onda ceo HoS, poceo sam ovu ekspanziju sa levelom 38 tako da kontam da je oko 3-4 levela max (naravno nisam znao u originalu da se nakon veceg levela questovi sa manjim levelom gube u smislu dobitka exp-a, mozda bih ugrabio koji lvl vise).

U principu mozes i sa tvojih 34 ovaj dlc iako ce da ti kaze sta je recommended.
 
Nazad
Vrh Dno