Šta je novo?

The Witcher 3

Da mi je znati gde nalazite likove kojima su Shadow Warrior i FC4 worth a buy, a Dying Light i Witcher 3 nisu. :trust:
 
Iskljucite vsync, meni ja fps skocio u nekim delovima gde pada i lockuje na 30, sad je na tim mestima za 10, do 15 veci.

Podesavnja su ultra, high, bez blura i chromatic aberation-a i naravno bez shauma efekta
bg.jpg


na r9 270
 

Prilozi

  • witcher3.jpg
    witcher3.jpg
    471.8 KB · Pregleda: 156
Poslednja izmena:
Je l može neki limit na komentare koji su istovetni da se uvede ovde? Poslednjih n strana čitam smarače kako kukaju da ih je cdpr prevario (a da pri tom nisu ni kupili igru) i koji neprestano kopiraju sopstvene postove... Dokle bre više... ko vam trese kavez da se raspravljate sa velikom većinom igrača (poput mene) koji su oduševljeni igrom. Pišite cdpru i tužite ih, a ovaj forum ostavite za diskusije o samoj igri.
A da, imam sve knjige (čitam 5u trenutno) imam w1 i w2, i igrao sam svaki kršten RPG u poslednjih 20ak godina i dalje sam oduševljen. Grafika nije na nivou najave iz 2013, ali big F****G deal, izbaciće EE i to će se srediti, u međuvremenu je već izašao peč 1.03, mada je meni sa GOG 1.02 sve teklo super na mojoj 7 god staroj mašini. Ne sećam se da je skorije izašla neka igra koja grafički ovako zahtevna a da po objavi nije bilo nekog nenormalnog problema.

Ako vam se sama igra ne sviđa, to je ok, jer o ukusima ne treba raspravljati, ali dajte više sa tim trovanjem i spamovanjem postova koji su prežvakani još prošle godine kada je prvi put pomenut downgrade...
 
Znaci moze da se iskljuci? Pa sta onda prducka taj? A WSAD sluzi necemu u borbi ili jok? (nemam igru pa zato pitam)

Ne znam. Klip me ne zanima uopšte. Pomoću WASD se krećeš u borbi, određuješ pravac u kome ćeš da se kotrljaš ili izbegneš udarac, ne znam kako može da ne služi ničemu.
 
Poslednja izmena:
Inace, sa novim patchom su se texture vratile na Low, tako da to promenite pre ulaska u igru, da ne prepustite neki detalj :p
 
Znaci moze da se iskljuci? Pa sta onda prducka taj? A WSAD sluzi necemu u borbi ili jok? (nemam igru pa zato pitam)

Pa sluzi ali ako igras na Easy (kao sto je on ocigledno igrao) onda i ne sluzi.
Bas sam se sinoc borio sa onim razbojnicima kod onog velikog drveta i archer me je gadjao (i pogadjao) na 30-40m udaljenosti na Normal tezini i kad sam krenuo na njih svi su me vec cekali.
Borba s konja je overpowered, bukvalno ti nista ne mogu kad si na konju i vrtis se samo u krug.
 
Poslednja izmena:
Borba s konja je overpowered, bukvalno ti nista ne mogu kad si na konju i vrtis se samo u krug
Ne znam kako se ti boris,ali moj se konj brzo utronja i pobegne zajedno samnom,pa se pesaka moram vracati nazad u borbu!
 
Pa pratis Horse fear level bar i cim vidis da skace pobegnes na 15m od njih, Fear level padne i tako u krug.
Poenta je da se ne staje u toku borbe jer se konj onda uplasi i onda padas sigurno.
Ako ima nesto sto me izuzetno nervira (pored kontrola) jeste ekonomija u igri i sto se oprema (oruzje pre svega) bre mnogo nesto brzo kvari.
Pa bre za jedan kvest sam dobio 20 orena (sta li vec?) dok mi je za popravku maca (koji se ostetio za vre,m tog kvesta) potrebno izmedju 30-50.
Ubijes 5-10 ghoula i mac mora na popravku.
Koja je to logika?
U prodavnicama nema buy-back option za slucaj da si prodao nesto slucajno sto tek ume da te zezne.
Obrni okreni non-stop sam bez para iako cistim sve zivo...
 
Poslednja izmena:
Ja imam drugi problem, čistom sve živo i nosim nazad na prodaju, očistim prodavce do poslednje pare kad im prodajem iteme, pa onda kupujem i pravim kako bi imali para da im rasprodam ceo inventar :) Sledeći put kad dođem, nemaju puno para (tipa oko 500) pa se dovijam na sve načine da rasprodam svoje i kupim ono što mi treba. Trenutno imam oko 3500, lvl 12 sam.

PS. Ovu temu bi trebalo podeliti na dve, jednu za one koji je igraju, drugu za one koji je (ga) mere :D
 
@Miskonius
To mi deluje kao cheat,ali mislim da ga necu koristiti!Draze mi je kad se malo pomucim,ali hvala za info!
PS:Mislim da mi je ovaj novi patch doneo dobar bust u perfomansama,sa 31-32 skocio na 37-38!Sto je za moju makinetu odlicno,low-med podesavanja!Inace ja sam prezadovoljan sa igrom,mnogo mi vise lezi nego DAI!Posebne mi se svidja kada napravis jednu vrstu potiona,ne moras da skupljas trave,biljke i razna cuda nego meditacijom obnovis sve napitke!Samo ne znam dali se pritom gubi iz inventara svi sastojci koji su potrebni da se napravi isti!
Dali neko mozda zna dali se leveluju monsteri sa tobom,ja licno mislim da ne posto sam naleteo na mnogo jace od mene?
 
Poslednja izmena:
merili ne merili,fakat je da ima jos da se pegla za nas sa relativno jakim hardverom.jedino sto je fakat uzivanje za gledati,ono sto je uvek meni bio trip kod vesca je sto izgleda kao da se desava iza coska (sto je normalno jer razlika izmedju nas i poljaka je minorna) samim tim imerzija je ogromna,jos kad ovako izgleda...jahanje je stvarno malo budjavije,ne vidim sto se izmislja topla voda,davno je odradjeno kako valja.

edit: suska se da je amd jos davno ponudio svoj TressFX kao pandan hairworks-u,da bi poljaci odbili pod izgovorom da je kasno. :)
 
Poslednja izmena:
@Miskonius
To mi deluje kao cheat,ali mislim da ga necu koristiti!Draze mi je kad se malo pomucim,ali hvala za info!
PS:Mislim da mi je ovaj novi patch doneo dobar bust u perfomansama,sa 31-32 skocio na 37-38!Sto je za moju makinetu odlicno,low-med podesavanja!Inace ja sam prezadovoljan sa igrom,mnogo mi vise lezi nego DAI!Posebne mi se svidja kada napravis jednu vrstu potiona,ne moras da skupljas trave,biljke i razna cuda nego meditacijom obnovis sve napitke!Samo ne znam dali se pritom gubi iz inventara svi sastojci koji su potrebni da se napravi isti!
Dali neko mozda zna dali se leveluju monsteri sa tobom,ja licno mislim da ne posto sam naleteo na mnogo jace od mene?
Nema skaliranja okoline sa tobom, dakle sve ostaje taj lvl koji je u pocetku.
 
Ja imam drugi problem, čistom sve živo i nosim nazad na prodaju, očistim prodavce do poslednje pare kad im prodajem iteme, pa onda kupujem i pravim kako bi imali para da im rasprodam ceo inventar :) Sledeći put kad dođem, nemaju puno para (tipa oko 500) pa se dovijam na sve načine da rasprodam svoje i kupim ono što mi treba. Trenutno imam oko 3500, lvl 12 sam.

PS. Ovu temu bi trebalo podeliti na dve, jednu za one koji je igraju, drugu za one koji je (ga) mere :D

Na koju fintu majke ti? Kad sam ocistio celu White Orchid mapu i mislim da mi je ostalo taman toliko da popravim opremu i to je to.
Jeste napravio sam oklop i prso sam neke pare za srebro da bih napravio mac (koji kad budem napravio ce se ispostaviti da je 5-6 lvl-a iznad mog) jedino na sta sam jos trosio pare jeste poravka opreme koja se kvari non stop, macevi pogotovu.

Edit:
Sto se tice merenja dok je god argumentovana diskusija i ima veze sa igrom meni ne smeta.

@Miskonius
To mi deluje kao cheat,ali mislim da ga necu koristiti!Draze mi je kad se malo pomucim,ali hvala za info!
PS:Mislim da mi je ovaj novi patch doneo dobar bust u perfomansama,sa 31-32 skocio na 37-38!Sto je za moju makinetu odlicno,low-med podesavanja!Inace ja sam prezadovoljan sa igrom,mnogo mi vise lezi nego DAI!Posebne mi se svidja kada napravis jednu vrstu potiona,ne moras da skupljas trave,biljke i razna cuda nego meditacijom obnovis sve napitke!Samo ne znam dali se pritom gubi iz inventara svi sastojci koji su potrebni da se napravi isti!
Dali neko mozda zna dali se leveluju monsteri sa tobom,ja licno mislim da ne posto sam naleteo na mnogo jace od mene?

Pa igra se igra kako je developer zamislio. Mada istini za volju ja sam podigao diff za jedan stepen jer neki put ume toliko da bude lako da pocne da smeta.

edit: suska se da je amd jos davno ponudio svoj TressFX kao pandan hairworks-u,da bi poljaci odbili pod izgovorom da je kasno. :)

Nisam za to cuo, mada ocigledno da su AMD i CDPR saradjivali cim igra radi dobro na AMD kartama (ako ne racunamo Hairworks)
 
Poslednja izmena:
'de dobro,ne dizi mi pritisak. :)

zvanicna CDPR prica je pre 3 meseca,nezvanicno ovo o cemu ja pricam 2 meseca pre inicijalnog release time-a.suska se da ponuda stoji za taj projektovani EE.moje licno vidjenje je da su do guse sa zelenima i da nista od toga.nije svak' rockstar. :)
 
Ja imam drugi problem, čistom sve živo i nosim nazad na prodaju, očistim prodavce do poslednje pare kad im prodajem iteme, pa onda kupujem i pravim kako bi imali para da im rasprodam ceo inventar :) Sledeći put kad dođem, nemaju puno para (tipa oko 500) pa se dovijam na sve načine da rasprodam svoje i kupim ono što mi treba. Trenutno imam oko 3500, lvl 12 sam.

PS. Ovu temu bi trebalo podeliti na dve, jednu za one koji je igraju, drugu za one koji je (ga) mere :D

Pa evo imate ovde vec modove neke za to.

http://www.nexusmods.com/witcher3/users/2854504/?tb=mods&pUp=1
 
Je l može neki limit na komentare koji su istovetni da se uvede ovde? Poslednjih n strana čitam smarače kako kukaju da ih je cdpr prevario (a da pri tom nisu ni kupili igru) i koji neprestano kopiraju sopstvene postove... Dokle bre više... ko vam trese kavez da se raspravljate sa velikom većinom igrača (poput mene) koji su oduševljeni igrom. Pišite cdpru i tužite ih, a ovaj forum ostavite za diskusije o samoj igri.
A da, imam sve knjige (čitam 5u trenutno) imam w1 i w2, i igrao sam svaki kršten RPG u poslednjih 20ak godina i dalje sam oduševljen. Grafika nije na nivou najave iz 2013, ali big F****G deal, izbaciće EE i to će se srediti, u međuvremenu je već izašao peč 1.03, mada je meni sa GOG 1.02 sve teklo super na mojoj 7 god staroj mašini. Ne sećam se da je skorije izašla neka igra koja grafički ovako zahtevna a da po objavi nije bilo nekog nenormalnog problema.

Ako vam se sama igra ne sviđa, to je ok, jer o ukusima ne treba raspravljati, ali dajte više sa tim trovanjem i spamovanjem postova koji su prežvakani još prošle godine kada je prvi put pomenut downgrade...

Ne samo da kopiraju sopstvene postove u ovoj temi već i na forumu sk identične postove kače :) Nigde ne možeš nešto konstruktivno pročitati od dečurlije koja se dere kako joj je neki mangup oteo lizu :) Elem, da se vratimo temi. Imam preko 20 sati, 10% sam prešao po GOG Galaxy :) Tek sam na drugoj mapi(Velen) i tu imam, pored gomile rešenih, barem 5 otvorenih kvestova a ni pola mape nisam otkrio.
 
'de dobro,ne dizi mi pritisak. :)

zvanicna CDPR prica je pre 3 meseca,nezvanicno ovo o cemu ja pricam 2 meseca pre inicijalnog release time-a.suska se da ponuda stoji za taj projektovani EE.moje licno vidjenje je da su do guse sa zelenima i da nista od toga.nije svak' rockstar. :)

Tesko, pa oni izgleda zbog ugovora sa Nvidijom nisu smeli ni da spomenu AMD karte za vreme development faze.
Na kraju su ispali, da kazem, fer.
Igra radi OK ima fix za hairworks, mozda bude jos neki tweak ali nerealno je da se ocekuje znacajno vise od ovoga.
Sto se tice hairworksa ne mogu da kazem da je los, ali i bez njega kosa i dlake su dosta dobro odradjene i ne gubi se nesto bitno ako ga neko ne ukljuci.
 
Poslednja izmena:
Oprema u W3 se kvari? Ne volim taj koncept, jeste nekako realan ali do sada nisam odigrao neku igru u kojoj bi to bilo fer implementirano. U SS2 sam posebno ludeo zbog toga.

Sacekacu EE, do tada ce izaci i modovi a ionako imam i previse igara koje nisam zavrsio.

E da, jel se napici i dalje konzumiraju pre borbi?
 
Hteo bih da podelim sa vama jednog odlicnog youtubera (po meni). Lik ima dva kanala Worth A Buy i Mac's Corner.
U Worth a buy radi "review" igara i ocenjuje po njegovom misljenju da li ta igra opravdava cenu koja nosi. Drugi kanal casual gameplay generalno i snimci streamovanja igara. Zanimljiv, duhovit, svaki njegov video gledam iste sekunde kada postavi.
Izasao je njegov video za Witcher 3, pa pogledajte mozda se jos nekom svidi.



(deo sa grifingom....kad se nisam upisao od smeha)


Nhf, ali nesto gluplje nisam gledao odavno.

Uci u igru i namjerno traziti glitcheve, testirati AI na ovakav nacin!? Jos open-word igru, a koje po pravilu su daleko od bilo kakve perfekcije?

Ovaj je izgleda jucer poceo igrati video igre?
 
Na koju fintu majke ti? Kad sam ocistio celu White Orchid mapu i mislim da mi je ostalo taman toliko da popravim opremu i to je to.
Jeste napravio sam oklop i prso sam neke pare za srebro da bih napravio mac (koji kad budem napravio ce se ispostaviti da je 5-6 lvl-a iznad mog) jedino na sta sam jos trosio pare jeste poravka opreme koja se kvari non stop, macevi pogotovu.

Kinta je došla kasnije, ja sam uveliko u Velenu, otkrio oko pola mape.
 
Ovi seljani kao zombi, možeš da im iznosiš stvari iz kuća pred očima...
 
^ Hehe da. Ja sam se u početku ustručavao, a onda pročitah na internetu savet da se skuplja sve što može, jer stanovnici ne reaguju na to.
 
Da li mi se cini il je grafika losija sa update-om 1.03 ? Imam vise fpsa u odnosu na 1.02 evo sad mogu na ultru i foliage visibility range oO ranije da bih imao igriv fps drzao foliage na high and hairworks off...umesto da poboljsavaju grafiku oni i dalje downgraduju...
 
Tesko, pa oni izgleda zbog ugovora sa Nvidijom nisu smeli ni da spomenu AMD karte za vreme development faze.
Na kraju su ispali, da kazem, fer.
Igra radi OK ima fix za hairworks, mozda bude jos neki tweak ali nerealno je da se ocekuje znacajno vise od ovoga.
Sto se tice hairworksa ne mogu da kazem da je los, ali i bez njega kosa i dlake su dosta dobro odradjene i ne gubi se nesto bitno ako ga neko ne ukljuci.

paaa,fer bi bilo da su kao gospoda izasli i rekli - takva i takva stvar,potpisali smo to i to sa tim i tim - ali svi znamo da to necemo nikad docekati.cfx i sli na keplerima ne rade ili jako slabo tako da je sve jasno o cemu se radi.najmanji su problem dlake.
 
Nazad
Vrh Dno