Šta je novo?

Maxthon Browser - diskusija

tetrapack

Slavan
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruke
2,285
Poena
230
Naisao sam na android marketu na ovaj browser i moram da priznam da se lepo ponasa.

Pa reko da vidim kakav je i na kompjuteru.

I moram da priznam da sam iznenadjen. Osim sto je instalacija nekih 25mb. Mada ima dosta vec instaliranih addon -ova. (Primarni je i dalje Opera)

Chudno mi da vec ne postoji diskusija o ovom browseru kad je tolko dugo na trzistu. :)

Neki utisci?
 
Ja koristim Maxthon već 5 godina, manje ili više, što zavisi od perioda. Prva verzija Maxthon-a koju sam instalirao bila je 1.60 i to je baš odavno bilo.

Ja sam uvek bio zadovoljan njime, a pogotovo je Maxthon stabilan i kucat opcijama od verzije 3.0. Preporučujem svima da ga isprobaju.
 
Maxthon je bio i ostao nadogradnja na IE koja je zapravo samo poboljšala IE kad je reč o bezbednostii dodatnim mogućnostima. Kad je manje više IE prihvatao sa novijim verzijama ono što su korisnici želeli (npr tabove) tako je i Maxthon padaou zaborav.

Verovatno sad vide šansu na mobilnim tj. android platformama
 
Stabilan, brz, lak za koriscenje. To su moji utisci od kad sam instalirao.
Samo me mnogo nervira njegov download manager. Pokusao sam da promenim opcije, ali bez uspeha. Npr. Da mi za torrente otvara bittorrent, a ne njegov thunder client koji blago receno retardiran. Da ne pricam da je na kineskom.
 
Meni je na Maxthonu bilo neprevaziđeno dugme u donjem bar-u desno, "click for open in new tab mode / single mode", gde biram mod kako ću da otvaram linkove. Pa mi je za forume bilo u_novom_tabu mod (pa za čas pootvaram 50 tabova :), a za non-forum sajtove single mode.
Posle sam tražio takav addon za Firefox, još nisam našao.
Ako neko zna, neka viče !
 
Maxthon je bio i ostao nadogradnja na IE koja je zapravo samo poboljšala IE kad je reč o bezbednostii dodatnim mogućnostima. Kad je manje više IE prihvatao sa novijim verzijama ono što su korisnici želeli (npr tabove) tako je i Maxthon padaou zaborav.

Verovatno sad vide šansu na mobilnim tj. android platformama

Nisam ga koristio godinama, ali zar niej maxthon sada kao neki ultra browser, tipa može da koristi "engine" od svih drugih browsera?
 
Koristi IE i Chrome engine. Koje mozes da menjash kako ti je volja tj. ako ti neka stranica ne radi kako treba sa jednim, jednim dugmetom menjash na drugi.
 
Ja mislim da je odlican.
Postoje jos mnogi brauzeri koji su nepraveno zapostavljeni.
 
Secam se da ga je ortak furao tamo davne 2007-me na svom kompu....Skoro sam ga bio poterao ali ono je meni previse nabudzeno i iskopirano (Opera mi je nekako imala sve sto i on a i smislenije je izgledala).
Inace je veoma popularan u Kini pa nemojte da vas cudi veliki download broj na njihovoj statistici....
 
@Tetsuo
Koliko mi je poznato engin je IE a evo tetrapack je izneo informaciju i da je chrome. Nisam siguran da li se tzv. Dual Display Engines (Ultra Mode i REtro Mode) koristi samo zbog bolje ili veće mogućnosti otvaranja strana a da je ispod haube i dalje IE.

Dugo ga ni ja već nekoristim
 
Koristi Trident i Webkit engine, ja ga koristim od kako je nastao, tj. od kad se zvao MyIE. Probao sam par puta da predjem na FireFox i Chrome zbog njihove velike popularnosti ali mi uvek zafali neki plugin ili opcija iz Maxthona. Kad se jednom naviknes na neki browser tesko ga je promeniti.

P.S. @ tetrapack - niko normalan ne koristi thunder downloader, imas u opcijama obican Maxthon downloader koji radi odlicno
 
Poslednja izmena:
Najbolji out of the box browser koji sam do sad koristio. Topla preporuka za Maxthon -a. :)
 
Sa novim update -om. Maxthon je dobio magic fill opciju. :)
 
Koristim 4.0.5 verziju pa me zanima da li slucajno ima neka crna tema ? Koji god skin probam kaze da je za v3.

I druga stvar. Podesio sam stvari prije pravljena acc. Nakon sto sma se ulogovao postavio je defaultne stvari pa me zanima da li mogu sihronizovati postavke sa akauntom ?
 
Jel može nekako u Maxthon-u da se namesti da se stranice otvaraju u novom prozoru kada se drži ctrl prilikom klika (kao što može u Chrome-u)?
 
Kod mene otvori novi tab ako kliknem na neki link..
 
Instalirao sam ga opet i ubacili su da se na ctrl+click otvara stranica u novom tabu,
ranije je moglo samo shift+click što otvara stranicu u novom tabu ali i automatski prebacuje u taj tab
što me je nerviralo pa sam zbog toga obrisao browser i vratio se na chrome.

Inače i tada sam video da je Maxthon najstabilniji.
 
Solidan browser kooji sm intezivno koristio pre par godina ali toliko insistiranje na FB i sličnim glupostima od socijalnih mreža je dovelo do toga da leti sa mahina.

Brower služi valjda za još nešto iosim kaćenja na tzv. socijalne mreže
 
Primjer kako dobra stvar propada i ostaje zapostavljena u nepravedno komercijalnom sistemu.
 
Zašto misliš da propada? Ja ga koristim na tabletu i odličan je.
 
Zašto misliš da propada? Ja ga koristim na tabletu i odličan je.

Dovoljno je vidjeti u kojoj je poziciji u odnosu na druge (broj korisnika, profit i sl.), one od jačih i utjecajnijih firmi. Mada nepravilno sam se i izrazio sa "propada", može se naći i prikladniji izraz npr. "se zapostavlja" kao što sam gore naveo.
 
Sjajan browser,koristim ga vec duze vreme....kod mene brze radi nego chrome ili firefox.Slab marketing imaju,ali ovaj browser zasluzuje ogromnu paznju.
 
Ja sam bio stavio, ali se osecao veliki lag (4.0).

Ne znam da li je to samo kod mene, ali mi se nije dopalo.

Inace ima dosta zanimljivih opcija, i koristio bih ga, da radi glatko, ovako sam ga izbrisao.
 
Vreme je da se ova tema digne iz mrtvih. Evo nekih funkcija koje sam za 1 dan koriscenja provalio kao dosta zgodne:
1. moze lako da se podesi da se svaki novi tab otvara u pozadini;
2. moze da se podesi da li ce se novi tab otvarati pored aktivnog (suludo resenje iz Hromog, FF...) ili na kraju (logicno resenje iz Opere);
3. ima sidebar slican Operinom (koji se takodje moze sakriti);
4. ima mouse gestures;
5. ima ugradjene skinove - ne mora se nista dodavati kako ne bi izgledao sterilno;
6. zanimljiv je i night mode - za ljubitelje "blackle" i generalno "dark" citanja;
7. desni klik na new tab radi "paste and go"...

Od mana, zasad mi smeta sto je speed-dial ogranicen na 12 (+12), vise volim da im sam odredim broj; vise bih voleo da se bookmarks ne zovu favorites; ugradjeni adblock je los (jos nisam trazio zasebne ekstenzije)...

Ali brzina je vise nego dobra, mislim da trenutno nema brzeg browsera - sto narocito dolazi do izrazaja na slabim masinama - za njih je Maxthon apsolutni must-have!

Sve u svemu, zasad mi deluje da cu se zadrzati na njemu, posto Opera 12 svakim danom gubi funkcionalnost usled neazuriranja - a na novu Operu ne bih trosio reci.
 
Poslednja izmena:
Ja ga koristim već 10 godina, par puta sam isprobavao ostale browsere i uvek sam se vraćao na Maxthon posle dan-dva. Ima sve što ti je potrebno bez suvišnih stvari, meni se dosta sviđa što je download manager u posebnom prozorčetu i što možeš da ugasiš sve tabove a da se ne zatvori ceo browser, kad odem kod nekoga ko koristi Hrom te dve stvari me izluđuju.
 
I mene to izludjuje, jedva sam se istrenirao da ne zatvaram zadnji tab kad sam (poslom) primoran da koristim Hrom, uzasno glupo resenje.
 
Peacekeeper - "Google Chrome - King of the Hill since 19 September 2011"

Ja ipak vise verujem svojim ocima, nego marketingu - Maxthon:
Maxthon.jpg

Chrome:
chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
Nove korisne ugradjene alatke Maxthona koje sam primetio - Snap, za screenshot; i desni klik na stranici - Send to SkyNote (kao send to note kod Opere).
Jos treba istraziti sta je sve moguce sinhronizovati uz pomoc Maxthon naloga. Vidim da ima nekih kredita, verovatno postoje neka ogranicenja za free nalog.
 
Nazad
Vrh Dno