Šta je novo?

Maxthon Browser - diskusija

Da, definitivno je taj feature imala samo stara opera, cak i ovaj vivaldi, chrom, IE....to nema.

A za back/ff page imam dugme na misu.

Dal vredi da im pisem da to ubace?
 
Meni su na predlog (brisanje pojedinacnih kolacica) odgovorili u roku od 5 minuta, da ce preneti developerima - nista te ne kosta da probas. Meni middle click sluzi za otvaranje linkova u pozadini, ne bih se mogao navici na nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
ne znam zasto na njihovoj pocetnoj strani vise ne cuva your favorites posle zatvaranja? to sam primetila u prethodnoj verziji nakon reinstalacije i sa du ovoj poslednjoj. a bas je bilo zgodno.

evo sad cuva, moguce da je bilo do pretposlednje verzije.

ipak ne cuva, uvek izbacuje ono sto su oni stavili, a ne ono sto ja ostavim.
 
Poslednja izmena:
U settings na prvoj kartici, general, odaberes "last session", ako mislimo na isto.
 
mislim na maxthon pocetnu stranu. evo slike. znam da sam to podesavala i ostajalo je kako je podeseno. medjutim posto sam ga reinstalirala i iskljucivala posle opcije ne secam se koja je bila opcija da zadrzi samo ono sto ja izaberem.

http://www.dodaj.rs/f/1x/A8/QlUv0C9/maxthon.png
 
To nisam nikad koristio, ali skoro sigurno je povezano sa Maxthon nalogom, preko kog se sinhronizuju i favorites, magic fill itd. ((MX Cloud Sync). To je login sa slike u prilogu.mx.jpg
 
nije ni do toga . imam maxthon pasport....ili su oni nesto promenili ili sam ja nesto odcekirala.
 
Hoces da kazes da ovaj EDIT sto stoji sa strane na tvojoj slici ne cuva izmene?
 
cuva izmene sto se drugih stavri tice, ali ne i izmene na pocetnoj strani, koje sa radila i dok nisam napravila maxthon pasport. to je nesto do smaog podesavanaj u browseru, nevezano za pasport, ali ja sad ne znam vise sta. ako je problem uopste do mene, mozda je i do njih.

a taj edit na mojoj slici ne cuva izmene. znaci ja uklonim npr cnn ili amazon i ostavim sta ja hocu, ali kada zatvorim browser i opet ga otovrim dobijem kako je po difoltu, ono sto su oni stavili.

to se desilo na verziji 4.4.4.600 nakon reintalacije i sad sam skinula 4.4.4.1200 i opet isto.
 
Poslednja izmena:
Koristis li mozda Maxthon na 2 racunara? Ja sam se jednom ulogovao na laptopu, i umesto da povuce podesavanja sa desktopa, on je prazne strane i blanko podesavanja prebacio na desktop. Otad sam izlogovan na laptopu, samo sam bookmarks prebacio.
 
Da li postoji mogucnost da se u taskbaru browsera ubaci pored CPU,RAM doda i t-CPU, MB...rpm FAN CPU?
Da li postoji neka skracenica za open i new tab?
Drugo pitanje da li postoji tako nesto za taskbar ali u windowsu a da je diskretno a informativno?
 
Poslednja izmena:
Ne postoji.
Ctrl+T za novi tab, mozes definisati mouse gesture po zelji, ili drugu precicu sa tastature. Treba ti Open? Otvaras sacuvane html stranice, ili nesto drugo?
Everest ima to sto trazis.
Bcx2I.png
 
Treba ti Open?
Mislim na neki link sa stranice na koji naidjes pa da neidem na desni klik pa Open in new tab.
Drugo pitanje da li postoji tako nesto za taskbar ali u windowsu a da je diskretno a informativno?
Da li postoji nesto ali da bude traka kao u browseru, da je tu a da ne privlaci paznju, ako me razumes?
Svojevremeno sam postavio pitanje u temi za extenziju za download video sa neta ali nisam resio taj problem, da li postoji nesto sto bi bilo adekvatno download helper-u kod firefoxa?
 
Poslednja izmena:
Ja sve linkove otvaram srednjim klikom u novom tabu, a podeseno mi je da se fokus ne prebacuje u novi tab, kao i da novi tab bude na kraju, kao u staroj Operi.
Pogresio sam za program, nije Everest, vec PC Wizard (mada sigurno ima jos programa), nasao sam neki stariji za demonstraciju. Ovo je neki iz 2008, mozda u novijim verzijama moze sve da stoji u jednom redu.
abc.jpg
Klipovi koje skidam su samo sa Youtube-a, ne znam za univerzalno resenje za Maxthon.
 
Kako mogu da uradim kompletan backup Maxtgon-a, znaci kada budem vracao da bude sve namesteno kako sam podesio?
 
Pa imas Maxthon passport, kreiras nalog i onda sinhronizujes sve ponudjeno - favorites, extensions, options... Kad reinstaliras, ulogujes se na taj nalog i on povuce sve podatke.
 
Da li u to spadaju i Mouse Gesture i ako ispod google pretrage postavim direktne linkove i foldere sa linkovima u kojima se nalaze linkovi iz bookmarksa?
 
Najjednostavniji nacin da proveris (pre reinstalacije) da li je to obuhvaceno opcijama jeste da ga prethodno instaliras na drugom racunaru i ulogujes se na passport. Ali ne zaboravi da iskljucis sinhronizaciju na drugom racunaru odmah nakon sinhronizacije (meni je sync file 470kB, dakle to traje par sekundi), ja sam se igrao sa nekim bookmark-ovima na laptopu, pa ih posle nije bilo na desktopu, jer je sinhronizovalo izmene. Srecom, bila je taze instalacija, a imam i backup bookmark-ova, pa to nikad nije problem.
 
Ma sada nemogu da vrsim eksperimente jer sam vec skoro sve podesio, reko da li neko sigurno znam koja je formula za kompletan backup sva podesavanja + bookmarks + addonsi?
 
Pa kazem ti da radi sve to, ali ne mogu da garantujem i za detalj kao sto je mouse gestures, u vreme kad sam testirao nisam ih jos uvek bio podesio.
 
Pa kazem ti da radi sve to, ali ne mogu da garantujem i za detalj kao sto je mouse gestures, u vreme kad sam testirao nisam ih jos uvek bio podesio.

Sve mi je vratio kako je bilo podeseno samo sto linkove koje sam stavio u traci
Untitled.png
nije ih tako vratio vec ih je stavio u folder Omiljeno u Bookmarks-u i samo sam nalepio. To je to sto sam hteo, znaci sve je vratio i Mouse Gesture.
 
Da li se desava u poslednje vreme 2-3 dana da Maxthon trokira odnosno hoce da se zamrzne?
 
Meni nikad, ali mozda zato sto sam podesio da mi brise sav cache nakon svake sesije.
 
Cisto sumnjam, to vise lici na neki problem s memorijom. Proveri latence, posto se sad s novim BIOS-om verovatno poremetilo.
 
Da li je ovo uredu?
Unt11111itled.png
Ram mi radi na 1333MHz i to vidim da je uredu, ali latence neznam pa valjda je uredu?
 
Poslednja izmena:
Pitaj na nekoj drugoj temi, nisam strucnjak za latence, vrednosti deluju standardne (sto je i logicno jer su sigurno default nakon flesovanja BIOS-a) - ali treba pitati nekoga ko zna bolje.
 
Da li neko koristi Maxthon Nitro, da li vam je Maxthon u poslednje vreme malo izgubio fluidnost koju je imao?
 
Kod mene nije izgubio fluidnost, ne znam koju verziju koristis, ali poslednja ima jos veci skor na Peacemark-u od pretposlednje - vidi se na slici dole.
attachment.php


Mozda ne praznis cache, ja sam podesio da to automatski radi posle svakog izlaska iz browsera.
 
Mozda ne praznis cache, ja sam podesio da to automatski radi posle svakog izlaska iz browsera.
Gde se nalazi ta opcija?
 
Nazad
Vrh Dno