Šta je novo?

Samsung Galaxy Nexus I9250

Zanimljivost :)

Google explains the presence of a barometer in the Galaxy Nexus, hopes you’d stop asking now

The primary purpose of the barometer is (at least, I’ve been told) to make GPS lockons faster. Locking on to a GPS involves numerically solving a 4-dimensional set of linear equations — 3 dimensions in space, and time. (Yes, you get accurate time for free if you lock on to GPS.) Because of the way GPS works, this can take a few minutes.
This goes much faster if you already have an estimate of your location. This is why “aGPS” (assisted GPS) services are so popular: by starting with a rough city-level coordinate fix through something like cell-tower network location, you can reduce the amount of math you have to do to lock on. This is where the barometer comes in.
The 3 dimensions in space are latitude, longitude… and altitude. The barometer gives you a reasonable first-cut estimate for altitude. This gives you a bit of a leg up on one of the dimensions — especially combined with “2D” aGPS — which can help speed up lock-on in general.
Now of course, the barometer can also be used for things like, well, determining atmospheric pressure (although I’m not sure it’s really weather grade.) But the main reason it’s in your phone is to help with GPS.
 
phillycat je napisao(la):
Samsung probably did this for your health. If it was a super amoled plus hd screen, your eyes would bleed then melt out of your face like you looked at the ark of the covenant.
:D:D:D
 
Pogledajte oficijalnu sliku telefona iz profila:

gsmarena_004.jpg


A pogledajte onu iz teasera:

eP7LQ.jpg


Navlakusa.


mozda je savitljiv :D
 
Imaš u linku samo par postova iznad odgovor na to pitane.
 
Meni se recimo prednja strana nexus prime-a uzasno nesvidja :/ Mnogo mi je lepsi sgs 2...
 
Verujem da samsung cuva super amoled plus hd za sgs3.
 
Ima pentile, kako sam ja shvatio. A kao sto rece telep, Galaxy Nexus je bez Plus-a na SAMOLED-u.

ICS ima mnooogo novina (naspram Gingerbread-a) i jedva cekam da izadje zvanicni update za moj Nexus S :)

PS. Nexus telefoni su pravljeni prevashodno zbog (novog) softvera, tako da ovo cimanje i raspravljanje o hardveru je skroz besmisleno..

PS2. Jel moze da se naslov teme preimenuje u Galaxy Nexus (umesto Nexus Prime) iako nisam bas zaludjen za taj naziv, taj je ipak zvanican.
 
^ interesantno... Tom sa osnews.com tvrdi suprotno :D
 
A sta tvrdi taj Toma? :D
 
e volim kad izvuce neki validan izvor :d osnews :d
 
"Well, nobody anticipated Samsung would use a tech that's one generation behind what they're currently using."

a iskreno ni ja nigde nisam procitao da je pentile (ili da ce biti pentile) nego sam slucajno naleteo na onaj link pre par dana...



@akki pusti osnews.com i Toma, samo sam rekao da on nije ocekivao "non-plus" OLED u Nexusu
a koliko se secam tebi ni http://www.displaymate.com/ nije bio validan izvor ;) :D
 
Poslednja izmena:
naravno da nije, objasnio sam i zbog cega, a evo sad kad ponovo pogledam vidim da mu je vecina `nagrada` iz 2003. godine :d

al ako Tom nije ocekivao :d btw, nije Tom nego Thom...

au, kvalitetan blog :) ajde, nek ti bude...
 
Dobro, svako ima neke svoje stvari koje čita, ja sam počeo da čitam osnews jer mi se sviđa način na koji se seciraju dešanja. Doduše, priznajem da u poslednje vreme nije bilo nekih vau tekstova.
 
"Well, nobody anticipated Samsung would use a tech that's one generation behind what they're currently using."

a iskreno ni ja nigde nisam procitao da je pentile (ili da ce biti pentile) nego sam slucajno naleteo na onaj link pre par dana...
Vidi, ja ne znam koliko ti pratis ovo (posto ipak imas malko drugaciju sferu interesovanja :p), ali ja od kako videh prve najave za (tada jos) Nexus Prime, pominjao se Super AMOLED... bez onog "Plus" sufixa.
Da ne vrtim sad po GSM Areni, Gizmodu ili cemu vec :d trazeci stare vesti i najave, ali secam se da sam jos od prvog trenutka primetio izostanak pomenutog sufiksa... pa sam slicno razmisljao ("hmmm, HD rezolucija, to da... ali povratak na pentile? Step back, maybe?") kao i ti sad :)

Secam se i one (zvanicno/nezvanicne, da je tako nazovem :p) strane na GSM Areni, kada je tek pocinjala licitacija sa hardverom ispod haube - uvek je pisalo "HD rezolucija, 1280x720 (nekada i 800 :D), 4.65", Super AMOLED"... a od onoga "Plus" ni od korova :)
 
pratio sam temu, nisam video da ima ovaj link...

 
Ja u kancelariji juče videh 5 komada - čovek drži u rukama, zapisuje IMEI i SN i deli na testiranje. Ali samo ovima iz TC tima, nema za mene :(

:). Sa par metara udaljenosti sam prvo pomislio da je Note, koliko je ogroman... Kad stiže u Telenor, još uvek nemam informaciju
 
Nazad
Vrh Dno