Šta je novo?

Samsung Galaxy Nexus I9250

te slike ko ***** da je slikao... strasno...
 
meni jedino sto mi se ne svidja na GN je velicina telefona, mnogo je velik za moje sake...
 
meni jedino sto mi se ne svidja na GN je velicina telefona, mnogo je velik za moje sake...

Nemoj da te plaši veličina, ovde nema hardverskih dugmića tako da je samo malo veći od S2, a brzo se čovek navikne na komfor. Ni ja nisam verovao da će mi 4" na Galaxy S biti OK, navikao se posle minut a sada mi je čak i malo. Budi otvorenog uma i zapamti: veličina jeste važna :)
 
Nemoj da te plaši veličina, ovde nema hardverskih dugmića tako da je samo malo veći od S2, a brzo se čovek navikne na komfor. Ni ja nisam verovao da će mi 4" na Galaxy S biti OK, navikao se posle minut a sada mi je čak i malo. Budi otvorenog uma i zapamti: veličina jeste važna :)

I ja sam mislio da ce mi cetiri biti veliko pa mi je sada sve manje neupotrebljivo ( imam normalne sake), ako je telefon kao sgs2 onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema.
 
Galaxy Nexus phone size is 135.5 * 67.94 * 8.84, mm, weight 135g, with a 1.2GHz dual-core processor,
16GB/32GB with 1GB of memory and built-in storage space, equipped with a resolution of 1280 * 720 4.65 in.
Super AMOLED screen with Rear 500 million / 1.3 million pixels front camera, Bluetooth 3.0,802.11 b / g / n WiFi and NFC near field communication capabilities,
built-in acceleration, gravity, light and dark, close, pressure and other sensors, the standard battery capacity of 1750mAh,
but life and standby time and other parameters not be declared.


Galaxy-Nexus-1.jpg


http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_nexus-4219.php

Ovde je Cortex-A9 CPU .Kod Galaxy S 2 HD je Qualcomm MSM 8660 Snapdragon na 1.5 Ghz.
Ne znam zasto Nexus nisu malo pojacali ili se previse ocekivalo?
 
Poslednja izmena:
ne znam za vas, ali je po meni veoma veoma ruzan fon... ovaj mini tablet... ovaj telablet ili sta vec
 
Hm, veoma kriticne dimenzije. Takodje, 135g je tezina prosle dekade. Trebalo je ici na max 116g koje je postavio S2. Iskreno se nadam da ce S3 biti 6.5-7mm debeo i 100-110g tezak, i da sto vise smanje delove oko ekrana. Kapacitivni dugmici, gornji deo maltane ceo ekran i to da ide do 4.6 max al uz smanjivanje delova oko ekrana, tako da zapravo ne povecaju mnogo ukupne dimenzije fona. Meni je lepsi i moderniji S2 od ovoga znatno.
 
http://thisismynext.com/2011/10/18/galaxy-nexus-android-ice-cream-sandwich-pictures-video-hands-on/
That having been said, it unfortunately remains the case that Android isn’t as swift and responsive as iOS or Windows Phone (or even MeeGo Harmattan on the N9). Or at least it wasn’t on the demo phone we got a look at. The subtle, pervasive lag that has characterized the Android UI since it inception is still there, which is not a heartening thing to hear when you’re talking about a super-powered dual-core device like the Galaxy Nexus.
 
Topolskog i ekipu s TIMN treba šibati svaki put kad upotrij.ebe (vala neću preći na ekavicu zbog word filtera) riječi "lag", "swift" i "responsive".
 
Nemoj da te plaši veličina, ovde nema hardverskih dugmića tako da je samo malo veći od S2, a brzo se čovek navikne na komfor. Ni ja nisam verovao da će mi 4" na Galaxy S biti OK, navikao se posle minut a sada mi je čak i malo. Budi otvorenog uma i zapamti: veličina jeste važna :)
dok ga ne stavim u ruku, ovako na osnovu slika i yt mi se vini velik :)
 
Konacno :)

gsmarena_027.jpg
 
Hm, veoma kriticne dimenzije. Takodje, 135g je tezina prosle dekade. Trebalo je ici na max 116g koje je postavio S2. Iskreno se nadam da ce S3 biti 6.5-7mm debeo i 100-110g tezak, i da sto vise smanje delove oko ekrana. Kapacitivni dugmici, gornji deo maltane ceo ekran i to da ide do 4.6 max al uz smanjivanje delova oko ekrana, tako da zapravo ne povecaju mnogo ukupne dimenzije fona. Meni je lepsi i moderniji S2 od ovoga znatno.

Globalni trend svakako vodi ka povećanju veličine ekrana a samim tim i kućišta telefona... Na tržištu ima dosta telefona sa rezolucijom ekrana preko 800px i dijagonalom od 3.5 čija su kućišta bitno manja i samim tim praktičnija za nošenje. Pokojni Stiv Džobs je upravo insistirao na sadašnjoj veličini iPhona upravo iz tih razloga. Znači svako može da kupi ono što mu odgovara... manji, srednji, veći... Ovaj telefon je manjih dimenzija od nekih telefona sa manjim ekranom i lošijom rezolucijom. Na veličinu ekrana se ide iz više razloga... preglednost, brzina unos teksta...itd. Poenta je da se upravo korisniku/kupcu u dijapazonu telefona sa ekranom od 3.5 do 4.5+ inča daje sloboda izbora... da li prevashodno koristi kao multimedijalni telefon ili je težište upotrebe na pisanju opsežnijih mejlova, unosu veće količinte teksta i sl.

Što se tiče prostora oko ekrana i njegovog iskorišćenja... telefon se koristi svaki dan i haba... čak i onima koji strogo paze da ga ne oštete. Ukoliko bi taj razmak bio manji mislim da bi verovatnoća za oštećenje ekrana bila znatno veća prilikom padova uzimajući u obzir materijal za koji pretpostavljam da je plastika.
Drugi razlog zašto taj prostor sa gornje i donje strane telefona postoji je ergonomija. Telefon mora za nešto i da se drži :d

Sam dizajn je po meni OK (nisam zaljubljen, čisto da se zna)... a baš je ta zakrivljenost ekrana i kućišta nešto što ga izdvaja u odnosu na ostale modele na tržištu koji su zapravo manje-više stilizovane cigle. Jedva čekam da ga držim u ruci... jer mislim da će ta zakrivljenost donekle doprineti ergonomiji ali pre svega krutoći konstrukcije telefona. Tih 30 grama više u težini i želja da bude 2-3 mm tanji su po meni nerazumljivi... u smislu šta se zapravo time dobija. Da li su počeli da šiju džepove na košuljama koji su namenjeni telefonima do 7mm debljine i 110gr težine? ;)
Po meni je bitnije da telefon može da izdrži dobrano maltretiranje jedan kompletan dan, i da se opušteno udje u sutradašnji ne razmišljajući o napunjenosti baterije... nego da uredjaj bude za nijansu lakši, tanji i globalno manji.

Ukoliko si pratio testove i članke po internetu... dosta ljudi je S2 zameralo upravo što je lagan i što nemaju osećaj težine u ruci i u džepu a ni subjektivni osećaj kvaliteta koji nosi recimo težina iPhone-a.

REZIME: Po meni ovaj telefon bi trebao biti sjajan... Google ponovo pomera granice onoliko koliko je trenutno potrebno. Bitnije je imati veću rezoluciju i oštriju sliku, bržu i kvalitetniju kameru nego ganjati "pikselažu". Činjenica da su se odlučili za 1.2 GHz govori da su u vidu imali autonomiju uređaja i realne potrebe softvera.
Ovaj telefon je po meni pun dobro osmišljenih kompromisa nastalih iz pažljivog osluškivanja želja korisnika i potreba tržišta.
Da bi po specifikacijama bio IDEALAN nedostaje mu samo da ima Wolfson audio čim... umesto onog njesra Yamaha čipa na S2.

E baš sam se raspis'o :)
 
Poslednja izmena:
naravno :)

bez njih ko usran bez papira :d
 
lol, pa ja to imam na WF-u, sta, SGSII nema? :D
 
zar bih kukao da ima :d
 
Sjajno :) I ne razumem zasto su napustili HTC za njihove Nexus telefone, meni je Nexus One i dalje jedan od najlepsih telefona.
 
Pa ima i zte razer :d
Ali bas gledam kod devojke, mene ta lampica nervira, imao nesto slicno na prastarom Samsungu x600, led u centralnom kursoru ali sam gasio :D
Ali verovatno bih se navikao.
 
U cemu, ima 2 boda manje u Sisoft Sandra Mobile? :d :p
 
Wildfire ima prednost u odnosu na sgs II jer ima tetris :d
3.2'' 320x240 a toliko para :d
 
Sta vi kupujete, nema LED notifikacije :d Koliko je lagan mozda ni vibraciju nema :d
 
Nazad
Vrh Dno