Šta je novo?

Samsung Galaxy Nexus I9250

I to je 'prednost' Androida, sa kojom verzijom ga kupis to je otprilike ta na kojoj ces morati da ostanes..

Vreme je da iskeširaš 500+ eura za telefon, ništa na ovom svetu nije džaba.

Za telefon kao hardver ne znam šta su neki očekivali quad core i 2GB rama? Ima najbolji ekran, najnoviji android sa dosta poboljšanja i poliranja UI-a, novina i nema previše ali nisu ni morali kada je konkurencija predstavila već postojeće stvari u androidu. Jedino ta kamera na papiru deluje slabija od konkurencije.
 
@byMax grafika nije brža, taj 4460 ima vr540 ili ti istu grafiku kao sgs (možda malo više klokovanu), to je po meni jedini polu-fail, što nisu stavili 4470 sa vr544 grafikom, nije da će mu faliti performansi nego čisto da SoC bude potpuno bolji od A5 :d

a što se tiče kamere i dalje ne verujem da neko na ovom forumu veruje da bi 8mp na ovakvom senzoru dalo bolje slike i više detalja :wall::wall::wall:

@Palpatin najavljen je zvanično ics za nexus s, tako da će sigurno raditi i na sgs-u, a da li ćemo dobiti zvaničan ili kuvani videćemo...
 
Poslednja izmena:
Ti si rutovao i izgubio garanciju, to je no no. Za to moraš da budeš geek i koristiš terminal :d
 
Odledao sam celu prezentaciju i po meni je ICS veliki leap u odonosu na GB. Vecina vas, pretpostavljam, da nije koristila Honeycomb koji je bolji od GB-a, a ICS je unapredjeno-ispeglani Honeycomb. Ne mogu oni da izmisle ne znam sta sad. iOS 5 predstavio kao novi feature notifikacije :)

Ne znam zasto ste razocarani, verovatno ste ocekivali svemirski brod. Ja sam zadovoljan, sve je ispeglano, ubacene nove animacije, ICS je graficki daleko ispred GB-a, beam etc.

Sad ne znam koliko se razumete u koncept androida i njegov code, ali poredeci GB i ICS ima velike razlike.

Google je konacno shvatio da u svom originalnom kodu ubaci dosta inovacija, pobosljanja, featura, a ne da to rade proizvodjaci telefona (Samsung, Motora, HTC etc). Screencapture, HD, social etc
 
Google je konacno shvatio da u svom originalnom kodu ubaci dosta inovacija, pobosljanja, featura, a ne da to rade proizvodjaci telefona (Samsung, Motora, HTC etc). Screencapture, HD, social etc

I još kad bi se proizvođači pridržavali onog dogovora o kome se pričalo, da što manje menjaju UI, pa da update-i stižu na vreme, bilo bi odlično.
 
Nije, na 90% telefona update izadje, za neke ranije za neke kasnije al izadje a za 99.9% telefona imas update al ne oficijalni...

Dobro izadje jedan, i za moj telefon je izasao, ali to je to uglavnom, osim ako neces da se bakces sa kuvanim romovima.

Btw, niste normalni, vidim SGSII vlasnici ovo uzimaju cim izadje :d
 
Bas da vidimo da li ce ICS svugde biti u AOSP vairjanti ili ce ipak HTC nekako da ugura Sense :)
I ja polako menjam misljenje o telefonu gledajuci klipove na youtube-u. Ide to dooooooooooosta glatko, ali ono sto brine, sto skoro na svakom klipu postoji bar po jedan FC :D
 
E jbga sad Android fanbojsima ode najkorisniji argument u borbi protiv Apple fanbojsa :D ovaj fon nema SD slot :)
 
Ima li neki normalan video kako izgleda ICS UI? Nalećem na ili zapise snimane očajnom kamerom ili ljude koji samo vrte home screenove besmisleno i stenju dok pričaju.
 
E jbga sad Android fanbojsima ode najkorisniji argument u borbi protiv Apple fanbojsa :D ovaj fon nema SD slot :)
Stvarno glupo (mada ni nexus s nije imao), onda bar treba da ponude i 64GB verziju, mada bi ja opet ugrađenu + sd makar koštao 20 eura više.

Ima li neki normalan video kako izgleda ICS UI? Nalećem na ili zapise snimane očajnom kamerom ili ljude koji samo vrte home screenove besmisleno i stenju dok pričaju.
http://www.anandtech.com/Gallery/Album/1466#28
 
Poslednja izmena:
Ovo ionako nija bas za siroku prodaju, kao i svaki nexus. Inace ICS predstavlja bas prijatno osvezenje androida za mob telefone i donosi dosta novih i doradjenih (redizajniranih) starih stvari.
 
Stvarno glupo (mada ni nexus s nije imao), onda bar treba da ponude i 64GB verziju, mada bi ja opet ugrađenu + sd makar koštao 20 eura više.

Pa iskreno mislim i da nije glupo. Sd kartice su potrosni materijal. Druga stvar, aplikacije koje su vukle "data" sa sd kartice, sada ce to raditi ultra brzo kada je sve na istom nand-u. A i treca stvar, ICS bar po ranijim informacijama, dolazi sa USB host opcijom oob, tako da ce se taj nedostatak lako nadomestiti.
 
Poslednja izmena:
Ja na sd ni ne držim aplikacije (samo poneka velika igrica), inače meni sd kartica dobro dođe zbog muzike i klipova. npr jedan telefon mi je prazan moram da nosim drugi (a na njemu nemam muzike koliko na prvom) samo izvadim karticu i imam svu muziku sa sobom na drugom telefonom i to sve za 30 sekundi prebacivanja.
 
Bas da vidimo da li ce ICS svugde biti u AOSP vairjanti ili ce ipak HTC nekako da ugura Sense :)
I ja polako menjam misljenje o telefonu gledajuci klipove na youtube-u. Ide to dooooooooooosta glatko, ali ono sto brine, sto skoro na svakom klipu postoji bar po jedan FC :D

Ili samsung crapwiz :)

FC's su ti normalni. Google ce odmah izbaciti update ako vidi da nesto nije u redu.

Ja sam bas zadovoljan. Telefon manje vise, lepsi mi od sgsii, ali ICS je pravo osvezenje

Sent from Samsung Galaxy S II powered by Gingerbread Special Edition
 
Ljudi ja stvarno ne znam šta ste vi očekivali kada je sve bilo poznato par dana unapred. One slike koje sam video, a slikane ovim telefonom, deluju dosta dobre. Mooožda čak i uporedive sa ip4s.
A fora da će telefon biti priklučen na tablet... Rekoh ja vam da se ona slika odnosila na to da ovaj build ide i na tablet i na telefon, a ne da će biti nekih simbiotskih uređaja. :)
 
4s kamera je odlicna ali se tu prica zavrsava, rekoh vam da su sve one lozarske kacene po netu ovih dana debelo fotosopovane a dokaz su fotke sto je Seraph kacio ovde na forumu, tacno se vidi koje su mogucnosti kamere.
Ima 4s bolju kameru od ovog telefona ali u sustini nista spec. bolju. Meni je vece odusevljenje stabilizacija koju ima 1080p kamkoder.
 
Za englesku je ocekivana cena 429 funti simfree .... Ako tako bude, ondaK super. Jer :
iPhone 4S 16GB £499.00
Galaxy Nexus 16GB £429.00

Btw obe gore navedene cene su bez pdv-a.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite dal' ce izlaziti ICS update-ovi za fonove sa 2.3 softverom? Npr za galaxy ace, galaxy mini, xperia mini itd.
 
koliko sam ja razumeo i SE je negde valjda izbacio da ce svi 2011 modeli Xperia linije dobiti ICS... e sad kako ce oni to uklopiti na Mini stvarno ne znam, jer mislim da ipak sa ICS-om se krece na vece rezolucije
 
Nazad
Vrh Dno