Šta je novo?

Samsung Galaxy Nexus I9250

Ako ste primetili akcenat u najavi uredjaja je "better together" i "perfect combination". Meni se cini da ce izbaciti i telefon i tablet istovremeno i da ce pokazati kako oba uredjaja rade zajedno.
 
kad na mobilnom svetu čitam ovakve komentare za kameru to mogu i da razumem ali ovde stvarno nije u redu :d za čega vam treba 8mp na telefonu, da pravite bilborde :zgran: snima 1080p i to je jedino što je bitno, mada je i 720p odličan, a da će biti bolja od bilo koje na htc-ima biće ako bude kao ova na sgs-u, a ne vidim razlog da bude gora...

sve u svemu sve mi se čini mi se da google/samsung sa ovim idu pravo na vrh
 
4,65" ????? Pa kolike prste moram da imam da bih ga koristio normalno...?
 
Ako ste primetili akcenat u najavi uredjaja je "better together" i "perfect combination". Meni se cini da ce izbaciti i telefon i tablet istovremeno i da ce pokazati kako oba uredjaja rade zajedno.


To je otprilike sigurno. Telefon i tablet.
 
Poslednja izmena:
4,65" ????? Pa kolike prste moram da imam da bih ga koristio normalno...?

moguce je da je gotovo cela prednja povrsina ekran, tj da su dobrim delom smanjili predeo za mic/slusalicu, sa AMOLED tehnologijom to ne bi trebao da bude problem kao sa LCD. ako se ispostavi da je tako e onda ga uzimam u razmatranje
 
4,65" ????? Pa kolike prste moram da imam da bih ga koristio normalno...?

Kako neki ljudi drame oko prevelikog ekrana, pa to je strašno. Ajde molim te uzmi telefon u ruku, drži ga u položaju u kojem bi ga normalno držao i pogledaj dokle palac može da dosegne. Jedino ako imate dečiju veličinu dlana, pa da razumem.
 
Khm, izgleda da sve sto Samsung izbaci prosto mora biti opste prihvaceno ... Kakvog god oblika bilo.

Dhd sa svoja 4,3" je za mene gornji maksimum sto se tice ergonomije. A imam poveliku ruku. Da, mogu da dosegnem sve coskove i ivice bez problema.

Mislim da je 4.6" ipak malo glomazno, koliko god elegantno izgledao na teaser-u.

No dobro,vidjecemo.
 
To je otprilike sigurno. Telefon i tablet.

To je jedna mogućnost. Druga je da se to better together odnosi na glavnu mogućnost ICS-a, a to je ujedinjenje tablet i mobilne platforme u jednu.
Rekao sam sebi da neću nikada kupiti telefon veći od 3,7", ali ovaj definitivno ulazi u razmatranje, ako uspem da ga nabavim po normalnoj ceni. :D
Što se tiče tog tableta, koji možda izbace, da li će i on biti zakrivljen? Ako hoće, to je dosta loše, iako bi lepo izgledalo. Kako i gde držati taj tablet kada ga ne koristiš? Torbica za njega bi morala da bude mega tvrda.
 
Obzirom da spajaju Android za telefon i tablet, bilo bi logicno da to pokazu na oba uredjaja. Posto se pravi i novi telefon za to, logicno je da se pavi i novi tablet.
 
[YOUTUBE]Py9TfZGie48[/YOUTUBE]

Već vidim na klipu neke male probleme kojih sam se pribojavao sa buttonless telefonom (pogotovo za one sa baby šakama, ovaj telefon nije nikako dobar).
Rekao bi da je GUI napokon hardware accelerated, nešto mi se sviđa nešto ne (ove ikonice mi deluju čudno i ne baš lepo).
 
Poslednja izmena:
E nema sanse da je ovo udobno za duze koriscenje jednom rukom....
 
a bre stalno nalazite neke mane :)
meni je ovo awesome
 
Aj' se ti od sad javljaj samo kad ti nesto nije awesome. :)
 
...ulazimo polako u eru button-free telefona i to tebi nije awesome? strasno :)
 
4,65" ????? Pa kolike prste moram da imam da bih ga koristio normalno...?
Evoluiraj :)

Kako neki ljudi drame oko prevelikog ekrana, pa to je strašno. Ajde molim te uzmi telefon u ruku, drži ga u položaju u kojem bi ga normalno držao i pogledaj dokle palac može da dosegne. Jedino ako imate dečiju veličinu dlana, pa da razumem.
Nije drama, ja razumem ljude potpuno. Imam solidno veću šaku od proseka, ali mi se više puta desilo da mi GS2 ispadne iz ruke. Jedno je kad se telefon koristi za multimediju, pa zavaljen gledas film ili skroluješ u browseru, ali kad se telefon koristi kao telefon u pokretu ili dok radite nešto drugo nikako nije zgodno.

Mada svemu tome dodatno doprinosi i Samsungova odluka da telefon bude ultra lak i tanak, pa se čovek opusti i ne drži ga čvrsto, za razliku od DHD-a recimo.
 
Konačno, neće biti više prašine ispod tastera. :D
I konačno, možemo dobiti "prave" slate uređaje. :)
 
Mislim da apsolutno nema vise mesta kritici na racun nedostatka hardwareskih dugmica. Ja sam dugo bio pobornih pravih dugmadi, medjutim danas su ovi touch dugmici potpuno usavrseni i zaista im se nema ama bas nista zameriti, rade perfektno, tako da potpuno podrzavam ovo.
Druga stvar mislim da telefon nikako nije prevelik. Naravno u redu je da neko kaze da je za njega prevelik, medjutim, taj svakako moze da nadje sebi neki manji telefon. Ne odgovaraju svima ni kola iste velicine, ne nosimo ni patike iste velicine, nema razloga da slicno ne bude i sa telefonima :)
 
[YOUTUBE]Py9TfZGie48[/YOUTUBE]

Već vidim na klipu neke male probleme kojih sam se pribojavao sa buttonless telefonom (pogotovo za one sa baby šakama, ovaj telefon nije nikako dobar).
Rekao bi da je GUI napokon hardware accelerated, nešto mi se sviđa nešto ne (ove ikonice mi deluju čudno i ne baš lepo).

Dođe mi da išamaram ovu budalu koja je snimila video. Ne zna da pipka, ne zna da snima i ništa korisno ne radi. Barem da je zarotirao telefon.
 
Šteta za odlaganje ICS-a ali očigledno da im se ne žuri jer ne moraju da se jure sa Apple-om.
 
Dođe mi da išamaram ovu budalu koja je snimila video. Ne zna da pipka, ne zna da snima i ništa korisno ne radi. Barem da je zarotirao telefon.

I ja sve čekam da pokaže telefon sa svih strana i ništa. Snimak se zove "Nexus prime first video" a pokazuje samo ICS, telefon se u ovom polumraku ni ne vidi
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]Py9TfZGie48[/YOUTUBE]

Već vidim na klipu neke male probleme kojih sam se pribojavao sa buttonless telefonom (pogotovo za one sa baby šakama, ovaj telefon nije nikako dobar).
Rekao bi da je GUI napokon hardware accelerated, nešto mi se sviđa nešto ne (ove ikonice mi deluju čudno i ne baš lepo).

Ikonice je bar lako srediti :)

Sent from Galaxy Tab 10.1 powerd by AOSP theme
 
nexus-prime-mockup.jpg


http://www.gsmarena.com/samsung_unpacked_event_delayed_nexus_prime_and_ics_to_shine_later-news-3245.php Steta.
 
Za sliku iznad imam samo jedan komentar - PRELEPO!
 
steta sto ju je uradio jedan lik na osnovu pretpostavke kako nexus izgleda
 
Nazad
Vrh Dno