Šta je novo?

Samsung Galaxy Nexus I9250

DaPimp

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2005
Poruke
2,501
Poena
380
Dolazi i taj 11/10/2011 kada ce ovaj telefon biti i zvanicno predstavljen kao prvi uredjaj koji ce poterati novo android chedo ICS (ice cream sandwich).

NEXUSprime-2011.jpg


eP7LQ.jpg


big.jpg


Sem da ce na njemu biti ICS, i da ima 720p super AmoLed, nista drugo nije potvrdjeno. Navodno tu je i dualcore na 1.5ghz, 1gb ram-a, neka uber dobra kamera od 5mp ....

I pocela su nagadjanja :)

nexusprime.png
 
Poslednja izmena:
znaci razmisljam se danas da li da otvorim temu ili da sacekam par dana :D
linija telefona mi se mnogo dopada....vec vidim gomilu telefona bez tastera do kraja godine
 
Mozda su one kineske futrole namenjene novom nexusu?
 
Ja bas i ne volim ove zakrivljene ivice. Nekako me iz profila podseca na Cha Cha :) Inace nadam se da ce SW novine i generalno ICS da ispune i prevazidju ocekivanja (iskreno HW me uopste i ne zanima - osim ekrana)
 
Stvarno je tesko reci ista o telefonu na osnovu ovih slika... Medjutim slika ekrana daje neke zanimljive informacije: 1184x720 i 320 DPI sto uz malo matematike ukazuje na ekran velicine 4.33 incha. Izgleda da je 96 pixela ekrana rezervisano za virtalne tastere, pa je puna velicina ekrana 4.59 incha.
Samsung vec ima HD Super AMOLED screen velicine 4.65 incha, blizu ali ipak ne odgovara nasem uredjaju na slici. Density tog ekrana je 316 DPI, pretpostavljam da su zaokruzili tih 316 na 320 DPI i da se radi o istom ekranu.
Bice zanimljivo videti kako ce se applikacije skalirati na ekranu te rezolucije.
 
dodatno pitanje je i da li uz njega stize i Sladoled Sendvic ?
 
Bez ICS-a nema zasto praviti prezentaciju
 
A šta li predstavljaju ove tri tačkice sa strane? Pretpostavljam da je za kontrolu zvuka, neka vrsta "točkića na dodir", kad se vuče odozgo na dole smanjuje i obratno
 
Ma to su ukrali od Apple-a, indikator stanja baterije :)
 
Mene ova slika potseca na Arc.
Ne svidja mi se sto je telefon tako zakrivljen kao banana, sta ce mi krivi displej?
Ali da sacekamo prezentaciju, cena ce biti glavni faktor. Sigurno cu sacekati GS 3.
 
mislim da ce jedina razlika izmedju gs3 i np biti u broju jezgara, i eventualno nesto vecem ramu....iskreno se nadam da cemo za 5 dana videti prvi telefon za 1,5gb rama
 
Ali sta ce ti 1.5gb rama na telefonu? Nije mi jasno kome treba 1gb slobodnog rama?
Ja na GS II koliko god se potrudio ne mogu da opteretim sav ram nikako, pa ne razumem cemu toliko razbacivanje sa ram memorijom. Ok telefon ima hd ekran ali graficka tu igra vecu ulogu ne ram memorija.
Meni je bitnije da ima dobar ekran, kvalitetniju kameru i blic kao i kvalitetniju izradu. Mislim da je 1gb rama dovoljno.
 
Poslednja izmena:
cisto da vidim neki napredak :)
ali da, naravno...sigurno ce biti hd samoled+, ali ne verujem da ce nesto znacajno menjati kameru u odnosu na gs2
 
Krivi ekran smanjuje probleme sa refleksijom.
 
According to the anonymous source, the Nexus Prime has a 4.65-inch screen with a resolution of 1280 x 720, giving it a sky-high PPI value of 320. The panel will of course use Samsung’s Super AMOLED + technology, and feature the same concave glass surface as the Nexus S. Processing power comes from a 1.2Ghz dual-core TI chip, and the phone has a huge 32GB storage capacity with a full 1 GB or RAM. In Verizon’s case an LTE 4G radio will offer speedy downloads. All this powers the newest version of Android, Ice Cream Sandwich. Unfortunately, no price details have been leaked.

Other more mundane details include a 1750 mAh battery, NFC capability, a rear camera of “just” 5 megapixels and a 1.3 megapixel front-facing camera. The Nexus Prime will get the now-standard 1080p video recording. The phone is being listed at just 9mm thick, presumably not including the bend seen in Samsung’s teaser video. These specifications are from an anonymous tipster and have not been confirmed – be sure to check Android Community on Tuesday, October 11th for the official unveiling at CTIA.

http://androidcommunity.com/samsung-nexus-prime-specs-leaked-verizon-only-in-the-us-20111006/
 
Evo, opet ista prica, hocemo quadove i gigabajte i megaherce, giga-ledove a sistem i osecaj u radu uopste nije vazan, samo da smo jaci od iPhone 4S :)

Ozbiljno sad, takodje ne vidim potrebu da se HW vise toliko potencira, jedino bi bilo normalno da naprave neki alu-unibody jer nema vise poente da bude skupi plastikaner...
 
Iskreno, jedva cekam predstavljanje, cini mi se da tek sto sam nabavio SGS2 vec cu poceti da razmisljam o nasledniku :)

@frostonja,

Slazem se sa tobom ali samo delimicno :)
Dakle, da u ovom trenutku nije toliko bitan HW, svaki novi telefon ima vise nego dovoljno snage. Ali zelim da nastave ovim tempom, zasto ? :)

Pa jednostavno, pogledaj samo Win 8, jedan sistem za telefon, tablet i racunar. E sada, zasto onda te tri stvari da ne budu jedno :) Dakle dodjem na posao i utaknem telefon u docking station i radim sve sto danas radim i na laptopu! Ovo vise uopste nije bajka, danasnji telefoni su jaci od pola laptopova do pre par godina. Ubedjen sam da Microsoft na ovo i puca sa Win 8 a siguran sam da i ostali ne sede skrstenih ruku i da imaju slicne planove :) Za pocetak kao sto vec postoji, telefon koji se ubacuje u kuciste tableta (mozda ce i ovaj moci to), a uskoro i bukvalno zamena za laptop. Jedva cekam :)
 
Ako su tacne ove specifikacije, ali cisto sumnjam da ce staviti 1.2GHz procesor i 5mpx kameru onda meh...
GS II je bolji, jedino taj hd ekran.
 
Ako su tacne ove specifikacije, ali cisto sumnjam da ce staviti 1.2GHz procesor i 5mpx kameru onda meh...
GS II je bolji, jedino taj hd ekran.

Iskreno ja da uskoro kupujem telefon ne bi razmišljao ni sekundu i uzeo prime, prvestveno zbog čekanja na ics za sgs2, kamera me generealno ne zanima (meni samsung nikada nije pravio lepe slike). Mada ne vidim po čemu je sgs2 bolji od prime-a, prime će: imati ics od starta, google podrška (najbitnije od svega), imaće bolji ekran, više memorije (nadam se sd kartici), ovaj će biti od metala. Jedino gde bi sgs2 bio bolji je kamera na papiru.
 
Poslednja izmena:
I ja bih pre uzeo ovaj telefon jer je od metala, ne volim plastiku, posebno ako za nju puknem toliko kesa.
A kamera jednostavno ne moze da bude losija nego na nekom htc npr.

Ne bih se slozio telep da samsung ne pravi lepe, kvalitetne fotografije [ok, rekao si da je to tvoje misljenje] ali realnost je da su uz se i poneki nokia model odavno u vrhu.

Nexus Prime ce biti odlican telefon za sve kojima je Android u krvi.
 
Nisam rekao kvalitetne već lepe, nekako mi ne izgledaju lepo na oko, mada verovatno je i do mene pošto uslikam jednu sliku u tri meseca, pa se ni nebakćem podešavanjima.
 
Pa dobro, ima tu razlike izmedju proizvodjaca, saturacija/prirodnost boja itd itd, neko voli high contrast fotke, neko blede, ostrije vs manje ostre.. to ti je kao sto imas ljude kojima super amoled jednostavno smeta a super lcd im je taman :)
 
Lep telefon, ali dosta očekujem i od ice cream sandwich-a.
 
Nazad
Vrh Dno