Šta je novo?

Skype alternative

Pablo

Slavan
Učlanjen(a)
20.12.2006
Poruke
6,633
Poena
499
Trebaju mi neki alternativni programi umesto skype-a.

Od kad je M$ kupio skype program mi je pocao bagovati i crashovati. Mozda ce nekom da ovaj post zvuci kao hejterski ali ovo mi se pre nije desavalo.

Probao sam reintall i nepomaze. Ponekad se desi da blokira ceo komp prilikom start-upa pa moram na reset. Posle sam skype izbacio iz automackog start-up.
Kad udjem u podesavanja programa obavezno zablokira... Dosta mi je vishe pacenja sa njim...

Naravno trazim samo alternativni program u kojem cu moci da se logujem sa Skype nalogom. I treba da podrzava video chat, mada to verovatno podrzava svaki...

:wave:
 
Takav program nećeš naći. Čak i ono što podržava skype zahteva da skype bude aktivan.


Edit: Tačno sam znao da će svi kriviti Microsoft za bugove u Skype od onog trenutka kada je objavljeno da ih kupuju.
 
Poslednja izmena:
Stavj neku stariju verziju skajpa i ugasi update.
 
I mene zaintigrirala tema. Kakva je kompitabilnost starijih skajpova sa win7 x64 recimo?
 
Tek kad se budete logovali preko Live ID-a na Skype mozete reci da je MS uvukao prstice u isti ;)
 
pa i ne radi bas :p chat poruke znaju da kasne i po nekoliko sati (licni primer) iako nikakav upload nije teretio bandwith , ni sa moje ni sa drugarove strane :p

ova nova home , whatevah glupost , koja pokusava da me spoji sa fejsbukom , a nema opciju za iskljucivanje je cista uvreda :p
 
Ugasi upnp u skajpu i na routeru. Meni je to resilo dosta problema sa skajpom.
 
Sad je nekako IN pljuvati po skypu koji JE NEKADA radiO posao odlicno....
Fixed.

Isto problem sa porukama kasne po pola sata sat bez vidljivog razloga iako obe strane imaju vezu 10/1. Mada to je bilo u pre kupovine od strane MSa. Ali ne mnogo pre.
Izgleda ce padne instalacija starijeg.
 
Kako ja nemam tih problema sto vi imate sa Skypom???

Ma to MS sigurno radi zato sto Skype radi na linuxu, mora da je do toga.... :d
 
Ne, vec oni znaju ko mrzi MS, i posalji preko njihovog mozga signale Skype-u da stuca ;)
 
Kad ne stigne poruka pored nje se pojavi kružić koji se okreće (slično kao hourglass miš na windows). Tad pozovete osobu s kojom chatujete i u trenutku kad zazvoni problematične poruke stižu

Znam da je komplikacija, ali je bar kakvo - takvo rešenje.

Dešavaju li se ovi bagovi na starijim verzijama?

@MagicMaster šta je knockonwood?
 
Poslednja izmena:
Mora li svaka iole korisna tema na ovom foruma da se razvodni nekim nebitnim stvarima.

Ovde nije bilo pitanje da li nekom radi ili neradi već koja je alternativa za pomenuti program. Moderacija je veoma aktivna samo kad se dodirne neki od brendova koji donose novac za sve ostalo piši šta 'oćeš i koliko hoćeš


http://www.voip-sol.com/10-skype-alternatives/

http://thenextweb.com/apps/2010/12/22/6-great-skype-alternatives/

http://www.cmswire.com/cms/enterprise-20/5-great-skype-alternatives-011315.php

http://www.focus.com/briefs/10-best-skype-alternatives/
 
Poslednja izmena:
Voipbuster je dobra alternativa za pozivanje fiksnih brojeva ili za pc2pc.
Problem je što kada ljudi pitaju da li postoje alternative za skype, oni u 90% misle na program, a hteli bi da zovu ljude na skypeu.
True story. :D
 
Zašto se držati teme kao pijan plota ako je suština problema što Skype program ne radi kako treba? Sam servis je eksta zamišljen i odrađen, problem je nastao kad su se uhvatili integracije sa Fb.
 
Naravno trazim samo alternativni program u kojem cu moci da se logujem sa Skype nalogom. I treba da podrzava video chat, mada to verovatno podrzava svaki...

:wave:

Mislim da je odgovor i dalje: JOK MORE, NEĆE DA MOŽE.

Kalif umesto Kalifa u trenutnoj situaciji ne postoji.Iznogud je na nekom drugom mestu :d
 
Poslednja izmena:
Zašto se držati teme kao pijan plota ako je suština problema što Skype program ne radi kako treba?
Tema su alternative a te se teme treba držati jer ima onih koji bi koristili nešro slično ali nei skype pa njih d ali on radi ili neradi neinteresuje, a ako je problem da neradi onda se postavi druga tema sa konkretnim problemom i rešenjem. Treći razlog je da se mešanjuem kako bi ti to obesmišljavaju i dupliraju teme npr. http://forum.benchmark.rs/showthread.php?266061-Microsoft-Skype/page3


Sam servis je eksta zamišljen i odrađen, problem je nastao kad su se uhvatili integracije sa Fb.
Nekad je ovakva "stručna" mišljenja bolje zadržati za sebe
 
@Kritika ali je tvoj komentar jos suvisniji, obrati paznju na pravopis, posle cemo o skajpu....

Skype radi kao sat kod mene....10/10, alternative ne postoje, mozes jedino preci na drugi servis ili da koristis skajp kao plugin u nekoj drugoj aplikaciji, to mu djodje na isto onda, tacnije jos gore....jer skajp i dalje mora da radi u backgroundu....

Imas druge servise koje ti je korisnik Kritika poslao u postu #15

edit: vidim da je korisnik Darius III lepo izneo stvari ;)
 
Poslednja izmena:
@Kritika, iznesi svoju struku pa da vidim da li možemo stručno da se raspravljamo... Ako si dipl. ing. telekomunikacija možda ćemo i moći, u svakom drugom slučaju budi pažljiv ako potežeš struku.

Pročitao sam linkovanu temu još pre i na osnovu nje, a i ličnog iskustva sam i izneo svoje "stručno" mišljenje.

edit: @Grifin, upravo si čoveka uputio na sopstveni post... :d
 
Poslednja izmena:
@Kritika, iznesi svoju struku pa da vidim da li možemo stručno da se raspravljamo... Ako si dipl. ing. telekomunikacija možda ćemo i moći, u svakom drugom slučaju budi pažljiv ako potežeš struku.

Pročitao sam linkovanu temu još pre i na osnovu nje, a i ličnog iskustva sam i izneo svoje "stručno" mišljenje.

edit: @Grifin, upravo si čoveka uputio na sopstveni post... :d

kako?:)
 
:smack:

@Kritika ali je tvoj komentar jos suvisniji, obrati paznju na pravopis, posle cemo o skajpu....

Skype radi kao sat kod mene....10/10, alternative ne postoje, mozes jedino preci na drugi servis ili da koristis skajp kao plugin u nekoj drugoj aplikaciji, to mu djodje na isto onda, tacnije jos gore....jer skajp i dalje mora da radi u backgroundu....

Imas druge servise koje ti je korisnik Kritika poslao u postu #15

edit: vidim da je korisnik Darius III lepo izneo stvari ;)
 
aha, pa samo prvi red je bio upucan korisniku Kritika, ostala 3 su za kreatora teme, tj. za *P*A*B*L*O*
 
Kad ne stigne poruka pored nje se pojavi kružić koji se okreće (slično kao hourglass miš na windows). Tad pozovete osobu s kojom chatujete i u trenutku kad zazvoni problematične poruke stižu

Znam da je komplikacija, ali je bar kakvo - takvo rešenje.

Dešavaju li se ovi bagovi na starijim verzijama?

@MagicMaster šta je knockonwood?
Moze i sa slanjem fajla, najlakse prevuces neku precicu sa desktopa i odma cancel, tada skype uspostavi vezu izmedju dva klijenta i poruke prodju.
 
Moja alternativa je skype 6.21 dokle god moze da se konektuje. Kad ukinu tu mogucnost, ide u kantu na neodredjeno. Ne pada mi na pamet da gledam onaj kičeraj.

Samo se ugasi update u skype + service, obrisu se skype updater i temp setup fajl koji je verovatno skype skinuo bez pitanja kada ga prvi put pokrenes i onda vise ne dosadjuje za update.
 
Nazad
Vrh Dno