Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Evo par informacija iz prve ruke - ICS na 5080 nije 100% potvrdjen, tacnu informaciju imacu za 7-10 dana. Hardver kao takav je dovoljan za ICS, samo jedan problem jos postoji, koji nije moguce videti na video zapisu koji je postavio yoker86 za MediaCom. Vise detalja za sada ne mogu da Vam kazem.

Inace, najkasnije u toku aprila meseca, dolaze dva nova modela, jedan od njih ce biti PMP5097B, 9.7" IPS ekran/1GB/8GB/Andorid 4.0...Cenu, sliku i detaljnu specifikaciju uredjaja Vam mogu reci posle 10. marta.
 
Poslednja izmena:
Pozdarav,drustvo! I ja vec mesec dana imam PMP5080, tako da sam jos uvek u fazi ispitivanja. I za mene je Android novina,ali se uhodavam. Uredjajem sam zadovoljan,zaista je brz, 4:3 ekran je vrlo zgodan i pregledan,ali i ja imam po neki problem,kao sto to biva na svakom pocetku.
Vec odmah mi nedostaje taj cuveni "otg kabl " i vidim da se kod nas tesko nabavlja. Ono sto sam nasao na netu, kosta nerazumnih 990 din + dostava. Vidim da je neko od forumasa narucio za samo 2 $ iz "belog sveta". Zbog nacina placanja,to je kod nas(bar za mene) komplikovano,pa ako se neko snadje drugacije,neka nam javi. Hvala!
Ono sto sam iskusio licno,jeste problem sa sd karticom pri skidanju torrenata- sve krene dobro,a onda se ceo tablet zakoci i ugasi. Prodavac mi je dao drugu sd,koja se ponasa bolje,ali jos uvek ne kako treba. Jos bi mi koristilo da fajl od 1,4 gb prebacim sa uredjaja na karticu,ali to nije moguce,jer kada je kartica montirana, interna memorija se ne vidi.
Drugih problema do sada nisam imao, a ko god hoce mene nesto da ptia,neka slobodno izvoli.
Hvala i pozdrav!
 
Evo par informacija iz prve ruke - ICS na 5080 nije 100% potvrdjen, tacnu informaciju imacu za 7-10 dana. Hardver kao takav je dovoljan za ICS, samo jedan problem jos postoji, koji nije moguce videti na video zapisu koji je postavio yoker86 za MediaCom. Vise detalja za sada ne mogu da Vam kazem.

Inace, najkasnije u toku aprila meseca, dolaze dva nova modela, jedan od njih ce biti PMP5097B, 9.7" IPS ekran/1GB/8GB/Andorid 4.0...Cenu, sliku i detaljnu specifikaciju uredjaja Vam mogu reci posle 10. marta.

Neznam zasto nebi mogao ICS, neki italijani su ga vec portovali na Mediacom, u videu koji su pokazali izgleda potpuno funkcionalno. Jedino nisam siguran dali su demonstrilali zvuk.
 
U videu to sve izgleda jako lepo, medjutim, informacije koje ja imam (iz pouzdanog izvora) su takve da je u ovom videu koriscen ICS like launcher i jos neke modifikacije...I jos jedna stvar, zvuk nije problem, problem je druge prirode. Strpite se jos malo, imacu proverenu informaciju uskoro - da li ce moci ICS i kada ce izadi official upgrade.
 
U videu to sve izgleda jako lepo, medjutim, informacije koje ja imam (iz pouzdanog izvora) su takve da je u ovom videu koriscen ICS like launcher i jos neke modifikacije...I jos jedna stvar, zvuk nije problem, problem je druge prirode. Strpite se jos malo, imacu proverenu informaciju uskoro - da li ce moci ICS i kada ce izadi official upgrade.

А како се онда на видеу види да је верзија Андроида 4.0.3? Нисам знао да ланчер може да промени и системске информације.
 
Evo jedan screenshot koji sam upravo dobio. Naravno, jos toga ima da se "zategne" ali sam dobio vrlo pozitivne informacije u vezi zvanicnog upgrade-a na ICS.
 

Prilozi

  • screen_20120226_1009_2.png
    screen_20120226_1009_2.png
    95.8 KB · Pregleda: 186
Evo jedan screenshot koji sam upravo dobio. Naravno, jos toga ima da se "zategne" ali sam dobio vrlo pozitivne informacije u vezi zvanicnog upgrade-a na ICS.
Ako je ovo istina, onda najverovatnije uzimam ovaj tablet. Imam Prestigio slusalice, i Prestigiovog gamerskog misa, oba proizvoda su se fantasticno pokazala kod mene...
U svakom slucaju sacekacu jos nekih mesec dana, pa onda pada odluka, ovaj Prestigio, MaxTab ili xPad ;)
 
Treba sacekati i novi model PMP5097B koji je najavljen i pojavice se uskoro...
 
A kolika ce otprilike cena biti i za kad je najavljen? Ako je do 20000 onda vredi cekati
 
Najverovatnije ce biti prikazan na ovogodisnjem Cebitu, a za cenu se nadam da nece preci 250e...
 
Evo par informacija iz prve ruke - ICS na 5080 nije 100% potvrdjen, tacnu informaciju imacu za 7-10 dana. Hardver kao takav je dovoljan za ICS, samo jedan problem jos postoji, koji nije moguce videti na video zapisu koji je postavio yoker86 za MediaCom. Vise detalja za sada ne mogu da Vam kazem.

Inace, najkasnije u toku aprila meseca, dolaze dva nova modela, jedan od njih ce biti PMP5097B, 9.7" IPS ekran/1GB/8GB/Andorid 4.0...Cenu, sliku i detaljnu specifikaciju uredjaja Vam mogu reci posle 10. marta.


Imas li neku novu informaciju o update-u na ICS?
 
Stavljen ruski full root firmware. Italijanski imaju brdo mana i potrebna su dodatna podesavanja i peglanja da bi sve funkcionisalo kako treba. Ovaj radi bez greske za sada. Trebace mi par dana da ga testiram. Prednosti pored full root-a su: 1Gb prostora za instaliranje aplikacija (umesto fabrickih 208Mb cini mi se..); kolicina slobodne ram memorije 330Mb (umesto 289Mb na fabrickom firmware-u); nema Prestigio gluposti i nepotrebnog software-a, vec par korisnih aplikacija. Link ka firmware-u imate na jednoj od prethodnih strana u temi. Ostale utiske javljam po zavrsetku testiranja.
 
Kupio danas, value for money kakav se retko sreće.
 
Pozdrav svim ponosnim vlasnicima Prestigio 5080b tableta!!
Vidim da se dosta ljudi interesuje za povezivanje USB periferija na tablet, pa evo nekih mojih iskustava.
Kao prvo, treba vam mini USB HOST adapter. Ja sam ga naručio na Dealextreme, stigao za dve nedelje (u pakovanju su 2 komada).
Adapter izgleda kao obični mini USB na ženski USB, ali su mu unutra spojeni pinovi 4 i 5, tako da tablet prelazi u HOST režim i može da primi periferije.
Probao sam USB flash memoriju - radi.
Tastatura (USB, žična) - radi (samo su direkcione strelice pobrkane).
Miš (USB, žični) - radi, strelica (kursor) je crvene boje i teško se vidi na tamnoj pozadini.
Bežični kombo tastatura/miš (nije bluetooth) - radi.
4-port USB hub (sa ili bez sopstvenog napajanja) - ne radi, izgleda da Android može da vidi samo jedan USB uređaj.
3G modem (ovo je posebna poslastica) - RADI !!! Probao sam mts 3g USB modem (unutra je Huawei E1550), posle malo prčkanja po APN setovanjima sve je proradilo.
Da sumiram, šteta je što ne može da se prikači više uređaja preko USB hub-a, ali zamislite na šta bi ličio tablet za kojim se vuku sve te skalamerije (neko bi dodao malu USB lampu, USB ventilator za vruće dane ...). Meni bi najviše odgovarao neki bežični kombo miš+mini tastatura, ima toga na Dealextreme i DHgate, samo je to kineska lutrija po pitanju kvaliteta.
 
Isplati li se ovo uzimati ili da čekam ovaj PMP5097B?
 
A kod nas? Cenim bar 250.

Ne mora biti. Cena za 5080b je kod nas bila sasvim pristojna. Ne mogu tačno da se setim ali mislim da je bila 10-20 evra viša nego preporučena cena. Tako da ne mislim da će biti preko 220e. Naravno, prva tura će biti cenjena preko svake mere ali će već kod sledeće cena doći na svoje mesto.
 
Poslednja izmena:
Cena će verovatno zavisiti i od količine 5080b koja je ostala na legeru.
 
Prestigeovci su opet zacutali sa updateom, nece biti nishta od zvanicnog Androida 4 dok model ne zastari.
 
Ma cim budem imao malo vise vremena, pozabavicu se sa rootovanje i svim tim stvarcicama...
 
Ma cim budem imao malo vise vremena, pozabavicu se sa rootovanje i svim tim stvarcicama...

Она италијанска буџотина (Андроид 4.0.3) за Медиаком треба да изађе ове недеље. Колико сам прочитао још увек исправљају неке ствари.
 
A sinoc mi iskocio neki update. Nisam lud da ga prihvatim, da mi sve formatira, a unapredi neku glupost...
 
Neverovatne su novine novog update-a. Gotovo ima sve sto i ovaj moj full root, sem najbitnijeg :) (jos jedan dokaz da ovaj uredjaj ima jaku zajednicu u Rusiji).
 
A sinoc mi iskocio neki update. Nisam lud da ga prihvatim, da mi sve formatira, a unapredi neku glupost...

Slobodno instaliraj ovaj update, nece nista formatirati ako instaliras kao OTA update.
 
Prestigio, opet fixuju stari rom kome netreba fixovanje umesto da prave android 4
 
Sa Prestigio sajta
(http://marketing.prestigio.com/$Customer_Support/Service_Files/Tablet_PC/Changelogs/Changelog_PMP5080B-BRU.txt)
---------------------------------------

PMP5080BRU V1.1.16
1. Some OSD improved
2. add 3G function that user can connect internet with 3G dangle via USB Host

PMP5080B V1.0.17
1. Some OSD localization improvements
2. 3G sign was removed if it's not used
3.Power consumption improvement

PMP5080B V1.0.18 & PMP5080BRU V1.1.18
1. fixed security issue

PMP5080B V1.0.21 & PMP5080BRU V1.1.21
1. Update Prestigio launcher and weather widget
2. fixed some OSD issue
3. fix skype video call issue
4. 3G icon setting added

PMP5080B V1.0.25 & PMP5080BRU V1.1.25
1. 330 MB of RAM for the OS
2. Added the ability to connect WiFi with WPS
3. Corrected the problem with "white textures" for EA games,
4. If you upgrade from using OTA service data and user settings, installed programs and data in internal storage are not deleted
5. Integrated Skype
6. New eReader Prestgio application
7. New wizard that allows startup to select a language system, keyboard layout, change the date and time settings and install third party applications if they are located in the internal storage in the folder System/APK.
8. Fixed some bug in Prestigio launcher and RSS reader.
9. Other minor bugs fixed
 
Nazad
Vrh Dno