Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Ovde ima Jelly Bean rom isti uređaj kao prestigio5080 što je možda ohrabrujuće kad je u pitanju official update

A jel moze ovaj rom na ovaj nas 5080b uredjaj da se stavi, jel neko probao?
 
A jel moze ovaj rom na ovaj nas 5080b uredjaj da se stavi, jel neko probao?

Još nema potvrda da je neko probao, na onom ruskom sajtu (ako google translate ne laže:)) jedan je kao probao al je imao bagova i vratio na stock.
 
^ Instalirano ovo cudo koje je stiglo od XTeam-a i za sada sam bas zadovoljan... No vreme ce pokazati koliko je stabilan i sve to, ali na prvi pogled mi se svidja :d
 
Odlično, ako proba neko na 5080c pro neka javi.
 
Pozdrav,

Imam problem sa tabletom, jednostavno više neće da se uključi :( Nisam radio nikakav update, poslednji put je normalno radi i danas kada sam probao da ga uključim ništa se ne dešava. Uključio sam da se puni i normalno je sijala narandžasta, pa potom posle nekog vremena i zelena lampica, što je znak da se napunio, međutim, ne uspevam da ga pokrenem. Pokušao sam i da bocnem R iglom i dalje ništa. Ima li neko nekakv savet? :(
 
Meni se to desilo na 5097, probaj da ga skines sa punjaca, pa bocni reset dugme, pa ga opet stavi na punjac pa probaj da ga upalis. Ako nece, opet reset dugme.
 
Godinu dana ga imam. Promenio desetine romova i stotine aplikacija. Uredjaj je sjajan za taj novac. Iako ima manje rama i memorije nego c model, pokazao se bolje na svim poljima( izrada pre svega). Prema tome kupujte dok ima. Trenutno vozim Xteam Jelly bean i prezadovoljan sam.
 
U zadnje vreme imam veliki problem sa tabletom. Izgleda da je prsla baterija. Tablet se gasi kada nije na punjaču i brzo se prazni. Da li garancija obuhvata i ovaj slučaj?
 
Na njihovom sajtu pise da je garancija na bateriju 6 meseci. ali reklamiraj, mozda i prihvate.
 
Ljudi bice novi dodatak uskoro nezna neko slucajno datum ?

Version 2.0.4 changelog:


Спойлер (+/-)
1. Added in menu Backup&reset function Recovery Mode
2. Increased battery life
3. Added Third part APPS installer, what doing possible instal APP from Prestigio server with notification about updates
4. New eReader Prestigio
5. New otaUpdater
6. Decrease size desktop icons
7. Better optimized a default wallpaper's size
8. Increase size statusbar clock
9. Fixed Calculator settings that caused a stop APP
10. Fixed known problem with new version YouTube and issue with freeze video stream after some time playback.
11. Update GAPPS up to actual versions
12. Preinstalled Google Chrome for Android
13. Added option Mobile networks in Wireless More..
14. Optimized performance.




Uploaded with ImageShack.us
 
Na 4pda.ru forumu se pojavio nezvanicni jelly bean rom za 5080 (mada je uradjen i izgleda kao zvanicni, ne znam zasto ga Prestigio nije pustio za update). Kontaktirajte korisnika Sentinel777 za vise informacija. Rom je odlican, a link za download dobijate kada moderatoru (Sentinel777) posaljete s/n i uuid vaseg tableta. Pozdrav..
 
Nesto ne mogu da se uclanim na 4pda.ru, posto mi trazi e-mail adresu da imam na rambler.ru ili tako nesto (nisam bas najvicniji u Ruskom)... A bas bi voleo da probam taj Jelly Bean poluoficijalni, pa da li neko moze da mi da link za download na PP ili slicno?
Hvala
 
Moraces da se registrujes posto trazi i seriske brojeve iz tvog tableta i svako dobija zakljucanu verziju za svoj.Samo sve popuni meni je proslo sa g-mailom.Pazi na capcu na kraju nie za prepisati nego neki broj + neki broj pa ti dajes rezultat.
 
Huh... Konacno uspeo da se izregistrujem i posaljem poruku Sentinel777-u :D Ladno je bilo to oko tog sabiranja, a ja se jos trudio da prepisujem sa sve onim specijalnim znacima :p
Sad cekam da mi posalje link, pa javljam utiske kad ga instaliram :)
 
Nije los ali bez roota nemogu da poskidam gomilu programa koje ne koristim, da stavim :adfree lcd da postavi na 120 itd..
Ja sam stavio Oma CM10 v1.2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012654,
Sa ovim karnelom http://crewrktablets.arctablet.com/?wpfb_dl=138,
i kad se prvi put podigne iz rekaverija stavis ovo http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1509831&d=1353854532.
I radi otprilike isto samo sto imas root i CM10

Ne svidja mi se. Samo je napucan i nije mi za tablet, za telefon ok.. Znam da na ovom drugom fali root, ali ipak bolje radi
 
Meni je dobar samo kad bi nekako izvadili karnel iz ovog ruskog to bi bilo to.
 
Instaliran ovaj poluoficijalni JB i za sad super radi, a nadam se da ce tako i ostati... Po meni gladje radi od ICS-a, e sad moguce da je tako samo zato sto je novo, lepo i sve sto dolazi sa time... :D
Generalno zadovoljan :)
E da, zaboravih... Ovi "hardverski" kapacitivni tasteri ne rade... Jel to normalno kod ovog firmware-a (rom-a)? Meni se doduse to dopada posto ne smeta pri drzanju i ne moze slucajno da se na njih klikne...
 
Poslednja izmena:
Da iskljuceni su u karnelu
 
Prestigio tableti su me lično iznenadili svojim kvalitetom (u odnosu na smeće koje se može kupiti na tržištu po istoj cijeni).
Touch radi perfektno u proteklih 6 mjeseci koliko koristim Prestigio tablet, samo bi bilo lijepo da baterija može držati barem 50% više nego što je to sada slučaj (mislim na surfanje).

Namjerava li neko probati smartphone istog proizvođača?
 
I mene zanima koji bi bio najbolji firmware za 5080B, jer sam probao XTeam Jelly Bean i desava se da pri ukljucivanju ponekad izbaci neke strafte, crtice itd i moram nazad da ga bocnem na reset da bih ga koristio. Takodje, ne volim DPI 120, a kada ga namestim na 160 onda pola Home screena ne vidim, Google Play zna da me zezne i da izbaci svega 20 programa, sve ostalo "nije kompatibilno".
Zvanicni softver je druga prica. Ako uzmem Gingerbread, rootovan ili ne, browser se zatvara sam od sebe, neke igre sa Playa se takodje zatvaraju itd. Ako uzmem ICS, sve zivo radi, ali sporo. Nekako sam ga ubrzao smanjenjem programa na start-upu, imam i root, ali opet bi to sve moglo brze. Sad kad sam video ovde taj firmver 2.0.4 svugde ga trazim ali nigde ga nema, nije mi jasno zasto ne izbace to za sve uredjaje, ionako vidim da ih svi zivi pljuju po Facebooku da im uredjaji nista ne valjaju i da nema novog softvera (?)...
 
Po meni najbolji za svaki dan je Pistoneone 5.2 (http://www.androidiani.com/forum/mo...-1-rom-pistoneone-5-2-pistoneone.html).Stavim Boot od ChristianTroy v.1.04. I Karnel PMP5080B_V1.0.25.(nemogu da nadjem samo karnel PMP5080B_V1.0.27) Najvise memorije slobodno oko 200mb i sa najmanje laga mi radi . A ima status bar kao ICS , moze da se instalira Chainfire3D sa kojim rade vecina igara (jedino mi nece gta 3) Ovako izgleda
 
Nije los ali bez roota nemogu da poskidam gomilu programa koje ne koristim, da stavim :adfree lcd da postavi na 120 itd..
Ja sam stavio Oma CM10 v1.2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012654,
Sa ovim karnelom http://crewrktablets.arctablet.com/?wpfb_dl=138,
i kad se prvi put podigne iz rekaverija stavis ovo http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1509831&d=1353854532.
I radi otprilike isto samo sto imas root i CM10
ja sam umesto ovog stavio Second Test Build koji ima CyanogenMod 10, CWM, i Jelly Bean 4.2. E sad, sve to lepo radi ali Youtube mi izbacuje samo crnu sliku, kao da nema video zapisa, ali cuje se zvuk. Takodje, ni Flash Player nema slike vec samo izbacuje crni okvir. Kernel je od Prestigia, od ICS verzije 2.0.3. Da li bi pomoglo da menjam kernel ili ne znam sta, da li se nekom ovo vec desilo ?
 
Moguce da sa tim karnelom neradi. Mozes postaviti taj karnel da ga skinem (2.0.3) i ako imas 1.0.27 mozda. Probaj sa onim karnelom odgore sto sam ja postavio mozda radi?
 
Radi 1.0.27 dobio si poruke na p.m.
 
Izvinjavam se sto upadam na temu sa ovim pitanjem, ali da li ima nekog u sirem centru Bgd ko provereno dobro rutuje ovaj tablet? Znaci, moze da ostane ovaj Gingerbread fabricki firmware samo mi je potrebno rutovanje, odnosno mogucnost da koristim vise operativne memorije jer ne mogu vise da instaliram nista, apdejtujem itd. Moze na PM.
 
Da odgovorim samom sebi. :d Resio sam problem, zamenio Android 2.3 sa ICS 4 i rutovao ga. Tablet se preporodio.
 
Jos jedna mala dopuna. Posle rutovanja bateriju je praznio, otprilike, 30% brze pa sam reinstalirao os bez rutovanja i sada je ponovo sve ok. :)
 
Nazad
Vrh Dno