Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Da li 5080 pro podržava eksterne USB 3G modeme domaćih operatera?
Da li je neko vec probao i kakva su iskustva?
 
Ima li negde da se kupi zaštitna folija za ovaj 5080cpro? Jes da imam futrolu, ali žena ima velike nokte :)
 
Jel moguće da ima samo da se kupi za ipad, da nema za ove druge?
 
Izvinjavam se na prostom pitanju, ali stvarno nisam korisnik novih "pametnih"/modernih uredjaja, niti sam ikada koristio Android, a posto pikiram kupovinu ovog tableta zbog ove aplikacije interesuje me da li on podrzava ove zahteve

Requirements

An Android device with an ARMv7-A or newer CPU architecture (virtually all 1ghz+ devices)
Not rooted: Android 3.1 or higher with USB host kernel+API support
Rooted: Android 2.3.1 or higher with USB host kernel support

Supported Canon EOS DSLR
The correct USB adapter, if applicable

Hvala unapred na odgovoru :)
 
Uzeo sam danas 5080 pro, i nakon pocetnog jako pozitivnog utiska, narocito jer sam pre ovog do juce imao kineski krs, instaliram perfect viewer, startujem strip da procitam, kad ono stoji dole status bar, ne sklanja se, kakav uzas, ispadne kao 7 inca . Prosto ne mogu da verujem da nema opcije za uklanjanje status bara.
Jel ima sa nekim drugim firmware-om mozda?
 
Može li da se menja broj početnih ekrana?
Ima li mogućnost da kad se isključen stavi na punjač da se tako napuni, a da se ne uključi?
 
Skini bilo koji launcher, apex npr. naravno da može, što ne bi moglo?
 
Jel se ovaj odgovor odnosio na status bar ili za broj pocetnih ekrana?

Ima od opcija ovo:
- Hide elements as you want (persistent search bar, status bar, or even the dock)

Kada namestim da na primer double tap radi toggle status bar-a, nista se ne desava.

edit: nekako nisam obratio paznju na ovu razliku izmedju 5080b i 5080c modela, gde god sam citao svuda pise da su isti modeli samo razlika u ram-u ili sta vec, niko ne naglasava da C model nema hardverske touch dugmice. Po meni ovo je jako veliki korak unazad. Tako da ko se premislja oko modela koji da uzme, preporuka za B model , jer ima 1 inc veci ekran zbog ovog glupog status bar-a. Eto toliko, da se neko ne zezne kao ja, poz.
 
Poslednja izmena:
Sto sam uspeo sa pretragom da nadjem je da eventualno radi GMD Hidebar ili GMD GestureControl , sa tim sto bi uredjaj trebao da bude root-ovan. Takodje nisam nasao kako se root-uje 5080c model.
Radi li superoneclick sa ovim tabletom? Ili mozda neki drugi nacin?
 
Jel se ovaj odgovor odnosio na status bar ili za broj pocetnih ekrana?

Ima od opcija ovo:
- Hide elements as you want (persistent search bar, status bar, or even the dock)

Kada namestim da na primer double tap radi toggle status bar-a, nista se ne desava.

edit: nekako nisam obratio paznju na ovu razliku izmedju 5080b i 5080c modela, gde god sam citao svuda pise da su isti modeli samo razlika u ram-u ili sta vec, niko ne naglasava da C model nema hardverske touch dugmice. Po meni ovo je jako veliki korak unazad. Tako da ko se premislja oko modela koji da uzme, preporuka za B model , jer ima 1 inc veci ekran zbog ovog glupog status bar-a. Eto toliko, da se neko ne zezne kao ja, poz.

Nedostatak hardverskih dugmića i nemogućnost uklanjanja status bara su posledica prelaska na noviji Android, pošto od ICS Google forsira nepostojanje hardverskih tastera i stalni status bar. Isto ti je na većini tableta, nije tu Prestigio nešto poseban.

Takođe, mislim da ćeš i na 5080b imati stalni status bar ako uradiš upgrade na ICS, jedino ako ostaneš na Gingerbread-u ga neće biti.

Mada jeste gubitak u površini ekrana, nije baš gubitak od jednog inča, status bar nije ni 1cm visok, tako da nije toliko strašno.
 
Ljudi imam problem.Prosuo sam vodu na tablet,radio je kratko pa se zatim ugasio.u toku dana je proradio jos jednom i stavio sam ga u kesu sa pirincem da se osusi ali nista...U garanciji mi je,da li to moze da prodje?
 
da ga ja pustim da se osusi jedno,3,4 dana pa onda da ga odnesem?:)
 
Da li može root 5080b koji je na ICS bez menjanja roma, znači samo root postojećeg OSa?
 
Moze. Pravac 4pda.ru
 
Kako vi skidate fajlove sa tog foruma, meni za sve izbacuje 404 gresku, eto i za taj root fajl, doduse meni treba za 5080c .
 
@SomiKnight - http://www.slatedroid.com/topic/36909-prestigio-pmp5080c-pro-rooting/ Ovde imaš root za 5080PRO.

Inače, ja sam na par mesta neuspešno postavljao pitanje da li su 5080b i 5080PRO kompatibilni po pitanju custom kernela i ROM-a, ali nigde nisam dobio odgovor. Na jednom mestu (xteam) su mi rekli da je moguće koristiti njihov ROM namenjen 5080b ali sa Prestigio kernelom. Da li neko zna nešto o ovome?
 
@Mstevan

Znam za tu temu na slate-u, ali tamo ima samo firmware ceo da se skine koji su oni upakovali, ovo gore o cemu se prica je valjda samo root, ostaje ovaj firmware koji je zadnji samo omoguci root, ako sam dobro shvatio?

edit: mora da se registruje za download, imao sam neki account ali nije bio aktiviran, nasao sam na netu drugi, radi download.

edit2: da pitam one koji su koristili, sta im znaci da je taj root patch privremeni root? Jel radi samo do prvog restarta ili u cemu je stos?

edit3: ok nasao sam na net-u, privremeni radi samo do restarta
 
Poslednja izmena:
Pa u principu ne menja ništa, iako je ceo firmware, ne briše prethodno instalirane aplikacije (bar meni nije), isti je stock 1.0.3 rom i dalje samo root-ovan.
 
Poslednja izmena:
Evo stavio sam na 5080c pro ovaj patch za root, radi ok/
Stavio sam superuser najnoviji, busybox, sve to da bi instalirao GMD GestureControl da bi mogao da uklonim status bar po zelji.
I radi to ok.
Probao sam da ugasim i upalim tablet, i root je ostao. Tako da ne znam sta tacno znaci da je temporary.

Eto to je moje iskustvo sa ovim.
 
Probao sam taj rom pa vratio na stock jer se wifi povezivanje posle standby umesto oko 5s povećalo na 20-30s što ume da nervira. Inače root nije privremen i ne gubi se posle restarta. Ovde ima Jelly Bean rom isti uređaj kao prestigio5080 što je možda ohrabrujuće kad je u pitanju official update.
 
Meni se sa ovim patch-om konektuje na wireless posle standby-ja isto kao i pre, nisam primetio razliku.
Sta znam, ja sam mislio da je privremen jer tako pise i na njihovom sajtu, jos bolje ako nije.

A toliko je lako odraditi root sa ovim, jos i ovaj programcic za skidanje status bar-a, extra.
 
Nazad
Vrh Dno