Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Moras da proguglas. Zbog grafike nece ni jedna koja ima HD u nazivu od gamelofta da radi.
 
A jel neko uspeo da natera NBA JAM da radi? Ako jeste, ajde pomoć na PP.
 
^ da odgovorim samom sebi i jos nekome ako je interesantno...ima u Tempu.
posto sam ovih dana preturao po forumu i vise ne znam gde sam sta procitao, moracu (verovatno ponovo) da pitam da li je neko mozda radio OTA update ili mora bas preko kompa?
 
Ne radi mi "Home" taster. Kad dodirnem, zasvetli, ali ne radi, odnosno ne vodi na desktop?
 
Ako ne radi Home taster pravac servis.Mislim da je to hardverski problem.
 
Ja sam se neko vreme igrao sa Androidima 4 na mom 5080b i zakljucak mi je da ni jedan nevalja ukljucujuci oreginalni prestigiov rom. Najbolje reshenje je poslednji prestigiov 2.3 sa Go launcher hd launcherom. Radi bolje od Android 4 launchera a ostatak sistema se ponasha dobro. Ko oce da se eksperimentise moze da se igra sa raznim android 4 romovima ali za svakodnevnu upotrebu samo 2.3 rom valja. Tolko od mene
 
Ja sam vec neko vreme na mediacom 4ci i ne pada mi na pamet da se vracam na originalne ROM-ove. Tablet je stabilan, osetno brzi, radi set CPU (pa mogu da ga downclock-ujem na 400MHz, sto dodatno povecava autonomiju) i sto je najvaznije, rutovan.

Jedina mana je sto se ponekad touch zamrzne na par minuta, ali to je bas retko (od kako sam obrisao cache, ne desava se).
 
Opa, izasao novi oficijelni ROM za 5080B :)

Evo ga Change Log:
PMP5080B/BRU V2.0.3
1. New kernel with Prestigio Logo
2. New Prestigio OTA Update
3. Connect in Mass Storage mode connect only
4. Debug mode work with Mass Storage without affecting the connection to the PC
5. Volume settings crashes repaired
6. Removed GPS button in Power Widget
7. Add Zoom function in HDMI settings
8. Repair charge indicator level
9. Connection hidden network (hidden SSID)
10. Main sound level increased
11. Removed GPS satelite in Location settings
12. Removed "Battery usage data not availabler" from Battery perfences
13. Added display SN & UUID
14. Added ReLaunch the startup wizard
 
Uradio sam update danas. Kada sam ga privezao na komp prijavio ga je kao 5080cpro. A od ovih ispravki samo da se resi za pokazivenje baterije kad se napuni I dosta je. Ja sam se navikao na ovaj rom, jos samo kad ne bi bilo one crte na dnu ekrana bilo bi extra :)
 
Jel zna neko gde ima da se uzme sigurno 5080C?Ne mogu nigde da ga nadjem,jedino ga "kao" Tehnomanija ima,nemaju na lageru al kao stize "uskoro",nesto sumnjam u to.Vidim pominje se Tempo,jel ga ima u ovom na Adi?Hvala unapred.
 
Jel zna neko gde ima da se uzme sigurno 5080C?Ne mogu nigde da ga nadjem,jedino ga "kao" Tehnomanija ima,nemaju na lageru al kao stize "uskoro",nesto sumnjam u to.Vidim pominje se Tempo,jel ga ima u ovom na Adi?Hvala unapred.

pozovi maxi call centar I njih pitaj gde imaju na lageru.
 
Citam ovaj forum i ne mogu da nadjem konkretan odgovor. Instalirao sam Mediadroid, kupio Hama kabl za USB host, ali koju god periferiju da prikacim (mis, tastatura, USB fles), nikakvih reakcija. Posto ocito negde gresim, interesuje me da li: 1. Treba da bude originalni ROM za ovu funkcionalnost?, 2. Da li treba da resetujem uredjaj kada prikljucim eksterni dodatak?, 3. Da li je u pitanju neka posebna tastatura koja se mora prikljuciti? i na kraju, 4. Gde se setuje prikljucivanje istih? Hvala!
 
Citam ovaj forum i ne mogu da nadjem konkretan odgovor. Instalirao sam Mediadroid, kupio Hama kabl za USB host, ali koju god periferiju da prikacim (mis, tastatura, USB fles), nikakvih reakcija. Posto ocito negde gresim, interesuje me da li: 1. Treba da bude originalni ROM za ovu funkcionalnost?, 2. Da li treba da resetujem uredjaj kada prikljucim eksterni dodatak?, 3. Da li je u pitanju neka posebna tastatura koja se mora prikljuciti? i na kraju, 4. Gde se setuje prikljucivanje istih? Hvala!

jel taj kabl otg?
 
Biće da taj kabl nije OTG, miš, tastatura, flash se automatski aktiviraju, bez potrebe da bilo šta radiš. Verovatno imaš običan usb kabl.
 
Mora biti OTG, ja sam na zeninom kacio 3g usb modem, i radio je.
 
Pre par dana sam kupio 5080C i sve je ok osim sto se s vremena na vreme sam od sebe restartuje. I to uvek dok je u stand by rezimu, nijednom u toku rada. Zna li neko u cemu bi mogao da bude problem?
Cisto da napomenem, nudi update na 1.0.3 koji nisam stigao da odradim. Hoce li mozda prestati kad ga budem uradio?
 
Bogme, nijedan restart za mesec i pol. Uradio sam update prvog dana
 
Obavezno uradi update, pa vidi da l;i ce da se resetuje.To ne bi trebalo da se desava, ao nastavi posle update pravac servis
 
Pre par dana sam kupio 5080C i sve je ok osim sto se s vremena na vreme sam od sebe restartuje. I to uvek dok je u stand by rezimu, nijednom u toku rada. Zna li neko u cemu bi mogao da bude problem?
Cisto da napomenem, nudi update na 1.0.3 koji nisam stigao da odradim. Hoce li mozda prestati kad ga budem uradio?

Ja sam imao problem sa restartima u sleepu na 5097, ali je posle updatea na 1.0.4 nestao.
 
Takođe, moj 5097 se sa defaultnim FW ponekad resetovao dok je bio u sleep-u, retko doduše, možda sam primetio par puta.

Sa 1.0.4 više mi se to nije desilo.
 
Hvala vam ljudi, ne stizem da uradim update jer nisam pri kompu vec 3-4 dana. Cini mi se da se manje restartuje ali cim budem mogao update-ovacu ga. Inace, bas sam zadovoljan uredjajem. Za ovaj novac boljeg nema. :)
*govorim o 5080C
 
Hvala Vam za odgovore. Nisam se javljao odmah jer sam bio odsutan. Dakle, s obzirom da sam pisao i Prestigio-u negde u isto vreme kada sam postavio pitanje na forumu, odgovor sam dobio sa (zanemarljivih) 25 dana zakasnjenja. Odgovor u celosti glasi: Yes it is supported. You may use any keyboard with USB cable. You will need a special USB OTG cable to work woth 3G dongle. List of supported dongles are on our www: http://yf.value4it.com/Service_Files/TabletPC/Compatibility/PMP5080B-BRU_Supported_3G_dongles.txt
Also you can find right pinout for the cable, cause not all cables will work with our device. http://www.amazon.co.uk/OTG-Cable-Adapter-Mini-A-plug/dp/B000EORX7U/ref=pd_sxp_f_pt
Na prvom linku, nekome moze biti od koristi, da pogleda podrzane 3G donglove. Sto se kabla tice, uzeh ga u Gigatronu, Hama, no izgleda da nije podrzan (nije obican USB jer je zenski sa mini USB muskim). Ma, kako god...
 
Da li je je neko probao xteam rom na PMP5080cpro ? Ako neko ima iskustva neka napise , znam da radi na PMP5080b.
 
Da li na 5080cpro moze da se nakaci externi usb hdd (toshiba 320 gb) koji nema posebno napajanje vec se napaja preko usb porta?
Da li bi ovaj tablet mogao da pusta multimediju u takvoj kombinaciji?
Da li je neko probao?
 
Treba ti OTG USB kabel da bi ga prikopčao.
Kod mene na Prestigio 5097 (hardverski su identični, s tim da moj 5097 ima 9,7" IPS displej) sa Verbatimovih diskom od 500GB bez ext. napajanja radi, evo vidi.
 
Nazad
Vrh Dno