Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Prvo moraš da znaš za šta ti konkretno treba tablet, totalno dva različita tableta, osim po ceni totalno neuporediva, najviše zbog ogromne razlike u veličini ekrana.

Prestigio ima 8" ekran 4:3 odnosa stranice, dok Samsung galaxy s wifi 5.0 ima 5" ekran odnosa stranica 16:9, to je ogromna razlika, više nego dupla.
Samsung ima bolju rezoluciju zbog manjeg ekrana, kameru sa zadnje strane, kao i Blueetooth i GPS, trebao bi da ima i jaču autonomiju baterije.
Sa druge strane, jedina prednost Prestigio-a u odnosu na Samsung je Android 4.0 i ne uporedivo veći ekran.

Mislim da ako imaš Android telefon sa ekranom od bar 3.2" da je Samsung galaxy s wifi 5.0 nepotreban, tablet koji ima samo WiFi je uglavnom za kućnu upotrebu, a ekran od 5" je previše mali, već sad je normalna veličina ekrana telefona preko 4"..

A sta po pitanju skype-a, wifi-a? Procitao sam puno komentara, i u vecini stoji da je wifi nestabilan, a u skype-u ne rade zvucnici. I meni licno vise odgovara 5080c zbog ekrana, ali kad vidim ovakve komentare, ne bih da se zalecem.
 
Hvala na odgovoru. A da li mi mozes reci kako rade wifi i skype, posto sam procitao mnogo negativnih komentara po tom pitanju?
 
Wifi radi odlicno, ima cak natprosecno jak prijem. Skype, sa druge strane samo sa slusalicama i po mogucstvu bez koriscenja kamera sa obe strane (sa jedne je OK). Ovo drugo je, nadam se, ispravljivo firmware-om...
 
jel uspeo neko da poveze 3g, sa prestigio 5080 c pro na bilo koji nacin. Ja sam pokusavao preko wifi router sa mobilnog, ali ne vidi mi mrezu, izgleda da je problem u ad hoc konekciji. Hvala unapred
 
uspreo preko joiku-a sa ovi stora....a procitao sam vec komentar da je neko sa foruma uspesno koristio vip-ov net ;)
 
WiFi tethering sa HTC Desire-a radi savršeno.
 
pokusavao sam da povezem WMWifirouter ali mi ne vidi mrezu dok na laptop-u funkcionise. A na koji nacin moze telenorov net da se poveze jer nigde nisam video 3g opciju u settingsu. Jos jednom mislim na 5080 c pro.
 
pokusavao sam da povezem WMWifirouter ali mi ne vidi mrezu dok na laptop-u funkcionise. A na koji nacin moze telenorov net da se poveze jer nigde nisam video 3g opciju u settingsu. Jos jednom mislim na 5080 c pro.

Samo ga ubodes i trebalo bi sam da se pokrene.
 
posle 7-8 punjenj do 100%, juce je isao nesto malo vise od 10h, browser, YT, wireless 100% i brigtness ~60%.
 
planiram da uzmem u mts-u modem Huawei E1550 jel neko probao mozda na (5080 c pro)? Naravno preko OTG USB host kabala.
 
Konacno, ono pravo!

Poslednjih nekoliko dana testiram Italijanski custom rom Mediadroid 3.0 (Android 4.0.4). Moram priznati da u startu nisam previse ocekivao, ali usledilo je prijatno iznenadjenje. Obzirom da sam prethodno nahvalio XTeam 3.0 (bojim se prerano), red je da najpre kazem sta je to sto razlikuje ova dva roma, odnosno sta su prednosti svakog.

Mediadroid 3.0 pruza mogucnost izbora kernela (Prestigio ili Mediacom) pri samoj instalaciji. Po default-u se instalira Prestigio kernel. Obzirom da koristi “nas” kernel ovaj rom ima iste mane kao i fabricki Prestigio 2.0.2. Dakle i ovde se desava da se baterija napuni do 100%, i zatim pri skidanju sa punjaca ostaje znak (tj. indikator pokazuje) kao da se i dalje puni. Tu se ponovo spoji na punjac, pa otpoji i problem je resen. Fluidnost tj. brzina samog roma je poput fabrickog, dakle sporiji je od XTeam-a. Jacina zvuka je kao na fabrickom romu, dakle slabijeg je intenziteta nego na XTeam-u. Skype radi samo sa slusalicama. E ovde prestaju sve slicnosti sa fabrickim romom i sve prednosti u XTeam-a.

Prednosti Medidroid 3.0 roma u odnosu na XTeam 3.0 (ali neke i u odnosu na fabricki Prestigio rom) su:
- Ispravno pokazivanje stanja baterije (indikatora), tj. kao na fabrickom romu
- Nesto duze trajanje baterije (kao na fabrickom romu) nego na XTeam-u (ali razlika je do pola sata mozda)
- Aplikacije vide sd karticu, tj. konacno je internal sd interna memorija, a external sd ustvari sd kartica (XTeam je ovde jednako los kao Prestigio rom, tj. ne vide sve aplikacije obe memorije)
- Prilikom povezivanja na PC vide se interna memorija i sd kartica kao fles memorije (kod Prestigio kernela se ne vide istovremeno, ali se obe mogu videti pojedinacno; kod Mediacom kernela obe memorije se vide istovremeno). Podsecam da je na fabrickom romu dostupan samo mtp mod prilikom povezivanja na PC, dok ovde imate mogucnost izbora.
- Instalirao sam preko 100 aplikacija i nije mi se desilo da neku nece da pokrene, dok se na XTeam-u desavalo (mada su to bile manje bitne aplikacije, tj. one koje su imale jednako dobru alternativu)
- I ovde postoji full root ali umesto 1GB imate 1,4GB za instaliranje aplikacija.
- Flash radi bolje nego ikad pre (brze cak nego na Gingerbread-u), ali back dugme ne funkcionise u browseru, tj. najbolje da stranicu sa puno flash-a otvarate u novom (posebnom) tabu.

Eto toliko, mozda sam nesto zaboravio, ali to je verovatno manje bitno. Najbolja stvar je to sto je Prestigio obecao da ce vec u narednoj verziji firmware-a popraviti problem “indikatora baterije” i poboljsati fluidnost roma. Na taj nacin dobicemo kernel koji ce otkloniti i ove nedostatke, zatim ga instalirati na Mediadroid i dobiti fantastican rom!
Za kraj evo linka sa detaljnim uputstvom za instalaciju Mediadrod 3.0 roma:
http://smartpad810c.blogspot.com/2012/04/smartpad810crom-customics-404.html

Par saveta:
- Instalrajte fix za kameru, market i wifi nakon instalacije roma.
- Prilikom instalacije drugog kernela treba obrisati Dalvik cashe.
- Kernel se moze instalirati kao svaki zip fajl (tj. kao ovi fix-evi).
- Pratite uputstvo (tamo pise sve ovo i jos dosta toga) i ako nesto nije jasno pitajte!
 
Poslednja izmena:
Konacno, ono pravo!

Poslednjih nekoliko dana testiram Italijanski custom rom Mediadroid 3.0 (Android 4.0.4). Moram priznati da u startu nisam previse ocekivao, ali usledilo je prijatno iznenadjenje. Obzirom da sam prethodno nahvalio XTeam 3.0 (bojim se prerano), red je da najpre kazem sta je to sto razlikuje ova dva roma, odnosno sta su prednosti svakog.

Mediadroid 3.0 pruza mogucnost izbora kernela (Prestigio ili Mediacom) pri samoj instalaciji. Po default-u se instalira Prestigio kernel. Obzirom da koristi “nas” kernel ovaj rom ima iste mane kao i fabricki Prestigio 2.0.2. Dakle i ovde se desava da se baterija napuni do 100%, i zatim pri skidanju sa punjaca ostaje znak (tj. indikator pokazuje) kao da se i dalje puni. Tu se ponovo spoji na punjac, pa otpoji i problem je resen. Fluidnost tj. brzina samog roma je poput fabrickog, dakle sporiji je od XTeam-a. Jacina zvuka je kao na fabrickom romu, dakle slabijeg je intenziteta nego na XTeam-u. Skype radi samo sa slusalicama. E ovde prestaju sve slicnosti sa fabrickim romom i sve prednosti u XTeam-a.

Prednosti Medidroid 3.0 roma u odnosu na XTeam 3.0 (ali neke i u odnosu na fabricki Prestigio rom) su:
- Ispravno pokazivanje stanja baterije (indikatora), tj. kao na fabrickom romu
- Nesto duze trajanje baterije (kao na fabrickom romu) nego na XTeam-u (ali razlika je do pola sata mozda)
- Aplikacije vide sd karticu, tj. konacno je internal sd interna memorija, a external sd ustvari sd kartica (XTeam je ovde jednako los kao Prestigio rom, tj. ne vide sve aplikacije obe memorije)
- Prilikom povezivanja na PC vide se interna memorija i sd kartica kao fles memorije (kod Prestigio kernela se ne vide istovremeno, ali se obe mogu videti pojedinacno; kod Mediacom kernela obe memorije se vide istovremeno). Podsecam da je na fabrickom romu dostupan samo mtp mod prilikom povezivanja na PC, dok ovde imate mogucnost izbora.
- Instalirao sam preko 100 aplikacija i nije mi se desilo da neku nece da pokrene, dok se na XTeam-u desavalo (mada su to bile manje bitne aplikacije, tj. one koje su imale jednako dobru alternativu)
- I ovde postoji full root ali umesto 1GB imate 1,4GB za instaliranje aplikacija.
- Flash radi bolje nego ikad pre (brze cak nego na Gingerbread-u), ali back dugme ne funkcionise u browseru, tj. najbolje da stranicu sa puno flash-a otvarate u novom (posebnom) tabu.

Eto toliko, mozda sam nesto zaboravio, ali to je verovatno manje bitno. Najbolja stvar je to sto je Prestigio obecao da ce vec u narednoj verziji firmware-a popraviti problem “indikatora baterije” i poboljsati fluidnost roma. Na taj nacin dobicemo kernel koji ce otkloniti i ove nedostatke, zatim ga instalirati na Mediadroid i dobiti fantastican rom!
Za kraj evo linka sa detaljnim uputstvom za instalaciju Mediadrod 3.0 roma:
http://smartpad810c.blogspot.com/2012/04/smartpad810crom-customics-404.html

Par saveta:
- Instalrajte fix za kameru, market i wifi nakon instalacije roma.
- Prilikom instalacije drugog kernela treba obrisati Dalvik cashe.
- Kernel se moze instalirati kao svaki zip fajl (tj. kao ovi fix-evi).
- Pratite uputstvo (tamo pise sve ovo i jos dosta toga) i ako nesto nije jasno pitajte!

I jos da dodam:
- pored razlika koje je naveo autor kernela postoje jos dve. Naime Mediacom kernel ima slabiji intenzitet zvuka nego Prestigio kernel i ne radi video snimanje na kameri. Ustvari jedina prednost Mediacom kernela je to sto mozete istovremeno videti obe memorije prilikom povezivanja na PC-u (kod Prestigio kernela po default-u se vidi sd kartica, a pritiskom na dugme "turn on usb storage" na tabletu, prebacuje se na internu memoriju; kasnije da bi vratili na sd karticu morate restartovati tablet). DAKLE INSTALIRAJTE Prestigio 2.0.2 kernel!
- Instalacija deluje dosta komplikovano, ali potrebno je samo pazljivo pratiti korake i nece biti problema. Verujte mi bicete odusevljeni onim sto dobijate.
 
Jeep. I ja koristim već neko vreme Medidroid 3.0 rom, i zadovoljan sam. Kod XTeam 3.0 roma jeste zvuk bio glasniji, ali i mnogo neprirodniji i piskaviji!
Sve preporuke za Medidroid 3.0. Za sada najkompletniji ICS rom.
 
Nije mi jasno koji kernel da stavim meni je potrebno da kad je u mass storage usb da se vidi u commanderu sd kartica i nand memorija i po defaultu koji kernel je sadržan u ovom romu ili se mora naknadno instalirati jedan od ova dva(Mediacom ili Prestigio)?
 
Po default-u se instalira Prestigio kernel. Pri instalaciji roma mozes to promeniti u rk29 programu, tj. staviti da instalira Mediacom. Znaci instalira se Prestigio, a kasnije mozes staviti koji god hoces (pod kasnije mislim nakon instalacije). Sve je lepo objasnjeno. Ako ti to bas treba onda Mediacom kernel.
 
Ako neko zna podesavanja Mts data sim kartice na 5080c, neka napise, nikako da mi proradi po njihovim uputstvima.
 
Change log za narednu verziju firmware-a:

1. New kernel with Prestigio Logo
2. New Prestigio OTA Update
3. Mass Storage mode connect to PC only
4. Debug mode work with Mass Storage without affecting the connection to the PC in this mode
5. Repair crash Settings when enter to Volume settings
6. Removed GPS key in Power Widget
7. Add Zoom function in HDMI settings
8. Repair display charge level
9. Connected to hidden network (need to know all the identification and connection details of the hidden wireless network you want to connect to.)
10. Enable additional key in Lithuanian when long press are suitable key
11. Increased main level of sound
12. Removed GPS satelite in Location settings
13. Removed "Battery usage data not availabler" from Battery perfences
14. Added display SN & UUID
15. Added ReLaunch the startup wizard
 
danijeldav, jel ovo vazi za Medidroid ili Prestigiov rom?
 
danijeldav, jel ovo vazi za Medidroid ili Prestigiov rom?

Za Prestigio. Medjutim svaka veza izmedju hardvera i softvera je kernel samog roma. Tako cemo dobiti i novi kernel za Mediadroid, pa ce tako i postojeci propusti biti ispravljeni.
 
Poslednja izmena:
Od danas pa do kraja meseca i u Tempo hipermarketima za 14.900 dinara (5080C). Očigledno su nabavili neku veliku količinu.
 
Idalje samo tempo i maxi nema ga u slobodnoj prodaji......Mislim da ce cena ostati ovakva sve dok ga imaju samo oni
 
Jel pokusao neko da pokrene gameloft igrice na 5080c pro javlja da nije kompatibilan?
 
Nazad
Vrh Dno