Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Sta koristite za sms, kontakte i apn podesavanja mobile data za 3g, ibzirom da ICS za tablete nema stock settings za te funkcije?
 
jel nije problem nekom da opise kako je odradio update na windowsu xp 32 bit. u onom upustvu ima,ali samo za windows 7. znam da je slicno,ali nikako mi ne uspeva.ja saam ovako odradio,opisacu detaljno,pa me ispravite gde sam pogresio....1.trenutna verzija na mom 5080b je 2.3.1 v1.0.21,koje sam skinuo preko ota. sada sam skinuo verziju sa prestigio sajta 1.0.27. iskljucio sam tablet,drzao volume-,ustekao usb,culo se ding i nasao usb device u donjem desnom uglu. zatim sam mu naveo putanju do drajvera rk290x.inf,lepo proslo,posto je pisalo "your device ready to use". onda sam otvorio device manager i tu stoji rk290x devices,znaci dobro je proslo. onda sam izvukao usb iz tableta i otvorio program rkbatch tool 1.4,ponovo drzao minus,ustekao usb,culo se ding ponovo,ali u rkbatchtool-u nista. polje 1 ne zeleni. probao sam i drajver sa ruskog sajta koje je dao forumas kurabaja,opet isto.

Ovo sto sam ti boldovao je greska, ne vadis ga sa usb dok se on sam ne upali i kaze ti da ga skines sa usb-a :)
Kako mislim da ti rkbatch tool update tablet kada ti tablet nije povezan sa programom :)
Znaci sve ispocetka je ok samo nemoj da vadis usb dok se tablet sam ne upali i kaze ti da ga izvadis :)
 
Btw ja imam 5080c i ako nekog interesuje PES 2012 (ja sam opasan fanatik :) ) http://thepiratebay.se/torrent/6868172 skinite sa ovog torenta i pratite jednostavna upustva :)

Radi iznenadjujuce dobro, samo se prekopiraju fajlovi na sd card ili ako nemas sd card videces vec gde na tabletu sve pise na objasnjenima, instal .apk file i jeeee radi :)
Kao sto rekoh radi neverovatno dobro, nisam uopse ocekivao da ce da radi tako dobro, bez laga i skroz cool :)
Inace igra se placa 7 dolara ili tako nesto :)
 
jel imas link za jos neku ok igru koja radi na prestigio 5080 i 5097
 
Nisam jos nista drugo trazio, tek sam juce poceo stvarno da ga testiram :)
Ako bude nesto javicu :)
 
Sta koristite za sms, kontakte i apn podesavanja mobile data za 3g, ibzirom da ICS za tablete nema stock settings za te funkcije?

Kako nema ?? SGT10.1 ima sve shto si naveo a to sve mora da ima svaki tablet.
 
Meni je danas stigao Micro OTG host kabl (isti kao na slici)!
otg2.jpg

Radi USB flash i mis.. tastaturu nisam probao (nemam sa USB-om) ali pretpostavljam da radi!
 
Sta koristite za sms, kontakte i apn podesavanja mobile data za 3g, ibzirom da ICS za tablete nema stock settings za te funkcije?

Kako nema ?? SGT10.1 ima sve shto si naveo a to sve mora da ima svaki tablet.

Ima i moj Huawei tablet, ali ga na 5080c nisam nasao nigde, pa bih molio da me neko prosvetli.

Verovatno zato što i SGT 10.1 i tvoj Huawei imaju fabrički 3G i predviđeni su da imaju mogućnost slanja SMS-ova.

S druge strane 5080C i 5097 su WiFi modeli i kao i mnogi drugi nisu predviđeni da imaju iste funkcije.

U principu verovatno su mogli da ih stave, ali onda bi se drugi žalili zašto im te funkcije opterećuju sistem ako su već kupili WiFi model, a ne planiraju da koristi OTG kabl i 3G dongle. Ne možeš svima udovoljiti :)
 
Poslednja izmena:
@Mighty78: Slažem se, zato i pitam jer ću ženi i 3g preko OTG-a da osposobim, ali mi trebaju i odgovarajuće aplikacije, za proveru stanja sms-om, mobile data settings, dialer itd. Jel' neko to već instalirao?
 
Posto sam juce napokon uradio update na 1.0.27,javljaju mi se neki problemi. Muzika secka,igrice takodje,ne razumem. A sve lepo radilo sa verzijom 1.0.21. Hm. Da li je to do ove verzije ili tableta?
 
jel rutovao neko ovaj tablet? jel moze da se koristi onaj chainfire 3d?
 
Odradio sam sad i nece. Secka pa secka. A isto i u igricama(angry birds). Fora je ta da kad skinem s neta neku pesmu,on lepo pusti,bez seckanja. Ali kad ubacim sa pc-a odmah baguje. Izvadio sam i mikro sd sad,ubacio pesmu u internu memoriju isto nece. Ostaje mi jedino ics da probam.
 
Dvoumim se izmedju tableta Prestigio 5080c pro i Samsung galaxy s wifi 5.0(galaxy player) pa bih zamolio nekog ako moze da mi pomogne u izboru. Hvala :)
 
Dvoumim se izmedju tableta Prestigio 5080c pro i Samsung galaxy s wifi 5.0(galaxy player) pa bih zamolio nekog ako moze da mi pomogne u izboru. Hvala :)

Prvo moraš da znaš za šta ti konkretno treba tablet, totalno dva različita tableta, osim po ceni totalno neuporediva, najviše zbog ogromne razlike u veličini ekrana.

Prestigio ima 8" ekran 4:3 odnosa stranice, dok Samsung galaxy s wifi 5.0 ima 5" ekran odnosa stranica 16:9, to je ogromna razlika, više nego dupla.
Samsung ima bolju rezoluciju zbog manjeg ekrana, kameru sa zadnje strane, kao i Blueetooth i GPS, trebao bi da ima i jaču autonomiju baterije.
Sa druge strane, jedina prednost Prestigio-a u odnosu na Samsung je Android 4.0 i ne uporedivo veći ekran.

Mislim da ako imaš Android telefon sa ekranom od bar 3.2" da je Samsung galaxy s wifi 5.0 nepotreban, tablet koji ima samo WiFi je uglavnom za kućnu upotrebu, a ekran od 5" je previše mali, već sad je normalna veličina ekrana telefona preko 4"..
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka Prestigio 5080c Pro.Veci ekran i dosta bolja upotrebljivost.Probao sam Samsung galaxy s wifi 5.0 i radi lepo, brzo ali je 5-inca malo za tablet.Prestigio sam uzeo zeni i veruj mi veoma je zadovoljna, non stop je sa njom u tasni.
 
Ako već hoćeš tablet od 5 inča, batali Samsung galaxy s wifi i zameni svoj mobilni za Samsung Note. Tako bar nećeš vući dva uređaja.

A 5080C ima više od 3 puta veću površinu ekrana od SGS5, dolazi sa ICS, a za SGS5 verovatno ni neće biti ICS, oba imaju Cortex A8 1GHz procesore tako da se tu ne razlikuju. Moj glas bi između ta dva modela bio za 5080C.
 
Jel koristio neko ovaj tablet za duže čitanje knjiga?
 
Za mene je GB proslost, jednostavno ICS je mnogo funkcionalniji. Nisam jos odgledao ceo film na Xteam-u, ali jesam dve epizode South parka i nije pucao. Xteam 3 ima i fix koji treba instalirati odmah posle instalacije roma. Desavalo mi se da se s**** zvuk posle toga, ali jedan factory reset i jos jedan reset uredjaja resavaju problem.

Posle duzeg testiranja stock roma ICS 2.0.2 i Xteam 3 roma navodim prednosti svakog:

Prestigio:
- Mozda nesto duze trajanje baterije (Ali ovo je nemoguce proveriti zbog glupog ICS-ovog podesavanja za bateriju. Ja ne mogu da shvatim da nemam mogucnost kao na GB-u videti koliko sam dugo koristio ekran,wifi,sleep tokom jednog ciklusa punjenja. Posle svakog gasenja uredjaja ove stavke se resetuju na ICS-u i to je glupo. Molio bi nekog da me prosvetli da li postoji apk pomocu koje mogu ovo da vidim kao pre na GB-u.).
- Pokazivac stanja baterije je nesto bolji tj. precizniji, mada iskreno ne valja ni na jednom ICS romu.

Xteam 3:
- postoje podesavanja sa usb, znaci mozete da namestite da ga komp vidi kao prenosivi disk (ovo je vrlo vazno jer sugavi mtp mod ne radi na svakom kompu i dozvoljava samo prenos media fajlova)
- wifi se nikad ne gubi (retko mi se desavalo na stock romu, ali se desavalo)
- flash radi mnogo bolje nego na Prestigio-u (verzija 11.1 flash video player-a radi gotovo jednako dobro kao na GB-u)
- zvuk je glasniji i to dosta glasniji (E ovo nijedan rom nije imao, pa tako skype moze raditi bez slusalica ali samo za audio pozive. Za video pozive su opet nesto zabrljali. Ali apk tipa Talking Tom i slicne sada rade bez sluski. Cak radi i Gtalk audio i video poziv (bez sluski) ali samo ako vi zovete)
- Ovaj rom je sveukupno brzi i nece mi se desiti da mi sistem trokira (pukne browser i slicno) kada mi stigne nova por na gtalk-u ili mail dok surfujem u Dolphin-u. Zaglupljivanja su redja i ovde ima nesto vise rama za korisnika tj. 283MB naspram 272MB na Prestigio-u.
- Root (a prednosti ruta su sto mozete instalirati par najboljih apk sa marketa koje ce vam olaksati zivot tipa Titanium Backup, Root explorer i slicne), vise mesta za instaliranje aplikacija (oko 1GB naspram 500MB kod Prestigio-a) i fenomenalni Rom manager apk.

Da dodam jos linkove i upozorenje da sve radite na sopstvenu odgovornost :D :
http://x--t-e-a-m.blogspot.com/
http://www.androidworld.it/forum/altri-tablet-e-mid-android-65/%5Brom%5D%5Bxteam-3-0%5D%5Bics-4-0-4%5D%5Bmediacom-810c%5D-46159/

Update:

Mediadroid 3.0 je ipak najbolje resenje.
Jedini nedostatak u odnosu na Xteam 3.0 je slabiji zvuk (tj. kao na fabrickom romu). Ali prednosti su :
- ispravno prikazivanje stanja baterije (kao na fabrickom romu)
- PC vidi obe memorije (i internu i sd karticu, ali ne istovremeno), stim sto po default-u vidi sd karticu, a po ukljucivanju opcije turn on usb storage na tabu (prilikom konektovanja na PC) vidi internu memoriju. Fajlovi instaliranih apk sada idu na internu memoriju (tako i treba), a ne na sd karticu
...ostaje jos malo testiranja.
Rom imate ovde: http://smartpad810c.blogspot.com/2012/04/smartpad810crom-customics-404.html
Pratite uputstva, obavezno stavite Prestigio kernel, uradite fix za kameru i to je to.

Ima toliko sitnih propusta u svim ovim romovima. Ipak ovi u Prestigio-u (oficijalni rom) ih prave najvise. Ukoliko budem imao vremena, volje i znanja, napravicu jedan rom koji ce ispraviti sve nedostatake i omoguciti da sve popularne aplikacije rade kako treba. Posao je prilicno pipav i zahteva strpljenje, zato nista ne obecavam.

Molim moderatore da obrisu temu za 5080c ili (sto je bolja opcija) sve postove vezane za njega prebace tamo. Koliko god bili slicni, ipak se ova dva uredjaja razlikuju. Hvala..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno