Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

@kran: Jel' govoris o 5080c? Mene na njemu zeza opera, isprobavao sam zadnje 3 verzije, sve baguju, nece da otvaraju stranice, google ne otvara stranice, opera mini radi super.
Jel'neo isprobao 3g? Ja sam kacio telenor, vidi je ali nece na internet, verovatno je do kartice, nije data vec obicna telefonska. Danas cu da ubacim data sim da probam pa javljam.
 
Kod mene isto jedino Opera baguje i nece ni na jednu od adresa koju ja unesem. Ostalo radi odlicno!
Sta je problem sa latinicom i ima li sanse da se to regulise?

Inace sam probao i jednu od zahtevnijih 3D igara, Frontline Commando i radi dobro, samo je rezolucija igre veca od rezolucije ekrana...
 
Moj 5080C se u par dana resetovao dva puta, sam od sebe, jednom bukvalno dok je bio na stolu i puštao MP3, nisam mu ni bio blizu.

Dobio sam odmah novi neotpakovan, čak ovaj novi ima malko bolji ekran, tj. uglove i ovome uopšte ne probija pozadinsko, prethodni je imao primetno probijanje, tako da sam fino prošao.

Odmah sam uradio FW update na 1.03 sa prestigio sajta, vidim da ima sitnih razlika u meniju, nema preinstalirano Skype-a i sl.

Izgleda da FW update briše sve, tako da uradite backup prvo.
 
Poslednja izmena:
@Mighty78: obzirom da nije rutovan, backup apps+settings sa MyBackupPro?
 
Nisam radio backup, nov je uređaj, sad ga otpakovao, a ni na onom koji sam vratio nisam imao puno toga. Probaću malo da se igram kad budem imao vremena, ovaj vikend mi je bio katastrofa.
 
@kran: Jel' govoris o 5080c? Mene na njemu zeza opera, isprobavao sam zadnje 3 verzije, sve baguju, nece da otvaraju stranice, google ne otvara stranice, opera mini radi super.
Jel'neo isprobao 3g? Ja sam kacio telenor, vidi je ali nece na internet, verovatno je do kartice, nije data vec obicna telefonska. Danas cu da ubacim data sim da probam pa javljam.
Da govorim o 5080c :)
ne znam to za operu, ali meni jedino ona radi kako treba, mislim na operu mobile. Chrome mi kao sto sam vec rekao stalno ispada tj force close a i kada radi flash jako slabo i render jako slabo, tj text reflow se toliko upucava da uopste gotovo da i ne radi....
I ovaj da dodam da sam proba 3g dongle vipov i radi skroz ok...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Jedno pocetnicko pitanje - za 5080c pro imam gomilu 800x600 wallpapera, ali kad probam da ih setujem kroz gallery daje mi samo da ih kropujem i stalno ih zumira - nikako da postavim ceo wp na ekran i ako je ispravna rezolucija. Ima li neka varijanta da ih ubacim ili medju wallpapers, ili da se ne kropuju koriscenjem gallery-ja?
 
I ovaj da dodam da sam proba 3g dongle vipov i radi skroz ok...

To mi kazi... a jesi li podesavao nesto ili ti je sam sve uradio. Da li ti je sim kartica obicna/telefonska ili data, i da li ti je neki paket ili pripejd. Pitam jel hocu zeni neki jeftini mobilni internet da nabacim (ipak je njen tablet) za korisvenje kad ustreba, negde gde nema wifi.Neki predlog?
 
To mi kazi... a jesi li podesavao nesto ili ti je sam sve uradio. Da li ti je sim kartica obicna/telefonska ili data, i da li ti je neki paket ili pripejd. Pitam jel hocu zeni neki jeftini mobilni internet da nabacim (ipak je njen tablet) za korisvenje kad ustreba, negde gde nema wifi.Neki predlog?

Vip postpaid internet nije telefonska vec data :) sve je sam obavio nisam nista namestao.
Ali, nema potrebe za tim ali najstvarnije ogromno cimanje ni za sta, vec uradi sledece, posto si joj kupio tablet predpostavljam da vec ima smarthphone, kao sto sam vec ranije negde pisao svaki smartphone ima opciju da napravi od svog mobilnog interneta wifi signal. Lepo joj uplatis na karticu od telefona inernet ili ako je vec postpaid predje na neku tarifu gde ima internet i lepo bez kapla i cimanje jedan klik na telefon i klik na tablet da se upali wifi i eto ima internet na tabletu bez kablova otg i ostalih zajebancija. Ja to radim i sa svojim laptopom kada god putujem, opusteno koristim taj mobilni internet. A to je iskreno retko jer sada u svakom kaficu u svakom trznom centru u svakoj drzavnoj ustanovi tipa sud, opstina i td u svakom hotelu imas free wifi :)
To ti je moj savet :) i ubedjen sam da je ispravan i laksi a u krajnjem slucaju i lepsi :p da ti ne viri otg iz tableta pa u njega jos i usb utaknut, to ubi ponetu tableta tj njegovog lakog koristenja sa full prenosivoscu :)
 
Meni WiFi hot spot sa Desire-a preko Telenora radi sasvim pristojno, tako da je i po meni to elegantnije rešenje.

Nego jedno pitanje, jel neko uspeo da namesti da mu se Facebook event-i vide u kalendaru? Na Desire-u mi kalendar kupi sve rođendane preko FB, a na tabletu kalendar mi kupi samo evente sa Exchange-a i Google-a, ali ne i sa FB.
 
Hteo bih da odradim update na ovom 5080C međutim nemogu da instaliram 'USB drajver' koji mi je ponuđen posle prvog kačenja i držanja minusa... Imam 'unknown device' u menadžeru a drajvere kad usmerim na njih ne vidi...

Koristim 32-bitni Win XP, i pretpostavljam da je drajver koji dolazi u paketu koji se skida sa sajta samo za Win 7.
Može neka pomoć i odgovarajući USB drajveri ;)
 
Meni WiFi hot spot sa Desire-a preko Telenora radi sasvim pristojno, tako da je i po meni to elegantnije rešenje.

Nego jedno pitanje, jel neko uspeo da namesti da mu se Facebook event-i vide u kalendaru? Na Desire-u mi kalendar kupi sve rođendane preko FB, a na tabletu kalendar mi kupi samo evente sa Exchange-a i Google-a, ali ne i sa FB.

:) pa naravno kada je htc sence integrisam sa facebookom tj ima integrisanu svoju facebook aplikaciju a vanila ics koji je instaliran na tabletu nema nativnu fb aplikaciju neko samo 3th party koju skines sa neta tako da nema odakle kalendar da vidi rodjendane :) a sto se tice resenja nisam siguran, potrazi na netu malo neki drugu aplikaciju koja to radi, sednes malo I googlas sto bi rekli :)
 
Hteo bih da odradim update na ovom 5080C međutim nemogu da instaliram 'USB drajver' koji mi je ponuđen posle prvog kačenja i držanja minusa... Imam 'unknown device' u menadžeru a drajvere kad usmerim na njih ne vidi...

Koristim 32-bitni Win XP, i pretpostavljam da je drajver koji dolazi u paketu koji se skida sa sajta samo za Win 7.
Može neka pomoć i odgovarajući USB drajveri ;)
i meni isti problem,nikako da ga resim. vracam ga sutra gde sam ga kupio.
 
desava se da daju drajvere samo za aktuelni sistem...kada sam kupovao laptop dobio sam drajvere samo za vistu :/ sve jedno,ne moze zbog toga da se vrati uredjaj....probajte da skinete drajvere sa korisnicke podrske na njihovom sajtu
 
i meni isti problem,nikako da ga resim. vracam ga sutra gde sam ga kupio.

Ja imam xp I sve sam odradio nema greske I mora da radi, skinite se prestigio sajta update tamo ce biti manual folder u njemu je objasnjenje, samo pratite tacno izricito objasnjenje I nema da pogresi :)
 
desava se da daju drajvere samo za aktuelni sistem...kada sam kupovao laptop dobio sam drajvere samo za vistu :/ sve jedno,ne moze zbog toga da se vrati uredjaj....probajte da skinete drajvere sa korisnicke podrske na njihovom sajtu
ja sam probao svaki moguci drajver sa njihovog sajta,tj.od svake verzije androida koji su tu. ni jedan nece,pc prepozna tablet,ali u rkbatchtool-u nista. ne znam sta drugo osim da im vratim pa neka oni to odrade.
 
Vip postpaid internet nije telefonska vec data :) sve je sam obavio nisam nista namestao.
Ali, nema potrebe za tim ali najstvarnije ogromno cimanje ni za sta, vec uradi sledece, posto si joj kupio tablet predpostavljam da vec ima smarthphone, kao sto sam vec ranije negde pisao svaki smartphone ima opciju da napravi od svog mobilnog interneta wifi signal. Lepo joj uplatis na karticu od telefona inernet ili ako je vec postpaid predje na neku tarifu gde ima internet i lepo bez kapla i cimanje jedan klik na telefon i klik na tablet da se upali wifi i eto ima internet na tabletu bez kablova otg i ostalih zajebancija. Ja to radim i sa svojim laptopom kada god putujem, opusteno koristim taj mobilni internet. A to je iskreno retko jer sada u svakom kaficu u svakom trznom centru u svakoj drzavnoj ustanovi tipa sud, opstina i td u svakom hotelu imas free wifi :)
To ti je moj savet :) i ubedjen sam da je ispravan i laksi a u krajnjem slucaju i lepsi :p da ti ne viri otg iz tableta pa u njega jos i usb utaknut, to ubi ponetu tableta tj njegovog lakog koristenja sa full prenosivoscu :)

Problem je sto ima Nokia C3 koji nema tethering pa ne moze ni joiku...
 
jel nije problem nekom da opise kako je odradio update na windowsu xp 32 bit. u onom upustvu ima,ali samo za windows 7. znam da je slicno,ali nikako mi ne uspeva.ja saam ovako odradio,opisacu detaljno,pa me ispravite gde sam pogresio....1.trenutna verzija na mom 5080b je 2.3.1 v1.0.21,koje sam skinuo preko ota. sada sam skinuo verziju sa prestigio sajta 1.0.27. iskljucio sam tablet,drzao volume-,ustekao usb,culo se ding i nasao usb device u donjem desnom uglu. zatim sam mu naveo putanju do drajvera rk290x.inf,lepo proslo,posto je pisalo "your device ready to use". onda sam otvorio device manager i tu stoji rk290x devices,znaci dobro je proslo. onda sam izvukao usb iz tableta i otvorio program rkbatch tool 1.4,ponovo drzao minus,ustekao usb,culo se ding ponovo,ali u rkbatchtool-u nista. polje 1 ne zeleni. probao sam i drajver sa ruskog sajta koje je dao forumas kurabaja,opet isto.
 
Koliko se sećam negde na zvaničnom uputstvu za update sam pročitao da ako odradiš sve kako treba i ne uspeš da updejtuješ na novu verziju, pokušaj da prikačiš tablet preko nekog drugog USB ulaza na kompu i ponovo pokušaj.
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam negde na zvaničnom uputstvu za update sam pročitao da ako odradiš sve kako treba i ne uspeš da updejtuješ na novu verziju, pokušaj da prikačiš tablet preko nekog drugog USB ulaza na kompu i ponovo pokušaj.
i to sam probao,moja ploca na kompu je starija,tj.ima samo dva usb na zadnjoj strani.jedino ako je ploca mnogo matora. drugi pc nemam da probam.
 
E onda je verovatno problem zato što je u pitanju Win XP, probaj kod nekog drugog da odradiš update.

Mogu ti pomoći da odradiš update na 1.025. verziju, skineš update na komp, reimenuj img update file u update.img i prebaci fajl na tablet, onda ugasi tablet. Kad ga budeš upalio, tablet će naći update i ponudiće ti update na 1.025 verziju.
Koliko sam video ovaj sistem ne bi trebao da radi sa 1.027 verzijom, pošto je tamo naznačeno da mora preko njihovog update toolsa da se odradi. Mislim da može na isti način da uradiš update i na poslednju ICS verziju.
 
E onda je verovatno problem zato što je u pitanju Win XP, probaj kod nekog drugog da odradiš update.

Mogu ti pomoći da odradiš update na 1.025. verziju, skineš update na komp, reimenuj img update file u update.img i prebaci fajl na tablet, onda ugasi tablet. Kad ga budeš upalio, tablet će naći update i ponudiće ti update na 1.025 verziju.
Koliko sam video ovaj sistem ne bi trebao da radi sa 1.027 verzijom, pošto je tamo naznačeno da mora preko njihovog update toolsa da se odradi. Mislim da može na isti način da uradiš update i na poslednju ICS verziju.
aj probacu sad da odradim tako,odmah cu ici na ics. a bolji je ics od gingerbreada?
 
Kažu da je dobar ICS, ali još uvek treba još malo da se popegla, ja sam još uvek na 2.3, čekam sledeći update za ICS (za nedelju, dve bi trebao da bude) da bi prešao na njega.
 
Kažu da je dobar ICS, ali još uvek treba još malo da se popegla, ja sam još uvek na 2.3, čekam sledeći update za ICS (za nedelju, dve bi trebao da bude) da bi prešao na njega.
hvala svima na pomoći,odradio sam update na tabletu. napokon. sve šljaka sad.
 
Super, koju si verziju na kraju instalirao i kako?
 
Super, koju si verziju na kraju instalirao i kako?
uzeo sam lap top od brata,zatim sam vratio na fabricka podesenja,ponovo instalirao drajver,i stavio verziju 1.0.27. izgleda da je bio problem u mom pc-u. a toliko sam se dugo mucio,uh. nisam hteo da stavljam ics,posto sam narucio usb host adapter,pa da probam 3g stik od mts-a ako hoce da radi. posto ne znam da li ics to podrzava.
 
trebalo bi da podrzava...na kutiji od mog prestigio 5097 pise da podrzava 3g dongle a on dolazi sa ics
 
Nazad
Vrh Dno