Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Не знам да ли је неко од корисника приметио једну глупост код коришћења Скајпа. Наиме, видео приликом разговора је као у огледалу. Такође је слика у огледалу и приликом коришћења других апликација које захтевају камеру. У реду је да себе видите у огледалу пошто то олакшава орјентацију али није у реду да ту исту слику гледа и саговорник са друге стране жице. Не знам како то решити. Исти проблем ми је био и са коришћењем оне Гугл апликације за препознавање слика и објеката.
 
Meni je kamera pravila dosta problema, tako da je vise ne koristim :)
 
Italijani su napravili ICS rom, izgleda dobro ali ima previshe sitnih glicheva
 
Prestigio je zadnjim update-om kupio jos malo vremena. Po informacijama kojima ja raspolazem ICS cemo videti u prvoj polovini aprila. Italijanska verzija radi fino, ali ima puno nedostataka, treba se strpiti jos malo.

Sto se tice testa ruskog custom firmware-a ja sam prezadovoljan. Sve radi kako treba. Jedina mana je Dolphin HD. Naime desava se da aplikacija pukne bez ikakvih pravila (nekad posle 5 min, a nekad posle 2h surfovanja). Sva sreca pa je Opera mobile odlicna alternativa. Korisnik sentinel777 sa 4pda.ru foruma planira da naprvi custom rom identican zadnjem fabrickom (znaci bez dodatnih aplikacija i drugog launcher-a), stim sto bi imao full root i vise prostora za instaliranje aplikacija tj. 1GB.
 
Po informacijama kojima ja raspolazem ICS cemo videti u prvoj polovini aprila.

Evo i ovde čovek kaže na 0:25 da ćemo za 2-3 nedelje videti Android 4.0 na ovom uređaju. Tako da uopšte ne sumnjam da će izaći ali izgleda da imaju izvesnih problema. U svakom slučaju, jako dobra vest.
[YOUTUBE]uIW6OK88Yas[/YOUTUBE]
 
Neko is prestigia je upravo potvrdio na facebooku da ce biti ICS za nash tablet
 
Evo da Vam i ja potvrdim, do kraja meseca ce se pojaviti zvanican update za PMP5080B na Android 4.0.3
 
Evo da Vam i ja potvrdim, do kraja meseca ce se pojaviti zvanican update za PMP5080B na Android 4.0.3

А да ли можда знаш шта ће бити са хардверским тастерима са стране уређаја. Видим да се иде на то да се сви хардверски тастери уклоне па ми није јасно шта ће у ИЦС-у бити са њима. Да ли ће бити "мртви" или ће њихова функција бити дуплирана у ОС-у? Не знам како то функционише и да ли је то везано за конкретан уређај.
 
А да ли можда знаш шта ће бити са хардверским тастерима са стране уређаја. Видим да се иде на то да се сви хардверски тастери уклоне па ми није јасно шта ће у ИЦС-у бити са њима. Да ли ће бити "мртви" или ће њихова функција бити дуплирана у ОС-у? Не знам како то функционише и да ли је то везано за конкретан уређај.
Сигурно јмогу да их искључе, ал' верујем да ће бити дуплирано јер је при најави ICSa било говора о томе да иако се иде на избацивање тастера да ће исти ако их има моћи да се користе без проблема.
 
ICS na 5080 pa to je odlicna vest, sad jedva cekam da ga vidim. Nadam se da ce biti dobro optimizovan!!!
 
А да ли можда знаш шта ће бити са хардверским тастерима са стране уређаја. Видим да се иде на то да се сви хардверски тастери уклоне па ми није јасно шта ће у ИЦС-у бити са њима. Да ли ће бити "мртви" или ће њихова функција бити дуплирана у ОС-у? Не знам како то функционише и да ли је то везано за конкретан уређај.

Hardverski tasteri ce raditi na Andoridu 4.0, tako da cemo imati duplirane funkcije.
 
Jel zna neko gde ima da se kupi punjac za kola, za ovaj tablet?
 
Evo tablet imam vise od 4 meseca i prezadovoljan sam. Skoro je poceo indikator baterije da pokazuje pogresne vrednosti, npr. crveno ima jos 10% pa posle par minuta skoci na narandzasto ili cak zeleno sa preko 40% kapaciteta. Instalirao sam aplikaciju battery calibration (zahteva root) i postupio po uputstvu. Sada je sve kao i pre sto se tice indikatora, tj. pravilno pokazuje stanje. Nazalost nemam cime da slikam ali evo procitacu vremena trajanja baterije(jednog punog ciklusa) nakon kalibrisanja: Ukupno - 12h 17min, screen on - 8h 12min,wifi on - 7h 40min,stand by - 4h 5min. Napominjem da je osvetljenje na minimumu (sto zbog ispranosti boja - prejakog osvetljenja, sto zbog osetljivosti ociju, nikako zbog ustede baterije). Ponekad cak u vecernjim satima koristim aplikacije koje dodatno smanjuju osvetljenje ekrana, jer se javlja problem citljivosti svetlih slova na beloj pozadini.
 
Poslednja izmena:
Pozz

Kupio sam ovaj tablet pre dva dana, extra je, zadovoljan sam..Samo me zanima kako se update Android OS, kad sam ga prikljucio na PC nije me pitao nista da instaliram neki njegov program...Trazio sam po netu ali nista...

Trenutna verzija Androida je 2.3.1


Sta je potrebno da se update od programa?


Hvala unapred
Pozdrav!
 
Kažu neki da da je ovde od 4gb memorije za instaliranje aplikacija dostupno samo oko 200mb??? Kako to može da se premosti, pošto sam ako ga kupim mislio da ga napunim nekim malo starijim igricama, zbog klinca, a ovo me jako nervira. Mozda uzmem 7100c samo zbog toga, video sam jedan klip na netu gde lik igra na archos 101-u, sto je 7100c u sustini, NFS Shift bez ikakvog laga, sto me mozda i odluci da ga uzmem.
 
Ilija - dosta programa se moze "pomeriti" na interni flash ili micro SD nakon instalacije - ili instalijaj App2Sd ili mozes istu stvar raditi rucno za svaku app kroz manage apps. Drugo resenje bila bi instalacija drugor roma sa drugacije odradjenim particioniranjem flasha (npr da ti je slobodno 600-800mb) ali to je vec druga prica..
Tacno je da neke od app ne mogu odnosno ne podrzavaju app2sd - nazalost neke od njih su ogromne - isti problem imam na telefonu :) - samo navigacija je cca 30mb...
Spominju na sajtu da su u novom FW oslobodili vise mesta za aplikacije ali se ne spominje koliko
 
Kažu neki da da je ovde od 4gb memorije za instaliranje aplikacija dostupno samo oko 200mb??? Kako to može da se premosti, pošto sam ako ga kupim mislio da ga napunim nekim malo starijim igricama, zbog klinca, a ovo me jako nervira. Mozda uzmem 7100c samo zbog toga, video sam jedan klip na netu gde lik igra na archos 101-u, sto je 7100c u sustini, NFS Shift bez ikakvog laga, sto me mozda i odluci da ga uzmem.

Интерно складиште је 250MB. Али је могуће померити апликације (или њихов већи део) на интерну меморију која је већа од 2GB. Не знам колико је то складиште код 7100 и нисам сигуран и да ли Андроид 2.2 уопште подржава пребацивање из интерног складишта у интерну меморију (2.1 не може). Тако да ситуација може да буде и гора. Једино решење за превазилажење овог проблема је рутовање и тада се отвара доста могућности. Такође треба сачекати ИЦС па видети да ли ће се нешто променити.
 
I, da, kao i svi prestigio modeli kako razumem i ovo dolazi sa dosta aplikacija koje mi nece biti potrebne. Kako da ih uklonim? Neki ljudi su mi pominjali program Titanium Backup-da on moze da odradi to za mene. Kakva su vasa iskustva?
 
TB sluzi pre svega za backup i to je naravno pozeljno pre svakog igranja, medjutim on zahteva ROOT tj rutovan uredjaj - kada je uredjaj rutovan onda mozes i sam ukloniti programe koji ti ne trebaju. Nisam rootovao ovaj tab ( koristim druge uredjaje) tako da ce ti neko drugi iz ove teme sigurno pomoci..
 
I, da, kao i svi prestigio modeli kako razumem i ovo dolazi sa dosta aplikacija koje mi nece biti potrebne. Kako da ih uklonim? Neki ljudi su mi pominjali program Titanium Backup-da on moze da odradi to za mene. Kakva su vasa iskustva?

Опет исти одговор: рутовање. Али тада вероватно губиш гаранцију.

P.S. На овој теми имаш неки руски фирмвер. Колико се сећам он је скидао нека од ових ограничења.
 
Poslednja izmena:
ovaj?
Kod:
http://rapidshare.com/files/19328218/PMP5080BRU_V1.1.21.1_20120130.img
 
Da to je taj firmware, ali skini ga odavde, brze ce ici http://www.mediafire.com/?qvsjdemvdr28t6d.
Prati uputstva sa 4pda.ru foruma i to je to. Obavezno koristi tools 1.4!!! Ovaj firmware skida sva ogranicenja jer je full root. Mane su: previse mesta za aplikacije (cak 1GB) na ustrb interne memorije; cudno ponasanje Dolphin HD browser-a, odnosno nestabilan rad. Prednosti nije potrebno isticati.. Za sve informacije salji pm
 
Poslednja izmena:
da, to će biti zabava, sa mojim poznavanjem ruskog. aj neka skracena verzija za nas nepismene.
 
Ja bih ti savetovao da sacekas ICS, bice u narednih 7-10 dana. A sto se tice ruskog, pa postoji google translate (naravno ni ne pokusavaj srpski vec engleski).
 
Nemojte nista da piste preko PM, sve ovde kucajte, ja pomno pratim desavanja i upijam informacije :d
 
Ja bih ti savetovao da sacekas ICS, bice u narednih 7-10 dana. A sto se tice ruskog, pa postoji google translate (naravno ni ne pokusavaj srpski vec engleski).

Dali je moguce da prestigio dobije update na ICS pre Samsung GT 10.1 ?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 2 Beta-2
 
Nazad
Vrh Dno