Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

A sta ima bolje za 200 evra?
 
Waytek xpad100, Archos 70 internet tablet...moj nook :D

SGS II powered by Lite'ning 6.1
 
Al ovom je veci
ekran :)
 
Kako je moguce da MultiPad PMP3084B ima 0.4'' veci ekran, 1400mAh manju bateriju i opet ima mnogo bolju autonomiju nego 5080b?
Da nije ovo neka greska u specifikaciji?
 
Kako je moguce da MultiPad PMP3084B ima 0.4'' veci ekran, 1400mAh manju bateriju i opet ima mnogo bolju autonomiju nego 5080b?
Da nije ovo neka greska u specifikaciji?

Jedino sto ima "gladniji" procesor, ali ne bi trebala tolika biti razlika...mrzi me sada da jurim potrosnju procesora...

SGS II powered by Lite'ning 6.1
 
Ili je Kinez malo "pogresio" specifikaciju baterije ;)
 
Pa ne verujem, kad jedna od glavnih prednosti u odnosu na stariji model se navodi povecan kapacitet baterije i bolja autonomija, a ovamo pise ta je autonomija do 4h...totalno nelogicno.
@djurkas
Ne verujem da je razlika u potrosnji procesora toliko drasticna, odprilike 50%...

Ocigledno je da cemo ovu ''misteriju'' razresiti tek kad se pojavi u prodaji.
Ako je autonomija slicna ostalim tabletima (6-7h), onda mislim da ovaj tablet nije losa kupovina
 
A jedno pitanje. Sta je sa Android aplikacijama za ovakve (odnos 4:3) uredjaje? Pretpostavljam da za programe nije problem ali sta je npr. sa igrama posto je rezolucija razlicita od one na ostalim 16:9 uredjajima?

P.S. Inace, negde na netu sam video da mu je cena 215 evra.
 
Preporucena maloprodajna cena ce mu biti 199e, to mi je poslao lik koji radi u Prestigiju, i da ce se u prodaji naci u toku ovog meseca
 
Izgleda da ce se nakon 2 meseca zakasnjenja ovaj uredjaj napokon pojaviti u prodaji. Nekakav video demo (tesko se moze nazvat review) se pojavio na ovoj adresi:
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=zG89xw8IIGA
 
Moje misljenje je da je prestigio izgubio trku u ovoj srednjoj klasi.Mislim OK je ovo tablet ali realno za ono sto nudi po meni je skup.Licno bi pre uzeo lenovo A1.Prvo baterija na lenovo je 7h dok je na ovom 4h , zatim rezolucija je na lenovo 1024x600 a na prestigio 800x400 , zatim lenovo ima gps i bluetooth dok prestigio nema, zatim ima bolju kameru lenovo i ima prednju kameru.Takodje lenovo se moze kupiti i sa 16 gb memorije dok prestigio ima samo 4 gb.

Znaci u svakom pogledu A1 je bolji.Cak i ako bude 200 evra kod nas opet je bolje nego prestigio za iste pare.Koliko sam video na sajtu lenova A1 kosta 180 evra sa 16 gb.Znaci nema razmisljanja oko ovoga.Prestigio je jos uvek u proslosti.Mozda pre par meseci je ovo moglo da prodje kao low cost tablet ali sada jok.I arnova G2 i waytek su bolji.G2 ima vise interne memorije i baterija mu je jaca a opet je cenovno 130 evra na spram ovih 200.

Mozda ako bi ubacili nove modele a ovaj spustili na 100 evra mogli bi da se ubace u trku ali ovako nema teorije....Mislim da ako lenovo ovde dodje sa cenom od 180 evra za bilo koju verziju unistiti sve tablete koji se sada prodaju do 200 evra.Jednostavno od A1 ne moze bolje za taj kes........
 
Postoji samo jedan problem sa Lenovom - hoce li ga iko uvoziti kod nas?

Arnova G2 je po Gizmorovim recima (i nije bio jedini koji je to ovde rekao) uredjaj sa uzasnim digitajzerom. Zaista ne zelim da pritiskam nesto 3 puta da bi proradilo, radije cu dati vise para. Na tabletu je, po mom misljenju, ekran bar pola proizvoda, pa onda baterija, pa onda sve ostalo. Zato se i nisam odlucio da cekam Acer Iconia Tab A100 kada je predstavljen, nego sam kupio Samsunga.

Slazem se da je ovaj konkretan model iza svog vremena, ali i nase trziste je krajnje siromasno sto se tice ponude povoljnih uredjaja.

I dalje stoji da Waiteq zvuci bolje...
 
A sto ne bi?Pa kad je poceo ovde da se prodaje ebook reader prestigia neko je okacio achos tablet i rekao - evo sta se prodaje napolju.Dal je tada neko pomislio da ce ovde da se prodaju archos tableti.Ne mozemo odma da ocekujemo da dodje kod nas.Treba da prodje jos vremena.Sto se tice G2 modela tacno je to sto pricas ali opet archos polako ali sigurno grabi napred.Plus racunaj da je 130 evra za tablet koji oni nude dzaba.

Racunaj da je do juce najgori netcat kostao 170 evra a sad vec za 130 evra imas duplo bolji tablet.Sto se tice samsunga - svaka roba ima svoga kupca.Ako si ti zadovoljan sa njime onda nema sta i da razmisljas.Pa i ja sam uzeo dell xps laptop za 47 000 din pa sad za te pare mozes dobiti duplo bolji hardver.To je sve normalno.Al vazno je da sam ja zadovoljan sa njime i da sluzi.Ne mozes porediti samsung galaxy tab i lenovo A1 i G2 jer to nisu iste klase uredjaja.

Prvo P1000 je 320-380 evra dok je ovaj 140 evra.Takodje P1000 je gsm i 3g a ovaj nije.To je ogromna razlika......Ovde se prica o borbi tableta klase do 200 evra.Normalno da je samsung galaxy tab ili asus transformer bolji.Treba porediti samo uredjaje iste klase i iste svrhe.Samsung je u jednom domenu odlican a u jednom nije.Na primer dell streak 10 pro je bolji tablet od samsung galaxy tab-a P7500 i jeftiniji je.E to se moze porediti.A porediti mercedes S klasu i fiat punta je nemoguce........Kod racunara uvek vlada ono pravilo"Joj samo da dodam jos 10 evra i uzecu bolje".Tu nema kraja.Ako uzmes P1010 onda kazes pa dodacu jos malo pa cu uzeti P1000.Pa onda kazes pa dobro ako dodam jos malo mozda bolje da uzmem asus transformera.Pa dobro ako dodam jos malo uzmem dock.Pa dodam jos malo pa uzmem ipad2.Pa bolje da kad vec imam wifi imam i 3g ipad2.....I tako u beskonacnost....

Znaci treba da svako vidi sta njega zadovoljava.Ako ga zadovoljava samo prosek onda ne treba da daje vise od 170 evra.Ako ga zadovoljava samo najbolje onda bolje da ceka i kupi najbolje nego da vecno bude nezadovoljan.Za 130 ili 170 evra ne moze se ocekivati cudo.Mora da postoji neka stvar koja je losa..........
 
Zapravo, vise sam kukao na nase trziste :) A kada sam pominjao moj Samsung, rekao sam koji su me kriterijumi pogurali ka njemu, umesto da uzmem jeftiniji ali mocniji Acer ako malo sacekam. Odnosilo se na ekran koji je pominjao Gizmor na Arnovi G2 i koji meni deluje jako lose, pre cu da uzmem slabiji uredjaj sa boljim odzivom na dodir. Ili da dodam jos malo para i izbegnem onaj od 130e ako ekran nije dovoljno dobar. Ipak je baterija supervazna za mobilnost, a ekran za, pa, sve u sustini, ceo osecaj rada sa njime. Zato mi se Arnova ne svidja vise od ovog.

Za Lenovo se i ja nadam da ce se pojaviti kod nas. Nije da ce mi trebati kada vec imam Samsung, ali ako dodje, ko zna sta ce jos doci. Mozda Thinkpad Tab? Archos G9? Veca ponuda na trzistu omogucuje i pad cena, i veci izbor i jeftinih i skupih uredjaja (koje ponavljanje sa moje strane, ha).

U svakom slucaju, poenta je bila, mislim da Arnova nije bolji model zbog tog nikakvog ekrana, ali neki Archos 70/Prestigio 7070c (sa garancijom za slucaj da ima problem sa belim ekranom), kao i onaj Waiteq zaista zvuce kao bolja alternativa. Jos samo da neko testira taj Waiteq. Istina, ne moze se ocekivati za ove pare Samsung kvalitet (sto su nas lepo potsetili u drugoj temi :)), ali ne bih uzeo uredjaj sa previse losim ekranom nikad, ma koliko povoljan da je. Hardver moze da varira i moze da se na njemu ustine bez problema, ali ekran preko kog odradjujes komunikaciju sa celim uredjajem mora da bude makar zadovoljavajuci, ako ne dobar.
 
@Johnnny

Sve zavisi ko kako razmislja....Neko ce pre uzeti MSI laptop za 240 evra po cenu da mu ne radi nista a neko opet ce ili uzeti HP elitebook za 1000 evra ili nece uzeti nista.Tesko je razmisljati o ljudima i kako oni razmisljaju.Ja sam nekada isao logikom jeftino i dobro a sad idem logikom skuplje i kvalitetno....Jednostavno puno sam se puta opekao sa jeftino a dobro tako da vise tako ne razmisljam.Medjutim bez obzira na moje ili tvoje razmisljanje moraju postojati uredjaji koji pripadaju slabijoj klasi.I super je to sto za 130 evra mozes da kupis tablet.Jer da na primer postoji samo ipad2 ja iskreno sumljam da bi ikad i kupovao tablet.

Jednostavno ja zelim kvalitetno i skuplje medjutim ne zelim da dajem 500 ili 700 evra za stvar koja mi sluzi za igranje......No da ne bezim od teme dacu komentar u vezi cene ovog tableta.Ja iskreno mislim da opet nije jeftino.Jer arnova G2 nudi bolje za manje $.Osim tog 1 inca vise ovaj uredjaj je losiji nego G2.A sad s obzirom da je prestigio prakticno isto sto i archos vuce me razmisljanje koja je poenta uopste uzimati ovaj tablet.Po meni realna cena ne bi smela da bude veca od 130 evra.A i onda ne bi bio konkurentan..........
 
Pa nije bash isto... Prestigio je, hm, kiparska marka, koja prepakuje modele Archos 70 i Archos 101, koje zove PMP7070c(i) i PMP7100c. Ostali modeli im nisu Archos (pojma nemam sta su). Arnova, sa druge strane, je kineska kompanija koja radi po Archos licenci. Ali nisu isti proizvodi.

I hej, ja imam MSI laptop! Dobro, jeste se malo raspao, ali jos radi iako je godinu dana star :) Nisam mogao da nadjem drugu 12icu u tom trenutku :)
 
@boora81 Ovo što si pričao o kvalitetu i ceni postoji ona engleska poslovica: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari, ali nemora da znači da sve što je jeftino to automatski i ne valja, onda postajemo snobovi i to nije baš cenjena osobina...

Izgleda da Arnova g2 postaje cenovni reper a zaobilazi se činjenica da ima loš ekran (kontrast i digitajzer) , uzimajući to u obzir on je delimično faličan proizvod i teško da može da posluži za upoređivanje. Za 170 evra ukoliko se ovaj prestigio pokaže kao kvalitetan biće itekako zanimljiva kupovina (do dolaska lenovo A1).
 
@LoverBoy
Prestigio 5080 vec ima u ponudi jedne nase firme. Samo su zacepili cenu na okruglo 21000din.
 
Poslednja izmena:
@LoverBoy
Prestigio 5080 vec ima u ponudi jedne nase firme. Samo su zacepili cenu na okruglo 21000din.

Neće to biti skuplje nego kao što je na prestigio sajtu - par evra gore max, tako je bilo kad su u pitanju ostali njihovi tableti, a prodavci mogu da stave cenu koju hoće ako jedini imaju neki proizvod - možda neko i kupi :D
 
@LoverBoy


Nisam mislio da je sve sto je skupo dobro.Na primer jedan lik je uzeo napajanje chieftec od 200 evra od 1000W i crklo mu je posle garancije.Posto je popravka ultra skupa lik je bacio napajanje.Dok eto mozda nekom bluberry napajanje radi 5 godina ili meni je rex power radilo 6 godina na starom racunaru.A rex power napajanje kosta 10 evra dok bilo koji bolji chieftec kosta bar oko 50 evra.

Takodje i moj vivax dvd player radi bez greske a moj drugar je kupio za 100 evra i crko mu je.A ja sam moj platio 20 evra i radi.I pre njega sam imao vivax i crko mi je posle 3 godine i to sam ga ja zeznuo jer ga nisam nikad gasio na power a vivax taj model je imao neku foru da kad radi na stand by on i dalje vrti disk...I pored toga je radio 3 godine a ovaj sad radi i dalje.Znaci ne mora da sve sto je skupo i dobro.

Ali fora je ta sto pored tog dvd playera kojeg jesam platio malo sve drugo sto sam kupio jeftino crklo mi je.Pocevsi od MSI laptopa preko flash usb-a ,napajanja frontier ,noname hdd rack-i....Znaci ipak je % crkavanja jeftinih stvari bio veci nego skupljih.Na primer kupio sam neku liniju jeftinu i nisam pustio sve zajedno 100 CD-ova i crko je laser.Znaci koliko $ toliko i muzike.A sto se tice tableta ne mislim da je G2 ili A1 los samo jer je jeftin.Jednostavno oni samo nude za svoje pare maximum.

Da na primer nude za 130 evra asus tranformer onda bi se zapitao dal tu nesto smrdi.Al za ove pare to je to.Nije to nista specijalno dobar tablet da bi se ja zamislio zasto je tako jeftin.Takodje ja izuzetno cenim lenovo firmu i ne mogu da tvrdim ali verujem da ce taj tablet biti sasvim dobar.Iskreno i ja sam u velikoj nedoumici dal uzeti A1 ili ici na samsung galaxy , transformer i....Kod G2 mi se jedino licno ne svidja taj odziv ekrana.Video sam odma na snimku da lik bas stiska ko manijak da bi usao u neku app. :)
 
@bora81 Ti se baš nisi odredio oko cene jer razmatraš tablete od 130 do 400 evra, moraš prvo rešiti dal ideš na entry level (130-200 evra) ili ove mainstreem (400+evra ) jer su te dve kategorije neuporedive što se kvaliteta tiče.
Vidim da imaš i desktop i notebook pa predpostavljam da si neodlučan za koju se cenovnu kategoriju od ove dve opredeliti, prvo moraš da odrediš koliko si rešio da pukneš pa onda da vagaš opcije..
Ja sam bio u istoj situaciji ali sam rešio da uzmem neki od jeftinijih iz razloga što mi tablet nije preko potreban komad hardvera ali bi mi bio od koristi u nekim trenucima, vagam već par meseci iz razloga što svaki od ovih tableta ima nešto što te odbije od kupovine, prvo je bio netcat pa prestigio pa archos sad arnova sve u nadi da će se pojaviti nešto "zaokruženo" a povoljno ali izgleda da je za nešto tako ipak potrebno da bude brend (lenovo).

Videćemo ovaj prestigio ako bude odgovarajuće cene (i kvaliteta) može biti jedna od opcija.
 
Nisi daleko od istine :D U pravu si 100%.Fora je sto imam i laptop i desktop i smart telefon tako da mi sad jedino fali tablet da zaokruzim.Tablet mi treba za citanje i to me realno najvise zanima.E sad to dal moze da potera igru neku to me ne zanima.Igre igram na desktopu tako da mi je nevazno.Sto se tice 3g-a to ne koristim ni na telefonu tako da me i to ne zanima.Takodje ne treba mi ni gsm jer telefon vec imam tj bolje reci imam 2 :D Prakticno bi me 100% zadovolji tablet lenovo A1.

Znaci realno mi bolje i vise ne treba.E sad tacno si rekao to za razliku.Velika je razlika izmedju 3.0 androida i 2.3 a takodje i o kvalitetu uredjaja , baterije i.....Baterija mi je jako vazna i vazno mi je da tablet ima kvalitetnu sliku i dobru rezoluciju.Najgore od sve price sto bi ja mogao dati i do 300 evra ali fora je sto je to ona tampon zona.Ocu da kazem da vredi ili dati 380 evra ili dati 170.Izmedju je veliko nista.Izmedju je jedino galaxy tab ako upecas da kupis na crno.

Znaci nisam do sad video nista za npr 250-280 evra da je bas bas dobro.Znaci ili ima G2 i prestigio za 200 evra ili ima asus transformer za 380 evra.U principu najteze mi je palo to sto je drug prodavao transformera za 320 evra(mogao sam ga dobiti i za 300 evra da sam se cenkao) a nisam imao $......No u sustini vazno je da tableti polako ulaze kod nas na trziste.Nego ne znam dal si video novog dell streak 10 pro.Za sad pise da se prodaje samo u Kini.Cena mu je 340 evra.

E sad ne verujem da bi kod nas bio ispod 500 evra znajuci nase "postene" uvoznike medjutim ako bi bila sansa da se pojavi za te pare to bi bio super potez.Videcu da precesljam forum pa da okacim temu ako nema.Za sad sam video da ima dell streak 5 i 7.Btw tablet je savrsen. :)
 
Kazes, najpotrebniji ti je za citanje? Tu ti je ekran ipak glavna stavka. Ako je iko citao sa losih ekrana, to sam ja (da, poceo sam da citam sa telefona jos dok sam koristio Nokiu 7600, verovali ili ne), ali ipak, mnogo ti znace uglovi gledanja. Ako je tablet los na ovom polju, malo ga okrenes i vec se slika kvari... Nekima mozda i ne smeta, ali meni to ubija dozivljaj. Takodje, rezolucija je znacajna. Opet, ja sam za ovo koristio i Palm V (maznut od sa ovog vam foruma poznatog Dandyja), koji nije bash bio bog rezolucije i moguce je (neuporedivo bolje nego na mojoj matoroj Nokiji), ali sa danasnjom tehnologijom, retko za ovako nesto potezem i HTC Legend. Kvalitetan ekran ti vise nego znaci, a svi uredjaji koje sam koristio do sada su imali bolje uglove gledanja od jeftinih tableta.
 
Sto se tice Arnove 7 G2, dobio sam je pre par dana i mogu reci da apsolutno nikakvih problema nemam sa digitajzerom, ekran je apsolutno precizan i odgovor je trenutan. Verovatno je na testu bio falican primerak (ili sam ja srecan sto sam dobio ispravan :D).

P.S. da ne bude zabune, znam kako treba da radi kapacitivni ekran, imam i Samsung Wave, a koristio sam i tablet sa rezistivnim ekranom.
 
Poslednja izmena:
Tablet mi treba za citanje i to me realno najvise zanima.

Ako ti je citanje primarna funkcija, i ako vec imas smartphone, laptop, desktop za ostale poslove, igre, zabavu, net, onda bi mozda trebalo da razmislis o nekom citacu digitalnih knjiga sa e-ink ekranom. Prikaz je stvarno nadrealno dobar, bukvalno kao da gledas u list papira, ne zamara oci, lepo se vidi na dnevnom svetlu, a na suncu jos bolje, a baterija traje... i traje... i traje... ;) Baterije na ovakvim uredjajima traju po nekoliko nedelja. Plus su uredjaji maksimalno mobilni, ekrani su im oko 5", sto znaci da mogu da stanu u dzep bilo koje jakne, a leti u torbicu, pa mozda cak i u dzep pantalona, ako bas zatreba.

Do sada je mala prepreka za kupovinu e-readera bila cena, bar po mom misljenju, zato sto su kostali izmedju 150-200 evra na nasem trzistu (skupo za uredjaj koji je "one trick pony"). Medjutim, sada sa pojavom novog kindle-a koji kosta 79$, to je vec cena o kojoj vredi razmisliti. 79$ = 5600 dinara (kod nas ce, naravno, cene biti nesto vece, ali neka budu 79 evra i bice super). Na sajmu tehnike u bg-u sam video na prestigio standu nove modele citaca koji se ocekuju uskoro u prodaji, a koji ce kostati oko 70 evra (tako mi je rekla zgodna i lepa hostesa ;) ). Tako da mozda tebi vredi da jos malo sacekas pojavu novih e-readera na nasem trzistu, po novim cenama, pod uslovom da te zanima ta vrsta uredjaja.

Sorry svima za mali off-topic. :)
 
Poslednja izmena:
Air-max je zapravo izneo validan argument, slazem se. Eto, nije mi to palo na pamet, a toliko vremena sam hteo da kupim e-reader. Sta tableti uradise na trzistu :)

Ako pogledas najjeftinije modele (sa kolor ekranima), ako ne znas sta gledas, ostaces odusevljen svim onim sto nude. Ali najgora njihova mana ce biti upravo citanje... Dobar ebook reader mora da ima e-ink ekran (i svi danas dostupni su monohromatski). To cudo izgleda maltene kao da citas sa papira... I zaista fenomenalnu bateriju (neki uopste nemaju osvetljenje ekrana, neki mogu da ga potpuno ugase danju). Koji god tablet da uzmes, ebook reader ce ga pobediti u ovom polju. Jesu manji, ali su pravljeni da fenomenalno prikazu tekst i u sustini nista vise, sve preko toga je (po meni nepotreban) bonus.

Ako ti treba uredjaj koji ce da radi vise stvari, tablet je bolja opcija, ako ti treba samo da citas knjige, ebook readeri su definitivno mnogo bolje (ijeftinije) resenje.
 
Nazad
Vrh Dno