Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
Ajde jos pre vremena da otvorim temu za igru, mada je igra jos u najranijoj mogucoj fazi i tek se skupljaju investitori koji ce da uloze u nju. Inace, igra je projekat Slightly Mad Studios-a a naziv igre predstavlja to sto ona i jeste. Igra koju finansira zajednica i koja odredjuje njen sadrzaj.

The studio will be offering investment options that will fit any budged, starting out with a 5€ option ending with gold-level commitment of 1000€ and beyond. All investors will be getting access to downloadable development builds throughout the development process, the level of investment will determine the amount of influence each member has though.

While every investor will get to vote on the direction the new title will take, gold members get to participate in board meetings where the bigger calls will be made, always considering the requests from the regular investors. Gold members will even get source-code access to the simulation while smaller investors will be given script access to play with.

C.A.R.S will be used the stripped-down Shift 2 Unleashed engine as starting point, as the team will be adding new modules to it during the course of the development process, including a new DirectX 11 renderer, a new physics engine and new AI. Slightly Mad Studios expect a development cycle of at least 12 months until the finished product is ready, however all investors will be getting access to development builds throughout the process to keep everyone entertained.

Engine za igru ne treba da razvijaju jer ga vec imaju kao stopostotno vlasnistvo, a jedino ce naknadna implementacija dx11 renderera biti dodata kao i sto igra takodje ne znaci da ce da bude pc only vec je i porting na ostale platforme veoma moguc. U sutini koliko para i ideja, toliko i simulacije. :D

GSUJJ.jpg

CARS2.jpg

CARS1.jpg


Model Lotusa koji ce da ima toliku detaljnost i u igri... dx11 render i neki 250k poligona.
 
Poslednja izmena:
Slike su apsolutno brutalne !
 
Ja pojedem tog lotusa ako stvarno bude izgledao tako... na ekranu sa jos 20ak takvih formula... stazom koja mora da bude slicnog kvaliteta... proracunatom fizikom , zvukom i optimizovanim net kodom :p

Licno , pozdravljam najavu svake nove simulacije. Narocito kada krecu od toga sta zeli zajednica , a ne da mi kao kazunori nagura 30 verzija rx7-ice , koje sam mogao tuningom da sastavim od jedne , osnovne verzije :p
 
Verujem da ce da izgleda tako posto i lici kao da je pravljeno u shift 2 engine-u, ali sa jos 20 takvih ce biti veliki performance eater, a i bre igra se pravi bez multiplatforming ogranicenja pa je i logicno da izgleda napredno. A i shift 2, kad smo vec kod engine-a stvarno izgleda za respect. Za fiziku kazu da imaju ogroman potencijal i proracune jos od shifta, ali igra je od strane EA morala da se okrece u drugom pravcu. Posto community zeli i reli u ovom paketu, Eero Piitulainen jedan od ljudi koji je radio fiziku za RBR je zaposlen odavno u SMS-u ulivace poveranje u startu. Inace, glavni i odgvorni kaze vozila i licencirane staze ce da se kupuju od investitorskih donacija i moci ce verovatno da se napravi impozantan skup vozila i staza.
 
Poslednja izmena:
Ovo mi je trenutno u favoritima, svakako igra vredna paznje u buducnosti. Bar sto se tice PC patforme.
 
Verujem da ce da izgleda tako posto i lici kao da je pravljeno u shift 2 engine-u, ali sa jos 20 takvih ce biti veliki performance eater, a i bre igra se pravi bez multiplatforming ogranicenja pa je i logicno da izgleda napredno. A i shift 2, kad smo vec kod engine-a stvarno izgleda za respect. Za fiziku kazu da imaju ogroman potencijal i proracune jos od shifta, ali igra je od strane EA morala da se okrece u drugom pravcu. Posto community zeli i reli u ovom paketu, Eero Piitulainen jedan od ljudi koji je radio fiziku za RBR je zaposlen odavno u SMS-u ulivace poveranje u startu. Inace, glavni i odgvorni kaze vozila i licencirane staze ce da se kupuju od investitorskih donacija i moci ce verovatno da se napravi impozantan skup vozila i staza.

To zavisi od donacija, sto je i dobra i losa vest:
- dobra, zato sto ce zajednica verovatno birati vozila.
- losa , zato sto ce se cekati da se nakupi investicija za neko vozilo/stazu.

Znam kada se pojavljivao iRacing , koji je jos uvek neprikosnoven po pitanju preciznosti staza (laserski skenirane) , da su izjavili da skeniranje jedne staze kosta vise od 200 000$.
Tempo kojim se kod njih stancuju staze i nije baz zavidan a irRacing je sada vec ozbiljnija racing zajednica, sa dosta pretplatnika i pozamasnim konstantnim prilivom sredstava.

Da ne mislite da sam skeptik, ali za razvoj cars-a ce biti potrebno dosta vremena. Ako u medjuvremenu puste jos neki shot ili trailer tim bolje :d
 
Vidis u tome i jeste fora. SMS vec ima kao vlasnistvo engine i sa njim staze i vecinu modeliranih vozila samo je pitanje licenciranja. Po recima onog Ian-a, licenciranje staze ide od dzabalesku do 50k. Iracing je imao i razvijanje svog engine-a i verovatno se tu debelo ugradjuju kao i za sve sto su morali da rade ispocetka. Ovde je vec to sve pripremljeno i samo stize nadogradnja i izbor vozila. Dakle mnogo troskova koje iracing fura i zaradjuje na tome ovde u startu otpadaju. U sustini ja samo prenosim reci Ian Bell-a i njegovog izjasnjavanja sa nogripracing foruma, da posle ne ispadne da nesto nije stopostotno tacno. :D
Inace, imam neki osecaj da ce ova igra brzo da napreduje, pre svega sto se javlja gomila modera i dizajnera kojima ce ovi da daju honorarne poslove i sto vec imaju sa cime da rade.
 
iR nije pravio svoj engine vec je uzet od nascar 2003 (ako se dobro secam) , samo je delimicno modifikovan (veci broj poligona , texture , noviji dx...) fizicki model je posluzio kao osnova ali je evoluirao tokom razvoja. Staze i vozila su pravili oni sami.

No ok , daj boze da bude kako ti kazes. :d Vise posla za moj G25 :p
 
Poslednja izmena:
80c978ea39f8fe7b4558263e.jpg

fd4ymfjgwaeneehmqpmna.jpg


These are 'garage/menu' shots. We're aiming for the in game experience to be every bit as good with full DX 11.

For the garage we turn everything up to 11. It's basically a test bed for what is possible. As the car is static and only the camera moves we can bake in lighting and shading them map it to the surfaces based on view angle. We then interpolate in between as you move the camera to different viewpoints.

On the reflections. We'll be using much more detailed reflections than we had in Shift 2 and they were already up there with the best. We blend 6 way dynamic emapping with image based lighting and create a map that then fits both the scene and the lighting in that area of the track perfectly. This is then of course overlaid with the shadows as appropriate and the moving clouds which will also cast shadows as appropriate. We're also upping the resolution of the reflections by a factor of 4 on the best PC's.

Seriously though, remember we're probably shipping in 18 months or so. aiming to be great on the best around now means we will be great on PC's a generation or two lower on the GPU ladder. Which can only be a good thing.

By 'great' I mean genre defining, best ever, etc. May as well aim high!
 
I jedan dobar Q&A za sada:

What is C.A.R.S.?
C.A.R.S. = Community Assisted Race Sim. The game will be funded by and developed in close cooperation with the (sim) racing / gaming community. People can invest an amount of money up-front, entitling them to receiving profit and taking part in testing of weekly game builds. Depending on the magnitude of his/her investment, an investor has a bigger or smaller voice in what content will get into the game. The game starts as a base game with a few cars and tracks, and will be expanded from there depending on what the community decides.
The game will be free-to-play, with paid extra content (microtransactions).

How can I invest?
Everything will be explained soon on the website www.wmdportal.com

What platform will it be developed on?
The game will be developed on PC, DX11, and back-ported to DX9 and consoles.

Will it be a hardcore sim or arcade?
In the end that will be decided by the community/investors, but the initial aim will be a full/hardcore sim with aids and adjustments to cater for the casual player as well.

Will the game have surround sound?
The game will use a 3D Sound system is using fmod so 5.1 and 7.1 are supported.

What will the graphics engine look like?
The graphics are DX11 including FXAA, depth of field, screen space ambient occlusion, motion-blur and shadows will be improved in DX11 initially, with appropriate back-ports to DX9 and consoles. The engine will use deferred rendering like in Shift 2.

Are those screenshots really in-game graphics?
Yes they are, they show the actual game rendering engine at work with the car in the pit/garage.

What cars will be in the game?
The game will provide a base car from each of the main types (single seater, endurance, historic etc, asphalt racing only) so the investors can feedback on input, handling FFB etc. After that, additional content will be decided on by the investors.
As for the car brands that will be featured, this will also be depending on licensing (=money).

What tracks will be in the game?
TBA

Za sada mi sve deluje sjajno, bas kako bih i ocekivao od neke pc driving igre. :)
 
Vilica mi je na patosu od onih screen-ova :Klanjanje

Kontam da je samo u garaži. Jedino što mi se baš ne sviđa free2play formula ali ajde...
 
GSUJJ.jpg

CARS2.jpg

CARS1.jpg

Model Lotusa koji ce da ima toliku detaljnost i u igri... dx11 render i neki 250k poligona.

Jaoooo, Jim Clarkov 1967. Lotus 49! :guitar: Kultno doba F1, kada su staze bile osigurane kao prosecan seoski put; kada su ultra tvrda oslanjanja konstantno radila gore-dole, strahovito otezavala upravljanje i doslovno lansirala vozila na cuvenoj "airport" deonici Nurbergringa; kada je najmanja greska prilikom korekcije volana mogla da te posalje u vatrenu smrt... Doba kada su vozile legende poput Jim Clarka, Jackie Stewarta, Graham Hilla i Jochena Rindta...

Bukvalno aluminijumska "tuba" napred, Cosworthov DFV V8 pozadi i jedan pakleno dobar vozac izmedju, sa mud*ma od celika!

Kad samo pomislim da cu konacno, toliko godina posle sjajnog Gran Prix Legends, imati priliku da isprobam jedan od ovih kultnih automobila u simulaciji...

simpsonhomerdrool.jpg
 
Sajt za investicije je up. http://www.wmdportal.com

Kad pre nakupise milion funti? :D Valjda je 5 miliona dolara dovoljno, sve preko toga ide na razvoj sledece igre.

Btw po recima Ian-a, uskoro bi trebalo da se cuju neke vesti za davno zaboravljeni Project Ferrari. :)
 
Da shotke jesu brutalne , ali ja i dalje secem nogu ako tako bude izgledalo u samoj voznji :p
 
Bas onoliku detaljnost ne verujem da ce da imaju, ali da ce da bude bas dosta detaljno - bice. Pa pobogu nije ovo igra prvenstveno za ps3 i xbox360. :p Tipuje se da ce neki projected requirements za neki max biti sli ili crossifre, tipa 2x 6970...
 
Bas onoliku detaljnost ne verujem da ce da imaju, ali da ce da bude bas dosta detaljno - bice. Pa pobogu nije ovo igra prvenstveno za ps3 i xbox360. :p Tipuje se da ce neki projected requirements za neki max biti sli ili crossifre, tipa 2x 6970...

Ko zna do izlaska koje će serije grafika biti aktuelne. ATI 7xxx i NV GTX 6xx tako da možda i ne zatreba sli/cf.
 
Bas to na to sam i mislio, prevedeno u snagu danasnjih grafickih toliko je mozda neki high settings. :)
 
ma malo sutra, meni je hobi inace rad u 3ds maxu , od modeliranja do renderinga , pa cak i na jacoj masini od moje bi trebalo barem pola sata da se renderuje (jedna slika , ne animacija) pri optimalnim podesavanjima , nesto sto bi izgledalo onako.

nebitno sto nije multiplatforma , ovo danasnji pc nema teorije da izgura u realnom vremenu. mozda ovako bude izgledalo u nekoj garage opciji , pri odabiru automobila , ali u igri sa zivim protivnicima nema teorije ni da lici na ove rendere :p
 
Ovo sto se vidi na slikama uopste nije neizvodljivo u realtime, a i vide se poligoni. Jedino sto ovde izgleda "neverovatno" su hi-res teksture i HDR osvetljenje/IBL sa hi-res senkama, elementi koji su eto - mnogima "nevidjeni" lol ... valjda ce ta avatar-grafika koja se najavljuje za sledecu generaciju konzola promeniti to i najzad navici ljude na hi-res teksture:D

Oni su napomenuli da je ovo slika iz garaze i da su zahvaljujuci tome sto je scena staticna, mogli da izvuku jos malo realizma. Mogli su jos malo da "poguraju" jer im izgleda ne radi AF. Sta ce biti ingame u trkama, videcemo. Meni ovo lici na dalji razvoj onog endzina za njihov Ferrari naslov (a u kome su uradili i one prve shotove za Shift kec).
 
Poslednja izmena:
Nisu tu samo upotrebljene vece texture nex , vec i gomila razlicitog materijala koja se do sad i nije bas vidjala u simulacijama a za cije bi pravilno sencenje trebalo resursa.


Ovo naravno ostavlja prostora za razmisljanja - kako ce tek izgledati staze? Mislim , ne moze biti mnogo ispod nivoa samog vozila , a vec smo apsolvirali da bi se danasnje (pa i buduce) masine posteno oznojile (ako bi uopste i mogle) da izrendaju jedan ovakav auto u rt.
 
Poslednja izmena:
Pa nismo apsolvirali...mislim, ja tvrdim da ovo moze da se renda u realtime (i lici mi da jeste). Ove glossy refleksije (felna na ovom LeMan cudu, menjac na formuli) su ostvarive u realtime, ima ih u Crysis2, a po meni bolji "garage" render u realtime se moze videti u onom demou za Cryengine Cinema.
Ovde se bas lepo mogu videti trenutni dometi danasnje grafike. IBL, glossy refleksije, senke, SSAO, HDR i hi-res...
 
Poslednja izmena:
mozda za garazu , ali ja ti pricam o samoj igri. iskreno , nemam nista od vrtenja i rotiranja auta po garazi :p
 
Pa nemam ni ja...:)
Ok, za igru - videcemo...ali ako budu koristili ono sto im DX11 nudi, moze da bude odlicno, i blizu ovog kvaliteta. Do sad niko i nikad nije grafiku u voznji budzio kako neki budze grafiku za FPS-ove.
 
Ovo sto se vidi na slikama uopste nije neizvodljivo u realtime, a i vide se poligoni. Jedino sto ovde izgleda "neverovatno" su hi-res teksture i HDR osvetljenje/IBL sa hi-res senkama, elementi koji su eto - mnogima "nevidjeni" lol ... valjda ce ta avatar-grafika koja se najavljuje za sledecu generaciju konzola promeniti to i najzad navici ljude na hi-res teksture:D

Oni su napomenuli da je ovo slika iz garaze i da su zahvaljujuci tome sto je scena staticna, mogli da izvuku jos malo realizma. Mogli su jos malo da "poguraju" jer im izgleda ne radi AF. Sta ce biti ingame u trkama, videcemo. Meni ovo lici na dalji razvoj onog endzina za njihov Ferrari naslov (a u kome su uradili i one prve shotove za Shift kec).

Oni prvi šotovi (koliko se sećam bio je ultra detaljan kokpit Corvette) su rađeni u jednom, a finalna igra u drugom engine-u?
 
Moguce...Mislim da je Shift zasnovan na tom endzinu koji je samo "preradjen" da radi na konzolama i potom je sve portovano nazad na PC, sto je povuklo za sobom i losiji kvalitet modela i tekstura - mada igra opet izgleda OK, ali ne onoliko lepo kao na onim slikama. Secam se onih slika za Ferrari naslov koje su bile sjajne (za to je doticni endzin i bio namenjen). Potom je za Shift2 upotrebljen drugi endzin, verovatno neka smesa iz Criterionovih NFS-ova i onog iz Shift keca.

Ovo je samo moja pretpostavka, naravno...a i lici mi na EA:p
 
Poslednja izmena:
Ove slike su render iz modifikovanog engine-a shifta 2, dakle ne znam u cemu je problem? Kao sto rekoh real time render kroz dx11 sa 200k do 250k poligona sto je potvrdjeno od strane dizajnera. Marko ne znam cemu toliki skepticizam da ovo pc ne moze da gura, pa vec rekoh da se ovaj render vrti na danasnjem high endu (okvirno i7 2600k, 2x6970) koji ce kroz vreme da zastari i "spusti" se u neki high mainstream. Verovatno nece da bude bas onakva detaljnost na stazi ali svakako bice do tada nevidjena detaljnost. A mozda se naviklo na Kazunori obecanja pa se sve sto je za pc novo i napredno sada docekuje sa skepticizmom da pc to ne moze da izgura? :D

@nex
Shift 2 ima prepravljeni render shift-a 1 u deffered renderer, pre svega zbog nocnih trka i nema veze sa criterionom. :)
 
Poslednja izmena:
Eh te konzole, navikoše nas na zastarelu grafiku (malo poligona, male texture, streaming textura, overbloom) pa sad sve posmatramo skeptično. Setimo se samo koliko je vremena prošlo od Crysis keca i koliko igra i dan danas dobro izgleda. Jednostavno smo zaglavljeni na ovom nivou dok ne izađu nove generacije konzola.
 
Ove slike su render iz modifikovanog engine-a shifta 2, dakle ne znam u cemu je problem? Kao sto rekoh real time render kroz dx11 sa 200k do 250k poligona sto je potvrdjeno od strane dizajnera. Marko ne znam cemu toliki skepticizam da ovo pc ne moze da gura, pa vec rekoh da se ovaj render vrti na danasnjem high endu (okvirno i7 2600k, 2x6970) koji ce kroz vreme da zastari i "spusti" se u neki high mainstream. Verovatno nece da bude bas onakva detaljnost na stazi ali svakako bice do tada nevidjena detaljnost. A mozda se naviklo na Kazunori obecanja pa se sve sto je za pc novo i napredno sada docekuje sa skepticizmom da pc to ne moze da izgura? :D

Poligoni nisu nikakakv problem , dokle god nema mnogo razlicitih efekata i shadera na njima. E sad , svasta developeri pricaju , njima je to posao , jer kako bi drukcije prodavali igru :p

A znao sam da je samo pitanje vremena kada ce neko da se uhvati za gt5 :d Da ova igra koristi maximum PC-a koliko gt5 koristi PS3 , ja bih bio prezadovoljan. krastavac , Sony je zasrao stvar, i na vec utegnutu igru trazio da bude spremna za 3D TV , *ebo ga 3D , na sta su developeri jos vise morali da srozaju kvalitet , a sve da bi imali zbog cega da prodaju i furaju one njihove "3D" televizore. :p

Uostalom , fizika u gt5 je bog otac svevisnji za codemastersove kartonske kutije , a videcemo kakav ce fizicki model biti u ovoj igri.

Igre koje su exkluziva za pc uopste nisu tako graficki superiorne , narocito simulacije voznji. Jer je za simulacije (barem do sada) prioritet bio fizika , gameplay i sam osecaj , a tek malo dalje grafika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno