Šta je novo?

HTC EVO 3D

aj dajte neki predlog za navigaciju za ovaj telefon naravno da je free i da mi ne napravi racun od 2-3k din za 1dan koriscenja po segedinu.

noob sam oko navigacija pa je svaka pomoc dobrodosla

thx in advance
 
aj neka neko ko ima ovaj rom da predlog kako da resim problem baterije? za nepunih 5 min najobicnijeg cackanja baterija je spala za 12%? a na ovom romu neradi ni fifa12.
 
aj dajte neki predlog za navigaciju za ovaj telefon naravno da je free i da mi ne napravi racun od 2-3k din za 1dan koriscenja po segedinu.

noob sam oko navigacija pa je svaka pomoc dobrodosla

thx in advance

Ndrive i IGO - Ima jos ali ovo je sasvim dovoljno
 
ima igo ja ga koristim doduse to je samo doradjeni skin ali odlicno odradjuje posao nasao sam ga na xda forumu
 
Opet ja :)

Mali update po pitanju trajanja baterije: u ponedeljak sam bio na ~50% oko 19h uveče, uz solidno drndanje telefona (pozivi, SMS, mailovi, kamera...), a onda sam do ponoći uspeo da je "ubijem" na 15% (wireless, instalacije aplikacija...).

Napunio ga preko noći, koristim ga od juče ujutru, ovoga puta relativno normalna upotreba (uglavnom pozivi i SMS, bez 3D kamere, besomučnog wirelessa, itd), i danas sam na ~60%. Kapiram da će se isprazniti do večeras.

Videćemo još koji put kada ga ispraznim/napunim, ali sam za sada zadovoljan, nije mi problem da ga punim i svako veče, ali lepo je znati da može da potraje i više od jednog dana, za razliku od TP2 ;)
 
da ali to je bez konstante sinhronizacije sa mail serverima... Daj rezultate kada je sync on...
 
Poslednja izmena:
da ali to je bez konstante sinhronizacije sa mail serverima... Daj rezultate kada je sync on...

Pa to ti je ovo od ponedeljka, jedan dan i ćao ;) Sreća pa meni nešto baš i ne treba stalna 24/7 sinhronizacija kao tebi :p

Ima na SveZaMob neke kao pojačane baterije, većeg kapaciteta, istih gabarita, po komentarima vidim da su ljudi kao zadovoljni...
 
kod mene je drugacija potrosnja baterije sa leedroid 5.3.0 instaliranim romom i bilo kojim od dva ponudjena kernela sa xda.tipa,pokrenem x-plore,instaliram bilo sta,izadjem iz x-plorera i to je vec nekih -6% u prevodu kada bi kuckao poruke,imao par poziva i mali koristio net nebi dugo izdrzala.drugi primer,kad krenem na posao ona je na 100% posto ga skinem sa punjaca i dopunim sa tih 2-3%.nediram ga dok nestignem na posao,odkljucam ga i vec je na 92% (putujem 40min do posla).odg na par poruka i vec je na nekih 85% +,- koji procenat.osvetljenje je uvek na 25%,sve poiskljucujem,stavim na gsm mrezu...ma cak i kad stavim procesor na 810mhz u rezimu cuvanja baterije situacija nije nista bolja.sto se mene tice,zajebao sam se sto sam menjao njegov fabricki rom,na njemu je sve lepo radilo.na ovom kamera malo baguje,nesnima kako treba,neke igrice nece,poput fife12...cini mi se i da je sama kamera losija kada slikam nesto.gps signale ili hvata sporije ili nehvata uopste.a fon je na fabrickom romu radio extra!nego se ja tripovao da cu klokovanjem i nekim drugim romom dobiti bolje preformanse.jesu bolje na bencmarcima,ali se pokazalo da su neznatno bolje.tipa,ako ga stavim na 1.4ghz nece postici rezultate na bencmarku za procesor kao galaxy note koji je na 1.4ghz,ni blizu.sto znaci da to je sve to neznatno,cak i uzaludan trud da se nesto postigne.4-5% brzeg rada i baterijom koja se topi sigurno nisam zadovoljan.ko zna,verovatno sam ja nesto pogresio,za mene je sve to novo.symbian je prostiji,nemoze se porediti sa ovim.ovaj put sam sve uradio po uputstvu marinca koji se potrudio da objasni tako da ga i ja razumem,ali eto.ako neko ima neko resenje nek mi javi,castim pivo =))) interesuje me neki sasvim normalan rom gde ce sve raditi,neinteresuje me ni audio beats,ni sense 1000,nista od toga,samo normalan rad,da sve radi i da je baterija ok,tj da moze da izdrzi skoro ceo dan konstantnog cackanja,kao sto je nekad mogla na fabrickom romu.
 
E a kod mene ovako nevolim da stedim tako da je sve zivo popaljeno GPS, Wifi, sinhronizacija osvetljenje je automatski, bluetooth je stalno upaljen i nakacen na slusalice baterija izdrzi od ujtru do uvece i ostane nekih 30-40% znaci dva dana nema sanse. Primetio sam da ako tel iskljucim i ostavim da se puni ujtru kada ustanem zelena lampica svetli ali je baterija na nekih 80-tak %.
Isprobao sam neznam ni ja koliko romova nisam bas sve mozda nekih 2-3 je ostalo jos da probam. Meni licno najgore je bilo na fabrickom kada sam ga kupio i prvi put napunio nije izdrzao ni jedan dan zato sam sutrao odmah i stavio custom rom leedroid je bio i kod mene najgori znaci bukvalno je jeo bateriju. King cobra se najbollje pokazao sada trenutno koristim ovaj i odlicno sljaka pise da ima podrsku za dualcore i zaista u system tuneru sinhronizovano reaguju jezgra baterija je isto sasvim korektna od sinoc kada sam ga flesno do sada pala na 15% a koristio sam i navigaciju i nekih 40 min razgovora net standardno.
dacha84 ako hoces da se vratis na fabricki Stock EU_Shooter_U-1.20.401.8_ROOTED probaj ovo
Niko mi jos nije odgovorio koji stock rumovi su vam na telefonima?
 
Meni na fabrickom romu sa sinhronizacijom maila i vremenske prognoze i konstantnim upaljenim mobilnim internetom (3g-H) izdrzi oko 20h, sad sam sve to pogasio osim prognoze pa cu da vidim koliko ce da izdrzi mada nisam opimistican, jedino mi ostaje da ustajem kasnije i da ga do tada drzim na punjacu :D
 
Propajte aplikaciju JuiceDefender Ultimate.apk (Po mogucstvu punu verziju)

Odlicna je za stednju baterije.
 
Pa ne stedi ona sama po sebi bateriju. Aplikacija koja je pokrenuta naravno da trosi bateriju dodatno, ali se njenim koriscenjem moze smanjiti potrosnja drugih, i to znacajno.

Recimo iskljuciti Data Connection kada je telefon zakljucan (kada nekom ne treba net non stop)
Namestiti da se Data Connection ukljucuje npr. na svakih sat vremena kako bi sinhronizovao podatke i nakon toga da se ponovo iskljuci
Zabraniti pristup interneta nekim aplikacijama kada je telefon zakljucan...

I jos puno stvari, ja sam je koristio na HD2 jedno vreme i primetno mi produzi trajanje baterije. Na EVO 3D nisam ni probao jos uvek, jer mi bez problema izdrzi jedan dan.
 
Niko mi jos nije odgovorio koji stock rumovi su vam na telefonima?

RUU​_Shooter​_U_HTC​_Europe​_1.20​.401​.8_Radio​_10.59​.9020​.00.​.. - kod mene, jedino ne znam koji je hw boot ali pretpostavka je da je 1.5 - onaj za koji trenutno moze samo htc dev nesretni

Kaži gde da gledam, pa ću ti reći

Jednostavno, settings - about phone - sw information
 
Poslednja izmena:
^ Evo šta kaže EVO... ;)

ANDROID VERSION
2.3.4

HTC SENSE VERSION
3.0

SOFTWARE NUMBER
1.20.401.8

KERNEL VERSION
2.6.35.13-g47321df
htc-kernel@and18-2 #1
SMP PREEMPT Mon Oct 3 13:56:34 CST 2011

BASEBAND VERSION
10.59.9020.00U_10.15.9020.06_M

BUILD NUMBER
1.20.401.8 CL105308 release-keys

BROWSER VERSION
WebKit/533.1
 
Hvala na informacijama.
Koliko sam ja citao najnoviji GSM hboot je 1.49.0018
Tako da moze da se uradi downgrade na 1.49.0007 jedino je bitno koji je CID posto neki telefoni nedozvoljavaju promenu CID-a.
Da bi proverili koji vam je hboot samo udjite u bootloader pise na vrhu
 
da li se isplati prelaziti sa desire na htc 3d uz doplatu od 150 eura za nov?!
 
marinac meni je hboot 1.49.0018 sta to znaci,sta tu valja a sta ne? nemogu da ga s-off,mada neznam ni sta sam dobio kad bih uradio s-off
 
Pa to je tu negde oko 300 i nesto je nov 3D...
 
brancic pa bolji je evo 3d,tako da se isplati.mada su tegra procesori po meni najbolji sto se grafike tice.uporedjivao sam evo 3d sa sgs2,moram priznati da je sgs2 zaista bolji...
 
marinac meni je hboot 1.49.0018 sta to znaci,sta tu valja a sta ne? nemogu da ga s-off,mada neznam ni sta sam dobio kad bih uradio s-off
С-ОФФ - шта и зашто?

У својим уређајима, ХТЦ инсталирали неку врсту безбедносне провере чији ниво је одређен С-ОФФ/С-ОН. У суштини, овај ниво безбедности је застава се налазе на радио уређаја који проверава потпис слике за било фирмваре пре него што је дозвољено да буде написано у системску меморију. То спречава коришћење било прилагођене РОМ-ове, поздравни слике, опоравак итд, и такође ограничава приступ НАНД флеш меморије. Међутим, када је ниво безбедности подешен на С-ОФФ, потпис провера је заобићи, омогућавајући кориснику да пошаље прилагођене слике фирмваре, непотписана за подизање система, опоравак, прскања и ХБООТ фотографија, као и да је пут званични фирмвер, овај омогућавајући максималне прилагођавање вашег ХТЦ Андроид уређаја.

Поред тога, С-ОФФ такође смањује ограничења на приступ НАНД фласх меморије на уређају, омогућава све партиције (укључујући и / система) да се монтира у режиму писања, а оперативни систем је покренули.
 
marinac hvala.meni to izgleda netreba,mozda nekad...a onaj rom,sto ga i ti koristis i sto si ga preporucio,extra je =) za sad sve radi,osim kamere,ali instaliram amaze 4g camera.apk i radi sve kako treba.
 
300-310eura mi je plafon koliko bi dao za telefon jer nemam vise pa zato i gledam sta je najbolje za te pare da se uzme
 
Realno za ove pare tesko da ces naci bolji hardware , ja bih ipak dodao jos 50tak i uzeo sgs2.
Ja sam moj uzeo samo zbog dobre ponude izaso me je oko 250€ nov
Dacho kako ti neradi kamera kod mene sljaka bez problema?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno