Šta je novo?

HTC EVO 3D

Ja imam jedan zanimljiv problem (ako se to moze nazvati problemom), rec je o satu koji nikako ne mogu da namestim da ima dve tacke npr. "20:35" nego mi stoji "20.35". Provalio sam kada prebacim da mi meri na 12 sati a ne 24 sata dobijem dve tacke ali mi pored na cirilici pise popodne sto mi je jako smesno :d. Jel zna neko kako da resim ovo?
 
Djilkosh_Ns nisam neki expert ali ja graficku bez kulera nikad nisam video =) cak i ona gforce5500 na starom kompu ima kuler,sprzila bi se da ga nema =)
 
fearco da ali ima daleko vecu rashladnu povrsinu od one na telefonima,otvorena je i ima dosta lufta za strujanje vazduha (rebra),note to nema a radi sa vise snage sigurno =) nego da nesmaram,docice neko da vidi ima li nesto pametno za htc evo 3d a mi ovde o note i grafickim karticama =)
 
ok,nema kuler ali mi ipak nije nista jasnije kako gura quad 1.5ghz bez kulera =)))
 
Nemoj da pises dva posta za redom ima dugme izmeni, razbice te admini :)
 
Sky_Spy_89 postoji nacin da se fon ponovo zakljuca,ima tutorijal na ovoj adresi http://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions lepo mu obrises rut i vratis ga na zakljucano i to je to

Da, ovako se zakljuca i moze da se namesti da sve deluje kao da nista nije dirano, ali samim procesom otkljucavanja hboot-a preko htcdev-a gubi se garancija i telefon je na "black listi"... Znaci, oni tacno imaju uvid koji je telefon otkljucavan, tako da tu nema povratka... Samo je pitanje da li nasi serviseri vode o tome racuna, ali HTC garancija se gubi sto lepo i pise...
 
Kupio sam tel pre nedelju dana i zakljucan mi je delovao nekako previse ograniceno tako da sam vec sutra dan odradio root i s-off. Totalno druga prica ali idalje nemogu da verujem da ovaj fon tako jede bateriju to nije normalno meni je HD2 bez problema izdrzava 24h sa svakodnevnim mucenjem a ovaj jedva izdrzi 10h probao sam vec cetiri rooma za bateriju najbolji je Virtuous Shooter v.2.0.0 ali sam isprobavao i druge najvise 3.0 Sense. Nisam isprobavao Sensles roomove
Realno ocekivao sam vise od ovog hardwera bar sto se tice bench testova
NenaMark v2.2=29,8
Quadrant v2.0=3005
AnTuTu v2.7=5821
Ovi testovi su radjeni na King Kobra 1.9 Roomu 1.5 oc
Koliko sam probavao vecina Custom roomova po defaultu klokuje procesor na 1.5 nisam imao nikakvih restarta ili zagrevanja sem na LeeDroidu (snjim je i najgora baterija)
Sve u svemu naspram HD2 ekran je mnogo bolji boje su mnogo zivlje i prirodnije kuciste je dobre izrade ali mislim da je HD2 bio mnogo kvalitetniji sa manje plastike zvucnik je glasnije baterija uzasna sve u svemu nisam razocaran mozda sam ja ocekivao vecu razliku ali mislim da je HD2 idalje neprevazidjen tel.
Ako moze pomoc tel je sa Vodafona pa me interesuje koji Radio koriste MTS-ov ili jos bolje Telenorov Evo 3d da probam da vidim da li ce biti razlike sa baterijom
 
^ Hm, ja sam bas zadovoljan baterijom... Kod mene je 10.59.9020.00_10.15.9020.06 radio i kolko vidim na svim telefonima sa nasih mreza je isti taj... Uporedjujuci sa HTC Sensation-om, baterija mi gotovo duplo duze traje, a recimo da traje i malo duze nego na HTC Desire-u... Naravno ovo sve uporedjivanje na default vrednosti, bez OC-a...
 
Na defaultu je bilo ubedljivo najgore sad cu probati taj radio kod mene je 10.53.9020.00u_10.13.9020.08
 
kako ja da promenim taj radio =)? i sta time gubim a sta dobijam?amater sam krastavac,neznam puno =)))
 
Sky_Spy_89 postoji nacin da se fon ponovo zakljuca,ima tutorijal na ovoj adresi http://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions lepo mu obrises rut i vratis ga na zakljucano i to je to

Koliko sam ja shvatio ako ovo uradis pise ti " RELOCKED " na telefonu a posto si to uradio preko htc dev sajta onda oni imaju tvoj IMEI telefona i znaju ko je uradio tako da ti to prekida automatski garanciju ?? Ako sam dobro shvatio. Mislim da se preko " Revolutionary " toola moze vratiti na default stock sa sve s-on ??

Da li je iko uradio s-off pa normalno vratio na default sa ovoh foruma ? Dobro bi bilo da imamo nekog ko jeste, ja ne planiram odmah ali u neko dogledno doba sigurno ?

p.s. noob sam pa ne zamerite ako lupim koju, sve je u nameri da shvatim neke stvari
 
Koliko sam ja shvatio ako ovo uradis pise ti " RELOCKED " na telefonu a posto si to uradio preko htc dev sajta onda oni imaju tvoj IMEI telefona i znaju ko je uradio tako da ti to prekida automatski garanciju ?? Ako sam dobro shvatio. Mislim da se preko " Revolutionary " toola moze vratiti na default stock sa sve s-on ??

+1
 
Svaki put kada se uradi "relock" mora da se radi otkljucavanje preko htcdev tako bar piše po uputstvima na xda. Tako je bilo kada sam radio s-off dva puta sam ga otkljucavao na htcdev.com
 
Tako je bilo kada sam radio s-off dva puta sam ga otkljucavao na htcdev.com

Da ali jesi li nosio takav uredjaj na garanciju ? Samim tim sto to uradis preko htc dev sajta ti njima dajes svoj potpis da si " saglasan sa prekidom garancije " tj oni ti daju s-off ali uzmu tvoj IMEI i ako odes na garanciju nece ti je priznati ? Mene zanima da li je neko ovo uradio, otisao na garanciju i " preziveo " ? :)

Ako nije da trazimo nov nacin :)
 
Poslednja izmena:
Kad odes na htcdev i otkljucas hboot ne dobijas s-off, nego samo ograniceno otkljucan hboot (ne mozes intstalirati custom kernel, radio,... iz recovery-ja), tako da ne mogu svi custom romovi da se instaliraju kako treba, u stvari koliko sam video ne moze ni jedan posto svi imaju custom kernele koji im trebaju da bi radili kako treba... Da bi dobili s-off, mora se downgrade-ovati hboot na neku nizu verziju tipa 1.49.0007 ili 1.49.0008, posto ta dva podrzava revolutionary, ali time se i firmware downgrad-uje, pa se gube neke opcije koje dolaze sa firmware-om koji dolazi uz 1.49.0018 hboot,... Tako da kako god okrenes mora se otici na htcdev da se otkljuca hboot da bi bilo sta drugo mogao da uradis, sem ako telefon fabricki nije stigao sa starijim hboot-om,... Tako da kako god okrenes gubi se garancija, sem ako u buducnosti revolutionary ne otkljuca novije hboot-ove, sto jos uvek nije slucaj,... I opet ponavaljam, ovako se gubi HTC garancija svakako, e sad da li to nasi serviseri gledaju, ne bih znao...
 
Koliko vidim, sacekati koji mesec posto su poceli sa ICS upgrade-om za Sensation pa mozda bude na prolece i za nas :)
 
pa rekli su da ce biti i za nas ICS...
 
Citao sam komentare po netu, verovatno na Jesen... I verovatno sa Sense 3.6, jer kao Sensation i EVO 3D nemaju dovoljno jak hardware...
 
Poslednja izmena:
I verovatno sa Sense 3.6, jer kao Sensation i EVO 3D nemaju dovoljno jak hardware...

Heh Nije nego, treba prodavati " ONE " seriju ;) Ista gxxxxa kao i Sljamsung i ostali, ostaje nam samo da se " XDA " borimo protiv njih :p
 
nerazumem polemiku oko s-off...ja sam to uradio po uputstvu ofc sajta koji sam ovde ostavio,tel je unlocked =)
 
nerazumem polemiku oko s-off...ja sam to uradio po uputstvu ofc sajta koji sam ovde ostavio,tel je unlocked =)

Pa unlocked jeste, ali je i dalje s-on i od strane HTC-a se gubi garancija.
 
Hm, evo nacina da se izbegne htcdev... Ne znam nisam probao da li ovo ovako funkcionise, ali sam i sam razmisljao o ovako necemu, posto sam ovo radio sa HTC Desire-om... I naravno ne odgovaram za ovo ako ne bude radilo kako ocekujemo... Ako neko proba neka javi utiske... A ovo je inace sa XDA...

"My phone had S-ON with *** LOCKED *** and with HBOOT-1.49.0018
with latest unbranded firmware
What I did is this:

1.downloaded RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.90 20.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed.exe

2.downloaded latest device drivers

3.downloaded revolutionary files
uninstaled HTC sync
4. started phone normaly,
5. start RUU upgrade(downloaded in 1. - in my case it's downgrade)
6. after that my HBOOT is 1.49.0007 still ***LOCKED*** and S-ON
7. from revolutionary web site generated beta code for my phone
8. Restart phone, turn USB debuging ON
9. start revolutionary.exe and paste beta code from their generator
10. wait for it to finish
11. Now I got 1.49.1107 HBOOT with S-OFF
12. Tried to flash the same RUU again and I after that I get again HBOOT 1.49.0007 from RUU but ***LOCKED*** and S-OFF!!!"
 
Uzeo sam telefon u MTS-u, tacnije 3 telefona :). Prvi, napunim, prilagodim i instaliram i nakon drugog dana prilikom poziva crkne. Totalno mrtav. Odem, odmah mi ga bez reci zamene drugim. Napunim, prilagodim, baterija se na stand by modu isprazni sama preko noci. Probam jos jednom, opet isto. Odem prijavim, dobijem treci bez reci.
Sad njega koristim. Radi vec 5 dana :). Brz je. Baterija sa stalnim koriscenjem, mts 3g rezim, ukljucen mobile network, cackanje, traje 2,5 dana. Sve fercera besprekorno. Pu,pu,pu. Sa ovim sam bas zadovoljan.
Savet: MTS je duzan da u roku od 72 sata od izdavanja zameni telefon novim bez pogovora. Cackajte ga do iznemoglosti kad ga kupite. Izgleda da je bila neka serija losih telefona. Comtrade je uvoznik na deklaraciji.
Eto. Nadam se da cu nekom pomoci.
 
Basic android question: If I decide to run LauncherPro, does android know that HTC sense should not be given any RAM?

Ovo sam nasao na jednom sajtu i zanima me isto, da li cemo pokretanjem Drugog launchera iskljuciti zauzece memorije nativno dato sensu ?
 
@fearko
ne mozes nikako to da promenis, to je srpski pravopis :) 20.35 je ako si stavio regional settings srpski (a jesi po onome sto sam mogao da procitam u tvom postu) a ako stavis us onda ce ti biti 20:35
 
Nazad
Vrh Dno