Šta je novo?

HTC EVO 3D

Evo posle desetak dana koriscenja da iznesem utiske. Telefon ni jednom nije zakocio radi veoma brzo ma koliko applikacija ubacio u njega, stavio sam IGO i nalazi sateite veoma brzo. Telefon mi izdrzi maksimalno od ujutru do uvece posle ide na punjac. Mana je da od kad se napuni i ako ostane na punjacu tokom noci skine oko 2% baterije, takodje baterija od 100 do 90% se veoma brzo spusta. Sve ostalo je vec recno.
 
Slazem se sa tobom za GPS, i mogu reci da je ovo najbolje utrosenih 10k u zadnjih 10 godina sa moje strane :)
 
Cekaj, znaci baterija mu drzi maximalno jedan dan od ujutru do uvece tj nekih 12 sati?
 
Meni nekad izdrzi i 24h, ali ko iz picke mogu da spizdim za 12 i to sa normalnim koriscenjem (ekran je zakla).
 
^ Ovo uopšte nije za pohvalu, čitam i po drugim forumima, zato i odugovlačim sa nabavkom istog, i tešim se da će kada baterija "legne" posle par punjenja, izdržavati barem dva dana ;)
 
Nema sanse da izdrzi 2 dana, 24h je ja mislim maksimum sa normalnim intezitetom koriscenja...
 
Ne moze se od 4"+ ekrana ocekivati ne znam kakvo trajanje baterije... ili kupiti jos jednu bateriju ili trpiti to koliko traje... Ja na mom SGS2 za 7 sati aktivnog rada ispraznim bateriju, nekad, ne uvek, ali prosek mi je 14-15 sati...
 
Sto se trajanja baterije tice, meni duplo duze traje nego na Sensation-u... Bas ono vidno duze traje... Naravno moze se potrositi i za par sati ako ga aktivno koljes igricama ili sl...
 
Baterija traje dovoljno dugo, kao sto je receno par postova iznad 4"+ ekran trosi puno tako da je sasvim normalno puniti telefon svakog dana. Ako zelite da ustedite, ugasite data connection ili barem ostavite samo na 2G mrezu. Iskljucite sinhronizaciju, smanjite osvetljenje ekrana, ugasite animacije, live wallpaper i ostale nebitne stvari i produzicete bateriju visestruko.

Ja pored njega uvek nosim jos jedan telefon sa drugom karticom, Samsung E1230 (uzeo nov za 2.000 u radnji pre nego sto sam i kupio EVO 3D) koji drzi bateriju 10ak dana bez problema.
 
Ne moze se od 4"+ ekrana ocekivati ne znam kakvo trajanje baterije... ili kupiti jos jednu bateriju ili trpiti to koliko traje... Ja na mom SGS2 za 7 sati aktivnog rada ispraznim bateriju, nekad, ne uvek, ali prosek mi je 14-15 sati...

Sreca pa spavas 10h dnevno, i taman ti onda ispadne da ispraznis fon pred hrk... :p

O2X via TT
 
Meni je 6-8 sati doza spavanja :)

Uvek mi fali 2-3 sata pre nego sto legnem da spavam :)
 
Uzeo danas telefon ... lepo lezi u ruci, ekran je stvarno lep, kamera nije nesto posebno ... sledi testiranje :)
 
Evo posle desetak dana koriscenja da iznesem utiske. Telefon ni jednom nije zakocio radi veoma brzo ma koliko applikacija ubacio u njega, stavio sam IGO i nalazi sateite veoma brzo. Telefon mi izdrzi maksimalno od ujutru do uvece posle ide na punjac. Mana je da od kad se napuni i ako ostane na punjacu tokom noci skine oko 2% baterije, takodje baterija od 100 do 90% se veoma brzo spusta. Sve ostalo je vec recno.

Dali mogu da te zamolim da mi posaljes poruku sa linkovima odakle si skinuo igo navigaciju ?

Sto se tice baterije neznam kako ali meni traje dva dana (ujutru skinem sa punjaca taj dan i sutra uvece na punjac(s tim sto dnevno pricam oko 2 do 3 sata i oko 30 do 40 poruka dnevno, i malo se igram sa futbalom koji je tezak nekih 480 mb ili nfs))...
Koristim ga nekih desetak dana i stvarno sam zadovoljan...
 
Jel može neko od ponosnih vlasnika dotičnog telefona da odgovori na jedno pitanjce: Koliko je korisniku ostalo memorije na raspolaganju, što interne, što RAM?
 
Pa sad sto se interne memorije tice, zavisi od toga koliko imas instaliranih aplikacija, ali na pocetku imas 1GB za instaliranje, pa sad,... A sto se RAM-a tice, opet zavisi koliko imas pokrenutih aplikacija i kojih, ali prilikom ukljucivanja telefona ima oko 500+MB, a recimo pri normalnom koristenju je oko 150-200MB slobodno...
 
@Sk0da Ja sam instalirao IGO 8.4.3.179971 ali sam morao da nadjem podesavanja za rezoluciju 540 x 960 pa sam nasao fajl data.gro sa tom rezolucijom i ubacio u IGO tako da za sad radi odlicno.
@BozicBata memorija varira od 120-250MB.
 
Moze li ko da prokomentarise kvalitet slike sa 2d kamere ovog telefona poredjenja radi sa sgs2? Zatim glasnocu zvucnika,da li cujete dolazece pozive kad je tel u futroli u jakni ili dzepu..??
 
@micens @SiKiN hvala na odgovorima, mada ja nisam lepo formulisao pitanje. Kolika je ukupna memorija na raspolaganju korisniku? Skapirao sam da je interna na raspolaganju 1GB, a koliko tacno ukupno ima RAM-a?
 
Hoce neko da mi objasni kako da napravim video call preko mreze (3g) posto je cena poziva ista ako taj koga zoves isto ima pretplatu na 3g. I jos me zanima koja je razlika izmedju ovog modela sto smo uzeli u mts-u i onog sprint modela (crvena linija oko kamere)?
 
aha...E a sto pise da nas ima RDS kada ga nema??? ili je to slucaj samo kod mene o_O
 
poz svima.imam jedan problem koji i nije problem nego mi samo smeta =) odradio sam s-off i rutovao fon.konacno sam mogao da instaliram najzanimljivije aplikacije,ali... instalirao sam rom manager i clockword mode...kada sam hteo da odradim factory reset preko skrivenog menija (power up i volume - ) umesto njegovog skrivenog menija otvorio se clockword mode meni??? u rom manager nema opcija da se to obrise i neznam kako to da vratim kao sto je bilo?moze li neko da mi pomogne da to uradim?isao sam na xda ali nezelim da opet uradim nesto sto nisam zeleo.
 
i kako da promenim taj kernel da bih mogao da odradim klokovanje?stavio bih ga na 1,4ghz,verujem da bi sve preko toga bilo dosta rizicno.
 
Meni odlicno radi tako da ce rutovanje sacekati, i jos sad kada dodje update na ice cream kontam da ce da leti. A zasto ga brate klokujes, zar ti je malo 1.2mhz x2?
 
@dacha84 a jel postoji nacin da vratis na fabricka podesavanja sve, u slucaju potrebe za garancijom?
 
@vkozomar, da nikao je, ali pola tih ljudi klokuje da bi samo imao bolje bench testove i da bi im odziv bio bolji za jednu nanosekudnu :)
Ja cak moj SGS2 spustam na 1ghz da bi stedeo na bateriji i nema seckanja :)
 
pa eto,da bi kao bio malo brzi =) real racing2 ime malo da secne u toku voznje,vrlo retko ali secne =) Sky_Spy_89 postoji nacin da se fon ponovo zakljuca,ima tutorijal na ovoj adresi http://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions lepo mu obrises rut i vratis ga na zakljucano i to je to.a klokovanje...i sam mislim da nema potrebe al' eto.za nesto vise od godine kad budem mogao da uzmem nov fon od telenora bice i sa deset jezgara na 3.0ghz kako je krenulo =) nego,zna li bre neko kako se hlade ovi procesori? note je dual na 1.4,sad ima i onaj htc quad na 1.5ghz... akulera nigde hehehehe =DDD
 
Pa kako se hlade graficke bez kulera tako se i ovo hladi :)
 
Nazad
Vrh Dno