Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ja i jesam pitao. Pitao sam kako da se zastitim kao kupac. Nisam izneo tvrdnju nijednu, vec sam pitao o mogucoj situaciji koju sam imao, da mi je sat koji se sam navija radio sve krace i krace, i ja sam to nazvao da je popustio mehanizam a ti da je neispravan, nisam se mozda izrazio kakp treba ali to je moja greska.
 
Brazil,
kao i u svemu i ovde važi da je najbolje pružiti se koliko si dugačak.
Kupovina polovne stvari je mačka u džaku, lutrija, nikad ne znaš kada će da knori.
Moje mišljenje je da ako razmišljaš o servisu ovih lepotana jednostavno nisu za tebe.
Za cirka 300€ koliko koštaju gore pomenuti satići, možeš da biraš Japanac NOV
sa garancijom od 2 godine i nema glava da te boli, jedino što nije Švajcarac :D .
Nadam se da me razumeš i da nećeš pogrešno razumeti post.

Inače, ja imam Omikron navijač star 40ak godina, isti kao ova Omega sa linka,
i servis me je koštao celih 1600 dinara, radi kao Doxa koju takođe imam :D .
 
@Cvoruga - Baš tako. Poštujem ja vintage omege, kao i druge švajcarce, ali - prvo, modeli mi se ne sviđaju i uglavnom su jako mali, jer je tada tako bilo moderno. Drugo, za cenu tih prilično starih švajcaraca mogu se dobiti vrlo kvalitetni novi japanski satovi, quartz i mehanički. Ja moj Citizen AT8030-00E nikad ne bih zamenio za bilo koji od ovih vintage švajcaraca.

Nisam dovoljno bogat da kupujem Megir.

+1. To je jednostavno smeće, ništa bolje nego replike najlošijeg kvaliteta, samo se na ove nisu udostojili čak ni da stave oznake originalnog proizvođača. Na primer, ovaj što mu piše 6000 na vrhu je wannabe Tag Heuer Mikrotimer 1000.
 
Nova čuka James Bonda :smoke: .


@Roadracer jesi provalio kako im je logo kopija Tag Heure-ovog logoa :wall: ?
 
@cvoruga nema razloga da neko pogresno shvati dobronameran text kao tvoj. Pre bih kupio nov sat svakako.
 
@cvoruga nema razloga da neko pogresno shvati dobronameran text kao tvoj. Pre bih kupio nov sat svakako.

Neki satovi su veciti, a neki ce trajati koliko im traje garancija..

A i pravi sat se kupuje jednom u zivotu i prosledjuje dalje na druge generacije..

Schaffhausen ce servisirati bilo koji sat njihove marke nebitno kada je napravljen..imaju delove za sve svoje satove..drug je tako servisirao svoj Schaff star oko 50 god. za nekih 500 CHF sa sve povratnicom preko DHL-a
 
Poslednja izmena:
^
Takodje i Patek i sve druge tier 1 manufakture ce servisirati svoje satove tako da ne idealizujemo samo jedan brend. Da dodamo u wishlist A1733110-I519-169A551e6d554f600.jpg
 
Nisam ga ja idealizovao, samo sam dao primer iz prve ruke za koji znam...
 
^
Doslo je do nesporazuma, nema ljutnje pogresno sam se izrazio ali je sustina ista.
 
Da, pritom ne pitaju da li da rade servis ukoliko košta ispod određenog iznosa. Meni je pukla opruga na IWC-u iz 70-ih (Yacht club cal 89), Odneo sam ga na servis u Ženevu i tom prilikom su mi zamenili staklo i sredili ciferblat bez pitanja. Sve je koštalo oko 200-300 CHF
 
U je kolike cene servisa :zgran: .
Japanci mama za nas obične smrtnike,
em im je nabavna cena pristojna em servis nekad ni ne treba decenijama.
Za tu cenu servisa ja bi uzeo ovaj vintage klasik ,) .
 
Ja imam Festinu, normalno radi 2 godine, sem loše iluminacije drugih mana nema.
 
Fossil nisu ništa posebno, u USA su im smešne cene, moj drugar ih odande donosi skoro pa na kilo :D Imaju lepih modela, ali nisu nikakva klasa za poređenje. Nisu loši, naprotiv, samo...Svako prema željama i potrebama, a u ovoj temi može da se diskutuje o svemu.
Festina je dosta kvalitetnija, imaju i sasvim ozbiljne čuke, ali većinski to je kategorija "pristupačnijih" satova.
 
Poslednja izmena:
Imaju Ruje solidnu ponudu, može da se izabere lep satić.
Mada, ove nove serije cenovno zalaze na teritoriju Japanaca, ja se ne bi dvoumio koji bi uzeo :D .

A što se Fossila i modnih satova tiče, svako nosi ono šta mu se sviđa.
Moj kolega iz kanc, apsolutno nezainteresovan za satove, nosi sat jer mu je neko (čitaj žena)
rekao da tako izgleda poslovnije (šta god to značilo) i kupio je Armani veličine peronskog sata :lupko: .
Boli me mnogo da mu objašnjavam bilo šta, svako nosi šta hoće, tako da ako ti se sviđa Fossil kupi.
 
Aha, pa sad, verovatno moze da se nadje neka Raketa,Zim,Slava 20/30eu...e sad, izgled... Rusi i dizajn, meni nekako ne lezi :D
 
Uopste ne bih mogao da nosim taj tip satova ili su kao za nekog dedu ili jednostavno ruzni, a o ukusima ne vredi...
Mozete da me hejtujete, ali ono sto je pazario kutija mi izgleda odlicno i uopste mi ne bi predstavljalo problem sto je kinez, pa da se nesto gadim...
 

Prilozi

  • SAT.JPG
    SAT.JPG
    55.4 KB · Pregleda: 239
Uopste ne bih mogao da nosim taj tip satova ili su kao za nekog dedu ili jednostavno ruzni, a o ukusima ne vredi...
Mozete da me hejtujete, ali ono sto je pazario kutija mi izgleda odlicno i uopste mi ne bi predstavljalo problem sto je kinez, pa da se nesto gadim...

Moras vise da se udubis u filozofsku poentu rucnog sata i to automatika ili manuelnog :)
 
Nazad
Vrh Dno