Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Umro... Prestao da prebacuje dan a zbog dihtunga mi se ne nosi kod ovih "časovničara" koji mi nude "fenomenalan Fossil na baterije sa švajcarskom mašinom unutra sa 13 rubina (a Cartier stavlja 7) koji vredi 800 $ ali za mene samo..." ili "ko nov Citizen eco drive sa kojim može da se pliva i košta 53000 ali će ga dati za trećinu cene", sad što je takav nov toliko u prodavnici nema veze.
 
Bedak.

Je li bio neki problem u transportu ili sam pomešao, ogreban stigao ili?
 
Najbolje kupiti Citizen u Bomaru, 5 godina garancije i miran si, realno.
 
I solidne su im i cene za razliku od drugih brendova kojima su precenjene. Imaju i onaj eco popust a bez obzira što je prodavnica a ne pijaca. Probajte za keš da skinete cenu. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
A i trenutno imaju dosta modela na popustu. BM8476 modeli oko 100evra, NY0040-09EE oko 200. Dosta korektne cene.

Edit: Procitah negde da na trenutni popust daju jos 10% pitas.
 
Poslednja izmena:
Taj NY0040 je extra sat, ne znam zašto je 007 popularniji od njega.
 
Ne znam ni ja. Kvalitetniji. I taj tvoj kvarcni takođe. Čoveče taj skx nema okvir oko indeksa, a tek razlika između nijanse kazaljki i indeksa..
 
Nije samo zbog reklame, generalno je Seiko popularniji od Citizena.
 
Kazu da citizen ima bolju zavrsnu obradu, da je tacniji. Al opet reklama, i broj dostupnih modova je na strani 007.
 
Seiko ima ogroman primat u mehaničkim mehanizmima pa se kvarcni slepaju uz tu činjenicu.. Svi znaju sta je seiko pet, golf dvojka, mercedes 123/190/124ka satova to je imidz koji nosi i ostatak ergele seika, ali ne nezasluzeno...

I sumnjam da su i najkvalitetnije miote preciznije od npr 7t92 kvarca..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko je ovaj citizen sa metalnom narukvicom? Nesto ne mogu da nadjem.
 
Iz nekog razloga retki su citizen dajveri sa metalnom narukvicom...kako vam se čini?
99966906_v_1423918654.jpg
 
Ko voli divere u stilu art decora zila verna...
0e2af7c45ee2a345b305b061277c1330.jpg


Iz iste kuhinje kao i bulova..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
? Zar nije Citizen kupio Bulovu? I da postoji i u neutralnijoj boji
 
Moguce, nisam siguran za vlasnistvo ali invicta im je jeftiniji subsegment, svasta se koristi, miote, seiko, eta..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pomešao si nešto, kompanije nemaju veze jedna s drugom
 
hm.. Mogao bih se zakleti da sam procitao negde da su povezani, tj da je invicta jeftiniji subbredn bulove.. Forum, reklama, oglas..

Sent from my m2 note using Tapatalk
Bulova je pod kontrolom Citizen Holdings, Invicta nije.
 
Satovi sa Istoka

Otkucao sam kratak vodič za satove sa Istoka: bivši SSSR (mada je samo jedan zavod bio van RSFSR) i Narodna Republika Kina. Nema Japan pošto me ne interesuju, mada sam spomenuo Orient koji izuzetno cenim.


Inače prijatelj ima Katalog satova 2014/15, a u stvari je to katalog Petra Brauna i pravo ime treba da mu bude Katalog luksuznih švajcarskih marki, pošto je nekih 90% to. I katalog je realno sramota - totalna ignorancija vrlo bitnih proizvođača, a poslednji deo o proizvođačima mehanizama je za :crash:.
 

Prilozi

  • Satovi vodic.pdf
    81.9 KB · Pregleda: 2,500
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno