Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Nema njih uopste toliko koliko se misli, samo se "primete" procentualno verujem da su zastupljeni u odnosu korisnika mac i pc računara a to nije bas mnogo, ja radim u firmi sa relativno dobrim primanjima i znam da sam dvojica od nas 80-90 imaju apple..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nisu ti modni satovi ni jeftiniji od pravih, tako da je to do neiformisanosti pre,
ili se nekome sviđaju pa ih kupuju.
A ima lepih modnih satova, realno.
 
To je u sustini tačno ali koliko ljudi interesuje ono o cemu mi ovde pricamo, da li je bolji ovaj ili onaj mehanizam, ko lepi etiketu a ko pravi inhouse, tradicija, kontrola kvaliteta, to ogromnu vecinu ljudi apsolutno neinteresuje, oni hoce sat koji dobro izgleda i pokazuje vreme, savrseno im se fućka ciji je kalibar unutra...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ne znam, nemam reper. Ali rekao bih da nije. Čujem baš kad je tišina. Ali ne smeta mi. Kul je. Kakav je Citizen a [emoji6]
 
Dobar je, lepo svetli i ne mora da se navija, gde ćeš bolje :D .
 
Tissot couturier automatic chronograph:
e56b42ef87049054077d01558c5f8a03.jpg
 
Kod nas je uglavnom popularno ono sto je jeftino tako da netreba osudjivati nekog sto nosi modnu marku, jednostavno se nema za bolje, sta meni vredi sto znam da postoji heuer autavia ili panerai 1950 kad kostaju respektivno 8 i 15 hiljada eura, da kupujem "aaa" kopije neću pa nosim ono sto mi se svidja i sto mogu da priustim..

Sent from my m2 note using Tapatalk
Zato kupiš homage nekog sata za male pare.
 
Heuer autavia jo siffert..

Zna li iko neki model koji je homage ovom satu...

fb6a64753f478d5839807d0db778dcf9.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ovaj?
 

Prilozi

  • Vratislavia-Conceptum-Chronograf-S.6-Panda-Domed.jpg
    Vratislavia-Conceptum-Chronograf-S.6-Panda-Domed.jpg
    665.4 KB · Pregleda: 174
Lep Mako, može uz sve, OM ne.
Pa da ali kod mene mi se čini da mi narandžasta više ide uz boje koje nosim.
Lepo sija, ali ova narukvica skroz odudara od sata ?!
Ukusi, ukusi... Većina mi kaže da je narukvica pun pogodak, nekoliko ljudi mi je reklo da je promašaj... Uživo izgleda bolje.
Nije lose! Ali ko je ili sta je vratislavija sto mu gromova!
Kačio sam odavno, izbacili su nekoliko modela, ova četiri (Cosmos, Falcon, Youngtimer, Sport) sad treba da izađu, mnogo me privlače, 200$.
Niste svesni koliko dobrih mikrobrendova ima u divljini, npr. Geckota, Obris Morgan, Aevig, Deep blue, Squale...
 
Poslednja izmena:
Lik prodavao Vratislaviju hrono za 85€, dok sam video oglas već je bio prodat :smash: .
 
Ne znam, meni su to ciste kopije vise nego "homage", samo nisu toliko bezobrazni, nego drugo ime stave.
 
Mislim da niko nemoze da licencira oblik sata i kaze e to je moje, ogroman broj varijacija na istu temu ce neminovno dovesti do ponavljanja, slicnosti, varijacija.. Ako cemo realno svi ronilacki satovi su kopije blanckpain modela pa nikom nista..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Oblik je nesto drugo..ovi gore sa linka su ocigledna kopija Roleksa.Oni autavia i vratislavia, kopije Omege(konkretno dark side of the moon modela, tachymetre prsten je previse ocigledan)
Homage mozda samo lepse zvuci od fejka, ripoff-a ili cuvene "replike", a li je i dalje isto to.

Svi veliki proizvodjaci imaju svoje verzije, ali svaka se razlikuje i specificna je po necemu.I naravno najvise razlike je u samom mehanizmu i kalibru.
 
Toliko toga je već viđeno da je nemoguće da se ne ponavlja i da uvek sve bude novo i inovativno.
Šta da izmisle nego da prepisuju jedni od drugih i vraćaju modele iz 60ih pa onda iz 80ih i sve tako .....
Generalno je tržište prezasićeno masovnom proizvodnjom i nedostatkom ideja.

Zato ja sakupljam vintage modele, a ostale nosim dok mi ne dosade i menjam ih.
 
Pozdrav svima

dobio sam na poklon ovaj sat - Diesel DZ1467

21497_-diesel-vedrin(namur)-bijouterie-baudoin.jpg


Sat fenomenalno stoji ko voli "budzaste" muske satove i bas je onako manly mada ja i ne preferiram nesto ovoliko minimalisticki dizajn.

E sad sta sam hteo da pitam

1. promenio bih kais jer mi je braon boja najgora boja ikada i boja shit-a, pritom ova originalna Diesel-ova je otprilike kao znojnica debela i previse upija znoja sad na leto. Znam kako se menjaju kaisevi sa onom bockom sto ovde izgleda nije slucaj. od debljine koznog kaisa ne mozes da uguras ni iglu izmedju drzaca kaisa i kaisa.

2. Koliko sat otprilike kosta na nasem trzistu ? nije bas da mogu da pitam onog ko mi je poklonio: e znas kolko kosta da ga zavaljam ?
 
Oblik je nesto drugo..ovi gore sa linka su ocigledna kopija Roleksa.Oni autavia i vratislavia, kopije Omege(konkretno dark side of the moon modela, tachymetre prsten je previse ocigledan)
Homage mozda samo lepse zvuci od fejka, ripoff-a ili cuvene "replike", a li je i dalje isto to.

Svi veliki proizvodjaci imaju svoje verzije, ali svaka se razlikuje i specificna je po necemu.I naravno najvise razlike je u samom mehanizmu i kalibru.
Razlika između homage i replike je u tome što se prvi potpisuju pravim imenom i prezimenom a drugi lažnim.
 
Potsetiste me na Panerai homage made in prc, opet se dvoumim zbog lose kontrole kvaliteta i nemogućnosti servisiranja kod nas.
 
Oblik je nesto drugo..ovi gore sa linka su ocigledna kopija Roleksa.Oni autavia i vratislavia, kopije Omege(konkretno dark side of the moon modela, tachymetre prsten je previse ocigledan)
Homage mozda samo lepse zvuci od fejka, ripoff-a ili cuvene "replike", a li je i dalje isto to.

Svi veliki proizvodjaci imaju svoje verzije, ali svaka se razlikuje i specificna je po necemu.I naravno najvise razlike je u samom mehanizmu i kalibru.

ova Vratislavija je ocigledan niskobudzetni omaz ali autavie..... prva autavia ima preko 80 godina, hronografi su izasli pocetkom sezdesetih dok je tag heuer bio samo heuer, i to je kult koliko i omega speedmaster, ova varijanta koja se meni svidja (jo siffert, nazvana po automobilisti koji ju je nosio na trkama) u dobrom stanju ide od 6-12000 usd.. Moj drugar sa posla u vojsci nasao heuer 1550sg otpala skazaljka, skonta da je remont u tag heueru preskup i odustane od toga, stavimo ga na kp, moj nalog, mene je taj dan zvalo oko 30 ljudi, dosao covek iz nisa kod nas u vojvodinu, uzeo sat u ruku pogledao 2 sekunde, izvadio 1000e, okrenuo se i otisao..

heuer mozda nije bio ime kao rolex, omega u tim vremenima ali su pravili izuzetne satove, ne komade nakita... satove!
 
Jbt nisam ni izvalio, mislio sam da je Autavia proizvodjac [emoji2] [emoji2] [emoji2] ....auu, pa sta im je ovo trebalo, pored onakve lepote od Carrera i Formula modela.
A pogledah sada te stare Autavia Heuer modele....mnogo lepsi i originalniji izgled, ne znam kog djavola su menjali.


Eto i Tag Heuer ima los dan nekad, cak iako su prvoklasni satovi, naravno.[emoji2]
 
Nazad
Vrh Dno