Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Uhh...oprastam mu momentalno tu necitljivost u nekim situacijama.[emoji2]
 
Zna li neko sa kog sajta se mogu naručiti Vostok satovi?
 
+1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesam li jedini kome su ruski satovi potpuno neinteresantni?

Meni takodje u celini nisu zanimljivi, ima simpaticnih modela po izgledu a verujem i funkcionalnih ali ipak nije to to nekako.

Isto mi tako nije jasno zasto je lose nositi neki sector, fossil ili slicno na svakodnevnoj osnovi. Razumem ja da oni ne poseduju ovakve ili onakve mehanizme ali ja licno recimo radije nosim svakodnevno sector od 300e nego omegu od 1100e, ne da bih stedeo niti bilo sta slicno, uopste nisam po tom kalupu vec mi je sat prakticniji. Nazovite me ludim ali tako je.

Takodje ne vidim poentu osudjivanja onih koji u Srbiji nose fossile, festine i slicne satove. Ljudi imaju razlicita interesovanja u zivotu. Neko zeli sat koji ce mu pokazivati tacno vreme i lepo stajati na ruci a ukusi su razliciti. Vecina tih satova je i meni ogavna, po dizajnu pre svega ali to je licni izbor piojedinaca, ovde ni rec nije recena protiv ovih sljastecih casio jelki na koje se ovde balavi ali su festine, fosili i sektori smesni... Krajnje neobjektivno koje god mehanizme imali jendi i drugi, neko jednostavno ne zeli da s ebakce sa navijanjima, odrzavanjima i slicno u vecoj meri...

Nego, jel ima kod nas onih casio gumenih satova za par desetina evra? Pogodni su za svakodnevne aktivnosti, plaza, voznja bicikla i slicno...
 
Poslednja izmena:
Nego, jel ima kod nas onih casio gumenih satova za par desetina evra? Pogodni su za svakodnevne aktivnosti, plaza, voznja bicikla i slicno...
Ima dosta modela, ako ti paše ovako nešto ovaj je najisplativiji, standardno Casio otporan, štoperica itd, plus solarni pogon...
Kod nas se nalazio na KP za 50 evra, napolju se može naći za 40 dolara, pa i niže.
AQ-S810W-1AV

30228.jpg
 
Apropo nezanimljivosti, meni su npr. Rolex modeli skroz odvratni. Naravno da se ukusi razlikuju, i verujem da je do mene, ali stvarno nikad ne bih zeleo imati rolex, ima mnogo boljij modela. Doduse, ja ni automatiku ne volim :d ali Omega mi je skoro svaka prelepa.

@rasta:
Treba da ih ima, prijatelj ga je uzeo negde u Bgu za 30ak k
 
Evo i ja da se upisem. :)
Dvoumio sam se neko vreme izmedju ovog i ERA-300 modela, medjutim izabrao sam elegantniju varijantu, zbog koznog kaisa i zbog razloga sto vecinu funkcija onog drugog ne bih ni koristio. Zasad sam prezadovoljan, mnogo lepse deluje uzivo nego na slikama.

uploadfromtaptalk1469376321431.jpg
uploadfromtaptalk1469376244376.jpg
 
Poslednja izmena:
Apropo nezanimljivosti, meni su npr. Rolex modeli skroz odvratni. Naravno da se ukusi razlikuju, i verujem da je do mene, ali stvarno nikad ne bih zeleo imati rolex, ima mnogo boljij modela. Doduse, ja ni automatiku ne volim :d ali Omega mi je skoro svaka prelepa.


+2 :)

Od tih skupih, Tag Heuer i Zenith su moji favoriti. E, sad, poštujem ja mehaniku, ali meni sat treba da bude kvarcni. Nemam živaca za podešavanje vremena svako malo. Radio kontrola i eco drive su zakon. :)
 
Novi rolexi +/- 1sec dnevno.. Springdrive je jos precizniji..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Džaba preciznost, ako se skine sa ruke, automatik će sigurno kasniti, ili će stati ili usporiti.

Sent from my x600
 
Jesam li jedini kome su ruski satovi potpuno neinteresantni?
Šta je neinteresantno kod ovog ruje?

Imaju grdnih modela, to stoji, ali imaju i skroz korektnih.
O ukusima se ne raspravlja, ali ja nikad nisam kupovao niti ću Edifice modele koje nosi 95% foruma,
imam 2 ruska sata i imao sam još 3, imaju par tehničkih nonsensa ali su uber kul i zahvalni satovi.
 
Kakv bre poziv, samo sam izneo kontra mišljenje, da se meni ne sviđaju Edifice satovi i to je sve,
pitao sam šta je neinteresantno kod ovog Komandirca i koje ste ruske satove imali i nosili uživo?
Gde ti vide poziv nije mi jasno.
 
^^ Pod uslovom da se redovno servisira.

@Cvoruga - Ni meni se ne sviđaju edifice, ali bi mi neki od njih pre bili izbor nego ruski. Kad vidim ćirilicu na satu, već me muka uhvati. :) U svakom slučaju, ne mislim da su ruski satovi kul. Meni nisu.
 
Ma ok, svako nosi šta mu se sviđa i šta može da priušti.
 
Svakako me zanimalo koje ste to satove držali, nosili, uživo,
pa ste zaključili da vam se ne sviđaju, ili samo sa slika sa neta.
Jer meni se par puta desilo da sam na osnovu slika krenuo da kupim sat
a kad sam ga video i probao odustao sam jer mi nije legao.
 
Baš ta ćirilica satu daje neki šmek nekomercijalizma i antiglobalizma.
Vostok ima i varijante sa latiničnim pismom, ali ih ne bi ni uzimao u razmatranje. ;)
 
Zato ovaj nema tih problema :)

Pogledajte prilog 205512

Pozdrav
Jeste lep, al Speedmaster mi je ipak mnogo lepsi....tako da ako ikad budes hteo da se resis onog srebrnog, javni, da ga udomim.[emoji2] [emoji2]




Džaba preciznost, ako se skine sa ruke, automatik će sigurno kasniti, ili će stati ili usporiti.

Sent from my x600

Jedino ako ga skines i ne nosis ceo dan(postoje automatici koji rade i na 48 sati).Ali koja je onda poenta sata, ako ga svaki cas skidas?
Ja skidam samo kad se kupam ili radim nesto, uvek je na ruci.Par puta mi se desilo da zaboravim sat, ko ruku da su mi amputirali.
A kad zamenim, odlozim sat i neka miruje do sledece zamene.
servis na svakih 4-5 godina, ako ima potrebe i to je to...ionako ce me svaki nadziveti.[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Meni lično se još nije desilo da mi je nešto ružno na slikama, a u stvarnosti da me zainteresuje.
A kada mi se svidja model, pogledam desetine njegovih slika, što reklamnih/kataloških, što iz real lifea.
Takodje i video snimke.

Meni se takva stvar desila sa monsterom koji imam (SRP315)... Gledajuci po netu tada jedino neka varijanta koja je nesto konzervativnija (metalna narukvica, ne toliko drecava boja) bi mozda mogla da prodje kod mene. Medjutim posto je bio na akciji na netu u jednom trenutnku i posto sam dosta pohvala citao na racun doticne serije, a u blizini sam imao radnju koja zastupa Seiko satove, jednostavno kada sam vidieo i isprobao uzivo... Jednostavno mocno izgleda, nekako sirovo ali ima odredjenu draz... I jednostavno takav sat nije po svacijem ukusu, ili ga zgotivis na prvi pogled ili se cudis kako neko tako nesto moze da nosi na ruci...
A alternativa mi je u tom trenutku bio Vostok Northpole Expedition N1
Mislim da online kupovina, tj "na slepo" nije bas uvek pametna solucija... Posebno ako se radi o satu iznad odredjene cenovne klase...
 
Izmedju edifice i ruskih satova sa meranoma prednost dajem rusima.

Sent from ass
 
Nazad
Vrh Dno